Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla bizi tatmin edecek yepyeni bir yaklaşım bu.

Son birkaç senedir sabırsızlığımızı yenmeye çabalıyoruz. Neredeyse derhal ve hemen sonuçlar hayatımızdan çıktı. Teknikler karıştı, uygulanan seanslar gizlenmemeye başladı ve bunların hepsi daha yumuşak ve rahat bir ifade yakalayabilmek içindi. Anlaşıldı ki, doğal bir görünüm, bir üstüne bir koymaktan, yani yavaşlamaktan geçiyordu. Böylece artık estetik uzmanlarına ve doktorlara her ay gider olduk. Yeni bir estetik ve güzellik bilinci yavaş yavaş oturmaya başladı.

Dr. Mustafa Karataş şöyle açıklıyor: "Kadınlar daha yumuşak bir görünüm arayışıyla, dönüşmeden değişimi keşfettiler. Skinbooster olarak adlandırdığımız konseptle cildi yeniden derinlemesine nemlendirerek ona eski kalitesini kazandırmaya çalışıyoruz. Bu yöntem neredeyse dolgu maddelerinden ve botokstan daha rağbet gören ve gelişmekte olan bir alan. Yüzün ifadesini ve mimik çizgilerini bozmaması nedeniyle kesinlikle daha güven verici." Kısacası bu trendin hızla yayılıp iyice gelişmesine tanıklık ediyoruz. Çünkü yavaş estetik felsefesini benimseyen cilt bakım, lazer tedavileri veya yüksek ısı tedavileri gibi yöntemler de artık hızla gelişiyor.

Lazer teknolojileri, anti-aging endüstrisinin bize sunduğu etkili tedavilerdir. Cilt canlandırmadan, elastikiyet kaybına ve leke sorunlarına kadar birçok farklı cilt problemi için geliştirilmiş birçok farklı teknoloji mevcut. En harikası ise lazer teknolojileri o kadar gelişti ki, işlemden sonra iyileşme süreci bile gerekmiyor ve sosyal hayatınıza hemen dönebiliyorsunuz. Dr.Mustafa Karataş; Son yılların en popüler sistemlerinden biri olan lazerler için, "Bu lazerlerin temel prensibi cilt altındaki kolajen üretimini tetikleyerek, kök hücreleri aktif hale getirmek ve genç, sağlıklı bir cilt dokusu oluşmasını sağlamaktır," diyor.

Yüzünüzün doğal ifadesini bozmadan, cildinize gençliğin ışıltısını verecek yeni nesil tedavileri dilerseniz kombine veya tek başına uygulayabilirsiniz. Anti-aging dünyası neştersiz, iyileşme süreci gerektirmeyen tedavilere doğru yönelirken, yüzünüzün, cildinizin görünümünde gözle görülür bir fark yaratan, etkili tedavilere imza atıyor. Unutmayın cilt canlandırmaya yönelik her türlü lazer tedavisi sadece zamanı geri çevirmekle kalmıyor, bu tedaviler aynı zamanda cildinizin bugününe değil geleceğine de yapılan önemli bir yatırımdır.

Kombine Tedavilerle Gelen Gençlik

Dr. Karataş özel tasarladığı kombin bir tedaviden bahsediyor. "İlk etapta cildi ölü hücrelerden arındırarak cilt tonunu eşitleyen HydraFacial; ikinci evrede kolajen ve elastin yapımından sorumlu hücreleri uyararak cildi canlandıran, sıkılaştırıcı etkili ile BroadBand Light (BBL) adlı ışık kaynağı cihazı cildin kalitesini artıran, kırışıklıkları ve renk düzensizliklerini gideren yüzeysel bir tedavi. Son olarak cildin hemen altında kontrollü hasar oluşturarak ciltteki yenilenmeyi optimum seviyeye taşıyor dokuyu sıkılaştırıyor; gözenekleri küçültüyor ve derin kırışıklıkları gidererek, pürüzsüz ve parlak bir doku sağlayan Revlite lazer uyguluyoruz. İyileşme süreci olmayan bu kombin tedavi, toplam bir buçuk- iki saat sürüyor. Cildin kolajen üretimini desteklediğinden yenilenme süreci aylarca devam ediyor ve cilt zamanla daha genç görünüyor." Karataş, bu kombine tedavi protokolü ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek cildin biyolojik yaşını geri çeviren bir mekanizmanın tetiklendiğini, daha parlak, daha taze görünümlü bir cilt yaratırken gözeneklerin küçüldüğünü, güneş ve yaşlılık lekeleri hafifleyerek cildin elastikiyetinin arttığını, çizgi ve kırışıklıkların azaldığını söylüyor.

İşte üç adımdan oluşan kombine tedavi protokolü…

1. Kombine uygulamada ilk tedavi 'HydraFacial' uygulamasıdır. Daha sağlıklı bir cilt için tüm cilt tiplerinin özel ihtiyaçlarını karşılayan bir bakım sistemidir Cilt yenileme, temizleme, derinlemesine arındırma, akne ve sivilce tedavilerini barındıran etkili bir işlemdir. Vakum şeklindeki bir cihaz yardımıyla yapılan HydraFacial, geliştirilmiş vortex teknolojisi sayesinde cilde hiçbir zarar vermeden cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Daha sonra vakumlu başlık ile cilde hyalüronik asit, peptidler ve antioksidanlar içeren bir solüsyon pompalanır. Hydrafacial’ın en önemli özelliği cildin daha sağlıklı, parlak ve genç görünmesini sağlamasıdır. Bu yöntem; cildin canlanmasını, ince çizgilerin azalmasını, cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar. Aynı zamanda siyah nokta sorununun giderilmesine, genişleme ve tıkalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

2. Mustafa Karataş, genetik yaşlanmanın kendini tek değil, birçok farklı şekilde gösterdiğini söylüyor ve gençleşme sürecini destekleyici BBL Forever Youngışık enerjisinden bahsediyor: " Cildin kollajen üretimini arttırarak doğal bir şekilde gençleşmesini sağlayan BBL Forever Young uygulaması ile daha genç bir görünüm elde edilmektedir. Stanford Üniversitesi, yaptığı araştırmalar sonucunda yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmemizi sağlayacak bir teknoloji ile karşımıza çıktı. Araştırmaya göre BBL Forever Young ışık enerjisi cildin üst tabakasını nazikçe ısıtarak cilt yaşlanmasıyla ilişkili olan genleri etkiliyor ve onlara genç cilt hücreleri gibi davranmalarını dikte ediyor. Özel olarak son teknoloji yardımı ile geliştirilen cihaz, geniş bant ışık teknolojisinin cilt yüzeyinde bir ütüleme etkisi yapmasını sağlar. Uygulama esnasında cildin derinliklerine nüfuz eden BBL cihazının ışınları ciltte kolajen üretimini sağlayan fibroblast hücresini aktifleştirir. Bu hücre mevcut kolajenleri korurken, yeni kolajen üretimini de gerçekleştirir. Cildin sadece gençleşme etkisine değil, aynı zamanda sıkılaşma etkisine de zemin hazırlayan BBL cihazı ile cilt tonunun düzenlenmesi ve deri üzerinde oluşan lekelerin ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır. Böylece kolajen üretimi artıyor, ciltteki yeni ve daha kaliteli kolajen lifleri ise doğal bir gençleşme ile sonuçlanan bir süreci tetikliyor. Ciltteki kolajen üretimini tetikleyen bu teknoloji; ciltteki ultraviyole hasarını onarmak, cildin güneşe direncini artırmak için mükemmel bir seçenek.

3. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek cildin biyolojik yaşını geri çeviren 'Revlite' lazer, ciltteki yenilenmeyi optimum seviyeye çıkarıyor. Teknoloji, farklı boylardaki ısı enerjisini sisteme özel bir kombinasyonla cilt altına iletir. Bu teknoloji cildin önemli yapıtaşlarını uyardığı için tüm sorunlara aynı anda etki eden bir uygulama olanağı sunar. Cilt yenilenir, ince çizgi ve kırışıklıklar hafitler, gözeneklerin görünümü azalır, cilt daha canlı ve pürüzsüz bir dokuya kavuşur. Bu kombine tedavide ihtiyacına göre genelde üç ile dört seans arası uygulanıyor. Seanslar arasında üç ile dört hafta kadar süre oluyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası

  HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası Yeni nesil bir dolgu maddesi olan HarmonyCa, yüze hacim vermekle kalmıyor ciltteki kolajen sentezini artırarak uzun süreli anti-aging fayda da sağlıyor.

 • Genç Bakışların İzinde

  Genç Bakışların İzinde Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı tedavisinin göz çevrenizde yaratacağı etkiyi anlatıyor.  

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.