Exion Fraksiyonel RF

Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri… Peki, Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş’ın “gerçek anlamda çıtayı yükselten bir sistem” olarak tanımladığı Exion Fraksiyonel RF teknolojisini bu kadar özel kılan nedir? 

Mikro-iğneleme uzun zamandır hayatımızda olan bir anti-aging tedavi yöntemi.  Dr. Mustafa Karataş “Mikro-iğneleme tedavisinde amaç ciltte mikro incelikte iğnelerle ciltte kontrollü hasar yaratmaktır,” diyor. “Böylece cildin kendini iyileştirme mekanizmaları devreye giriyor. Bu da ciltte daha fazla kolajen ve elastin üretimi anlamına geliyor. Seneler önce ilk olarak sadece cilde mikro-iğnelerden oluşan bir basit aparat kullanılarak yaratılan bu tedavi daha sonra geliştirildi ve mikro-iğnelerle cilt altına enerji ileterek cildin alt tabakalarını yüksek ısılara ulaştıran sistemler ortaya çıktı. Exion Fraksiyonel RF mikro-iğneleme tedavisini radyo frekansı enerjisi ile birlikte kullanıyor. Daha da önemlisi yapay zekâ sayesinde bu etkili kombinasyonu tedavinin etkisini optimum seviyeye taşıyan yenilikçi bir anlayışla yapıyor.”

Cilt sıkılaştırmadan kırışıklıkların hafiflemesine, zamanın ve çevresel faktörlerin cilt üzerinde yarattığı olumsuz etkileri azaltmadan yüzde lift etkisi yaratmaya kadar tüm sorunlarda etkili olan bu yeni sistem hakkında bilmeniz gerekenleri on maddede toparladık. Eğer siz de güvenli ve etkili bir anti-aging tedavi arıyorsanız okumaya devam edin…

Etki mekanizması: Exion Fraksiyonel RF mikro-iğnelemeyi monopolar radyo frekansı ile bir arada kullanan yeni nesil bir teknoloji. Dr. Mustafa Karataş “Yapay zekâ sayesinde maksimum fayda için cilt altına ne kadar enerji iletilmesi gerektiği otomatik olarak belirleniyor,” diyor ve ekliyor: “Bu da güvenli bir uygulama anlamına geliyor. Eski nesil sistemlerde karşılaştığımız başlıca sorunlardan biri lekelenme, cilt yüzeyinin hasar görmesi gibi yan etkilerdi. Yapay zekâ bu tür yan etkileri bertaraf ederek elimizi güçlendiriyor. Bu sistemle ilgili ilklerden biri de mikro iğneleme etkisinin ulaştığı derinlik. Burada söz konusu olan önceden hiçbir mikro-iğneleme tedavisinin ulaşamadığı bir cilt katmanı. Mikro iğneler 4 mm olmasına rağmen, iletilen enerjinin etkisi 8 mm derinliğe kadar iniyor.”    

Cildin derin katmanlarında optimum etki: Exion Fraksiyonel RF teknolojisi cilt altına iletilen enerjinin cildin derin tabakasına kadar ulaşmasını mümkün kılıyor. Peki bu neden bu kadar önemli? “Bu derin katman cildin kolajen ve elastin üretimi açısından en önemli katmanı. Eğer derin cilt tabakasına doğru miktarda enerji iletilirse anti-aging anlamında alınan sonuçlar son derece başarılı oluşuyor. Exion Fraksiyonel RF ve sisteme entegre edilmiş olan yapay zekâ sayesinde bu katmanda optimum kolajen ve elastin üretimini tetiklemek mümkün oluyor, hem de güvenli bir şekilde!”

Yenilikçi bir tedavi anlayışı: Yapay zeka, optimum termal enerji dağıtımını sağlayarak maksimum etkiye ulaşmayı sadece tek geçişte mümkün kılar. Bu yenilikçi teknoloji, cildin alt katmanlarını fiziksel olarak delmeden daha derin katmanların tedavi edilmesine ve işlemin konforlu geçmesini sağlar.

Daha konforlu bir tedavi: Daha önce bu tür tedavileri denemiş olan pek çok kişi cilde sürülen anestezik etkili kreme rağmen işlemin acılı olduğu konusunda hemfikirdir. Hatta acı eşiği düşük olanlar böyle işlemlerden kaçınır. Exion Fraksiyonel RF mikro-iğneleme bu anlamda da çığır açan bir sistem. Karataş, “Zaten teknolojinin mottosu da ‘daha az acı daha çok kazanç’, bu hasta için çok daha konforlu, rahatça tolere edilebilir bir tedavi anlamına geliyor” diyor. “İşlemin eski nesil radyo frekans cihazlarına kıyasla çok konforlu olmasının birkaç nedeni var. Öncelikle yapay zekâ sayesinde cilt altına iletilen enerji gücünün hastanın ihtiyacına göre belirlenmesi. Ayrıca biraz önce de belirttiğim gibi mikro iğneler 4 mm olmasına rağmen iletilen enerji 8 mm’ye iniyor. Bu da iğnelerle açılan kanalların derinlere inmemesi, sadece enerjinin daha derinlere iletilmesi anlamına geliyor. Ayrıca eski teknolojilerinin maksimum etki sağlaması için birkaç geçiş yapmamamız gerekiyordu Exion Fraksiyonel RF’nin tedavi protokolü ise sadece tek geçişten oluşuyor.”

Minimum iyileşme süreci: İşlemin hemen ardından gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz. Karataş, hastaların tedavi sonrasında birkaç saat, en fazla bir gün devam eden hafif bir kızarıklık yaşamasının son derece normal olduğunu söylüyor. “Ama bu hiçbir zaman sizi işinizden, gücünüzden uzak tutacak bir düzeyde olmuyor. Önceki yıllarda maksimum etki sağlayan tedaviler sonrasında bazen birkaç hafta süren bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyuluyordu. Şimdi ise elimizde optimum sonuçlar sağlayan ama iyileşme süreci gerektirmeyen bir seçenek var.” 

Tedavi bölgeleri: Exion Fraksiyonel RF yüz, dekolte ve boyun bölgesine uygulanıyor. Dr. Mustafa Karataş, sistemin hassas göz çevresi için uygun olmadığını belirtiyor. “Bu teknolojiyi yaşlanma belirtilerinin çok fazla görüldüğü karın, sırt, kollar ve bacaklara da uygulayabilmemiz önemli bir avantaj. Ne kadar ince ve formda olursanız olun belli bir yaştan sonra karın bölgesinde ince çizgiler, deride gevşeme olması kaçınılmaz. Kollar için de aynı şey geçerli. Exion Fraksiyonel RF vücudun bu bölgelerini gençleştirmede etkili bir seçenek olarak yaşlanmayla savaşta elimizi güçlendiren bir teknoloji.”

Etkili olduğu cilt problemleri:

 • Elastikiyet kaybı: Artan kolajen ve elastin üretimi ile birlikte cilt sıkılaşır. Yüzde genel bir lifting etkisi oluşur.
 • Donukluk, cansız bir görünüm: Doğal yaşlanma sürecinin ve yılların ve çevresel faktörlerin cilt üzerinde yarattığı ilk etki cildin tazeliğini, parlaklığını kaybetmesi, donuk bir görünüm almasıdır. Exion Fraksiyonel RF mikro-iğneleme teknolojisi cilde canlı bir görünüm verir, sağlıkla ışıldayan bir cilt yaratır.
 • İnce çizgiler, kırışıklıklar: Mikro-iğnelerin yarattığı hasar ve cildin derin tabakalarına iletilen monopolar radyo frekansı enerjisinin sinerjik etkisi sayesinde ince çizgilerin ve derin kırışıklıkların görünümü hafifler.
 • Akne izleri: Tedavi akne izlerinin hafiflemesinde de etkilidir. İzlerin derinliği azalır, içeriden dışarıya doğru bir iyileşme süreci tetiklenir.
 • Genişlemiş gözenekler: Cilde gençliğini veren moleküllerin üretimindeki artış ve ciltteki sıkılaşma yaşla birlikte belirginleşen gözeneklerin sıkılaşmasını, cildin daha pürüzsüz bir görünüm almasını sağlar.

Tedavi protokolü: Exion Fraksiyonel RF tedavi protokolü cildin ihtiyaçlarına göre 4-6 seanstan oluşuyor. Karataş “seans süresi tedavi edilecek bölgeye göre değişiklik gösterse de tüm yüz ve boyun bölgesini sadece 20 dakikada tamamlıyoruz,” diyor. “Bunun en önemli nedeni işlemin tek geçişte optimum etkiyi sağlaması.”

Etkili sonuçlar: Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş hastalarından aldığı geri dönüşlerin son derece çarpıcı olduğunu söylüyor. “İşlemi yaptıran hastalarım ilk seanstan sonra bile ciltlerinin daha parlak ve taze göründüğünü söylüyor. Ama tedavinin esas etkisi son seansın üstünden birkaç hafta geçmesiyle ortaya çıkıyor. Nedir bu etki? Daha sıkı bir cilt, daha net yüz hatları ve ciltte her anlamda genel bir gençleşme.”   

Tedavi için uygun adaylar: Cildindeki yaşlanma belirtilerini geri çevirmek, daha sıkı, daha pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. Karataş, “Exion Fraksiyonel RF mikro-iğneleme, çabuk, güvenli, acısız ve optimum etkili bir anti-aging tedavi arayışında olanlar için mükemmel bir seçenek” diyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?