Boyun ve Dekolte

Cerrahi olmayan yöntemlerle daha genç bir boyun, daha pürüzsüz bir dekolteye kavuşmak mümkün. Boyun ve dekolte bölgesinde en etkili tedaviler, yeni teknolojiler…  

Boyun ve dekolte bölgesi yaşlanma etkilerinin ilk görüldüğü yerler arasındadır. Bunun en önemli nedeni vücudun diğer bölgelerine kıyasla daha hassas, daha ince bir cilde sahip olmaları ve maalesef hak ettikleri özeni görmemeleridir. Yüzünüze uyguladığınız anti-aging kremleri düşünün… Bu etkili güçlerden boyun ve dekolte bölgenizi mahrum bırakmak, güneşin zararlı ışınlarına karşı son derece hassas olan bu bölgelere güneş koruyucu sürmemek yaşlanma belirtilerinin daha da derinleşmesine neden olur.

Ama neyse ki artık cerrahi olmayan yöntemlerle boyun ve dekolte bölgesinin görünümünü yenilemek ve gençleştirmek mümkün. Boynunuza, dekoltenize gençliğin tazeliğini vermek için botoks, dolgu uygulaması ve mezolifting gibi tedaviler, BBL HERO, VShape, Thermage, Ultherapy ve ClearLift gibi teknolojilerden destek alın.

Boyun gençleştirmede botoks

Boyunda yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan deformitelerde farklı mekanizmalar etkilidir. Yıllarla birlikte belirginleşen ve boyun bölgesine yaşlı bir görünüm veren dikey bantları ele alalım. Bunlar platisma denen ve çene altından başlayıp boynun iki yanında yer alan mimik kaslarıdır. Yaş aldıkça iyice belirgin bir hal alırlar. Aynı yaşlanmayla kaşların çatılması gibi bu dikey kaslarda da kasılmalar oluşur ve sadece konuşurken ortaya çıktıkları için de genelde farkına varılmazlar. Ancak bu kaslarda oluşan kasılma bütün alt yüzü aşağı çektiği için hem yüze daha somurtkan bir ifade yerleşir hem de boynun estetik görünümünü bozar. Söz konusu sorunu tedavi etmenin en kolay yolu botoks enjeksiyonlarından geçiyor. Botoksla bu kasların gevşetilmesine Nefertiti Lift denir. Nefertiti Lift sadece bu kasların belirginliğini hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda çene konturunun da daha belirgin bir hal almasını sağlar.

Dolgu maddeleri ile daha genç bir boyun

Genelde ihmal edilen bir bölge olan boyun aynı zamanda yaşınızı ilk ele veren yerlerden biridir. Kırışıklıkları doldurmak, yüze hacim vermek, dudakları dolgunlaştırmak için kullanılan hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri boyun gençleştirmede de çabuk ve etkili çözümler sunuyor. Yaşla beraber boyunda oluşan yatay çizgilere enjekte edilen dolgu maddeleri sayesinde daha pürüzsüz, genç bir boyun yaratmak mümkün. Bazı hastalarda, işlemi Ulthera ya da Thermage gibi tek seanslık cilt sıkılaştırma teknolojileri ile desteklemek alınan sonucun başarısını artırıyor.

Mezolift etkisi
İnce iğnelerle cilt altına vitamin ve minerallerin enjekte edilmesi senelerdir uygulanan bir yöntem olsa da içerikler giderek zenginleşiyor ve formül gün geçtikçe daha etkili bir kokteyle dönüşüyor. Donuk, cansız ve nemsiz cilt için etkili yöntemlerden biri olan mezolift, dekolte ve boyun bölgesinde de gençleştirici bir etkiye sahip. Üstelik son dönemlerde ince uçlu iğnelerle cilt altına verilen bu zengin kokteylin içine sihirli bir molekül de eklendi; büyüme faktörü. Bu madde hücreleri aktive eden proteinlerin sentezini sağlıyor. Bir ay arayla uygulanan iki seans mezolift tedavisi ile boyun ve dekolte bölgesini canlandırmak, ince çizgilerin görünümünü hafifletmek, cildi sıkılaştırmak ve nem seviyesini artırmak mümkün.

Genç bir boyun için BBL
Boyun yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden biridir. İnce ve hassas bir cilde sahip olan boyun bölgesinde zamanı geri çevirmenin, cilt kalitesini artırarak daha genç ve pürüzsüz bir görünüm elde etmenin yolu BBLHero teknolojisinden geçiyor. Yeni nesil ışık teknolojisi olan BBL Forever Young sayesinde artık ihmal edilen ve yaşlanma etkilerinin en çok görüldüğü yerlerden biri olan boynunuzdan yılların izlerini silebilirsiniz. BBL, ciltteki genetik yaşlanmayı geri döndürerek etki eden bir teknoloji. Sistem tarafından iletilen ışık enerjisi cildin derin tabakalarına nüfuz ederek kolajen ve elastin üretimini tetikliyor. Böylece boyun bölgesindeki elastikiyet kaybı, ince çizgiler hafifliyor. Cilt daha pürüzsüz ve sıkı bir görünüm alıyor. Bu teknoloji boyun, dekolte, gibi yaşlanma izlerinin en çok göründüğü yerlerde son derece başarılı sonuçlar elde edilmesini mümkün kılıyor. Tedavinin hemen ardından cilt renginin daha koyu, lekelerin daha belirgin görülmesi beklenen bir etkidir. Kısa bir süre sonra cilt yüzeysel olarak soyulur ve ortaya daha parlak, canlı ve renk tonu eşit bir cilt çıkıyor. Bu dönem boyunca cilt güneş ışınlarına karşı hassas bir hâl aldığından düzenli olarak koruyucu krem kullanılması önemli. Boyun ve dekolte gençleştirmede optimum sonuçlar için 15 günde bir, minimum 3, maksimum 6 seans önerilir. Yaşlanma sürecine genetik düzeyde müdahale eden işlemin sonuçlarının devamlılığı için senede bir kür yapılması tavsiye ediliyor.

Ultherapy teknolojisi
Ultrason enerjisi ile etki eden Ulthera teknolojisi, farklı uygulama başlıkları sayesinde boyun ve dekolte bölgesinde de kullanılabiliyor. Cildin alt katmanlarına ulaşarak kolajen ve elastin üretimini artırarak boyun bölgesinin sıkılaşmasına, cilt kalitesinin artmasına yardımcı olan Ulthera, dekolteye uygulandığında ise ince kırışıklıkların hafiflemesini sağlıyor. Sistemin en önemli özelliği tek bir seansın yeterli olması. Ciltteki yapılanma işlemden hemen sonra başlasa da, optimum sonuçlar için 2-3 ay kadar bir süre geçmesi gerekiyor. Tedavinin etkilerinin yaklaşık iki sene kadar devam etmesi Ulthera teknolojisinin önemli artılarından biri.

ClearLift ile daha genç bir boyun ve dekolte
İnce bir deriye sahip olduğu için yüze göre daha çabuk kırışıp, sarkan boyun ve dekolteyi gençleştirmekte etkili sistemlerden biri de ClearLift. Derinin 3 milimetre altına ısı enerjisi gönderen sistem, cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden alt tabakalarda bir yeniden yapılanma sürecini tetikliyor. Cildin kolajen ve elastin üretimini artırarak ince çizgiler ve elastikiyet kaybıyla savaşan ClearLift teknolojisi, dekoltedeki kahverengi lekelerin görünümünü hafifletmekte de son derece başarılı. Her seans 20 dakika sürüyor ve etkili sonuçlar için ayda bir defadan 5-6 seans öneriliyor.

ThermageCPT  ile boyun ve dekolte tedavisi
Radyo dalgalarının etkisiyle cildin derinliklerindeki kolajen liflerini harekete geçiren Thermage CPT teknolojisi, ısının enerjisiyle kolajen liflerinin gerilmesini sağlıyor. Sonuçları bir haftada görülmeye başlanan tedavinin optimum etkisi 2-3 ay sonra ortaya çıkıyor. Cilt yapısına bağlı olarak değişse de kalıcılığı ortalama iki yıl kadar devam eden tedavinin önemli artılarından biri sadece tek bir seansın yeterli olması. Dekolte ve boyun bölgesinde daha sıkı, daha genç bir cilt yaratırken, ince çizgilerin görünümünü hafifleten ThermageCPT, sadece bugüne değil, aynı zamanda geleceğe de yapılan etkili bir anti-aging yatırım.

Genç bir boyun için VShape
Yüzün her bölgesinde etkili olan VShape teknolojisi, yüzün gençlikle özdeşleştirilen V formunu yeniden yaratmaktaki etkisiyle tanınıyor. Ancak sistemin olumlu etkileri yüzle sınırlı değil. VShape aynı zamanda gıdı ve boyundaki sarkmaları toparlamakta, cilt kalitesini artırmakta da son derece başarılı. Özel teknolojisi sayesinde boyun bölgesinde de güvenle kullanılabilen VShape, cildin derin tabakalarındaki kolajen liflerini ısıtarak, cildin sıkılaşmasını, toparlanmasını sağlıyor. Yağ hücrelerini ultrason dalgaları ile parçalamakta da etkili olan VShape, gıdı bölgesini biçimlendirerek boynun daha estetik bir görünüm almasına yardımcı oluyor. 20 dakika kadar süren seanslar 2 hafta ara ile uygulanıyor ve tatmin edici sonuçlar için 4-6 seans öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

OKUMAYA DEVAM EDİN