Ultherapy ile Tek Seansta Yüz ve Boyun Germe

Uthera cilt altı bağ dokusunda ve cildin derin dermiş olarak bilinen en alt tabakasında yarattığı ısı etkisi ile kollajenin yeniden yapılanmasını sağlar. Yaş ve yer çekiminin etkisi ile yüzde oluşan kollajen kaybının giderilmesinde etkili yöntemlerden biri.

Ulthera uygulaması nedir?

Ultrason teknolojisi kullanılarak yaratılan güvenli ses dalgaları ile tek bir uygulama ile ciltte sıkılaşma ve toparlama (yukarı kaldırma) etkisi yaratan bir yöntemdir. Ulthera cilt altı bağ dokusunda ve cildin derin dermiş olarak bilinen en alt tabakasında yarattığı ısı etkisi ile kollajenin yeniden yapılanmasını sağlar. Yaş ve yerçekiminin etkisiyle kaş ve göz kapakları, yüz ovali, çene altı, boyun ve dekolte bölgesinde gelişen gevşeme ve sarkmaların tedavisinde oldukça etkilidir. Her yaş grubunda uygulanabilir. Kaşlardan dekolteye kadar daha sıkı bir cilt, daha genç bir görünüm sağlar. Kaşlar, çene altı, boyun ve dekolte bölgesinde sıkılaştırma ve toparlama etkisi FDA tarafından onaylanan tek cihazdır.

Ulthera nasıl etki eder?

Cilde zarar vermeden cilt altına iletilen odaklanmış ses dalgaları cilt altındaki bağ dokusunda küçük ısı hasarları oluşturur. Isınma etkisi ile cilt ve cilt altı bağ dokusunda kısalma ve sıkılaşma gelişir. Ayrıca oluşan ısı hasarını onarmak amacıyla cilt kendi onarım sürecini başlatır. Bu süreç uzun dönemde kollajen üretiminin artmasını ve yeniden yapılanmasını sağlar.

Ulthera nasıl uygulanır?

Ulthera, bilinen ultrasonik görüntüleme sırasında kullanılan ultrason başlıklarına çok benzeyen başlıklar cilde temas ettirilerek uygulanır. Ulthera'nın uygulama başlıklarının hem görüntüleme hem de tedavi edebilme özelliği vardır. Uygulama yapılacak bölgeye önce ultrason jeli sürülür. Başlığın uygulama yapılacak bölgeye temas ettirilmesi ile önce cilt, cilt altı ve derin dokular Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cilt altına 4.5 mm ve 3 mm derinliklere odaklanmış ses dalgalan iletilir. Bu işlem sırasında cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşmaz

Uygulama ne kadar sürer? Kaç uygulama yapmak gerekir?

İşlem süresi uygulama yapılan bölgeye göre değişir. Göz çevresine yapılan bir uygulama 15-20 dk, tüm yüz veya boyuna yapılan bir uygulama ise 45-60 dakika sürebilir. Etki için tek uygulama yeterlidir.

Ulthera hangi bölgelere ve kimlere uygulanabilir?

Göz kapağı torbalanmalarının azaltılması, düşük kaşların kaldırılması, sarkık yanakların toparlanması, yüz ovalinin inceltilmesi, çene altında gıdı olarak bilinen cilt sarkmalarının düzeltilmesi, boyun ve dekolte bölgesindeki gevşeme ve kırışıklıların tedavisinde kullanılabilir. Tüm yüzü toparlayıp yukarı kalkma etkisi yaratmak için aynı seansta tüm yüze uygulama yapılabilir. İhtiyac duyulan her yaşta uygulanabilmekle birlikte çok ileri yaşlarda, sarkma ve gevşemenin çok ileri düzeyde olduğu kişilerde etkisi sınırlıdır. Özellikle cerrahi uygulama olmaksızın yüzde toparlanma isteyen hastalar en uygun adaylardır. Yüz ve boyun germe ameliyatlarında sonra ulthera destekleyici bir yöntem olarak uygulanabilir.

Ağrılı bir uygulama mıdır?

Uygulama sırasında iğnelenme-yanma hissi veya hastaların elektriklenme olarak tarif ettikleri bir acı hissi olabilir. Hastanın uygulamadan yaklaşık 1 saat önce alacağı ağrı kesici bir ilaç uygulama sırasında ağrı hissedilmesini engeller.

Ulthera güvenli bir yöntem midir?

Ulthera'nın etkinlik ve güvenilirliği bir çok klinik çalışma ve tüm dünyada 350.000'den fazla yapılan uygulama ile kanıtlanmıştır. Ayrıca hem etkisi, hem de güvenilirliği FDA tarafından onaylanmıştır.

Ulthera'nın etkisi ne zaman ortaya çıkar? Ne kadar sürer?

Uygulamanın hemen ardından hafif bir sıkılaşma ve toparlanma etkisi görülür. Asıl olumlu etki 1. ayda belirginleşmeye başlar ve 3-6. ayın sonunda en üst seviyeye ulaşır. Uygulamanın etkisi en az 1 yıl devam eder.

Cilt sıkılaştırmak için uygulanan diğer yöntemlerden farkı nedir?

Cerrahisiz cilt sıkılaştırma amacı ile uygulanan radyofrekans, kızıl ötesi ışık, ablatif ve fraksiyonel lazer gibi bir çok farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemler değişen oranlarda ciltte sıkılaşma etkisi göstermekle birlikte sonuçlan değişkendir ve birden fazla uygulama yapmak gerekir. Ulthera farklı olarak bu yöntemlerden daha derine, gevşeme ve sarkmadan asıl sorumlu olan cilt altı bağ dokusuna ulaşarak etki gösterir. Uygulama sırasında cilt ve cilt altı dokuları aynı zamanda ekranda görüntüleyerek doğru derinlikte doğru noktalara uygulama yapılmasını sağlar. Bu nedenle sıkılaştırıcı ve toparlayıcı etkisi benzeri amaçlar için kullanılan diğer yöntemlerden daha fazladır. Uygulama öncesi ve sonrasında hiçbir özel bakım gerektirmemesi, her cilt tipine uygulanabilmesi, yaz mevsiminde bile güvenle uygulanabilmesi, tek uygulama ile 1 yıldan daha uzun süre devam eden kalıcı ve belirgin etki göstermesi en önemli avantajlarıdır.  

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası

  HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası Yeni nesil bir dolgu maddesi olan HarmonyCa, yüze hacim vermekle kalmıyor ciltteki kolajen sentezini artırarak uzun süreli anti-aging fayda da sağlıyor.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Neden EmFace?

  Neden EmFace? Anti-aging endüstrisinde yenilikçi, çığır açan bir teknolojiyi takdimizdir. EmFace’i tercih eden, bu yeni cihazı denemek isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Peki ne...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...