İple Yüz Germe

iple yüz germe istanbulYer çekimine yenik düşen yüz hatlarınızı toparlamak artık hiç olmadığı kadar kolay.  Basit bir işlemle cilt altına yerleştirilen organik ipler yıllara meydan okumanın en popüler yollarından biri hem de ameliyatsız, neştersiz…

Yılların etkisi ve yer çekiminin de katkısıyla yüz hatlarınızın değişmeye başladığını fark ediyorsunuz. Yüzünüzdeki sarkma son derece moral bozucu olsa da henüz estetik cerrahi ile müdahale edilecek bir boyutta da değil. Özellikle yüz germe ameliyatı için çok erken olarak nitelendirilen 40’lı, 50’lı yaşlarda, yüzde lift etkisi yaratmakta başarılı bir işlem olan iple yüz germe devreye girer. İleri yaşlarda da cerrahi operasyon yaptırmak istemeyenler için iyi bir alternatif olan iple yüz germe son yıllarda geliştirilmiş ve popülaritesi giderek artan bir tekniktir,
Yüzde ameliyatsız lift etkisi yaratan bu teknikte çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) denen ameliyat ipine benzer iplikler kullanılır. Bu iplikler iğneler yardımıyla cilt altına, kırışıklık ve sarkma olan bölgelere yerleştirilir. PDO ipliklerin en önemli özelliği ciltte herhangi bir olumsuz reaksiyona yol açmamalarıdır. Cilt altına yerleştirilen iplikler mikro kan dolaşımını artırarak, cildin tamir mekanizmalarını ve kolajen üretimini tetikler. İpliklerin gerginliğinin yarattığı lift etkisi ile cildin iplikler çevresinde oluşturduğu, adeta sarkmayı toparlayan bir ağ görevi gören doku birleşerek işlemin olumlu sonuçlarını ikiye katlar.  Uygulamanın optimum etkisi bir-iki ay içinde, ağ dokusunun oluşum süreciyle birlikte ortaya çıkar.  Ayrıca bu yöntemin cilt kalitesini artırdığı ve bir anlamda ciltte rejuvenasyon etkisi gösterdiği de tespit edilmiştir.

İple Yüz Germe Hakkında Aklınıza Gelen Sorular ve Cevapları

Bu işlem sadece yüze mi uygulanır?
Söz konusu tekniğin yüz, boyun ve vücutta birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmalarında, alın germe, bozulmuş çene çizgisini toparlamada etkilidir. Vücutta ise sarkmış kol altları ve bacak içlerini toparlamakta ideal bir tedavidir.

Uygulama nasıl yapılır?
Önce cilt temizlenir ve uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi yapılır. İpliklerin yerleştirileceği noktalar işaretlendikten sonra özel iplikler ince iğneler yardımıyla cilt altına yerleştirilir. Cildin sarkma durumuna göre uygulanan iplik sayısı 16 ile 20 arasında değişir. Tüm uygulama yaklaşık 20-30 dakika kadar sürer.

İşlemin etkisi ne zaman görülür?
Cildinizdeki lift etkisini hemen uygulama sonrasında görebilirsiniz. Cilt altına yerleştirilen ipliklerin kolajen ve elastin üretimini tetiklemesi sayesinde bu etki giderek artar ve birkaç hafta sonra nihai sonuç ortaya çıkar. Organik iplerle yüz germe işleminin kalıcılığı 12-18 ay kadardır.

İple Yüz Germe Tedavisi Sizin için Uygun mu?

·      Yüz ovaliniz bozulmuş, yüz hatlarınız aşağı doğru sarkmışsa
·      Kaşlarınız aşağı doğru düştüyse
·      Çene hattınız belirginliğini kaybetmiş, sarkmışsa
·      Yüzünüzde fazla derinin katlanması nedeniyle oluşmuş kırışıklıklar varsa
·      Kollarınızın üst kısmında sarkma varsa
·      Bacaklarınızın üst kısmında deride elastikiyet kaybı ve sarkma varsa

Organik iplerle yüz germe işleminin avantajları nedir?
Yüz germe ameliyatlarının aksine hastayı sosyal yaşamından koparmadan yüzde, vücudun bazı bölgelerinde lift etkisi yaratan etkili bir uygulamadır. İşlemden hemen sonra gündelik yaşamınıza geri dönebilir, olumlu etkilerini hemen gözlemleyebilirsiniz. Ameliyattan korkanlar ya da ciltlerinde yüz germe ameliyatı yaptıracak boyutta sarkma olmayanlar için ideal bir alternatiftir.  

Hemen Doktorunuza Sorun

4 Sıkça Sorulan Sorular
N***
Merhabalar, 41 yaşındayım. İple yüz germe hakkında bilgi almak istiyorum. Ortalama fiyat nedir? İp sayısına göre mi belli oluyor? Kalıcılığı nasıl oluyor? Birkaç yıl aynı kaldıktan sonra yaşa bağlı gerileme mi yoksa tamamen etkisini yitirme mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhaba Nurcan Hanım. Yüzdeki sarkmalara karşı uygulanan iple yüz germede organik iplikler kullanılır. Bu da ipliklerin vücutta reaksiyona neden olmazlar ve bir süre sonra da vücut tarafından absorbe edilirler. İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi yapılır. Bu nedenle işlem acısız ve konforludur. Lift etkisi istenen bölge, deri altına yerleştirilen ipliklerle yukarı doğru çekilir. Bir süre sonra hücreler bu ipliklerin çevresinde elastin ve kolajen lifleri oluşturmaya başlayarak, lift etkisini pekiştirirler. Nihai sonucu görmek için birkaç hafta geçmesi gerekir ve işlemin kalıcılığı ise 12 ay ile 18 ay arasındadır. Yüzü toparlamakta etkili olan iple germenin, cilt kalitesinde üstünde iyileştirici bir etkisi yoktur. Bu işlemi hem cilt kalitesini artıran hem de cildin elastikiyetini artıran Ulthera gibi bir sistemle birleştirmek en etkili sonucu almanıza yardımcı olacaktır. Ulthera sistemi ile ultrasonla, yani ses dalgalarıyla etki ediyor. Cilt üstünde herhangi bir tahribata neden olmadığı için gündelik yaşantınıza hemen dönüyorsunuz. Tek bir seans yeterli. Ancak olumlu etkilerini görmek için cildin yeni kolajen lifleri oluşturmaya başlaması için gerekli sürenin geçmesi gerekir bu da bir ile üç ay arasında bir süre anlamına geliyor.
S***
Merhabalar, Ben 55 yaşındayım iple yüz germenin fiyatını öğrenebilir miyim? Bir de çalışıyorum bu durum iş hayatımı engeller mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Selma Hanım. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ücretsiz olan konsültasyon sırasında hem size en uygun tedavinin hangisi olduğu belirlenir hem de fiyat bilgisi verilir. İple yüz germe hasta memnuniyetinin yüksek olduğu tedavilerden biridir. İşlem lokal anestezi ile yapılır ve acısızdır, yüzdeki sarkma olan bölge organik iplerle deri altından desteklenir. Yüze gençlikteki şeklini geri veren ve yaşla beraber sarkan hatları toparlayan bu tedavinin sonuçları işlemden birkaç hafta sonra ortaya çıkar. Kalıcılığı ise 12 ay ile 18 ay arasındadır. Tedavinin en önemli artısı sizi sosyal hayatınızdan koparmamasıdır. Yani işinizden uzaklaşmanızı gerektirecek herhangi bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası yüzde hafif bir ödem, morluk olabilir ama bunlar birkaç gün içinde geçecektir
S***
Merhaba. Fransız askısı yapıyor musunuz? Organik askıyla Fransız aşkı arasındaki fark nedir? Teşekkürler.
Merhabalar Serap Hanım. Fransız askısı ve organik iple yapılan askı aynı işlemdir. Yani aynı işlem farklı adlarla anılıyor. Bu uygulama kliniğimizde yapılmaktadır, işlemle ilgili detaylı bilgi için internet sitemize başvurabilirsiniz.
Z***
İyi günler. İple yüz asma işlemini yaptırmak istiyorum. Yan etkileri var mı? Yaklaşık maliyeti ne kadar? Hazırlıklı gelmem açısından fiyatını öğrenmem lazım ki, işten izin almam zor olduğu için görüşmeye geldiğim gün işlemi de yaptırmak istiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. İple yüz germenin hiçbir yan etkisi yoktur. Organik iplerle sarkma olan bölgeler askıya alınır. Aşağı sarkmış yanak bölgesine, çene hattına, kaşlara ya da hepsine birden uygulama yapılabilir. İşlem sırasında, cildin sarkma durumuna ve uygulama yapılacak bölgelere göre kullanılan iplik sayısı 8 ile 24 arasında değişir. Sanırım işlemin fiyatının da bu değişkenlere göre farklılık göstereceğini tahmin edersiniz. Yüzünüzü, yüzünüzdeki sarkmanın boyutunu ve hangi bölgelere ip yerleştirileceğini görmeden bir fiyat vermek mümkün değil. İşlemin herhangi bir yan etkisi yoktur, ipleri yerleştirmek için kullanılan iğnelerin giriş yerlerinde hafif morluklar olabilir. Ancak bunlar da birkaç gün içinde geçecektir.