Selülit Tedavisi

İleri teknoloji selülit tedavileri ile tüm kadınların kâbusu olan portakal kabuğu görünümünden kurtulun, daha pürüzsüz ve daha çekici bir siluete kavuşun.

İster zayıf ister kilolu olsun, her on kadından sekizinin, selülitten şikayetçi olduğu bir gerçek. Selülit, östrojen hormonunun etkisiyle oluşabilen, aşırı ve dengesiz beslenme, kilo alımı ve hareketsizlik de devreye girdiğinde artan estetik bir sorundur.

Deride daha çok uyluk, basen ve kalçalarda görülen portakal kabuğu görünümünde çukurcuklarla ortaya çıkan bir durum olan selüliti, yürüyüş, yüzme gibi hafif sporlar ve doğru tedavi yöntemleriyle kontrol altında tutmak mümkün. Cilt kalitesini artırırken sorunlu bölgedeki yağ dokusunu da hedef alarak etki eden yeni nesil teknolojiler hakkında bilmeniz gereken her şey aşağıda…

Selülit Tedavisinde Teknolijik Çözümler

Emtone ile anında etki

Her 10 kadından 8'inde görülen selülitin oluşumu farklı sebeplere dayanıyor. Selülit tedavisinde %89 memnuniyet oranı ile ilk FDA onaylı Emtone ise monopolar radyofrekansı ve şok dalgası enerjisini kombine ederek, ağrısız ve acısız seanslarla selülitlerden kurtulmaya yardımcı olmayı amaçlıyor. Ciltteki portakal kabuğu görünümünü ilk seanstan itibaren gideren bu tedavin yönteminin en belirgin özelliği ise selülite neden olan tüm faktörlere aynı anda etki edebilmesi olarak belirtiliyor. Tedavi protokolü haftada bir-iki uygulanan dört-altı seanstan oluşur. Tedavi süresi yapılacak bölgeye göre 20-60 dakika arasında değişir. Sonuçlar son seanstan sonrasındaki 4-6 hafta içinde belirgin bir hale gelecektir. İlk seans sonrasında bile cildin pürüzsüz ve sıkı olduğu gözlenebilir. Zaman içinde bu etkiler giderek daha fazla artacaktır.

VelaShape etkisi 

FDA onaylı sistem, hem derin dokularda hem de cildin üst tabakasında etki ederek portakal kabuğu görünümünün hafiflemesini sağlıyor. Selülit probleminde etkili sistemlerden biri olan VelaShape, radyo frekansı, kızılötesi ışın enerjisi ve mekanik masaj teknolojilerini bir arada kullanarak tedavi edilen bölgedeki yağ dokusunun azalmasına ve portakal kabuğu görünümünün düzelmesine yardımcı oluyor. Problemin derecesine göre 4-6 seanslık tedavi sonrası cilt daha pürüzsüz, sıkı bir görünüm alırken, uygulama yapılan bölgenin çap olarak küçüldüğü gözlemleniyor.

Selülite karşı Thermage teknolojisi

Zayıflamadan, ideal kiloya inmeden, yağ hücreleriniz küçülmeden portakal kabuğu görünümünü hafifletmenin imkânsız olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak bu doğru değil! Öncelikle selülit probleminin arkasında yatan önemli faktörlerden biri cildin elastikiyetini kaybetmesi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Östrojen hormonuna bağlı olarak bir kadının kalça ve üst bacaklarında yağ depolaması normaldir. Peki, 20’li yaşlarınızda da orada olan yağ dokusu, neden 30’yu yaşlarda canınızı sıkmaya başlıyor? Nedeni basit: Çünkü cildiniz eskisi kadar sıkı olmadığı için hemen altındaki problemi kamufle etmekte yetersiz kalıyor da ondan. Yani, sadece cilt kalitesini artırarak portakal kabuğu görünümünü hafifletmek mümkün. Radyo frekans enerjisi ile etki eden Thermage Body sadece tek seansta cilt kalitesini artırmak, daha sıkı ve daha elastik bir cilt yaratmak üzere tasarlanmış bir teknoloji. Bu teknolojinin VelaShape veya VShape gibi sistemlerle kombine olarak uygulanması ise selülit tedavisinden başarılı sonuçlar almayı mümkün kılıyor.

Yenilikçi bir selülit tedavisi: VShape

Radyo frekans enerjisi ile ultrason teknolojisini bir araya getiren VShape, bölgesel incelme, cildin sıkılığını artırma ve portakal kabuğu görünümünü hafifletme gibi etkileri olan yenilikçi bir sistem. İşlem sırasında cilt altında güçlü ve etkili bir ısının oluşmasını sağlayan teknoloji sayesinde ciltteki kolajen üretimi optimum seviyeye çıkarken, odaklı ultrason dalgaları inatçı yağ hücrelerini etkin bir şekilde parçalıyor. Yüksek radyo frekans enerjisi direkt olarak dokuya aktarılarak, ciltteki su moleküllerinin hızlı bir şekilde dönmesini sağlıyor. Bu da daha güçlü ve etkili bir ısının oluşmasına, dolayısıyla da maksimum kolajen üretimi anlamına geliyor. Odaklı ultrason dalgaları ise hedeflenen dokuyu ısıtarak inatçı yağ hücrelerini etkin bir şekilde parçalıyor. İşlem sadece 20-30 dakika sürüyor ve selülitin durumuna göre 4-6 seanslık bir tedavi protokolü uygulanıyor.

Body FX ile Selülit Tedavisi

Inmode Body FX, yeni nesil bir frekans enerjisi ile vakum bir arada kullanılarak vücudu sıkılaştıran, portakal kabuğu görünümünü hafifleten etkili bir sistemdir. Karın, üst kollar, bacak ve kalçaları sıkılaştırmak, selülit görünümünü azaltmakta etkili olan sistemin en önemli özelliklerinden biri işlem sırasında cilt ısısını ölçen bir sistem sayesinde, cilde verilen enerjinin ayarlanabilmesi, böylece optimum sonuçlar alınabilmesidir. Ciltteki kolajen ve elastin üretimini stimule ederek, silueti toparlayan, gevşemiş derinin elastikiyetini artıran Body FX’ın etki mekanizması daha kaliteli ve genç görünümlü bir cilt yaratmasıdır. Böylece cilt altındaki yağ dokusunu daha iyi kamufle etmeye başlar ki bu da selülit görünümünün belirgin şekilde azalmasına neden olur. Optimum sonuçlar için 4-6 seans önerilse de cildin ve selülit probleminin durumuna göre seans sayısı artırılabilir. Seanslar bir hafta arayla uygulanır.

Hemen Doktorunuza Sorun

OKUMAYA DEVAM EDİN

6 Sıkça Sorulan Sorular
P***
Merhaba, Emtone selülit tedavisi için fiyat almak istiyorum… Teşekkür ederim
Merhabalar Pınar Hanım. Emtone selülit probleminin ardında yatan tüm faktörlere etki ederek başarılı sonuçlar sağlayan bir tedavidir. FDA onaylı olan sistem hem termal hem de akustik dalgalarla yaratılan mekanik enerjiyi bir arada kullanır ve portakal kabuğu görünümünü önemli ölçüde azaltır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır. İletişim bilgilerimiz internet sitemizde yer almaktadır, www.drmustafakaratas.com
İ***
Merhaba nasılsınız? Ben üst bacak için Thermage ve EmSculpt seans hakkında bilgi istiyorum. Hedef bölge iç üst bacak. Ayrıca selülit tedavisi için hangi tekniği önerirsiniz? Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar İdil Hanım. EmSculpt Neo önceki EmSculpt teknolojisinin geliştirilmiş versiyonudur. Sisteme eklenen radyo frekans teknolojisiyle birlikte tedavinin yağ yakma özelliği artırılmıştır. Radyo frekans teknolojisinin bir diğer etkisi de tedavi edilen bölgedeki cildin sıkılaşması, elastikiyetinin artmasıdır. Yani sadece EmSculpt tedavisi hem bacaklarınızı forma sokmakta hem de üst ve iç bacaklardaki derinin sıkılaşması için yeterli olabilir. Eğer gerekirse Thermage Body tedavisi ile cilt sıkılaştırıcı etki optimum seviyeye taşınır. Bu tedavilerin hepsi selülit görünümün hafifletmede fayda sağlar, ancak daha etkili sonuçlar için sadece selülit problemi için geliştirilmiş Emtone tedavisinden faydalanabilirsiniz. Bu teknolojilerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
S***
Merhaba benim vücudumda selülit dediğimiz çatlaklar oluştu. 17 yaşındayım ve bu görüntüden rahatsızım. Nasıl geçer acaba bu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Semanur Hanım. Çatlak ve selülit ayrı şeylerdir. Eğer problem genelde kalça, bacaklar ve karın bölgesinde görünen, portakal kabuğu görünümün andıran selülit ise Emtone teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Selülit görünümünü önemli ölçüde hafifleten Emtone teknolojisiyle ilgili detaylı bilgi için internet sitemize bakabilirsiniz. Eğer problem cildin alt tabakalarında meydana gelen çatlaklar ise Icon lazer tedavisi en etkili çözümdür. Icon lazer cildin derin katmanlarında kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek çatlakların görünümünde %50’lere varan bir hafifleme, belirginliklerinde azalma sağlar.
K***
Merhabalar. Selülitlerim var. Nasıl yok edebilirim? Doğal çözümler var mı? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi günler dilerim
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Kevser Hanım. Bu tür problemlerde tabii ki selülit problemi için geliştirilmiş teknolojilerden yardım almak etkili bir çözümdür. Ama tabii ki sorunu hafifletmek, kontrol altına almak için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Yürüyüş, yüzme gibi egzersizler dolaşımı artırarak önemli fayda sağlar. Dolaşımın artması cildin daha iyi beslenmesi anlamına da geliyor. Yani selülit olan bölgelere kan akışı hızlanacağı için cilt daha iyi beslenir ve cildiniz ne kadar iyi durumda olursa hemen altındaki engebeli yağ dokusuna da o kadar iyi kamufle eder. Tabii kilo kontrolüne özen göstermeniz, fazla kilolarınız varsa vermenizin de etkisi olacaktır.
S***
Bacaklarımda derin ve orta seviye varis problemim var. Bahsedilen selülit ve sıkılaşma tedavilerinin bende uygulanması uygun mudur, güvenli midir? Teşekkürler
Merhabalar Sevilay Hanım. Varis problemi olan hastalarda selülit ve sıkılaşma tedavileri uygulanmaz. Çünkü bu tür tedaviler varis probleminin daha da kötüleşmesine neden olabilir.
F***
Merhabalar, spor ve diyet yapmama rağmen basenli ve selülitli bir yapım var. Selülit tedavisiyle pürüzsüz ve daha inçe bir vücuda kavuşmak istiyorum. En uygun tedavi şekli ve süreci, fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ferhan Hanım. Selülit tedavisinde kullandığımız sistemlerin başında VelaShape geliyor. VelaShape farklı teknolojileri kombine bir şekilde kullanarak etki eder. Kızılötesi enerjiyle uygulama yapılan bölgeyi cilt yüzeyine zarar vermeden ısıtır. Bipolar radyo frekans enerjisi ile hedeflenen bölgedeki ısının eşit bir şekilde yayılmasını sağlar. Konforlu bir tedavidir ve hastanın selülit durumuna göre 3-5 seans uygulanır. Selulit tedavisinde kullandığımız bir diğer teknoloji ise Inmode BodyFx’tir. Vakum ve kontrollü enerji darbeleri ile hem portakal kabuğu görünümünü azaltır hem de cildin elastikiyetini artırır. Seans sayısı, hastanın durumuna göre 6-8 seans arasındadır. Haftada bir seans uygulanması önerilir, yani tüm tedavi 1,5-2 ayda tamamlanır. Bu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Hangi sistemden optimum fayda sağlayacağınız ise konsültasyon sonrasında netleşecektir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.