Bacak Arkasındaki Selülit Nasıl Geçer?

Selime soruyor
Merhaba, Ben 27 yaşındayım ve bacak arkasındaki dalgalanmadan rahatsızlık duyuyorum. Thermage uygulaması bu sebeple uygulanabilir mi ve uygulamanın ücreti nedir acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Thermage Body bacaklarınızdaki cildi sıkılaştırarak ve cilt kalitesini artırarak daha pürüzsüz bir görünüm yaratmaya yardımcı olacak bir sistemdir. Böylece bacaklarınızdaki dalgalanmalar hafifleyecek cilt daha düzgün görünecektir. Thermage tek seanslık bir tedavidir optimum sonuçlar bir-iki ay sonra ortaya çıkar ve iyileşme altı aya kadar devam eder.
Seda soruyor
Merhabalar, 27 yaşındayım benim alt vücudumun üst kısmına göre biraz daha yağlı ve selülitli. Kalçamdaki ve bacaklarım arkasındaki selülit portakal kabuğu denilen görüntüde geçmesi için nasıl bir tedavi önerirsiniz etkili olursa sonrasında ne yapmam gerekir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Yaş ve kilo fark etmeden bütün kadınların ortak sorunu olan selülitler. Özellikle kalça ve bacak arkasın bölgesinde düzensiz toplanan yağlar sonucunda oluşan portakal görünümüne sebep oluyor. Bölgesel yağlanma ya da selülit problemi olanlara incelme cihazları yardımcı oluyor. VellaShape III sisteminin özelliği, yağ dokusunun hacmini azaltmak için elōs teknolojisi ile vakum teknolojisini birleştiren yöntemi incelme amaçlarken selülit görünümünü hafifletmekte etkilidir. Ultrason ve radyofreans dalgasıyla bir arada barındıran Vshape, yağları yakmaya yardımcı olurken selülitler üzerinde de etkili olmayı amaçlıyor. Body FX, gelişmiş radyofrekans enerjisi, derin doku ısıtması ve vakumlu negatif basınç gibi farklı yöntemleri bir arada kullanarak selülit görüntüsünü düzelmesini sağlar. Tedavi tamamlandıktan sonra da elde edilen sonucun kalıcılığını sağlamak için hastanın durumuna göre belli aralıklarla tedavi tekrarlanır.
Zerel soruyor
Merhabalar, bacak arkamda diz hizama kadar selülitlerim var bu görüntü beni oldukça rahatsız etmeye başladı. Selülit nasıl geçer tedavi için bana hangi sistemleri söylersiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Bacak arkasındaki selülitli görünümü gözle görülür bir şekilde azaltan ve uygulanan bölgeye çok daha sıkı bir görünüm kazandıran etkili yöntemler VelaShape III ve BodyFx tedavisidir. VelaShape III sisteme özgü bipolar adındaki bu radyofrekans, kızılötesi ışık enerjisi ve mekanik masaj karışımından oluşuyor. İlk olarak mekanik yağ kütlesi parçalanıyor sonrasında înfraruj ısı sistemiyle yağların erimesine yardımcı olunuyor. Lenf drenaj sistemiyle kan dolaşımını hızlandırması amaçlanıyor ve radyo frekans dalgasıyla cildin sıkılaşmasını, toparlanmasını ve selülitlerin azalmasını sağlamaya yardımcı oluyor. BodyFx, radyo frekans enerjisi, vakumlu negatif basınç ve derin doku ısıtması gibi yöntemlerden faydalanıyor. Cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş ya da travma yaratmadan, elastin ve kolajen liflerini de stimule ederek cildin elastikiyetini artırıyor; vakum ve kontrollü enerji darbeleri ile sinerjik olarak çalışarak selülit görünümünün hafiflemesini sağlıyor. Her iki sistem haftada 1 kez olmak üzere 4 - 8 seans olarak önerilmektedir. Selülit görünümünün geçici olarak azalmasını sağlayan bu yöntemlerin, sonuçlarını korumak için yıl içinde belli aralıklarla tekrarlanması gerekiyor.
Gamze soruyor
26 yaşındayım. 10 kilo kadar fazlam var. Bacak arkasındaki selülit nasıl geçer? Kilo versem selülitler de yok olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Bacaklarınızın arkasındaki portakal kabuğu görünümü kilo verdiğinizde bir nebze hafifleyecek ama büyük ihtimalle tamamen yok olmayacaktır. Çünkü selülit pek çok farklı faktörün bir araya gelmesiyle oluşan bir estetik sorundur, kilo ise bu faktörlerden sadece biridir.
Türkan soruyor
Bacaklarımın arkası gerçekten çok kötü görünüyor. İleri derecede selülit problemim var. Bacak arkasındaki selülit nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Selülit tedavisinde etkili sonuçlar aldığımız Emtone sisteminden faydalanabilirsiniz. Emtone teknolojisi portakal kabuğu görünümüne neden olan yağ odacıklarının hacim olarak küçülmesini ve o bölgedeki dolaşımın düzenlenmesini sağlayarak etki eder. Tedavinin bir diğer faydası da cilt elastikiyetini artırması, daha sıkı ve kaliteli bir cilt yaratmasıdır. Daha sıkı bir cilt selülit görümünün hafiflemesine katkıda bulunur. Tüm bu faktörler bir araya geldiğinde ortaya etkili bir selülit tedavisi çıkıyor. Emtone FDA onayı olan ilk ve tek selülit tedavisidir.
Aytül soruyor
Üst bacaklarımın arkası çok kötü görünüyor. Selülit yüzünden çukurlarla dolu, engebeli bir görünümü var. Bacak arkasındaki selülit nasıl geçer? Bu selülitlerden kurtulmam için bana hangi kremi önerirsiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Selüliti kremler, serumlarla tedavi etmek maalesef mümkün değildir. İçinde kafein gibi deri sıkılaştırıcı ve ödem atıcı bazı içerikler bulunan ürünler selülitlerin görünümünü kısa süreliğine hafifletebilir. Ancak bu etki sadece birkaç saatle sınırlıdır. Selülit tedavisinde etkili ve güvenli bir işlem olduğu FDA tarafından da onaylanmış olan Emtone sisteminden faydalanabilirsiniz. Yağ hücrelerini küçülten, cildi sıkılaştıran ve dolaşımı hızlandıran tedaviyle selülit probleminin olduğu bölgede belirgin bir düzelme sağlamak mümkün oluyor.
Hemen Doktorunuza Sorun