Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İstanbul

Kıl köklerini dondurarak yok eden Buz Lazer (Soprano Ice) son derece konforlu ve etkili bir sistem. Lazer Epilasyonda adına geliştirilen yeni nesil teknoloji Soprano Ice Lazer  ten renginiz, tüy renginiz ne olursa olsun mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün Buz Lazer (Soprano Ice) epilasyon, soğutucu mekanizması sayesinde acısız ve ağrısız bir sistem.

Uzun yıllardır kullanılan lazer epilasyon sistemlerinin teknolojiyle ilgili çözülmemiş problemler vardı. Her cilt rengine uygulanamıyor, acı eşiği düşük olan kişiler için konforlu bir tedavi sağlayamıyordu. Yeni nesil lazer epilasyon sistemi  olan Buz Lazer etkili pürüzsüzlük yaratırken, bunu etkili bir şekilde, daha çabuk bir şekilde gerçekleştiriyor . Eski lazer epilasyonlara kıyasla çok daha fazla gelişmiş  soğutucu mekanizmasıyla, tamamen konforlu ve acısız tedavi olanağı sunuyor.  Eski nesil lazer sistemlerinde hassas bölgelere yapılan uygulamalar hayli acılı olurken, Soprano Ice Buz Lazer bu hassas bölgelerde konforlu bir uygulamayı mümkün kılıyor.

Ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun!  Ten rengi koyulaştıkça eski lazer uygulamalarında fayda sağlamak da zorlaşıyor, esmerlik bu anlamda bir dezavantajdı. Ancak yeni nesil Buz Lazer epilasyon  (Soprano Ice)  teknolojisi ile  koyu tenlerde de etkili sonuç almak mümkün kılıyor. Artık, yaz aylarında bile bronz teninizle lazer epilasyon yaptırabiliyorsunuz. Buz Lazer (Soprano Ice) teknolojisinin, tüm sene boyunca, ten renginiz ne olursa olsun uygulanabilen tek lazer sistemi olması özelliğine sahip.

İnce tüylere çözüm

Eski nesil lazer epilasyon sistemlerinde başka bir problem ise rengi açık ve ince tüyler üstünde etkili olmamalarıydı. Bu da ince tüylere sahip olan kişilerin lazer tedavilerinden fayda sağlayamamalarını ağda, kıl dökücü ve jilet gibi eski nesil tüy alma yöntemlerine mahkûm olmaları anlamına geliyordu. Birde kızıl tüyleri olanlar da lazer teknolojilerden faydalanamıyorlardı. Birçok kadın ise vücudundaki kıllarda etkili sonuçlar alırken yüzlerindeki ince, açık renkli tüyler söz konusu olduğunda lazer sistemlerinden yardım alamıyorlardı. Yani artık tüyleriniz ne kadar açık renk olursa olsun faydalanabileceğiniz bir teknoloji olan Buz Lazer (Soprano Ice) sistemi ile lazer teknolojileri ile ilgili bu önemli sorun da çözülümler mevcut!

Mükemmel ergonomi

Açık renkteki, ince tüyleri  etkili tedavi sağlayan Buz Lazer’in başka bir üstün özeliği de ergonomisi , ufak bölgeler üstünde de uygulama olanağı sağlaması. Eski nesil lazer sistemleriyle kaşların üstünde herhangi bir uygulama yapmak mümkün değildi. Ancak Buz Lazer ile kaşların orta bölümündeki tüylerin yok etmek mümkün. Buz Lazer sistemi erkeklerin şikâyetçi oldukları burun ve kulak içi tüylerine de ergonomik başlıkları sayesinde uygulama yapılabiliyor.

Daha hızlı 

Buz Lazer Epilasyon teknolojisi avantajından biri her atışta çok daha büyük alanlara etki etmesi. Eski sistem lazer epilasyonarlarla saatler süren tüm bacaklar Buz Lazer (Soprano Ice Platinum) ile 30 dakikada tamamlanıyor.  Gerekli olan seans sayısı da azaldı! Klinik araştırmalara göre 6 seansın 6 hafta aralıkla optimum sonuçlar elde etmek için yeterli olduğunu gösteriyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun

55 Sıkça Sorulan Sorular
F***
Hocam benim yüzümde ısrarla her gün çıkan tüylerim var. Sert ve koyu renk. 2 seferdir lazere gidiyorum birincisi diot jelliydi kendileri tüyleri kısaltıp yaptılar. Ama ertesi gün uzadı. 15 gün sonra yine gittim ve bu sefer ışınlı ve jelsiz lazere aldılar tüyleri yaktılar. Bana hiç dokunma dediler ama aradan 2 gün geçti ve tüylerim aynı hızla çıktı. Ne yapabilirim yardım lütfen.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Fatma Hanım. Lazer epilasyon tedavisinden ziyade hormonlarınızla ilgili bir düzensizlik olup olmadığını öğrenmek için bir doktora gitmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü kadınlarda bahsettiğiniz türde bir tüylenme problemi hormonal bir sorun olabileceğini akla getirir. Zaten eğer böyle bir durum varsa yaptırdığınız lazer epilasyon tedavisinden de hoşnut edici bir sonuç almanız zor olur.
A***
Hocam merhaba ben buz lazer adı altında bir lazer cihazına girdim tüm vücut. Fakat kılların hepsi kaldı ütülmüş gibi bir görüntüsü var. Genital bölgede çok acı çektim, onun haricinde buz lazerde nasıl bir jel kullanılıyor? Ve güzellik merkezlerinin hepsi bu buz lazerde jel kullanıyor mu? Yoksa kullanmayanlar da var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Soprano Ice lazer, yani buz lazer tedavisinde jel kullanılır. Öncelikle kullanılan cihazın Soprano Ice lazer olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunu bu tür lazer tedavileri, lazer epilasyon yaptıran herkese öneriyorum. Kullanılan cihazın size söylenen cihaz olduğundan emin olun, bunun en iyi yolu cihazın markasına bakmaktır. Güzellik merkezlerinde bu tedavinin nasıl yapıldığını, jel kullanılıp kullanılmadığını bilmeme imkan yok. Sadece Soprano Ice lazer sisteminde jel kullanılması gerektiğini söyleyebilirim.
D***
Merhaba, Ben yurtdışından size yazıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Sorum şu: Bıyıklarım için lazer tedavisine başladım burada ve iki seanstır gidiyorum. Bıyıklarınızı almadan uzamış şekilde gelin dediler ilk bana. O şekilde lazer yaptılar sadece bir geçiş. Ve bir daha gittiğimde bıyıklarını tıraş makinesiyle alıp gel dediler. Ama benden önce giden anneme kaç seanstır öyle bir şey demediler. O uzun kıllara lazer yaptılar. Bu kafamı çok karıştırdı. Uzun kıla lazer yapıldığını ilk defa görüyorum ve gözümüze gözlük takmıyorlar. Büyük vücut için kullanılan lazeri kullanıyorlar. İnce uçlu değil yani. Ve çok pahalı olmasına rağmen tek geçiş yapıyorlar her gittiğimizde. Sizce bu doğru mudur? Lütfen yardımcı olun bana. Param çöpe gitsin istemiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Kılları kesmedeki amaç lazer sistemi ile verilen iletilen enerjinin kıl köküne iletilmesidir. Eğer kıllar uzun olursa cihaz. Yüze ve vücuda aynı sistem kullanılır. Sadece cihaza yüz ve vücut için farklı aparatlar takılır. Tabii size hangi sistemin uygulandığını bilmiyorum. Endişelerinizi neden işlemi yapan merkeze danışmıyorsunuz? En sağlıklısı bu olacaktır.
S***
Merhabalar Mustafa Hocam ben Diyarbakır'da yaşıyorum yani ne yazık ki sizin kliniğinize gelme imkanım en azından şuan için mümkün değil. Sadece bilgi almak istiyorum. Aşırı kıllı biriyim ve ten rengim beyaza yakın örneğin kollarımda bile tek bir kökten 2-3 kıl çıkıyordu ve vücudumda neredeyse boşluk yoktu aşırı derece de kıl vardı ve bayağı kalındı kökler. Burada bir güzellik merkezinde lazer epilasyona başladım şu an için güzel gidiyor ama en son seansımda aklıma bir şey takıldı ve ufak bir araştırma yaptım gittiğim yerdeki epilasyon cihazının markası Ulase Multi araştırdım internette ve bu makine IPL tipi bir makine internette gördüğüme göre ve IPL makinelerin kılları bitirmediğini sadece modern bir ağda işlemi olduğunu okudum bu doğru bir bilgi mi? Gittiğim yerde kontrol seansları yok başarılı bir lazer epilasyon için kontrol seansları şart mı? Ve son olarak da başka bir yere gitmem gerekiyorsa hangi makineyi önerirsiniz? Eğer zahmet verdiysem çok özür dilerim ve tekrardan teşekkür ederim.
Merhabalar Serdar Bey. Sizin bahsettiğiniz makine hakkında detaylı bilgiye sahip değilim. Ama IPL sistemleriyle ağdayı kıyaslamak doğru olmaz. Sonuçta sistemin ne kadar etkin olduğuna bağlı olarak seans sayısı artabilir, ama sonuçta kıl problemini kalıcı olarak çözmeye yönelik sistemlerdir. Eğer etkin bir sonuç alamazsanız Alexandrite lazer sistemini deneyebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yerde yeni nesil bir epilasyon sistemi olan Soprano buz lazer mevcutsa tavsiye ederim.
E***
Soprano Ice Platinium ile 6 seans işlem gördüm. Fakat 6 haftalık süreç içerisinde kıllar yine uzuyor. Eskisi gibi fırça fırça değil tabi ki, ama koyuluğu uzaması çok yoğun, özellikle genital bölgede. Makinanın orijinalliğini Türkiye distribütörlüğünden sorgulattım. Orijinal olduğunu söylediler. 6 seanstan sonra bu tarz bir sıkıntının olması normal midir? Yanlış yapılan ne olmuş olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar
Merhabalar Ece Hanım. Ice lazer genelde 6 seansta sonuç veren bir teknolojidir. Ancak bazı hastalarda seans sayısının artırılması gerekebilir. Bizim de kliniğimizde uyguladığımız bu yeni nesil epilasyon sisteminden başarılı sonuçlar aldığımızı belirtmek isterim. Ancak dediğim gibi bazı hastalar birkaç seansa daha ihtiyaç duyabiliyor. Yaşınızı belirtmemişsiniz ancak 20 yaş öncesi hormonların en yoğun olduğu zamanlar hastalarda daha geç sonuç alınabiliyor. Hatta bize epilasyon için başvuran 17-18 yaşındaki hastalara bu tedaviyi bir-iki sene sonra yaptırdıklarında daha etkili sonuçlar alacaklarını söylüyoruz. Tabii sizin yaşınızı bilmediğim için sorunun bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını da bilemiyorum. Ancak dediğim gibi bazı hastalarda nihai sonuç için birkaç seans daha yapılması gerekebiliyor.
Z***
21 yaşındayım. 3 yıl önce bir doktorun özel kliniğinde yüzümde favorilerime lazer epilasyon yaptırdım. Ama lazerden sonra favorilerimde, yüzümde, boynumda, çenemde kalın koyu renkli kıllar çıkarttılar. Lazer cihazını boyun ve çenemde de gezdirdiler. Kist ve Hormon bozukluğum yok. Ben bu tüylerden kurtulmak istiyorum ama artık korkuyorum da. Bu durumda olmak zaten çok zor bir durum. Bu kötü durumun daha kötüsünü yaşamak istemiyorum. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim ne gibi çözüm yolları var acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zuhal Hanım. Sizin durumunuzda pek çok farklı faktör rol oynamış olabilir. Aklıma ilk gelen ki sorunun kaynağı büyük ihtimalle bu- lazer epilasyon tedavisini tam da ergenlik döneminde yaptırmış olmanız. Ergenlik çağındaki hastalara epilasyon işlemini birkaç sene sonra yaptırmaları oluyor. Çünkü hormonların en aktif olduğu zamanlar bunlar ve bu durum tüylerin dokusunu, yapısını da etkiliyor. Ve sizin durumunuzda olduğu hastanın sonuçtan hayal kırıklığı yaşama ihtimali yüksek oluyor. Diğer bir önemli faktör de yüzünüze uygulanan lazer epilasyon sisteminin hangisi olduğu. Soprano Buz Lazer gibi yeni nesil lazer sistemleri bize her renk ve her dokudaki tüylenme probleminde daha etkili sonuçlar -üstelik eski sistemlerin aksine çok daha rahat ve acısız bir uygulama olanağı- sağlıyor. Ergenlik döneminizi geride bırakmış olmanız önemli bir avantaj, bir de yeni nesil bir lazer epilasyon sistemi uygulanırsa sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.
O***
Hocam ben buz lazer yaptırıyorum. İlk iki seansta jel kullanıldı. İkinci seanstan sonra jel kullanmıyoruz dediler. Buz lazer kullanımı mı bu şekilde yoksa yaptırdığım yer mi böyle söylüyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Oğuz Bey. Soprano Buz lazer sadece jelle uygulanabilen bir sistemdir. Tedavi başka türlü yapılamaz çünkü enerji cilde sürülen jel sayesinde kıl köklerine iletilir. İşlem için kliniğe gittiğinizde kullanılan sistemin üzerinde Soprano yazıp yazmadığını kontrol etmenizi öneriyorum.
E***
Merhaba ben lazer epilasyon için paket satın alacam ama önce soruşturmak istedim. Artemis Marka Buz Başlıklı lazer nasıl bir cihaz? Etkili mi? Güzel mi? Ondan daha güzel, daha iyi cihaz var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Esma Hanım. Kliniğimizde bulunmayan, dolayısıyla da sonuçları ve etkileri konusunda deneyim sahibi olmadığım bir cihaz hakkında yorum yapamam. Kliniğimizde şu sıralar tüm dünyada çok revaçta olan Soprano Buz Lazer kullanılıyor. Gerek işlemin kısa sürmesi gerekse en açık renk tüylerde ve en koyu ten renginde bile başarılı sonuçlar almamızı sağlayan bir sistem olduğunu söyleyebilirim. Yaz aylarında bile uygulanabilmesi de önemli bir avantaj. Genelde altı seansta kalıcı sonuçlar almak mümkün oluyor.
N***
Merhaba Dr. Mustafa Karataş. Almanya'dan yazıyorum yüz bölgemdeki istenmeyen tüylerden lazer epilasyon teknoloji ile kurtulmak istiyorum kaşlarımdaki ve sakal üstündeki. Kaç seans sürer? Ve istediğim sonuca ulaşmış olur muyum? Yan etkileri var mı? Araştırdım ve sizi buldum. Ne önerirsiniz? İletişime geçerseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nihat Bey. Kıl köklerini dondurarak yok eden Buz Lazer (Soprano Ice Platium) son derece konforlu ve etkili bir sistemdir. Tüy renginiz, ten renginiz ne olursa olsun bu yeni nesil lazer sistemi ile etkili sonuçlar almak mümkün. Eskiden koyu tenli kişilerde lazer epilasyondan başarılı sonuçlar alamıyorduk, ama Buz lazer sayesinde bu değişti. Öyle ki yaz aylarında bronz tene bile uygulanabiliyor. Klinik araştırmalar 6 hafta arayla yapılan 6 seansın optimum sonuçlar için yeterli olduğunu gösterse de bazı hastalarda bir-iki ekstra seansa daha ihtiyaç duyulabiliyor. Tedavinin hiçbir yan etkisi yoktur.
C***
Merhaba boyun ve omuz için gittiğim lazer epilasyon merkezinde full paket almıştım. Fakat kullanılan lazer epilasyon belimdeki ve boynumdaki ince tüyleri kalın kıllar haline getirdi. Anlayacağınız vücudumu berbat hale getirdi.
Merhabalar Can Bey. İleri teknoloji bir lazer epilasyon sistemi olan Buz lazer ile etkin sonuçlar alacağınızı düşünüyorum. Maalesef eski nesil teknolojiler özellikle ince tüyler söz konusu olduğunda sınıfta kalıyorlar. Buz lazer bu anlamda bize önemli avantajlar sağladı hem ince hem de açık renk tüylerde bile etkili sonuçlar alabiliyoruz. Soprano Buz lazer hakkında detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
D***
Merhabalar, buz lazer tüm vücut fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?
Merhabalar. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
M***
Merhaba! Hocam ben şişlide bir güzellik merkezinde tün vücut lazer epilasyon anlaşması yaptım açık tenli ve koyu renkte kıl yapısına sahip olduğum için önce alex ile sonra incelen tüyleri buz lazer ile müdahale edeceğiz dediler. Ama ilk seansında cihazın ismi aklımda değil ancak hava ya da gaz soğutmalı Alexandrite dediler. Ama cildime değdiriyorlar, hava hortumu da alttan atış yaptığı başlığa bağlı ve tek tek atış yapıyorlar şüphelendim alex internetten gördüğüm kadarıyla uzaktan yani belirli bir mesafeden atışlar ile yapılıyor IPL olmasın bu cihaz lütfen yardımcı olun. Bu arada lazer başlığı da diot başlığına benziyor. Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim...
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Mehmet Bey. Uygulanan teknolojiyi görmeden başka bir klinikte kullanılan sistemlerle ilgili yorum yapmam doğru olmaz. Hastalarıma her zaman bir doktor ya da bir kliniğe gitmeden önce derslerini iyi çalışmalarını, o kliniğin güvenilir bir yer olup olmadığını araştırmalarını tavsiye ediyorum. Eğer sizde bir güvensizlik durumu oluştuysa belki de tedavinize başka bir merkezde devam etmelisiniz.
S***
Merhabalar kolay gelsin. Ben koltukaltı ve bikini bölgesi ile göğüs ucu ve yüz epilasyonu için tek tek fiyat bilgisi öğrenmek istiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Cuma günü için de randevu istiyorum, işlem yaptırmak için.
Merhabalar. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız hem fiyat bilgisi konusunda hem de randevu için size yardımcı olacaklardır.
Z***
Buz lazer düşünüyorum. Peki, tekrardan hamile kaldığımda tüylenmenin tekrar edeceğini söylüyorlar. Böyle bir şey oluyor mu?
Merhabalar Zelihanur Hanım. Hamilelik döneminde yaşanan hormonal değişiklikler, bu süreç boyunca tüylenmenin geçici olarak artmasına neden olabilir. Hatta hamilelik süreçlerinde ağda gibi kılları almaya yönelik işlemlere daha sık ihtiyaç duyulabilir. Ancak bu lazer epilasyon yapılmamış tüyler için geçerli bir durumdur. Buz lazer gibi sistemler kıl ve tüyleri kalıcı olarak yok ettikleri için tekrar çıkmaları söz konusu değildir hamilelikte bile.
M***
Hocam buz lazer kontrollerinde gitmiş olduğum klinik dökülmeleriniz devam ediyor diyerek işlem yapmıyor. Yapmaları gerekli mi?
Merhabalar Merve Hanım. En son kaç hafta önce uygulama yaptırdığınızın bilgisini vermemişsiniz ancak tedavi protokolü 6 hafta aralıklarda 6 seans şeklindedir. Detayları uygulamayı yaptırdığınız klinikle konuşabilirsiniz.
M***
Merhaba sırt, omuz ve kollarıma lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Bilgi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Mustafa Bey. Yenilikçi bir lazer sistemi olan Buz lazer hem her renk tüyde etkili olan bir teknolojidir hem de daha kısa sürede daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. Ayrıca diğer lazer sistemlerine kıyasla çok daha konforlu bir işlemdir. Sistem hakkında daha detaylı bilgiyi internet sitemizde bulabilirsiniz.
M***
Merhaba, tüylerim oldukça koyu renk ve kalın. Buz lazer yöntemi bunda işe yarayacak mıdır? Tahminen ne kadar sürede sonucunu görebilirim? Fiyat bilgisi öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Melis Hanım, öncelikle tüy tipinizin koyu renk olması sizi tüm lazer sistemleri için ideal bir aday yapıyor. Buz lazer ise yeni nesil bir lazer sistemi olarak daha açık ve ince tüylerde etkili olması ile ön plana çıkıyor. Tabii tedavi süresinin kısalması ve acı eşiği düşük hastalarda bile tolere edilmesi diğer önemli avantajları. Sözün özü; Buz lazer teknoloji etkili sonuçlar alacağınız bir sistem. Klinik araştırmalar tüylerden tamamen kurtulmak için ortalama altı seansın yeterli olduğunu gösteriyor. Tabii ki bazı hastalarda ekstra bir ya da iki seans yapılması gerekebiliyor. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.
S***
Ben omuz ve sırt bölgesi için uygulama yaptırmak istiyorum. Daha önce yaptırdım bir-iki yerde yalnız acısına dayanamadığım için yarım bırakmak zorunda kaldım. Kurtulmak da istiyorum tabii, bilgi verirseniz iyi olur.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sedat Bey. Yeni nesil bir lazer sistemi olan Buz lazer hem tüm renklerdeki tüylerde etkili olmaktadır hem de diğer sistemlere kıyasla daha konforlu bir işlem sunmaktadır. Acı eşiği düşük hastalarda bile daha rahat tolere edilebilen bu teknolojiden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum.
D***
Yüzümde alnım çenem ve yanaklarımda siyah renkte sık olan tüylerim var. Üç yıla yakın ağda yaptırıyorum. Kesin sonuç vermeyen lazer yöntemlerinden dolayı kuaföre gitmekteyim. Buz lazer yöntemini duyduğumda ilgimi çekti ama hâlâ şüphelerim var. Gerçekten işe yarıyor mu yoksa aksi etki edip çoğaltıyor mu diye. İşe yarıyorsa bile güvenilir bir yer bulmak zor. Ne zamandır bu yöntemi kullanıyorsunuz? Memnun kalan hastalarınızdan referans alma şansım var mı? Ve ücreti ne kadar? Cevaplarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım. Öncelikle Buz lazerden önce de epilasyonda son derece başarılı sonuçlar aldığımız lazer sistemleri vardı hala da kullanmaya devam ediyoruz. Buz lazerin farkı en ince tüylerde bile etkili olması ve sarı tüylerde bile kullanılması. Bir de diğer sistemlere göre daha konforlu, daha acısız bir tedavi olanağı sunuyor. Lazer sistemlerinin kılları kalıcı olarak yok ettiği klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır. Aksine ağda, jilet gibi yöntemler kıl köklerinin güçlenmesine neden olur. Daha detaylı bilgi almayı arzu ederseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.
O***
Erkeklerde tüm vücut epilasyonu yapıyor musunuz? Fiyatları nedir? Kaç seans öngörüyorsunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Orhun Bey. Kliniğimizde erkeklere de vücut epilasyonu uygulaması yapılmaktadır. Seans sayısı, lazer epilasyon için hangi sistemin uyguladığına ve kılların yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Ancak bu alanda en yenilikçi sistemlerden biri olan Buz lazer (ya da Soprana Ice Lazer) tedavisinde genelde 6 hafta aralıklarla yapılan 6 seans yeterli oluyor. Fiyat bilgisini kliniğimizi arayarak alabilirsiniz.
B***
Merhaba. Polikistik over nedeniyle aşırı derecede tüylenmem var. Kol bacak tüylerim kalın olmakla beraber göğüs arası tüm göbek ve gerdanımda dahi kıllar var. Ancak bu kıllar ince kıllar. Bunlara lazer uygulamak için illa kısaltmam mı gerekir bu bölgelerimi jiletlemek istemiyorum. Aynı zamanda tüm vücut için fiyat öğrenme imkânım var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Buket Hanım. Lazer epilasyon öncesi -yüz hariç- uygulama yapılacak diğer bölgelerin jiletle alınması gerekir. Bu tedavi protokolünün bir parçasıdır. Aksi halde işlemden optimum sonucu almak mümkün olmaz. Ancak biraz önce de belirttiğim yüzde jilet uygulamanız gerekmiyor, yüzdeki tüylenmelerde bunlar uygulama öncesinde klinikte makasla kısaltılacaktır. Tedavi ilerledikçe tüylenme probleminiz azalmaya, o bölgede giderek daha ince ve az tüy çıkmaya başlayacak, tedavi sonunda da tamamen yok olacaktır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak ücretsiz olan muayene sonrasında fiyat konusunda bilgilendirileceksiniz.
N***
Doktor bey benim tüylerim sert ve kızıl. İğneli epilasyon yaptırmak zorunda kaldım ve çok ağrılı buz lazer tedavisi işe yarar mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Neslihan Hanım. Yeni bir teknoloji olan Buz lazerin en önemli özelliği rengi ve kalınlığı ne olursa olsun tüm tüylerde etkili olmasıdır. Eskiden açık renk tüyleri olan hastalara lazer epilasyon yapılamazdı, çünkü lazer sistemleri ancak koyu renk pigmentleri algılıyordu. Teknolojideki ilerlemeler sayesinde artık bu sorun bitti. Buz lazer de teknolojinin vardığı son noktalardan biri. Sistemin önemli bir özelliği daha var hasta için çok daha konforlu acısız bir tedavi sunması.
S***
Merhaba, biraz uzun bir soru olacak ama umarım cevap verirsiniz. Öncelikle benim yaşım 20 daha önce bir güzellik merkezinde epilasyon yaptırmıştım ama maalesef faydasını görmedim. Sonra biraz araştırdım ve aslında bu konuda iyi olan tek cihazın soprano olduğunu öğrendim. Hormona bir bozukluğum olmadığı halde aşırı tüylenme şikayetim var. Lazer epilasyona tekrar başlamak istiyorum ancak yaşım genç olduğu için yeterince iyi sonuç alamayacağımı ya da ileride bu sorunun tekrarlama ihtimali olduğunu söylediler. Bu ne kadar doğrudur. Bilgi verirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Sizin yaş gurubunuz ortalama 1-2 ay aralıklarla, 6-8 seans sonunda kıllarınızdan %80’ninden kalıcı olarak kurtulur ve kalanlar için yılda ortalama 2-3 seans gitmeniz gerekmektedir.
Ç***
Merhabalar, Soprano Ice Lazerin ince ve açık renkli tüylerde etkili olduğunu biliyoruz fakat sert ve kalın kıl yapısına da uygulanabilir mi acaba? Lazer epilasyon uygulaması ne kadar sürmektedir?  Cevaplarsanız sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Soprano Ice Lazer sert ve kalın kıl yapısına da uygulanana biliyor. Uygulama süresi bölgedeki kıl yoğunluğuyla doğru orantılı olarak değişir, örneğin yüz, kasık, koltuk altı gibi bölgelerde 10-15 dakika, bacaklarda 20-30 dakika tüm vücut 40 dakika ile 1 saat arası sürebilmektedir. 
i***
Merhaba, Soprana Buz Lazer cihazı ile yapılan epilasyon sürecinde seans aralarında kılların hiçbir yöntemle kesinlikle alınmaması gerektiği söyleniyor. Bu doğru mudur? 2 seans yaptırıp seyahat sebebiyle üç ay seansa gidemeyeceğim mesela, bu durumda çıkan tüyleri üç ay bekletmem mi gerekecek? Teşekkürler...
Dr. Mustafa Karataş
Hayır tüylerinizi kökten almamak koşulu ile herhangi bir yüzeysel yöntemle; (jilet, tüy dökücü) alabilirsiniz.  
G***
İyi günler benim cildimde roza hastalığına neden olan demodex denilen bir parazit çıktı. 2 aydır tetradox ve roza krem kullanıyorum tedavi sırasında lazer yaptırmam istiyorum, dikkat etmen gereken neler var? 
Dr. Mustafa Karataş
Bazı ilaçlardaki etken maddeler sebebiyle lazer epilasyon uygulamasında cilt üzerinde kalıcı lekeler bırakabilir. Ayrıca kortizon tedavisi kronik cilt hastalığı ve alerjileri olan kişilerde hekime danışılır uygulama yaptırılması önerilmektedir. Kısacası tedaviniz tamamen bitmeden, lazer epilasyon yaptırmamanız en doğrusu.
M***
Merhabalar, Ben lazere epilasyonu düşünüyorum göğüs ve sırt bölgesine. Bu bölgelerde dövme var ve dövmenin olduğu yere lazer epilasyon yapılabilir mi?
Lazer epilasyon yaptıran kişinin uygulama bölgesinde dövme varsa lazer ışınlarından kaçınması gerekir. Uygulama esnasında bu bölgeye gelecek ışınlar dövme boyası ile reaksiyona girer, dövme renginde bozulmalar meydana gelebilir. 
D***
Merhabalar, Kızım 17 yaşında koltuk altı ve genital bölgesine lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Kızım yaşı için erken mi acaba.
Lazer epilasyona başlama yaşı kızlarda, adet gördükten 2-3 yıl sonra ortalama 14-16 yaşlarından sonra erkeklerde ise ergenlik döneminin sonlarına doğru (18 yaş sonrası omuz, sakal-boyun bölgesi gibi) olmaktadır. Gereken yaş sınırını doldurmuş, kıl yapısı uygun; kıl rengi ile ten rengi arasında belirgin farkı olan (koyu renk kıl) ve ışığa karşı aşırı duyarlılığı olmayan kişiler yaptırabilir. 
İ***
Lazer epilasyonda iki seans arasında ne kadar süre geçmelidir? 
Vücudumuzdaki kıllar, büyüme, dinlenme ve dökülme evrelerini geçirirler. Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa, onun o seansta kalıcı olarak yok olması mümkün olabilir. Bu nedenle seanslar arasında bir ila iki ay gibi süreler öngörülür. Büyüme evresinde bulunmayan bir kıla lazer uygulaması yapılırsa, kıl tütsülenir ve ışığı kıl köküne ulaştırma görevini tamamlayamaz. Cilt üzerinde 0,5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha fazla uzaması beklenmeden (büyüme evresini geçmeden) işleme alınabilir. Seans aralıkları lazer epilasyon yapılan bölgenin kıllarının büyüme evresine geçiş sürelerine göre değişmektedir, örneğin koltuk altı 1-1.5 ay ara ile bacak ise 2- 2.5 ay ara ile uygulamaya alınabilmektedir. 
H***
Hocam Merhaba, 17 yaşındayım ve birkaç güne buz lazere başlayacağım. Ama esmerim ve uzun zamandır jilet kullanıyorum. Tüylerim de biraz gür. Yine de standart sürede iyi bir sonuç alır mıyım? Bir de bir yorumda tüyler 2-3 haftadan önce çıkmıyor demişsiniz. Lazer tüyleri tamamen yok etmiyor mu?
Merhabalar Helin Hanım. Buz lazer en esmen tenlerde bile başarılı sonuçlar veren yeni nesil bir lazer sistemidir. Standart sürede iyi sonuç alıp alamayacağınız konusunda sizi muayene etmeden bir şey söylemek zor. En etkili tedaviyi de yaptırsanız, sonuçta her hasta farklıdır. Ancak yine de önerilen seans sayısının yeterli olacağına inanıyorum. Tüyler 2-3 haftadan önce çıkmıyor dediğimde, tedavi sürecince olan dönemden bahsediyordum. Tedaviniz bittiğinde tüyleriniz tamamen yok olacaktır.
M***
Merhaba Yüz, bacak, kol, koltuk altı için lazer epilasyon düşünüyorum. Hormonal problem yaşayan biriyim lazer epilasyon etki sağlar mı acaba? 
Böyle durumlarda endokrinoloji veya bir jinekoloji uzmanının kontrolünde tetkik ve tedavinin sürdürürken bir yandan mevcut kıllar için lazer epilasyona devam edinilebilir. Yeniden kıllanma olasılığı hormonal problem çözümlenmezse yüksektir. 
M***
Merhabalar, Koltuk altı ve alt bacağıma lazer epilasyonda yaptırmayı düşünüyorum %100 garanti verilebilir mi? 
Tabi ki böyle bir garanti vermek hem doğru değil hem de imkânsız. Kişinin, kıl yapısı, yaşı, hormanal durumu, hatta uygulanan alanda olmak üzere birçok faktör sonuçları etkilemektedir. %5 civarındaki bir kısım hasta grubu vardır ki hiçbir lazer cihazından etkilenmez. Geriye kalan %95'lik kısmının yarısında epilasyonla tüm kılların tamamen etkilenirken, diğer yarısında ise ancak %80 oranında sonuç alınabilir. 
F***
Merhabalar, Lazer epilasyondan çekiniyorum. Tüylerden kurtulmak için süreki jilet kullanıyorum, sizin öneriniz nedir? 
Jilet uygulaması her ne kadar pratik olsa da genellikle sadece günü kurtarmaya yarıyor. O nedenle ben her zaman tüylerin kökten alınmasından ve rahatlıktan yanayım. Teknoloji bize harika imkanlar sunuyor; yeni nesil epilasyon cihazları bu anlamda çok başarılı. Benim bir süredir denediğim Buz Lazer başarısı ile gerçek bir kurtarıcı. Tüyler 2-3 haftadan önce çıkmıyor ve en kısa tüyleri bile alabiliyorsunuz.
C***
Merhabalar. Ben buz lazer hakkında birkaç şey sormak istiyorum. 7 yıldır düzenli olarak yüzüme lazer yaptırmama rağmen tamamen sonuç alamadım. Ve bu durum beni biraz korkutuyor. Adet düzensizliğim var ve en son kontrolümde progestan tedavisine başlanıldı. Ben vücudumun her yerine lazer yaptırmak istiyorum. Özellikle sırt ve kalça bölgesinde ve göbek üstünde tüylenme mevcut. Birinci sorum, diğer lazer uygulamalarındaki gibi hastalığımdan dolayı bitmeme ihtimali var mıdır? Çünkü özellikle çene altım 7 yıldır bitmedi. İkincisi, tüm vücut (sırt, bel, bacak, kol... dahil) ücreti ne kadar olur? Son sorum ise, diğer lazer uygulamalarında asla lazer sonrası bile tam bir pürüzsüzlük olmuyor. Tedavi sürecinde seans araları nasıl oluyor? Teşekkür ederim.
Maalesef tablo yüzünüzdeki gibi olabilir. Sizin tedavi süreciniz 6-8 seans gibi belirli seans aralığı sonunda, önümüzdeki yıllarda hormonal dengeniz düzelene kadar yılda 3-4 seans olarak devam etmeniz gerekecektir.
S***
Merhaba 13 yaşımda bir kızım var. Tüyleri çok kalın ve koyu renkte olduğu ve acı eşiğide çok çok düşük olduğu için buz lazer teknolojisi ile uygulama yapılabilir mi. Cevaben dönmenizi rica ederim.
Merhaba, Kızınızın adet görüyor mu? Görüyorsa üzerinden 3 yıl geçti mi? Tüm bu sorulara cevabınız evet ise bu yaş gurubunda kol altı bikiniden işleme başlamalısınız. Diğer bölgelerde kalıcılık sağlayamazsınız.
Z***
Merhabalar. Ben henüz 16 yaşındayım ve herhangi bir kıl problemim olmamasına rağmen yine de bir an önce ağda, jilet gibi yöntemlerle uğraşmaktan kurtulmak istiyorum. Ailemde buz lazer yaptıran ve memnun kalan çok kişi var. Tüm vücuduma buz lazer yaptırmak istiyorum ama yaşımdan dolayı bir sorun olur mu bilemedim. Sizce lazere başlamadan önce 1-2 sene daha beklemeli miyim yoksa herkeste gösterdiği etkiyi bana da gösterir mi?
Merhabalar Zeynep Hanım. Buz lazer tedavisinden faydalanabilirsiniz. Yaşınızla ilgili herhangi bir problem yok. Bu yaşlarda buz lazer yaptırarak jilet gibi yöntemlerle kıl köklerinin güçlenmesini önlemiş olursunuz, böylece tedaviden daha çabuk sonuç alabilirsiniz.
B***
Merhaba, Vücudumda aşırı tüylenme var. Kollarımdaki, bacaklarımdaki ve göbek çevremdeki tüylerden kurtulabilmemin yöntemi var mı?
Öncelikle vücudunuzdaki aşırı tüylenmenin sebebinin araştırılması gerekiyor. Tüylenme genetik mi? Kullanılan ilaca mı bağlı? Yoksa hormonal bir sebep mi var? Tespit edilecek sebep doğrultusunda tedavi yöntemi seçilir. Aynı zamanda uygunsa lazer epilasyonla kalıcı çözüm önerilebilir.
A***
Benim 1 8 yaşında bir kızım var. Bize göre normal ama kendisi tüylerinin fazla olduğunu ve lazer epilasyon yaptırmak istediğini söylüyor. Sizce bu yaşlardaki kızların lazer epilasyon yaptırmaları doğru mu?
astanın tüylenme yapısının incelenmesi şart. Normal olmayan oranda tüylenme mevcut ise hastanın mudaka endokrinoloji ve kadın doğum uzmanı tarafından görünmesi gerekiyor. Ancak tüylenme genetik olarak akrabalar ile benzerlik gösteren bir yapıdaysa lazer epilasyon yaptırmakta hiçbir sakınca bulunmuyor. Burada önemli olan yapılacak lazer epilasyonun nerede, hangi uzman kişiler tarafından hangi makinelerle yapılacağıdır.
A***
Merhaba , Günümüzde lazer epilasyon giderek yaygınlaşmaya başladı. Koltuk altına lazer epilasyon yaptırmanın lenf bezlerine zararı olur mu?
Lazer epilasyon, hedeflenen bölgeye ışın tutulup kıl köklerinin öldürülmesiyle gerçekleşen bir işlemdir. Eğer bu işlem doğru olarak ve hedeflenen bölge üzerinde gerçekleştirilirse, vücudun diğer bölgelerinde komplikasyonlara yol açmaz; fakat gelişi güzel uygulanan lazer ışını komplikasyona sebep olabilir. Eğer bu işlemi yaptırmaktan emin değilseniz, bir uzmana danışmanızı tavsiye ederim.
Ş***
Merhaba; 2 aylık hamileyim. Hamile olduğumu öğrenmeden önce epilasyona başlamıştım. Hamileyken epilasyon yaptırmaya devam edebilir miyim?
Lazer epilasyonun hamilelikte kanıtlanmış ve bilinen bir zararı yok. Çünkü lazer ışınları röntgen ışınları gibi doku İçine nüfuz etmez. Bu ışınlar sadece uygulandıkları nokta üzerinde etkili. Ama yine de özellikle gebeliğin ilk üç ayında lazer epilasyon yaptırılması önerilmiyor. Gebelikte hormonal değişimin etkisiyle tüylenmede artış olacağı için lazer epilasyonu doğum sonrası yaptırmanız daha uygun olur.
Ö***
Bundan önce tüm vücut 4 seans Alexandrite lazere gitmiştim. Fakat acısı çok fazla olduğu için dayanamadım. Hatta panik atak hastalığımı daha da arttırdı diyebilirim. Bir de yüzümde bu kadar kıl yokken kıllarımın daha çok arttığını gözlemledim. Buz lazer daha acısız olduğu için denemek istiyorum. Fiyatını öğrenebilir miyim? Çene ve bıyık tüyleri için uyumlu bir lazer seçimi olur mu?
Merhabalar Özge Hanım. Gerçekten de buz lazer tedavisi diğer sistemlere göre çok daha konforlu geçer. Diğer epilasyon sistemlerini acı verici bulan pek çok hastam bu tedaviyi çok daha rahat bir şekilde tolere edebiliyor. Buz Lazerin diğer sistemlerden önemli bir artısı daha var: En ince tüylerde bile etkili olması. Bu da sizin sorununuz olan yüz tüyleri için ideal bir epilasyon teknolojisi olduğu anlamına geliyor. Burada fiyat vermek mümkün değil, ancak ücretsiz olan konsültasyon sonrasında bu konuda bilgi verilecektir.
F***
Merhaba ben normal lazer epilasyona gidiyordum hangi cihazı kullandıklarını bilmiyorum ama kalem ucu kalınlığında bir ucu vardı cihazın. 6 seans gittim ve 6 seansta kontrole gittim tüylerimde azalma oldu ama tam bitmedi 3 aydır da gitmiyorum. Tüylerim tam eski haline dönmese bile jiletle aldığım için iki günde çıkıyor biraz daha seyrek bir şekilde ve seanslarda tüylerimin tamamını almıyorlardı illa kalan yerler oluyordu bunuda seansları uzatmak için yaptıklarını düşündüm ve artık gitmiyorum. Buzlu lazerle ilgili bana kısa bir bilgi verirmisiniz bu uygulamayı yaptırırsam tüylerim daha erken seanslarda biter mi? 11 aya yakın normal lazer yaptırdım çünkü. Teşekkürler..
Dr. Mustafa Karataş
İşlem de uygulama sıkıntısı olabilir fakat sizden de kaynaklı olan yaş hormonal durum ve idiopatik yapınız tedavinizin başarısını etkiler. Ortalama 8 seans daha yaptırmanızı öneririz. Ama seanslara başlamadan önce klinik öykünüzde sonuç alamamış olmanızı göz önünde bulundurarak bir hormon testi yaptırmanız gerekebilir. Normal şartlarda 8 seansın sonunda kıllarımızın %85 inden kalıcı olarak kurtulunmaktadır bilginize
B***
Merhaba ben Ipl yani soğuk üflemeli cihazda 11. seansımdayım ancak özellikle özel bölge ve kolda incelme var bir türlü bitmek bilmedi. İncelme var kıl yapım sert ve siyah olmasına rağmen kıl kokum sarı olduğu için dediler bana. Peki ben buz lazer den sonuç alabilir miyim teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
11 seansa rağmen sonuç alamamanız düşündürücü. Ayrıntılı bir hormonal tetkik yaptırmanızı öneririm. Ancak sonrasında sorunuza sağlıklı bir cevap verilebilir. 
***
Yüzümdeki sarı ayva tüyleri için yeni en son çıkan buz lazer epilasyon uygulanabilir mi ve hassas cildim olduğu içinde yüzümde iz kalır mı?
Dr. Mustafa Karataş
Buz lazer açık renkli "kıl" larda etkili olup ayva tüylerinde etkili olabilecek bir yöntem maalesef henüz gelişmemiştir.
N***
Merhaba, Daha önceden lazer epilasyon yaptırmıştım ancak vücudumun bir kısmındaki tüyler ince dendiği için yaptıramamıştım. İnce tüyler bakımından garantili sonuçlar alınabiliyor mu? 6-8 seans da işlemin neticelendiği yazıyor sitenizde ince tüyler için de geçerli mi bu? İlginize teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
İnçe tüylerde 6-8 seansın sonunda %60-70 oranında kalıcı dökülme sağlanır. Kalan tüyleriniz için yılda 2 seans yaptırabilirsiniz.
U***
Merhaba, Soprana Buz Lazer cihazı ile yapılan epilasyon sürecinde seans aralarında kılların hiç bir yöntemle kesinlikle alınmaması gerektiği söyleniyor. Bu doğru mudur? 2 seans yaptırıp seyahat sebebiyle üç ay seansa gidemeyeceğim mesela, bu durumda çıkan tüyleri üç ay bekletmem mi gerekecek? Teşekkürler...
Dr. Mustafa Karataş
Hayır tüylerinizi kökten almamak koşulu ile herhangi bir yüzeysel yöntemle; (jilet,tüy dökücü) alabilirsiniz.
C***
Merhabalar, buz lazer yaptırmak istiyorum. Üst bacağım da sarı açık renk kıllarım var. Onları görür mu acaba onu sormak istiyorum?
Dr. Mustafa Karataş
Cansu Hanım, Yaş ve hormonal durumunuza bağlı sonuçlar değişkendir. En kötü senaryo da bile ortlama 6-8 seansta kıllarınızın %60-80 ninden kalıcı kurtulabilirsiniz.
A***
Merhabalar ,benim hormonal bozukluğum var pcok yani yumurtalık kisti olduğum söylediler ben lazer yaptıra bilirmiyim? Buz lazer yaptıramazsın dediler, kistleri büyütüyormuş doğru mu bu?
Dr. Mustafa Karataş
Evet yaptırabilirsiniz hiç bir sakıncası yoktur. Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değildir.Lazer epilasyonda uygulanan lazer ışığının dalga boyu derinizi aşamaz yani iç organlarınızı etkilemesi mümkün değildir, Ayrıca bu ışık kesinlikle radyasyon içermemektedir.
S***
Merhaba, tüylerim sarı ve kızıl olarak karma, kıl kökleri de aynı şekilde açık renk sarı ve kızıl. Buz lazer kıl köklerimi görebilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Bölgesel olarak görme oranları değişmektedir. Ayrıca yaşınız ve hormonal durumunuz da bu tedavinin sonuçlarını etkileyecektir. Bu sebepten dolayı sizin için uygun olduğu muayene sırasında belirlenir. Muayene ve görüşme için klinik numaramızı 0212 2410364-64 arayıp randevu alabilirsiniz.
E***
Merhabalar, buz lazer epilasyonuna hangi sıklıklarla seansa gelmek gerekiyor? Eski yöntemlerde 2-3 ay sonra gidiliyordu. Seans esnasında uyuşturucu krem gibi ürünler kullanmak gereklimi acıyı engellemek adına?
Dr. Mustafa Karataş
Soprano Ice Lazer ya da diğer adıyla Buz Lazer lazer epilasyonun vardığı son noktadır. Klinik çalışmalar kesin sonuçlar için 6 hafta arayla uygulanan 6-8 seansın yeterli olduğunu gösteriyor. Buz Lazerin diğer sistemlerden en önemli artıları, açık renkteki tüylerde bile etkili olması ve her ten rengine uygulanabilmesi. Tüyleri açık renk olduğu için lazer epilasyon yaptıramayanlar için önemli bir gelişme bu. Lazer epilasyondan faydalanamayan bir diğer grup ise çok koyu ten rengine sahip olan esmer kişilerdi. Buz lazer teknolojisi esmer ve bronz tenlilerde de uygulanabiliyor. Yani bronzlaştığınızda bile faydalanabileceğiniz, yaz aylarında da uygulanabilen bir teknoloji bu. Buz lazer önemli bir avantaja daha sahip diğer sistemlere göre çok daha konforlu bir tedavi olanağı sunuyor, en hassas bölgelerde, en acı eşiği düşük hastalarda bile rahatça uygulanabiliyor. Bu yüzden de tedavi öncesinde anestezik krem sürülmesine gerek kalmıyor.
F***
Mustafa Bey, Ben yüzüme buz lazer yaptırmak istiyorum ama tüylerim sarı faydası olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Fatma Hanım. Buz lazer yenilikçi ve etkili bir lazer epilasyon sistemidir. Klinik olarak etkinliği kanıtlanmış olan üç akımlı lazer teknolojisi sayesinde her cilt ve tüy renginde kullanılabilir. Yüz bölgesi için net konuşabilmek adına ayrıntılı muayene ve görüşme şarttır. Lütfen dilediğiniz vakit klinik numaramızdan 0212 2140364 irtibata geçip muayene ve görüşme randevusu alınız.
E***
Merhaba. Bir süredir lazer yaptırıyorum ancak göbek bölgemdeki tüylerde azalma olmadı aksine çoğaldılar. Ben sizin kliniğinizle devam etmek istiyorum ama bir sorum olacak. Bir-bir buçuk aylık periyodlar ile lazer tedavisi yaptıracağım diye tahmin ediyorum. O arada en azından bir aylık bir tamamen temiz bir cilt görünümü oluyor mu? Yüzümde oluyor ama göbek ve karın bölgemde kökler ve tüyler lazer sonrası bile duruyor dökülmüyor
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Sonuç 4- 6 hafta arayla uygulanan 6 -8 seanslık tedavinin sonunda bu bölgedeki kıllarınızın ortalama%70-80 ninden kurtulabilirsiniz. Seans aralarında yaklaşık bir ay kadar sizin istediğiniz pürüzsüz görünüm devam edecektir. Sonrasında ise kalan tüyler çıkmaya başlayacak ve ikinci uygulamaya hazır bir hale gelecekler. Tüyler giderek daha da azalacaktır. Buz lazerin diğer artıları ise acı eşiği düşük hastalarda bile rahatça uygulanabilmesi ve yaz aylarında bile güneşlenme durumunuza göre tedavinizin programlanıp yapılabilmesidir
A***
17 yaşındayım. Benim tüylerim biraz değil bayağı kalın ve sertler. Bana lazer yaptırma daha çok artar diyorlar. Ne yapmalıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Lazer epilasyon tüyleri artırmaz. Aksine tüylerin önce azalmaları, zaman içinde de tamamen yok olmaları için yaptırabileceğiniz tek ve en etkili çözüm lazer epilasyondur. Esas sır ya da ağda yaptırmak kıl köklerini stimüle ettiği için tüylerin kalınlaşmasına neden olur. Tabii hangi lazer epilasyon sisteminin uygulandığı da çok önemli. Yeni nesil bir lazer sistemi olan Buz lazer kliniğimde başarıyla uyguladığım yeni nesil bir lazer epilasyon teknolojisi. En önemli özelliği her cilt ve tüy renginde etkili olması. Bu yüzden yaz aylarında, hatta bronz tenliyken bile güvenle uygulanabiliyor. Üstelik acı eşiği düşük olanların bile rahatça yaptırabileceği konforlu bir işlem. Fakat yaşınızın henüz genç ve hormonlarınızın aktif olması sebebiyle lazer Epilasyon seanslarınız sizin yaş grubunuzda 8 seanslık bir kürden sonra her yıl 3-4 seans toplama olarak devam eder. Bu süreç sizi yormayacaktır ve en sağlıklı olandır.
M***
Merhaba. Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra aynı bölgelere çatlak tedavisi de uygulanabilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Merve Hanım. Uygulanabilir ama tek bir seansta iki işlemin artarda yapılmasını önermiyorum. Yeni nesil epilasyon sistemleri cilt yüzeyinde herhangi bir hasar ya da tahriş yaratmıyor. Hatta Buz lazer yaz aylarında bile güvenle uygulanabiliyor. Ama yine de iki işlem arasında en az birkaç gün boşluk olmasını tavsiye ediyorum. Zaten lazer tedavisi birkaç ayda bir yapılıyor, tedavi programınız iki işlemin artarda gelmeyeceği şekilde düzenlenebilir. çatışmayacak şekilde programlanabilir.
D***
Merhaba, Bacaklarımda kıl kökü iltihabı var. Bu yüzden lazere gidiyorum 3 seans bitti 4 . seansıma gideceğim. Fakat 4. seanstan sonra tatile gideceğim. Kılların geç çıkması için ağda yaparsam sivilce çıkacak, jilet yaparsam da kıllar çabuk çıkacak. Ne yapmalıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Dilara Hanım, şimdiye kadar yaptırdığınız tedavinin sonuçlarını olumsuz etkilememek için kıllarınızı almamanızı öneriyorum. Tabii en doğrusu, uygulamayı yapan kişiye danışmak olacaktır.