Lazer Epilasyon

Kıl köklerini dondurarak yok eden Buz Lazer (Soprano Ice) son derece konforlu ve etkili bir sistem. Lazer Epilasyonda adına geliştirilen yeni nesil teknoloji Soprano Ice Lazer  ten renginiz, tüy renginiz ne olursa olsun mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün Buz Lazer (Soprano Ice) epilasyon, soğutucu mekanizması sayesinde acısız ve ağrısız bir sistem.

Uzun yıllardır kullanılan lazer epilasyon sistemlerinin teknolojiyle ilgili çözülmemiş problemler vardı. Her cilt rengine uygulanamıyor, acı eşiği düşük olan kişiler için konforlu bir tedavi sağlayamıyordu. Yeni nesil lazer epilasyon sistemi  olan Buz Lazer etkili pürüzsüzlük yaratırken, bunu etkili bir şekilde, daha çabuk bir şekilde gerçekleştiriyor . Eski lazer epilasyonlara kıyasla çok daha fazla gelişmiş  soğutucu mekanizmasıyla, tamamen konforlu ve acısız tedavi olanağı sunuyor.  Eski nesil lazer sistemlerinde hassas bölgelere yapılan uygulamalar hayli acılı olurken, Soprano Ice Buz Lazer bu hassas bölgelerde konforlu bir uygulamayı mümkün kılıyor.

Ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun!  Ten rengi koyulaştıkça eski lazer uygulamalarında fayda sağlamak da zorlaşıyor, esmerlik bu anlamda bir dezavantajdı. Ancak yeni nesil Buz Lazer epilasyon  (Soprano Ice)  teknolojisi ile  koyu tenlerde de etkili sonuç almak mümkün kılıyor. Artık, yaz aylarında bile bronz teninizle lazer epilasyon yaptırabiliyorsunuz. Buz Lazer (Soprano Ice) teknolojisinin, tüm sene boyunca, ten renginiz ne olursa olsun uygulanabilen tek lazer sistemi olması özelliğine sahip.

İnce tüylere çözüm

Eski nesil lazer epilasyon sistemlerinde başka bir problem ise rengi açık ve ince tüyler üstünde etkili olmamalarıydı. Bu da ince tüylere sahip olan kişilerin lazer tedavilerinden fayda sağlayamamalarını ağda, kıl dökücü ve jilet gibi eski nesil tüy alma yöntemlerine mahkûm olmaları anlamına geliyordu. Birde kızıl tüyleri olanlar da lazer teknolojilerden faydalanamıyorlardı. Birçok kadın ise vücudundaki kıllarda etkili sonuçlar alırken yüzlerindeki ince, açık renkli tüyler söz konusu olduğunda lazer sistemlerinden yardım alamıyorlardı. Yani artık tüyleriniz ne kadar açık renk olursa olsun faydalanabileceğiniz bir teknoloji olan Buz Lazer (Soprano Ice) sistemi ile lazer teknolojileri ile ilgili bu önemli sorun da çözülümler mevcut!

Mükemmel ergonomi

Açık renkteki, ince tüyleri  etkili tedavi sağlayan Buz Lazer’in başka bir üstün özeliği de ergonomisi , ufak bölgeler üstünde de uygulama olanağı sağlaması. Eski nesil lazer sistemleriyle kaşların üstünde herhangi bir uygulama yapmak mümkün değildi. Ancak Buz Lazer ile kaşların orta bölümündeki tüylerin yok etmek mümkün. Buz Lazer sistemi erkeklerin şikâyetçi oldukları burun ve kulak içi tüylerine de ergonomik başlıkları sayesinde uygulama yapılabiliyor.

Daha hızlı 

Buz Lazer Epilasyon teknolojisi avantajından biri her atışta çok daha büyük alanlara etki etmesi. Eski sistem lazer epilasyonarlarla saatler süren tüm bacaklar Buz Lazer (Soprano Ice Platinum) ile 30 dakikada tamamlanıyor.  Gerekli olan seans sayısı da azaldı! Klinik araştırmalara göre 6 seansın 6 hafta aralıkla optimum sonuçlar elde etmek için yeterli olduğunu gösteriyor. 

Hemen Doktorunuza Sorun

130 Sıkça Sorulan Sorular
Ş***
İyi günler kızım 14 yaşında yüzünde tüylenme başladı ve 1 yıl içinde almamamıza rağmen rengi çok koyulaştı. Doktora gittik yapılan testler sonucunda herhangi bir hormon bozukluğu çıkmadı. Sadece insülin direnci çıktı. Doktorumuz lazer önerdi bu yaşlarda lazer yapılabilir mi? Teşekkürler
Merhabalar Şengül Hanım. Ergenlik döneminde lazer epilasyon önermiyoruz. Bunun nedeni ergenlik döneminde hormonların fazla aktif olması ve yapılan tedaviden sonuç almayı zorlaştırmasıdır. Bu arada insülin direnci problemini hafife almayın, bu problem bugün olmasa da yakın gelecekte hormonal dengeyi de bozabilir.
İ***
Merhaba Mustafa bey. 35 yaşındayım. Bir erkek olarak kol kıllarım çok yoğun ve ben bunlardan kurtulmak istiyorum. Hormonal bozukluklarım var aynı zamanda azospermi ve çift taraflı varikosel hastasıyım. Varikosel ameliyatımı olacağım 2 ay içerisinde. Hormonlarım düzeldiğinde epilasyon yaptırmak istiyorum. Yoksa ameliyat olmadan da epilasyon yaptırsam etkili sonuç alabilir miyim? Lütfen bana yardım edin, yol gösterin. Şimdiden cevabınız için teşekkürler.
Merhabalar İlkay Bey. Hormonlardaki sorunlar lazer epilasyon tedavisini ciddi oranda zorlaştırır. Tedaviden olumlu bir sonuç alabilmek için, sizin de belirttiğiniz gibi, ameliyat olduktan sonra lazer epilasyon yaptırmanız tedavisi yaptırmanızı öneriyorum. Hatta ameliyat olduktan sonra da hormonların dengeli bir seviyeye gelmesi için lazer epilasyona başlamadan önce birkaç ay daha beklemenizde fayda var.
N***
Merhaba buz lazer epilasyona bir kereliğine mahsus seansımdan 10 gün sonra gitmek istiyorum. Bu kadar erken gitmek zararlı olur mu?
Merhabalar Nur Hanım. Tedavi için oluşturulan protokollerin bir nedeni vardır. Herhangi bir zarar söz konusu olmasa da yeni kıllar tam oluşmadığı için işlemden tam fayda sağlayamazsınız.
N***
Merhaba ben Nuran. Dokuz seanstır buz lazere gidiyorum ama bir sonuç alamadım.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nuran Hanım. Kullanılan lazer sisteminin Soprano Ice Lazer olduğundan emin misiniz? Bu lazer teknolojisinin etkili ve güvenli bir lazer epilasyon tedavisi sunduğu FDA tarafından onaylanmıştır. Piyasaya buz lazer olarak sunulan ama Soprano Ice lazer olmayan pek çok sistem olduğunu belirtmekte fayda var.
H***
Sakalımı kestiğim zaman yüzümde yeşilimsi bir görüntü oluyor. Buz lazer yaptırdıktan sonra da aynısı mı oluşuyor yoksa gidiyor mu? Eğer kalıyorsa çok kötü bir görüntü hissi veriyor. Nasıl götürürüz o yeşilimsi halini?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hamza Bey. Sakalı koyu renkte ve kalın, sert telli olan erkeklerde sakal hattında siyahımsı renkli bir gölge meydana gelir. Tıra yaptıktan sonra bile yüzün böyle görünmesinin nedeni hemen deri altındaki kıl kökleridir. Soprano Buz lazer tedavisi tamamlandığında kıl kökleri de yok olacağı için yüzdeki bu koyu gölge de gidecektir.
B***
Merhaba, yüzde lazer uygulamalarında tüylerin sakal gibi çıkması ve yayılma durumu oluyormuş. İğneli epilasyonun daha etkili olduğu söyleniyor. Bu konu hakkında bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim.
Merhabalar Büşra Hanım. İğneli lazerin yüzde iz bırakma olasılığının her zaman olduğunu unutmayın. Üstelik artık öyle başarılı lazer sistemleri var ki, sizin bahsettiğiniz sorunlar yaşanmıyor. Bunların başında Soprano Ice lazer geliyor; hem konforlu bir tedavi olanağı sunuyor hem de en ince tüylerde bile etkili.
L***
Bıyık bölgeme atış yapılırken yanlışlıkla çene altıma atış yapıldı oradaki kıl kökleri uyanır mı? Çünkü ayva tüylerine yapılan atışın kıl köklerini uyandırdığını duymuştum Kullanılan makine Alexandrite idi.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Leyla Hanım. Lazer epilasyon tedavilerinde ince tüy kökleri de uyarılır ve bir süreliğine de olsa daha kalın, daha belirgin bir görünüm alırlar. Tedavi ilerledikçe bunlar da yok olur. Siz normalde müdahale edilmesini istemediğiniz bir bölgeye atış yapıldığını belirtmişsiniz. Tek bir atışın olumsuz bir etki yaratacağını düşünmüyorum. Belki belli bir süre tüyler daha belirgin görünebilir ama sonra yine normal hallerine döneceklerdir.
E***
Ben yüz bölgesine buz lazer yaptırıyorum. İlk seansıma gireli 10 gün oldu tüylerim hala dökülmedi ve uzadı ve çok rahatsız ediyor. Ne yapmam lazım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ela Hanım. Sakın ağda kullanmayın, bu tedavinin etkisinin azalmasına, kıl köklerinin güçlenmesine neden olur. Ayrıca kullanılan lazerin Soprano Ice lazer olup olmadığını öğrenin. Soprano Ice lazer etkili ve güvenli olduğu FDA tarafından onaylanmış yeni nesil bir epilasyon teknolojisidir.
D***
Merhaba 6 seans buz lazere gittim şu an hamileyim gidemiyorum. 9 ay boyunca nasıl almalıyım kıllarımı? Boşuna gitmiş olur bu kadar seans buz lazer başa mı dönmek zorunda kalırım?
Merhabalar Deniz Hanım. Bu dönem boyunca kıllarınızı nasıl alırsanız alın kıl köklerini stimüle etmiş olursunuz, bu da kıl köklerinin yeniden güçlenmesi anlamına geliyor.
B***
Merhaba hocam lazere yeni başladım ilk seansım biteli on beş gün oldu yüzümdeki kıllar dökülmedi işe gidiyorum çok kötü görünüyorlar onları almalı mıyım? Neyle almalıyım?
Dr. Mustafa Karataş
LMerhabalar Busem Hanım. Hangi lazer epilasyon sistemi kullanıldığını belirtmemişsiniz. Ancak lazer tedavisi devam ederken tüyleri almanızın tedaviyi olumsuz etkileyeceğini söyleyebilirim. Tabii size en doğru bilgiyi verecek olan tedavinizin yapıldığı kliniktir.
F***
Lazer epilasyon istiyorum bacak bölgeme bir de bikini bölgesine fiyat ne kadar acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Kliniğimizde Soprano Ice Lazer lazer epilasyon sistemi uygulanmaktadır. Ancak burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Z***
Merhaba, koltuk altıma alexandrite lazer yapmak istiyorum. Ter bezlerine zararı olur mu? Gözenekleri kapattığı için terlemenin önüne geçildiğini ve vücut doğal terleme olayını gerçekleştiremediği için hastalıklara hatta kansere yol açacağı söyleniyor bu konu hakkında bilgi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar lazer epilasyon sistemleri kıl köküne etki eder. Tedavinin uygulama yapılan bölgedeki gözenekleri kapatması gibi bir şey söz konusu değildir. Tüyler tamamen yok olduğu zaman gözenekler de daha küçük görünür, bu çok normaldir ama gözeneklerin daha belirgin olması yok oldukları, kapandıkları anlamına gelmez. Yani normal terleme süreci devam eder.
B***
Merhaba. Lazer epilasyon için danışmak istiyorum. Sonradan oluşan boyun altı tüylerinden çok üzücü bir durumla karşı karşıya kalıyorum. Daha önceden çıkmayan tüyler daha sonradan daha sert ve çoğalmaya başladı. Beyaz tenli olduğum için de aşırı alerjik gibi bir kızarıklık ve kötü bir görünüm oluşuyor. Bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyorum. Sizin önerileriniz nelerdir? Yorumlardaki sonuçlarınız çok açıklayıcı ve gayet net olduğu için ziyaret edip gelmek isterim. Dönüşünüzü bekliyorum teşekkür ederim
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Buse Hanım. Soprano Ice lazer sisteminden faydalanabilirsiniz. Her cilt ve tüy renginde etkili olan bu yeni nesil lazer sistemi ile boyun altı tüylerinizden kurtulmanız mümkün. Ancak tedaviye başlamadan önce sorunun arkasında hormonal bir neden olup olmadığını öğrenmenizde yarar var. Bahsettiğiniz tür bir tüylenmelerin arkasında hormonal etkenler yatıyor olabilir. Bu etkenler düzenlemeden tedaviden sonuç almanız zorlaşabilir.
M***
Merhaba Mustafa bey. Lazer seanslarım tamamen bittikten sonra tüy kalan bölgelerimi jiletle almaya devam etsem çoğalma olur mu? Ya da biten yerlerde jilet kullansam gene çıkar mı oralardan tüy tekrar? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Meryem Hanım. Lazer tedavisi sonrası kalan tüyleri jiletle almak buradaki tüylerin yeniden güçlenmesine neden olur. Tüy olmayan bölgelerde gözle görülemeyecek kadar ince olan tüylerde yeniden belirgin bir görünüm alır. Bu yüzden de lazer tedavilerindeki esas amaç bir daha jilet, ağda gibi işlemler yapmanıza gerek kalmayacak bir sonuç elde etmektir. Tedavinize hiç tüy kalmayana kadar devam etmezseniz bütün olumlu etkiler zamanla yok olur.
C***
Merhabalar ben lazere gidiyorum ve lazer yaptırdığım gün 3-4 saat sonra güneşlenmemek şartı ile denize girebilir miyim zorunlu olarak?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ceren Hanım. İdeal bir durum olmasa da cildinizi güneşten sakınarak denize girmenizde bir sakınca olmadığını düşünüyorum. Ancak tuzlu suyun lazer tedavisi görmüş ciltte kızarıklığa ve tahrişe neden olabileceği riskini de aklınızda bulundurun. Tabii en doğrusu lazer epilasyon tedavinizi üstlenen kliniğe sormanız olacaktır.
A***
Merhabalar ben 1.5 yıldır buz lazere devam gidiyorum ama koltuk altımda dökülmelerim olmuyor alexandrite lazere başlasam nasıl olur acaba? Çıkmayan tüylerim çıkmaya başlamaz mı? Size de danışmak istedim şimdiden çok teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayşe Hanım. Eğer bir cihazdan memnun kalmadıysanız epilasyon tedavinize başka bir cihazla devam etmenizde herhangi bir sakınca yoktur. Ancak lazer epilasyon sistemleri arasında en etkili teknolojinin buz lazer olduğunu söyleyebilirim. Tabii piyasada buz lazer olarak lanse edilen pek çok cihaz var. Benim bahsettiğim cihaz FDA onayına sahip olan, yani güvenli ve etkili bir tedavi olduğu kanıtlanmış olan Soprano Ice Lazer’dir.
N***
Merhabalar hocam,19 yaşındayım, ergenlik dönemimden itibaren vücut kıllarımı ağda jilet tüy dökücü gibi yollarla almaya çalıştım, bu da tüm vücudumdaki kılları artırdı ve kıllarım çok kalınlaştı. Şu anda aşırı kıllıyım ve kol bacak göğüs kıllarım siyah ve sakal gibi sert, büyük ölçüde yok olmasını istiyorum tüm vücudum için ve bu yüzden çok mutsuz hissediyorum, buz lazerin bana faydası olacak mıdır? Büyük ölçüde kıllarımdan kurtulmak istiyorum fakat çok umutsuzum, cevaplarsanız çok memnun olurum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nevzat Bey. Soprano Ice lazer teknolojisi tüm tüy tiplerinde etkilidir. Bu tedaviden faydalanabilirsiniz. Ancak piyasada buz lazer olarak lanse edilen ve orijinal buz lazer sistemi olmayan pek çok cihaz var. Bunların etkili oldukları kanıtlanmamıştır. Bu yüzden gittiğiniz klinikte kullanılan cihazın FDA onayı olan Soprano Ice lazer (Soprano buz lazer) olduğundan mutlaka emin olun.
E***
Merhaba benim sakalım gür. Buz lazer ile seyrekleştirebilir miyiz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Emre Bey. Lazer epilasyon tedavisi ile sakallarınızda homojen bir azalma, seyrekleşme sağlayamazsınız. Çünkü hangi kıl kökünün tamamen yok olacağını seçmek mümkün değildir. Bu da bölge bölge açılmalara neden olabilir.
Y***
Merhaba hocam omuz bölgeme toplamda 4 seans lazer yaptırdım. Her 2 seans arasında kontrol oldu yani toplam da 8 seans yapıldı omuzumdaki ve ense altındaki kıllar gözle görülür şekilde arttı sebebi nedir? İlk gittiğimde bana söylenilen omuz bölgesinin zor olduğu ince tüylerin fazla olduğu ve oradaki tüylerin etkilenebileceği ve çoğalma olacağını söylediler doğrumu? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Merhabalar Yasin Bey, Hangi lazer epilasyon sisteminin kulanıldığını belirtmemişsiniz. Bazı sistemlerde böyle bir etki görülebilir. Soprano Ice lazerden, yani FDA onaylı olan ve ince tüylerde bile etkisi kanıtlanmış olan buz lazer sistemi uygulanan bir kliniğe gitmenizi öneriyorum. Buzlazer.com sitesinden Soprano Ice lazerin uygulandığı kliniklerin hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz.
E***
Hocam ben tam 2 yıldır lazer epilasyona gidiyorum 1 sene her ay gittim sonra artık 4 ayda bir gidiyorum ama yine de bitmedi, lazer yaparken jel sürmediler sorduklarımda gerek yok demişlerdi. Hocam 4 ayda bir gidiyorum sizce bitmesi mi lazımdı? Artık bırakmalı mıyım o merkezi? Kendisi bir güzellik merkezi.
Merhabalar Emine Hanım hangi lazer epilasyon sisteminin uygulandığını belirtmemişsiniz. Evet, iki yılda artık bir sonuç almanız gerekirdi. Yeni nesil bir lazer epilasyon sistemi olan Soprano Ice lazer tedavisine geçebilirsiniz. Bu lazerin uygulandığı kliniklerin listesi sistemi Türkiye’ye getiren firmanın internet sitesinde (buzlazer.com) bulunmaktadır.
B***
Merhabalar. Ben buz lazer epilasyona başladım. Kontrol seansına gitmedim direkt buz lazer istemiştim. Uygulama yapan bayan da kıl yapımın alexandrite için uygun olduğunu söyledi. Diğer seans onunla devam edelim dedi ama şu an tüylerim inceldi ve beyazlaşanlar da var alexandrite bunları görür mü ya da diğer seansımda dökülenleri arttırır mı?
Merhabalar Büşra Hanım. Güvenli ve etkili bir lazer epilasyon sistemi olduğu FDA tarafından da onaylanmış Soprano Ice lazerin (buz lazer) en önemli özelliği her renk ve her yapıdaki kıllarda etkili bir sonuç vermesidir. Soprano Ice lazer sayesinde eskiden “Tüyleriniz çok açık renk ve ince siz lazer epilasyondan fayda sağlayamazsınız” diye geri çevirdiğimiz hastalarda bile son derece etkili sonuçlar alıyoruz. Buz lazerin (Ama Soprano Ice lazer olmak koşuluyla) ince, hatta beyaz tüylerde bile eski nesil sistemlere kıyasla son derece başarılı olduğunu söyleyebilirim. Tabii kliniğinizde buz lazer olarak piyasaya çıkarılan ama Soprano Ice lazer olmayan cihazlardan biri kullanılıyorsa o başka. Cihazın Türkiye mümessilinin sitesine girerek kiniğinizde Soprano Ice lazer kullanılıp kullanılmadığını, yaşadığınız semtte hangi kliniklerde uygulandığını öğrenebilirsiniz.
Ö***
Merhabalar kolay gelsin. Soprano buz lazere gidiyorum 3 seans oldu. Gözle görülür azalma var. Lakin genital bölgemde ara sıra kaşıntımın olduğu bir bölge vardı. O kısımda asla azalma olmadı. Bununla ilgili ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim?
Merhabalar Özge Hanım. Tedaviniz ilerledikçe o bölgede de sonuç alacaksınız. Gerekirse ekstra seans uygulanabilir.
Z***
Merhaba ben buz lazere gidiyorum. Bu 4 seansım en son seansımda yüzümde yanmalar oldu onlara sorduğumda bana her seansta atışı yükselttiklerini söylediler ve sizin yüzünüz reaksiyon göstermiş diyorlar. Atışı azaltırız bir dahaki sefere diyorlar. Ben inanmıyorum onlara. Yüzümde leke kalır mı diye hep düşünüyorum. Ne yapmam gerek bana silverdin veya medakasol sür dediler saatte bir. Ne yapmam gerek acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zeynep Hanım. FDA onaylı buz lazer Soprano Ice lazerdir. FDA onayı bir sistemin etkili ve güvenli olduğunun klinik çalışmalarla kanıtlanmış olması anlamına geliyor. Soprano buz lazerden sonra piyasaya buz lazer adıyla pek çok cihaz çıkarıldı. Bunların güvenli olup olmadıkları, etkili olup olmadıkları belli değil. Bu konuda çok dikkatli olmak gerekiyor. Bizim kliniğimizde de buz lazer uygulanıyor (Soprano Ice lazer) ve şimdiye kadar hiç böyle bir problem yaşanmadı. Eğer yüzünüzde yanıklar varken işleme devam ederseniz sorun daha da kötüleşebilir. Silverdin kremi düzenli olarak kullanın ve cildiniz tamamen iyileşmeden herhangi başka bir işlem yaptırmayın. Leke kalmaması için düzenli olarak güneş koruyucu krem kullanmaya özen gösterin. Cildiniz iyileştikten sonra da tedavinize Soprano Ice lazer uygulanan bir klinikte devam edin. Bu kliniklerin listesine cihazı Türkiye’ye getiren firmanın web sitesinden ulaşabilirsiniz.
E***
Merhaba, buz lazer epilasyon hakkında bilgi almak istiyorum.
Merhabalar. Buz lazer her renkte, her kalınlıkta tüylerde etkili bir yeni nesil bir lazer sistemidir. Eskiden açık renk ve ince tüylerde lazer epilasyon tedavisi uygulanamazdı, çünkü hasta bu tedaviden fayda sağlayamazdı. Buz lazer sayesinde bu sorun çözüldü. Üstelik eski lazer sistemlerine kıyasla çok daha konforlu bir tedavi olanağı sunduğu için acı eşiği düşük hastalar bile tedaviyi kolayca tolere edebiliyor. Ancak piyasada buz lazer olarak lanse edilen ancak orijinal buz lazer olmayan pek çok cihaz olduğunu da hatırlatmak istiyorum. Ekinliği ve güvenli olduğu kanıtlanmış tek buz lazer teknolojisi Soprano Ice lazerdir. Kullanılan cihazın Soprano Ice lazer olduğundan emin olun. Daha detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Ö***
Ben 21 yaşındayım yaklaşık 1.5 yıl önce lazere başladım ve şu an 12.seansım da bitti. Fakat vücudumun belli bölgelerinde hala ince ve uzun tüyler çıkmakta her seanstan sonra dökülüyor fakat inceleri tekrar çıkıyor. Bunun sebebi nedir, ne yapmam gerek?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Özge Hanım. Öncelikle tedavinizde hangi lazer epilasyon sisteminin kullanıldığını belirtmemişsiniz. Tüylenmenin neden devam ettiğini bilemiyorum ama normalde tüyler tamamen yok oluncaya kadar tedavi devam etmeli.
S***
Merhaba Mustafa Bey, vücut kıllarım sert ve siyah hangi cihazı önerirsiniz? Bir de boyun bölgemde de var ona ne önerirsiniz arttırma ihtimali var mı? Kimseye güven olmuyor. Pendik’te oturmama rağmen sizin merkezinize gelmeyi düşünüyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Semra Hanım. Size Soprano Ice lazer (buz lazer) uygulamasını tavsiye ediyorum. Buz lazer en sert kıllarda bile etkili çözüm sunan yeni nesil bir epilasyon lazeridir. Boynunuzdaki kıllarda da bu lazerden faydalanabilirsiniz. Tüm lazer epilasyon cihazları kısa bir süreliğine de olsa tüylerin daha kalın ve daha fazla görünmesine neden olabilir. Bunun nedeni ince tüylerin köklerine yapılan uyarının geçici bir süreliğine de olsa bu tüylerin daha kalın görünmesine neden olmasıdır. Yani eskiden farkına bile varmadığınız ince tüyer kalınlaşınca tüyleriniz artmış gibi bir görünüm oluşur. Ama tedavinizi tamamladığınızda tüm tüyler tamamen yok olacaktır. Dilerseniz kliniğimizden randevu alabilir ya da size daha yakın merkez seçebilirsiniz. Kliniğinizi seçerken mutlaka Soprano Ice lazeri Türkiye’ye getiren şirketin web sitesine girerek cihazın kullanıldığı bir klinik olmasına özen gösterin. Çünkü pek çok yerde buz lazer kullandıklarını söyleyip aslında orijinal buz lazer yani Soprano Ice lazer kullanmıyorlar. Lazer epilasyon konusunda FDA onayına sahip olan tek lazer Soprano Ice lazerdir.
Ö***
Merhaba , Soprano Ice Platinum cihazı karın bölgesindeki ince siyah tüyler de ve göbek altındaki daha kalın siyah olanlarda etkili midir? Yüz bölgesindeki gibi ayva tüyleri çoğaltma sorunu olur mu yoksa?
Merhabalar. Soprano Ice lazer ince, kalın ve her renkte tüy üzerinde uygulanabilen bir lazer epilasyon sistemidir. En ince tüylerde bile etkili sonuçlar verir, sizin endişe ettiğiniz gibi ince tüyleri çoğaltmak gibi bir etkisi yoktur. Zaten sizin bahsettiğiniz durumda ayva tüyleri denen ince tüylerde sorun tüylerin çoğalmasından ziyade kalınlaşmasıdır. Kıl köklerine uygulanan enerji kılları uyararak, daha kalın çıkmalarına neden olur, bu da tüylerin çoğaldığı şeklinde bir algı yaratır. Etkili bir lazer sistemi ile de kısa bir süre için tüyler daha kalın görünebilir, ancak tedavi sona erdiğinde bunlar da tamamen yok olur. Soprano Ice lazer lazer epilasyon sisteminden faydalanmayı düşünüyorsanız her şeyden önce gittiğiniz ya da gitmeyi düşündüğünüz klinikte FDA onaylı, orijinal buz lazer yani Soprano Ice lazer kullanıldığından emin olun. Piyasada buz lazer olarak lanse edilen ama Soprano Ice lazer olmayan pek çok cihaz var. Cihazın Türkiye mümessilinin sitesine girerek (buzlazer.com) hangi kliniklerde Soprano Ice lazer kullanıldığını öğrenebilirsiniz.
D***
Ben yaklaşık 3 senedir lazere gidiyorum. Alexandrite sanırım. Tüylerim çok kalındı çok inceldi. Ama biten bölgem sadece bacak içlerim. Tüm vücut için giriyordum . Başlarda her ay gidiyordum, daha sonra 2-3 ayda bir gitmeye başladım. Paketim bitiş garantiliydi. Şimdi siyah ince tüylerimin bitmeyeceğini söylüyorlar. Bu tüylerin de gitmesi için ne yapmam lazım.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Demet Hanım. Maalesef daha eski nesil olan sistemlerle ilgili başlıca sorunlardan biri ince ve açık renkli tüylere etki etmemeleri. Yeni bir teknoloji olan Soprano Ice lazer (buz lazer) ile ince ve her renkteki tüyü yok etmek, lazer epilasyondan daha etkili sonuçlar almak mümkün oluyor. Dileseniz bu teknolojiden faydalanabilirsiniz. Ancak FDA onaylı Soprano Ice lazerden sonra piyasaya, buz lazer olarak lanse edilen, ancak etkinliği ve güvenliği kanıtlanmamış pek çok cihazın çıktığını da belirtmekte fayda var. Gideceğiniz klinikte FDA onaylı Soprano Ice lazer kullanıldığından emin olmak için www.buzlazer.com sitesine girin. Burada Türkiye’de Soprano Ice lazer kullanılan tüm kliniklerin listesini bulabilirsiniz.
A***
Merhabalar yaklaşık 2 aydır bacak lazere gidiyorum. İlk gittiğimde biliyorsunuz ki jilet yapıp gidiyorum. Ben de öyle yapıp gittim ve ilk seanstan sonra bacaklarım bir türlü çıkmadı. Ama şöyle bacaklarım da küçük küçük siyah kıllar var jiletli duruyor ne uzuyor ne dökülüyor birazda batık gibi ne yapabilirim bilmiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayşenur Hanım. Ne tür bir cihaz kullanıldığını belirtmemişsiniz. Ancak bu normal bir durumdur. Kıllar uzamasa da lazerle atış yapıldığında cihaz kılların kökünü algılayacak, enerjiyi oraya iletecektir. Yani bu geçici bir durumdur. Tabii en doğrusu tedavinizi yapan estetisyene danışmak olacaktır.
R***
Yedi seans buz lazere gittim. ilk 3-4 ay neredeyse tamamen bitmişti ama sekizinci ayda olmama rağmen şimdi çok fazla var tekrardan çıktı size bu normal mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Rabia Hanım öncelikle klinikte kullanılan buz lazerin Soprano Ice lazer olup olmamasının son derece önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Soprano Ice lazer etkinliği kanılanmış bir epilasyon teknolojisidir. Bu sistemin ardından buz lazer olarak piyasaya sürülen ancak etkinlik açısından sonuçları kanıtlanmamış cihazlar türedi. Kliniğinizde bu teknolojinin kullanılıp kullanılmadığını buzlazer.com sitesine girerek öğrenebilirsiniz. Bu sitede Soprano Ice lazerin kullanıldığı tüm kliniklerin listesini bulacaksınız. Kliniğimde yapılan uygulamalardaki deneyimlerime dayanarak pek çok hastada yedi-sekiz seansın yeterli olduğunu söyleyebilirim. Tabii ki birkaç ay sonra az da olsa bazı tüyler yeniden çıkabiliyor. Bu durumlarda minik dokunuşlar yaparak duruma müdahale ediyoruz. Ama tüylerinizin hala çok fazla olması kullanılan sistemle ilgili şüpheler uyandırıyor.
S***
Yaklaşık 3-3.5yıldır tüm vücut lazer yaptırıyorum(20 yaşındayım , kadın doğuma gittim ve hormonal bozukluğumun olmadığı söylendi ) Biraz dökülme ve incelme oldu ama sonuç alamıyorum . Bazı bölgelerim hiç lazer görmemiş gibi. Ne yapmam gerekiyor? Neden böyle oluyor bilemiyorum?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar tedaviden sonuç alamamanızın nedeni yüksek ihtimalle uygulanan lazer teknolojisinin etkili olmaması. Cihaz görevini yapsaydı bu kadar süre içinde çoktan sonuç alırdınız. Soprano Ice lazer gibi yeni nesil lazer sisteminin uygulandığı bir kliniğe başvurun. Hangi kliniklerde bu sistemin uygulandığını öğrenmek için cihazı Türkiye’ye getiren firmanın sitesine girebilirsiniz (buzlazer.com).
K***
Merhaba doktor bey yaklaşık 4 seanstır lazere gidiyorum lazer makinesinin markası edvar. Buz başlıklı lazer dendi ama tüylerim daha çok kalınlaştı ve hiç bir şekilde azalma olmadı ne yapmalıyım (21 yaşındayım) hormonal bir sıkıntım da yok.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Kübra Hanım. Sık sık altını çizdiğim gibi maalesef piyasada buz lazer olarak lanse edilen ama orijinal buz lazer olmayan pek çok cihaz var. Bunlar FDA onaylı değildir. Bir cihazın FDA onayına sahip olması onun etkili ve güvenli olduğu anlamına geliyor. Piyasada giderek artan bu cihazlar yüzünden pek çok kişi buz lazerden memnun kalmadığını belirtiyor, sonuç alamadıkları için mutsuz oluyorlar. Ancak bu memnuniyetsizliklerinin nedeni kendilerine yapılan tedavinin aslında buz lazer, yani Soprano Ice lazer tedavisi olmaması. Soprano Ice lazerin hangi kliniklerde uygulandığını cihazın Türkiye mümessilinin internet sitesine girerek (buzlazer.com) öğrenebilirsiniz.
S***
Merhabalar. Lazer epilasyona başladım ve 4 seans gittim. Alexsandrte cihazı ile uygulama yapılıyor. Bacağımın arka tarafında doğum lekesi var yaklaşık 30 cm uzunluğunda ve 10 cm genişliğinde dağınık şekilde. Bu leke koyu renk olarak görünüyor bronz ten gibi. Bu bölgeye lazer epilasyon uygulaması yapılır mı acaba? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Seher Hanım. Bu tamamen o bölgedeki cilt rengi ile ten rengi arasındaki kontrast ve tedaviniz için kullanılan lazer epilasyon sistemiyle ilgili. Eğer doğum lekeniz ile tüy renginiz arasındaki renk farkı fazla ise, yani tüylerinizin rengi koyuysa ve cihaz tarafından ten renginden ayır edilebiliyorsa mümkün. Ancak aradaki renk farkı fazla değilse eski nesil lazer epilasyon sistemleri bu farkı algılayamadığı için bu bölgede tesir etmez. Tabii bunu esas sormanız gereken kişi klinikte tedavinizi yürüten estetisyendir.
M***
Merhaba. Ben 4 seanstır bacaklarıma lazere gidiyorum. Şu zamana kadar hep jilet attım ve ertesi günü lazere gittim. İlk 2 seans alex cihazına girdim. Üçüncü seansımda hem alex hem de eis dedikleri cihaza girdim. Tüylerimde azalma oldu ama bitmedi. Dördüncü seansımda jilet atmadan gelmemi söyledi. Tüylerim uzunken tüylerin olduğu yerlere alex cihazı ile geçti. Fakat ben bu uygulamanın doğruluğundan şüpheliyim. Daha iyi sonuç alacağımı söylediler fakat her yerde lazer seanslarına jilet atıp gelmemiz söyleniyor. Bu konu hakkında bilgilendirir misiniz? Bir sonraki seansa da jilet atmadan gelmemi söylediler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Melis Hanım. Gittiğiniz kliniğe güveniyorsanız, tedavi protokollerine de güvenin. Bana soracak olursanız en yeni teknoloji lazer epilasyon teknolojisi olan Soprano Ice lazeri tercih etmenizi tavsiye ederim.
M***
Merhaba doktor bey… Ben 7 seanstır buz lazere gidiyorum. Fakat genital bölgemde henüz gözle görülür bir azalma olmadı. Tüylerim hala siyah çıkıyor bacaklarım da aynı şekilde neden olabilir??
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Merve Hanım. Hormonal dengesizlikler kıl köklerinin uyarılmasına neden olarak tedaviyi güçleştirebilir. Aynı nedenle kaç yaşında olduğunuz da önem taşıyor. Yaşınızı belirtmemişsiniz, ancak hormonları hala çok aktif olan genç hastalarda böyle problemlerle daha sık karşılaşılır. Bu yüzden kliniğimize gelen genç hastalara lazer epilasyona başlamak için 20’li yaşları beklemelerini öneriyoruz. Tabii sorun tamamen cihaz kaynaklı da olabilir. Piyasada buz lazer olarak lanse edilen ancak FDA onaylı orijinal buz lazer olmayan pek çok sistem kullanılıyor. FDA onayı bir teknolojinin etkili ve güvenli olduğunun en iyi kanıtıdır. Tedavinizde kullanılan lazerin Soprano Ice lazer olduğundan emin değilseniz, cihazın Türkiye mümessilinin sitesine girerek (buzlazer.com) kliniğinizde orijinal sistemin kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilirsiniz.
B***
İyi günler Mustafa Hocam. Daha önce vücudumda alexandrite lazer uygulandı. Bazı noktalarda çok çok memnun olmakla bazı noktalarda kıllarda tetiklemeler yaptı. Bu bölgeler için buz lazer kullanmam etkili olur mu? Teşekkür ederim
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Berk Bey. Soprano Ice lazer kliniğimizde de uyguladığımız ve başarılı sonuçlar aldığımız bir lazer epilasyon sistemidir. Her ten ve tüy renginde etkili sonuçlar sağlayan sistemin etkinliği FDA tarafından onaylanmıştır.
M***
Hocam merhabalar yaklaşık 1 yıl önce buz lazer tedavisine başladım özel bölge koltukaltı ve bacak. Beşinci seansım bitti son seansım kaldı ve gidemedim virüsten dolayı bir süre daha tedirginlikten daha gitmeyi düşünmüyorum seans arası bayağı uzadı bu süreçte almıyorum sadece özel bölge ve koltukaltımı kısalttım. Fakat bacaklarımda ve koltukaltında çok etkisini göremedim batıkları yok etti evet ama tüyler azalmadı. Hormon kontrolüm yapıldı her şey normal. Koltukaltı normalde zaten azdı ama şuan sanki normal halinden bile fazla. Sadece özel bölgede etkisini gördüm. Kullanılan makine eva life 8 plus.
Dr. Mustafa Karataş
Buz lazer teknolojisi dendiğinde etkisi kanıtlanmış tek bir sistem var o da Soprano Ice lazer. Güvenli ve etkili bir tedavi olduğu FDA onayı kanıtlanmış olan bu cihaz yeni nesil bir lazer epilasyon teknolojisidir. Kendi alanında bir ilk olan Soprano Ice lazerden sonra piyasaya buz lazer adıyla lanse edilen pek çok cihaz çıktı. Ancak bunların etkisi kanıtlanmamıştır. Mümkünse tedavinize Soprano Buz lazer ile devam etmenizi tavsiye ediyorum. Bu cihazın hangi kliniklerde uygulandığını makinenin Türkiye mümessilinin internet sitesinden (buzlazer.com) öğrenebilirsiniz.
M***
Hocam merhaba 8-9 seans diode lazere gittim. Sonra manevi sebeplerden dolayı devam edemedim tüylerimin büyük bir çoğunluğu azaldı ama çıkan tüyleri ne ile almam gerekiyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Melike Hanım. Lazer epilasyon tedavisine ara verenlere tüylerini jiletle almaları tavsiye edilir. Böylece kıl kökü daha az uyarılmış olur. Ancak bu geçici bir çözüm olarak sunulur. Eğer artık hiç lazer epilasyon yaptırmayacaksanız şimdi ince olan tüyler, jiletle alsanız bile, zaman içinde güçlenip tekrar kalınlaşabilirler.
G***
Lazer epilasyona gittim her şey ilk başta çok iyiydi. Seanslarımda çok yanlış işlemler yapıldı ve daha 19 yaşındayım. Seanslarım bitti ve yüzümde kıl olmayan yerlerde kıllar çıktı. Sakal denebilecek şekilde boynumda 20-30 cm boyunda kıllar çıkmaya başladı. Aşırı derecede psikolojim mahvolmuş durumda lütfen yardımcı olun.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gamze Hanım. Size uygulanan lazer epilasyon teknolojisinin ne olduğunu bilmediğim için fazla bir yorum yapamıyorum. Ancak bu bahsettiğiniz durum kıl kökünün, köke iletilen enerji yüzünden stimule olmasından kaynaklanır. Normalde tedavinin bir döneminde rastlanabilen bu durum tedavinin tamamlanmasına yakın geçmeye başlar, tedavinin tamamlanmasıyla da kıllar tamamen yok olur. Eğer yaptırdığınız tedavinin, uygulanan teknolojinin etkili bir sistem olduğunu düşünüyorsanız birkaç seans daha yaptırabilirsiniz. Bazı hastalarda daha fazla seans sayısına ihtiyaç duyulabilir. Eğer sistemin etkinliğinden emin değilseniz başka bir tedaviye başlamanız gerekebilir. Soprano Ice lazeri tavsiye ederim. FDA onaylı sistemin etkinliği ve güvenli bir tedavi olduğu kanıtlanmıştır.
E***
Merhaba Hocam, ben bir ana bir de ara seans aleks lazer aldım. Diğer seanslarım da diode lazere geçeceklerini söylediler. Benim sorunum tüylerde dökülme biraz oldu, bir kısmı da kök şeklinde kaldı çıkmıyorlar. Bu şekilde kalacaklar mı daha erken mi bir şey söylemek için?
Dr. Mustafa Karataş
Evet, bu konuda herhangi bir yorum yapmak için çok erken. Çünkü daha tedavinizin başındasınız. Lazer epilasyon uygulamalarında batık probleminin artması son derece normaldir. Kıl kökü güçsüzleştiği için kıl cildi delemediği için batıklar oluşur. Batık probleminde hafif bir peeling ya da kese yaparak, kılların cilt üstüne çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.
G***
Merhaba hocam lazer epilasyon ile ilgili bazı soruları ve cevaplarınızı okudum. Benim de size sorum olacaktı. Ben 22 yaşımdayım ve 18 yaşımdan beri tüm vücut sınırsız lazere gidiyorum, buz lazere. Kaç senedir gitmeme rağmen hiçbir azalma olmadı 2 hafta sonra dökülme oluyor ama hiç bitmedi ya da azalmadı. Aksine yüz bölgemde ve başka bir kaç yerimde çıkmayan yerde de daha sert, gür ve siyah çıkmaya başladı. Yardımcı olursanız sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gül Hanım. Öncelikle lazer epilasyona yirmili yaşlarla birlikte başlanmasını tavsiye ediyorum. Çünkü bu yaşlarla birlikte hormonlar daha dengeli seyretmeye başlar. Hormonların daha aktif olduğu bir dönemde lazer epilasyon yapmak boşa kürek çekmeyi andıran bir duruma dönüşebilir. Tabii diğer tüm hastalarıma da söylediğim gibi size uygulanan sistemin FDA onaylı Soprano Ice Lazer olduğundan emin misiniz? Çünkü piyasada buz lazer olduğu söylenen ama FDA onaylı buz lazer olmayan pek çok cihaz var. Bunun için cihazı Türkiye’ye getiren firmanın sitesine girerek (www.buzlazer.com ) gittiğiniz klinikte Soprano Ice lazer kullanılıp kullanılmadığını öğrenebilirsiniz.
İ***
Tüm vücut epilasyon fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?
Merhabalar Esra Hanım. Epilasyon fiyatları uygulama yapılacak bölge sayısı ve bu bölgelere yapılacak seans sayısı ile belirlenir. Yani tüm epilasyon vücut fiyatı diye bir şey verilemez. Daha detaylı bilgi için kliniğimizi 0212 241 03 06 nolu numaradan arayabilirsiniz.
F***
Merhaba hocam. Ben 16 yaşındayım. Yaşıtlarıma göre kıl oranım fazla. Ben sakal üstü ense ve kaş ortası kıllarımı bitirmek kol kıllarımı ise seyreltmek istiyorum bunun toplu bir paketi var mıdır? Hepsinin toplam seans ücreti ne kadar ve kıllar inceldikten ve azaldıktan sonra indirim yapılıyor mu? Şimdiden teşekkürler
Merhabalar Fuat Bey. Fiyat politikası işlem yapılacak bölgeye göre belirlenmektedir. Toplu paket uygulaması yoktur. Kıllar inceldikten sonra da aynı şekilde ücretlendirilir, çünkü kılın ince ya da kalın olması fark etmeksizin aynı işlem uygulanır.
T***
Merhabalar. Buz lazer ile ilgili tüm vücut için fiyat bilgisi rica ederim. Seans başına veya paket şeklinde seans programlarınız mevcut mudur? Teşekkürler, iyi çalışmalar.
Merhabalar Tuğçe Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız 0212 2410364 nolu numaradan ararsanız size yardımcı olacaklardır.
S***
Merhaba, erkek lazer epilasyonu hakkında fiyat bilgisi almak istiyorum?
Merhabalar Sinan Bey. Fiyatlandırma uygulama yapılacak bölgelere göre yapılır. Ancak burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
B***
Epilasyon fiyatları ve uygulama hakkında bilgi almak istiyorum.
Kliniğimizde Soprano Ice Platinum lazer uygulanmaktadır. Soprano Buz lazer ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Epilasyon tedavisi kıl köküne göre değiştiği için altı-sekiz seansa kadar tamamlanmaktadır. Fiyatı işlem yapılacak bölge ya da bölgelere göre belirlenir. Sekiz seans tamamlandıktan sonra yılda bir rötuş işlemi yapılmaktadır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
E***
Merhaba ben yaklaşık 7-8 seanstır lazere gidiyorum. Cihaz sürekli değişiyor alex’e buza diode’a hepsine giriyorum. Fakat özellikle bacaklarımda hiç dökülmem yok, genitalde ise bir ay tüylerim çıkmıyorsa diğer ay bir sürü ince tüy çıkıyor. Tüylerim genel olarak ince ve siyah değil. “Acaba görmüyor olabilir mi?” diye çok söyledim çalışanlara, fakat hala aynı. Hormonal bir sıkıntı da yok. Boşuna gidiyormuşum gibi hissediyorum.
Merhabalar Ece Hanım. Benim anlayamadığım epilasyon tedavinizde neden farklı cihazların kullanıldığı. Kıl tipine, rengine göre en etkili olacak cihaz belirlenir ve tedavi sadece o cihazla uygulanır. Mesela sizin anlattığınız tüy yapısında (ince ve siyah değil) en etkili tedavi Soprano Buz lazerdir. Bu teknolojinin en önemli özelliği en ince tüylerde bile etkili olması, her tüy renginde kullanılabilmesidir. Mesela Soprano Buz lazer teknolojisinden önce tüyleri siyah olmayan ya da çok ince tüyleri olan hastaları geri çevirmek zorunda kalıyorduk, çünkü sahip olduğumuz sistemler bu hastalarda etkili olamıyor, istenen derecede fayda sağlayamıyordu. Benim tavsiyem Soprano Ice lazeri tercih ederek, tedavinize bu sistemle devam etmenizdir. Ancak lütfen gittiğiniz klinikte kullanılan sistemin Soprano Ice lazer olduğundan emin olun. Bunu öğrenmek için buzlazer.com sitesine girerek (bu cihazı Türkiye’ye getiren mümessil firmanın internet sitesidir) gittiğiniz kliniğe cihaz satılıp satılmadığını öğrenin. Çünkü piyasada buz lazer olarak lanse edilen ama FDA onaylı Soprano İce buz lazer olmayan pek çok sistem türedi.
E***
Hocam merhabalar 2 seans diode lazere buz başlıklı gidiyorum. Çok acılı ve ağrılı. Dökülme oluyor tabii. Ama başka yerde deneme atışı yapıldı orada da hiç acı, ağrı duymadım. Acı, ağrı olmayınca güvenemedim gitmedim. O da diode buz lazer. Acısıza mı gitsem hocam? Lütfen yardım edin. Acısız olması mümkün mü?
Merhabalar Eylem Hanım. Öncelikle acı işlemin işe yaradığını göstermez. Mesela etkinliği kanıtlanmış ileri teknoloji bir lazer epilasyon sistemi olan Soprano Ice Lazer’in önemli özelliklerinden biri de konforlu bir tedavi olmasıdır. Eğer buz lazer yaptıracaksanız cihazın üstünde mutlaka Soprano ıce lezar yazdığından emin olun. Piyasada buz lazer adı altında uygulanan ama etkinliği FDA tarafından onaylanmış Soprano buz lazer olmayan pek çok sistem bulunuyor. Bunları yaptıran kişiler sonuçlardan memnun kalmıyorlar. Bu cihazı Türkiye’ye getiren mümessil firmanın internet sitesine girerek (buzlazer.com) hangi kliniklerde Soprano Ice Lazer bulunduğunu öğrenebilirsiniz.
Y***
Merhaba. Ben 18 yaşındayım tüm vücudum için lazer epilasyon yaptırıyorum. İlk 2 seansın sonucunda koltukaltımdaki tüm kıllar dökülmüştü. Bir-iki tane çıkıyordu sadece. Ve şu an dördüncü seansım bitti. Aradan 3 hafta geçti. Yeni seansa gideceğim ancak koltukaltımda yeniden kıllarım çıktı. Bu normal mi? Yani tüm kıllar dökülmüş iken tekrar biraz çıkması… Bu arada buz lazer yaptırıyorum.
Merhabalar Yasemin Hanım. Sonuçta Soprano Ice lazer epilasyon tedavisinde genelde altı-sekiz seansta sonuç alınır. Tabii ki zaman içinde bir miktar kılın yeniden çıkması normaldir, bunun için minik dokunuşlar gerekebilir. Söylemeye çalıştığım şu: Tedavinizin henüz başındasınız, dökülmüş kılların çıkması son derece normaldir. Zaman içinde kıllar giderek seyrekleşecek, en sonunda da tamamen yok olacaklardır.
A***
Selam 25 yaşındayım. 5 senedir lazer yapıyorum hiç bir azalma yok. Yüzümde ve kollarımda kıllar çoğaldı. Eskisi gibi olsun istiyorum çok pişmanım. Şimdi mecburen yapıyorum. Ne yapmam lazım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aygün Hanım. İşlemi nasıl yaptığınızı anlamadım. Bir kliniğe mi gidiyorsunuz yoksa ev tipi bir cihaz mı kullanıyorsunuz? Ev tipi cihazlar konusunda fazla bir bilgiye sahip değilim ama bir klinikte yapılacak tedaviden elde edilebilecek sonuçların ev tipi cihazlarla elde edilmesinin pek mümkün olamayacağını söyleyebilirim. Yapabileceğiniz iki şey var: Ya tüylerinizi ağda gibi geleneksel yöntemlerle almaya başlayacaksınız ya da düzgün bir kliniğe giderek lazer epilasyon tedavisine başlayacaksınız.
S***
Salı günü yüzüme lazer yaptırdım… Gözlük takmadılar. Gözünü kapat diye de bir şey demediler… Şimdi evham içindeyim. Acaba bir şey olmuş mudur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Selen Hanım. Lazer uygulaması sırasında protokol gereği gözünüze gözlük takılması gerekir. Kliniğe bir daha gittiğinizde mutlaka gözlük takılmasını isteyin. Sonuçta Hasta olarak güvenli bir uygulama en temel hakkınızdır. Herhangi bir şey olduğunu zannetmiyorum ama bu tür önlemlerin alınması son derece önemlidir.
A***
Merhabalar, ben iki gün önce tüm vücut için Alex lazer epilasyonuna gitmiştim. Seans sırasında sırtımda çok ağrı oluştu ve bunu belirttim, yapan kişi de ısı ayarını düşürüp devam etti fakat sırtımda hafif tahriş olabileceğini söyleyip bepanthen sürdü. Gece yatmadan önce sırtımı kontrol ettiğimde üç dört yerde yanıklar olduğunu gördüm. Kahverengileşmişlerdi. Sizce bunun nedeni ne oldu? Ve geçer mi? Doktora gittim iz kalması hakkında kesin konuşamam dedi. Tek seferliğine alex yaptırmıştım diğer seanslarım buz lazer olacaktı devam etmeli miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Defne Hanım. Lazer epilasyon tedavilerinde bu tür yanıklar oluşması genelde uygulayıcı hatası yüzündendir. Tabii kullanılan cihazın da tam olarak ne olduğunu bilemiyorum. Belki de cihaz, güvenliği FDA onaylı olmayan bir sistemdir. Bu arada neden önce başka bir lazer yaptırıp sonra buz lazere geçildiğini de anlamadım. Gittiğiniz klinikte kullanılan sistemin gerçekten Soprano Ice lazer olup olmadığını da araştırmanızı öneriyorum. Bunu sistemin Türkiye distribütörünün internet sitesine (www. buzlazer.com) girip öğrenebilirsiniz. Yine de kliniği değiştirmenizde, epilasyon tedavinizi başka bir klinikte yaptırmanızda fayda olduğunu düşünüyorum.
A***
Soprano Ice platinum epilasyon hakkında fiyat bilgisi verir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aylin Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
A***
Jiletle bacak kıllarını almak kılları çoğaltır mı?
Merhabalar Aydın Bey. Şöyle açıklamak istiyorum. Aslında kıllar çoğalmaz ancak jilet yaparak önceden incecik olan, bu yüzden de görünmeyen ince tüylerin sertleşmesine, kalınlaşmasına neden olursunuz. Bu da kılların çoğalmış, artmış gibi görünmesi anlamına geliyor.
B***
Böbrek yetmezliği, damarlarda daralma ve epilepsi var. Ben buz lazer yaptırabilir miyim?
Merhabalar Büşra Hanım. Buz lazer yaptırmanızda sakınca olacağını düşünmüyorum. Ancak en doğrusu tedavinizi yürüten doktorunuza danışmak olacaktır.
S***
Merhabalar benim yüzümde siyah ince tüyler var. Rahatsız olduğum için ağdayla aldırdım. Bir sene kadar sonra yüzümde aşırı sivilcelenme olunca bırakıp lazere gittim. 2 3 seans alexandralite oldum Sonra artık bunlar yanmıyor dediler ve buza geçtim. 12 seans bitti ve benim yüzümde herhangi bir bitiş söz konusu değil. Birazcık azalma oldu. Yaşım 17 hormonal bir bozukluğum da yok. Sizce ne yapmalıyım? Lütfen yardımcı olun.
Merhabalar Sena Hanım. Maalesef Buz lazer kullandığını iddia eden ancak gerçekte FDA onaylı Buz lazer olmayan pek çok yer var. Kullanılan sistemin üstünde Soprano Ice Lazer ya da Soprano Platinum Lazer yazıyor olmalı. Eğer bunlar yazmıyorsa demek ki size vaat edilen lazer epilasyon sistemi kullanılmamış demektir. Aslında gittiğiniz klinikte Soprano Ice Lazer kullanılıp kullanılmadığını anlamanın son derece basit bir yolu var: Cihazı Türkiye’ye getiren şirketin web sitesine girerek hangi kliniklerde Soprano Ice lazer sistemi kullanıldığını görebilir, sizin gittiğiniz merkezin bu klinikler arasında olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Tüm bu tedavilere rağmen tüylenme probleminizin geçmemesi ardındaki faktör yaşınız da olabilir. Hormonal bir bozukluk olmasa bile hormonların en aktif olduğu dönemin, yani ergenliğinizin devam ediyor olması durumunda tedavilerden sonuç almak zorlaşır. Bu yüzden de biz sizin yaşınızdaki hastalarımıza lazer epilasyona başlamak için bir-iki sene daha beklemelerini tavsiye ediyoruz. Ancak tabii ki ilk yapmanız gereken size uygulanan sistemin gerçekten Ice lazer olup olmadığını öğrenmek olmalıdır.
G***
Mustafa bey merhaba ben yüzüme lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorum. Ama yüzde genelde iğneli lazeri tavsiye ediyorlar. Sizden bilgi almak istiyorum. Hangisini tavsiye edersiniz? Vücudum için ise diğer cihazlarda acı olayı çok olduğu için buz lazeri tercih etmek istiyorum. Buz lazerde acı sıfır mı. Şimdiden verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gamze Hanım. Kesinlikle yüzünüze buz lazer yaptırmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle yüze yapılan iğneli lazer uygulamalar yüzde ciddi lekelenmelere neden olabiliyor, üstelik buz lazer en ince tüylerde bile hem diğer sistemlere hem de iğneli epilasyona kıyasla çok daha iyi sonuç veren bir teknolojidir. Ancak kullanılan cihazın üstünde Soprano Ice Lazer yazdığından emin olun. Piyasada buz lazer ismi altında yapılan ama etkinliği kanıtlanmış olan Soprano Ice Lazer olmayan pek çok sistem kullanılıyor. Bir şekilde kandırılan bu hastalar da tedaviden sonuç alamıyorlar ve buz lazerin işe yaramadığı konusunda yanlış bir algı oluşuyor. Soprano Ice lazer diğer lazer epilasyon sistemleriyle karşılaştırıldığında en konforlu tedavi olanağını sunar. Bu yeni nesil teknolojiyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik de budur. Ancak tabii ki az da olsa hafif bir rahatsızlık hissi duyabilirsiniz, ama diğerleriyle kıyaslandığında tedaviyi acısız olarak nitelendirmek mümkün. Eski nesil sistemleri de denemiş olan hastalarımdan aldığım geri dönüşler de bu yönde.
E***
Merhaba, yaklaşık bir sene önce lazere başladım. Buz lazer olduğunu söylediler ve 8 seans gittim. Cihazın ismi Artemis 600h ancak dökülmem çok az. 8 seanslık bir paket daha almamı söylediler. 19 yaşındayım herhangi bir hormonal sorunum yok. Kalın tüylüyüm 8 seans sonra dökülmemesinin sebebi nedir? Cihazdan kaynaklı olabilir mi? Cevaplarsanız çok sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Esra Hanım. Maalesef buz lazer olarak lanse edilen ama aslında FDA onaylı buz lazer olmayan lazer epilasyon sistemleri kullanılabiliyor. FDA onaylı buz lazer sistemi Soprano Ice lazerdir. Cihazın üstünde bu ismi aramanız gerekiyor. Dilerseniz cihazın Türkiye mümessilinin internet sitesine girerek sistemin hangi kliniklerde uygulandığını öğrenebilirsiniz. Sizin yaşadığınız tür yanlış ve yanıltıcı bilgilendirmeler nedeniyle pek çok mağduriyet yaşanıyor ve buz lazerin etkili olmadığı yolunda bir algı oluşuyor. Tekrar ediyorum FDA onaylı buz lazer Soprano Ice lazerdir ve etkinliği kanıtlanmıştır. Herkese, kliniğimde de uyguladığım ve başarılı sonuçlar aldığım bu epilasyon cihazının kullanıldığından emin olmalarını tavsiye ediyorum.
S***
Merhaba Mustafa Bey. Ben 7 seans Alexandre makinesi ile lazer işlemi gördüm. 6 seans da buz lazer işlemi gördüm. Lazer biteli 2 buçuk ay oluyor. Bazı bölgelerimde tekrar çıktı tüylerim. Ve çıkmaya devam edenler de var. Bu durumdan rahatsızım. Koltuk altı bölgesinde %85-90 arası dökülme oldu. Orada da ufak tefek çıkanlar hala var. Artık lazere de gitmek istemiyorum. Önerebileceğiniz bir işlem veya ürün var mı devam edebileceğim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Zaten tedavinin sonuna gelmişsiniz. Tek bir Soprano Ice Lazer seansının bile yeterli olacağını düşünüyorum. Sonuçta epilasyonda sahip olduğumuz en etkili tedavi lazer sistemleridir. Bu yüzden tedavinizi yine etkili bir lazer teknolojisi ile tamamlamanızı tavsiye ediyorum.
B***
Merhaba lazer epilasyonumun ilk seansından sonra tüylerim gözle görülür şekilde döküldü. İkinci seansa iki ay sonra gidebildim. İki ay boyunca kıllarım hep ince ve seyrek çıkıyordu. Fakat ikinci seansıma gitmeden önce aldığımda tekrar sık ve kalın çıktılar. Hatta dökülen yerlerde de çıktı. Eski haline döndü. Bunun sebebi ne olabilir? Hormonal hiç bir problemim yok ve diğer epilasyon yöntemlerini kullanmadım. Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Betül Hanım. Tedavi sırasında bu tür süreçler yaşanması normaldir. Tabii hangi lazer teknolojisinin kullanıldığı, uygulamanın hangi enerji seviyesinde yapıldığı, yani kıl köküne iletilen enerji gibi etkenler de rol oynar. Endişelerinizle ilgili size en doğru bilgiyi estetisyeniniz verecektir. Kendisine danışmanızda fayda var.
N***
Merhaba hocam yaklaşık 7 seans buz lazere girdim. Cihazın ismi diode seyrelme oldu fakat gözle görülür bir azalma olmadı. Özellikle üst bacak ve bikini bölgesinde. Danışmana sorduğum da bazen 8.seanstan sonra kontrole alıyoruz dedi. 1 seans ne fark ettirecek ki 7 de olmayan fark. Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nilay Hanım. Bazı hastalarda daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilir. Ayrıca hormonal problemlerin, başarılı bir uygulama ve etkili bir lazer sistemine rağmen sonuç almayı zorlaştırabileceği unutulmamalı. Endişelerinizi estetisyeninizle paylaşın ve gerekiyorsa sorunun arkasında hormonal bir problem olmadığından emin olmak için bir doktora başvurun.
A***
Merhabalar ben buz lazer yaptırdım. Seansları bitti. 3 defa rötuşa gittim ama aralıklı olarak kıllar yine uzadı. Bundan sonra nasıl bir yol izlemem gerekir. Ne kullanmam lazım? Epilatör aletini kullanmalı mıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayşe Hanım. En doğrusu uygulamayı yapan estetisyene danışmanızdır. Ancak epilatör aleti kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Kıllar tamamen bitinceye kadar tedaviye devam etmeniz gerekiyor. Tabii, biraz önce de belirttiğim gibi, en doğrusu estetisyeninize danışmak olacaktır.
P***
Merhaba, 8 gün önce Lazer Epilasyon 2.seansa girdim ve bacaklarım şişti sinek ısırıkları gibi kabartılar, kızarıklık ve kaşıntı oldu ve hala geçmedi. 8 gün geçmesine rağmen neden geçmiyor olabilir?
Dr. Mustafa Karataş
Size hangi lazer epilasyon sisteminin uygulandığını bilemiyorum. Tabii sadece kullanılan teknoloji değil, işlem sırasında uygulanan enerji miktarı da önemli. Sizin anlattığınız etkiler epilasyon tedavisi sonrasında görmeyi beklediğimiz yan etkiler değildir. Kızarıklık ve kabuklanma olabilir ama bahsettiğiniz gibi sekiz gün boyunca geçmeyen kaşınma, kabartı ve kabartı beklenen bir etki değildir. Uygulama yapan estetisyeninize danışın ve bu belirtiler geçinceye kadar bacaklarınızı güneş ışınlarına maruz bırakmayın. Güneş koruyucu sürmek bile sorunu kötüleşebilir, hiç güneşe çıkmamak daha doğru olacaktır.
S***
Merhabalar kolay gelsin ben yaklaşık 4 aydır lazer epilasyona gidiyorum en son gittiğim 4. seansımda buz lazer uygulandı ve bu benim bacağımda kahverengi küçük lekeler yaptı bunlar geçici midir? Artı hocam bir şey daha sormak istiyorum tüylerimin dökülmesini beklemeden kısaltabilir miyim bunun bir zararı olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Uygulamanın sonuçlarını kullanılan teknik, ışık ve güç ayarı gibi faktörler etkileyebilir. Yani uygulanan cihaz kadar cihazı uygulayanın donanımı da çok önemlidir. Ancak size en doğru bilgiyi estetisyeniniz verecektir. Endişelerinizi onunla paylaşın. Benim önerim bacaklarınızı güneşten etkin bir şekilde korumanız yolunda olacaktır. Etek giydiğinizde, plajda mutlaka yüksek SPF’li bir güneş koruyucu kullanın ve koruyucunuzu iki saatte bir tazeleyin. Aksi halde lekeler kalıcı olabilir. Tüylerinizin döküldüğünden emin olduktan sonra kısaltın.
S***
Merhaba ben yaklaşık 6 yıldır lazere gidiyorum kıllar bitmedi. Hormon bozukluğu olabilir diyerek tahlil yaptırdım. Öyle bir sorun yok. Seansı yapan şahsa söyledim pigment eksikliğin olabilir diyor.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Serap Hanım. Altı yıldır devam eden ama hâlâ tam bir sonuç alamadığınız bir lazer tedavisi işe yaramıyor demektir. Eski nesil lazer sistemlerinde tüylerin açık renkli ya da ince olması sonuç almayı güçleştiriyor, hatta imkânsız bir hale getiriyordu. Zaten öyle hastaları geri çevirmek zorunda kalıyorduk. Bana soracak olursanız gittiğiniz kliniği değiştirin derim. Çünkü eğer tüylerinizde uygulanan lazer sisteminin algılayacağı kadar pigment yoktuysa, en baştan bilgilendirilmeniz gerekirdi. Çünkü tüyün rengine bakarak bunu söylemek mümkündür. Yeni bir klinik seçerken de son teknoloji sistemlerin kullanıldığı bir kliniği tercih edin. Mesela Soprano Buz lazer en ince ve açık renkli tüylerde bile etkili bir teknolojidir.
B***
Boyun göbek ve bel tüylerim ince ama göze batıyor. Lazere gittiğim yer buz lazer görmez diyor ama yaptırmak istiyorum. Başka çaresi var mı gerçekten görmez mi? Bu arada diğer bölgelerim 9 seans ama hala tüylerimde azalma çok olmadı. Yaşım 20 normal mi? Test yaptırdım sorun yok.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Başak Hanım. Öncelikle size uygulanan cihazın üstünde Soprano Ice Lazer yazıp yazmadığını kontrol edin. Buz lazer olarak lanse edilen ama FDA onaylı Soprano Ice lazer olmayan bazı cihazlar da kullanılabiliyor. Soprano Ice lazerin, yani buz lazerin en önemli özelliği en ince ve en açık renk tüylerde bile etkili olmasıdır. Yani eskiden elimizin kolumuzun bağlı olduğu, uygulama yapamadığımız hastaların bile lazer epilasyon yaptırabilmesini sağlayan yenilikçi bir teknolojidir. Tüylerinizde çok inceyse Soprano Ice Lazer fayda göremeyeceğinizi Revlite tüyleri sarartmada Revlite'dan faydalanmak mümkün.
N***
Merhaba. Lazer epilasyon ile ilgili detaylı fiyat bilgisi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
E***
Çene nahiyemde beyaz kıl var. Yok etmek mümkün mü?
Merhabalar. Eskiden açık renk ve beyaz kıllarda lazer epilasyon yapamıyorduk. Çünkü bu işlem sadece koyu renk tüylerde etkili olabiliyordu. Buz lazer sayesinde artık her renk ve kalınlıkta tüye müdahale edebiliyoruz.
A***
Erkeklere uygulanan lazer epilasyon fiyatları ve sonuçları nelerdir.
Merhabalar Aykut Bey burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız bizi bu konuda bilgilendireceklerdir. Buz lazer epilasyon sisteminden başarılı ve kalıcı sonuçlar alıyoruz. Bu sistemler ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
S***
18 yaşındayım. 5-6 yıl önce hormonal bir rahatsızlık geçirdim ve ilaç kullanmıştım. Yüzümde, göbek bölgemde, sırtımda tüylenme yaptı. Yüz bölgemdeki tüyler siyah ve rahatsız edici yoğunlukta. Hormon testi yaptırdım bir problem görmedi doktorum ama endokrinoloji bölümüne gitmemi önerdi. Ben de bir an önce buz lazer tedavisine başlayıp kurtulmak, bunu da doktor kontrolünde yaptırmak istiyorum. Buz lazer hakkında araştırma yaptım ama emin olamadım. Ya tüyler daha fazlalaşırsa?
Merhabalar Selin Hanım. Öncelikle doktorunuzun tavsiyesine uymanızı öneriyorum. Bu tedaviye bir endokronoloji uzmanına göründükten ve hormonal durumunuzda bir sorun olmadığını öğrendikten sonra başlamanızı öneriyorum. Aksi halde bir sonuç elde edemezsiniz. Eğer hormonal bir dengesizlik varsa önce o düzenlenmelidir. Problem çözüldükten ya da düzenlendikten sonra tedaviye başlayabilirsiniz. Epilasyon tedavilerinde kısa bir süreliğine tüyler artmış, kalınlaşmış gibi görünebilir ama sonrasında sizi rahatsız eden tüylerin incelmeye ardından da tamamen yok olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ancak dediğim gibi eğer tüylenmenin ardında horrmonal bir sorun varsa tedavi hiçbir sonuç sağlamayacaktır.
C***
Hocam merhaba bayanım, ben alnımdaki bebeklik saçlarıma lazer epilasyon yaptım ama güzel ve estetik durmuyor tam bitmemiş sadece incelmiş ve seyrelmişler. Tekrar çıkmalarını istiyorum eski haline dönmeleri mümkün mü bu saçların?
Merhabalar. Eğer epilasyon yapılan bölgede ince tüyler varsa bunların zamanla yeniden kalınlaşması mümkün. Ama bu gerçekleşmeyebilir de. Eczanelerde tüyleri güçlendirici bazı ürünler, serumlar satılıyor. Belki bunlardan fayda sağlayabilirsiniz.
M***
Doktor bey kızım icin bugün Soprano Ice Platinium lazere başladık. Merak ettiğim konu gözlük takılması şart mı acaba? Uygulama yapan yüz olmadığı için gerek yok dedi. Kendisi de takmadı kızım da... Herhangi bir zararı olmuş mudur? Bundan sonra takalım mı? Teşekkrler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Meftun Hanım. Tedavilerde protokollere uyulması önemlidir. Bu protokoller ufak da olsa tüm olası risklerin elimine edilmesi için vardır. Kızınızda herhangi bir olumsuz etkiye neden olduğunu düşünmüyorum ama işlem sırasında koruyucu gözlük takılması tavsiye ediliyorsa, buna uyulması gerekir.
İ***
Soprano Ice ile Soprano Platinum arasındaki fark nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar İpek Hanım. Soprano Platinum Ice lazer ve Soprano Ice lazer benzer prensipte etki epilasyon sistemleridir. İkisi de aynı firma tarafından geliştirilmiştir ve benzer teknolojiye sahiptir. Platinum sonradan piyasaya çıkmış modeldir, bu yüzden de ilk cihaza göre daha gelişmiş sistemlere sahiptir. Önceki sistemden farklı olarak aynı anda değişik dalga boyları bir arada kullanıldığı için farklı derinliklerdeki kıl köklerine aynı anda etki edebiliyor. Bu da daha başarılı sonuçlar anlamına geliyor. Kliniğimizde Soprano Platinum Ice lazer kullanılmaktadır.
A***
Hocam merhabalar ben boyundan kemer bölgesine kadar buz lazer yaptırıyorum. 2. seansa gideceğim. Epey kıl var hocam. İlk seansta jel kullanmadan uygulama yapıldı. Sordum fakat fark yok sürmeden de yapılır cevabı aldım sizce jel kullanılmalı mı? Teşekkür ederim.
Merhabalar Abdullah Bey. Soprano Ice Lazer tedavisinde işlem öncesinde cilde soğutucu bir jel sürülür. Bu tedavi protokolünün bir parçasıdır. Öncelikle işlem yapılan cihazın üstünde Soprano Ice Lazer yazıp yazmadığını kontrol etmenizi öneriyorum.
G***
Merhabalar kolay gelsin iyi akşamlar ben buz lazer yaptırıyorum Soprana Ice lazer olduğunu söylediler ama lazerin markası fine light yazıyordu bu bir buz lazer mi gerçekten bunu merak ediyorum ve acısız gerçekten?
Merhabalar Gamze Hanım. Kullanılan cihazın üstünde Soprano Ice Lazer yazmalı. Fine Light başka bir lazer sistemidir, Soprano Ice Lazer değildir.
F***
Hocam benim yüzümde ısrarla her gün çıkan tüylerim var. Sert ve koyu renk. 2 seferdir lazere gidiyorum birincisi diot jelliydi kendileri tüyleri kısaltıp yaptılar. Ama ertesi gün uzadı. 15 gün sonra yine gittim ve bu sefer ışınlı ve jelsiz lazere aldılar tüyleri yaktılar. Bana hiç dokunma dediler ama aradan 2 gün geçti ve tüylerim aynı hızla çıktı. Ne yapabilirim yardım lütfen.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Fatma Hanım. Lazer epilasyon tedavisinden ziyade hormonlarınızla ilgili bir düzensizlik olup olmadığını öğrenmek için bir doktora gitmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü kadınlarda bahsettiğiniz türde bir tüylenme problemi hormonal bir sorun olabileceğini akla getirir. Zaten eğer böyle bir durum varsa yaptırdığınız lazer epilasyon tedavisinden de hoşnut edici bir sonuç almanız zor olur.
A***
Hocam merhaba ben buz lazer adı altında bir lazer cihazına girdim tüm vücut. Fakat kılların hepsi kaldı ütülmüş gibi bir görüntüsü var. Genital bölgede çok acı çektim, onun haricinde buz lazerde nasıl bir jel kullanılıyor? Ve güzellik merkezlerinin hepsi bu buz lazerde jel kullanıyor mu? Yoksa kullanmayanlar da var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Soprano Ice lazer, yani buz lazer tedavisinde jel kullanılır. Öncelikle kullanılan cihazın Soprano Ice lazer olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunu bu tür lazer tedavileri, lazer epilasyon yaptıran herkese öneriyorum. Kullanılan cihazın size söylenen cihaz olduğundan emin olun, bunun en iyi yolu cihazın markasına bakmaktır. Güzellik merkezlerinde bu tedavinin nasıl yapıldığını, jel kullanılıp kullanılmadığını bilmeme imkan yok. Sadece Soprano Ice lazer sisteminde jel kullanılması gerektiğini söyleyebilirim.
D***
Merhaba, Ben yurtdışından size yazıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Sorum şu: Bıyıklarım için lazer tedavisine başladım burada ve iki seanstır gidiyorum. Bıyıklarınızı almadan uzamış şekilde gelin dediler ilk bana. O şekilde lazer yaptılar sadece bir geçiş. Ve bir daha gittiğimde bıyıklarını tıraş makinesiyle alıp gel dediler. Ama benden önce giden anneme kaç seanstır öyle bir şey demediler. O uzun kıllara lazer yaptılar. Bu kafamı çok karıştırdı. Uzun kıla lazer yapıldığını ilk defa görüyorum ve gözümüze gözlük takmıyorlar. Büyük vücut için kullanılan lazeri kullanıyorlar. İnce uçlu değil yani. Ve çok pahalı olmasına rağmen tek geçiş yapıyorlar her gittiğimizde. Sizce bu doğru mudur? Lütfen yardımcı olun bana. Param çöpe gitsin istemiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Kılları kesmedeki amaç lazer sistemi ile verilen iletilen enerjinin kıl köküne iletilmesidir. Eğer kıllar uzun olursa cihaz. Yüze ve vücuda aynı sistem kullanılır. Sadece cihaza yüz ve vücut için farklı aparatlar takılır. Tabii size hangi sistemin uygulandığını bilmiyorum. Endişelerinizi neden işlemi yapan merkeze danışmıyorsunuz? En sağlıklısı bu olacaktır.
S***
Merhabalar Mustafa Hocam ben Diyarbakır'da yaşıyorum yani ne yazık ki sizin kliniğinize gelme imkanım en azından şuan için mümkün değil. Sadece bilgi almak istiyorum. Aşırı kıllı biriyim ve ten rengim beyaza yakın örneğin kollarımda bile tek bir kökten 2-3 kıl çıkıyordu ve vücudumda neredeyse boşluk yoktu aşırı derece de kıl vardı ve bayağı kalındı kökler. Burada bir güzellik merkezinde lazer epilasyona başladım şu an için güzel gidiyor ama en son seansımda aklıma bir şey takıldı ve ufak bir araştırma yaptım gittiğim yerdeki epilasyon cihazının markası Ulase Multi araştırdım internette ve bu makine IPL tipi bir makine internette gördüğüme göre ve IPL makinelerin kılları bitirmediğini sadece modern bir ağda işlemi olduğunu okudum bu doğru bir bilgi mi? Gittiğim yerde kontrol seansları yok başarılı bir lazer epilasyon için kontrol seansları şart mı? Ve son olarak da başka bir yere gitmem gerekiyorsa hangi makineyi önerirsiniz? Eğer zahmet verdiysem çok özür dilerim ve tekrardan teşekkür ederim.
Merhabalar Serdar Bey. Sizin bahsettiğiniz makine hakkında detaylı bilgiye sahip değilim. Ama IPL sistemleriyle ağdayı kıyaslamak doğru olmaz. Sonuçta sistemin ne kadar etkin olduğuna bağlı olarak seans sayısı artabilir, ama sonuçta kıl problemini kalıcı olarak çözmeye yönelik sistemlerdir. Eğer etkin bir sonuç alamazsanız Alexandrite lazer sistemini deneyebilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yerde yeni nesil bir epilasyon sistemi olan Soprano buz lazer mevcutsa tavsiye ederim.
E***
Soprano Ice Platinium ile 6 seans işlem gördüm. Fakat 6 haftalık süreç içerisinde kıllar yine uzuyor. Eskisi gibi fırça fırça değil tabi ki, ama koyuluğu uzaması çok yoğun, özellikle genital bölgede. Makinanın orijinalliğini Türkiye distribütörlüğünden sorgulattım. Orijinal olduğunu söylediler. 6 seanstan sonra bu tarz bir sıkıntının olması normal midir? Yanlış yapılan ne olmuş olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar
Merhabalar Ece Hanım. Ice lazer genelde 6 seansta sonuç veren bir teknolojidir. Ancak bazı hastalarda seans sayısının artırılması gerekebilir. Bizim de kliniğimizde uyguladığımız bu yeni nesil epilasyon sisteminden başarılı sonuçlar aldığımızı belirtmek isterim. Ancak dediğim gibi bazı hastalar birkaç seansa daha ihtiyaç duyabiliyor. Yaşınızı belirtmemişsiniz ancak 20 yaş öncesi hormonların en yoğun olduğu zamanlar hastalarda daha geç sonuç alınabiliyor. Hatta bize epilasyon için başvuran 17-18 yaşındaki hastalara bu tedaviyi bir-iki sene sonra yaptırdıklarında daha etkili sonuçlar alacaklarını söylüyoruz. Tabii sizin yaşınızı bilmediğim için sorunun bundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını da bilemiyorum. Ancak dediğim gibi bazı hastalarda nihai sonuç için birkaç seans daha yapılması gerekebiliyor.
Z***
21 yaşındayım. 3 yıl önce bir doktorun özel kliniğinde yüzümde favorilerime lazer epilasyon yaptırdım. Ama lazerden sonra favorilerimde, yüzümde, boynumda, çenemde kalın koyu renkli kıllar çıkarttılar. Lazer cihazını boyun ve çenemde de gezdirdiler. Kist ve Hormon bozukluğum yok. Ben bu tüylerden kurtulmak istiyorum ama artık korkuyorum da. Bu durumda olmak zaten çok zor bir durum. Bu kötü durumun daha kötüsünü yaşamak istemiyorum. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim ne gibi çözüm yolları var acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zuhal Hanım. Sizin durumunuzda pek çok farklı faktör rol oynamış olabilir. Aklıma ilk gelen ki sorunun kaynağı büyük ihtimalle bu- lazer epilasyon tedavisini tam da ergenlik döneminde yaptırmış olmanız. Ergenlik çağındaki hastalara epilasyon işlemini birkaç sene sonra yaptırmaları oluyor. Çünkü hormonların en aktif olduğu zamanlar bunlar ve bu durum tüylerin dokusunu, yapısını da etkiliyor. Ve sizin durumunuzda olduğu hastanın sonuçtan hayal kırıklığı yaşama ihtimali yüksek oluyor. Diğer bir önemli faktör de yüzünüze uygulanan lazer epilasyon sisteminin hangisi olduğu. Soprano Buz Lazer gibi yeni nesil lazer sistemleri bize her renk ve her dokudaki tüylenme probleminde daha etkili sonuçlar -üstelik eski sistemlerin aksine çok daha rahat ve acısız bir uygulama olanağı- sağlıyor. Ergenlik döneminizi geride bırakmış olmanız önemli bir avantaj, bir de yeni nesil bir lazer epilasyon sistemi uygulanırsa sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.
O***
Hocam ben buz lazer yaptırıyorum. İlk iki seansta jel kullanıldı. İkinci seanstan sonra jel kullanmıyoruz dediler. Buz lazer kullanımı mı bu şekilde yoksa yaptırdığım yer mi böyle söylüyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Oğuz Bey. Soprano Buz lazer sadece jelle uygulanabilen bir sistemdir. Tedavi başka türlü yapılamaz çünkü enerji cilde sürülen jel sayesinde kıl köklerine iletilir. İşlem için kliniğe gittiğinizde kullanılan sistemin üzerinde Soprano yazıp yazmadığını kontrol etmenizi öneriyorum.
E***
Merhaba ben lazer epilasyon için paket satın alacam ama önce soruşturmak istedim. Artemis Marka Buz Başlıklı lazer nasıl bir cihaz? Etkili mi? Güzel mi? Ondan daha güzel, daha iyi cihaz var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Esma Hanım. Kliniğimizde bulunmayan, dolayısıyla da sonuçları ve etkileri konusunda deneyim sahibi olmadığım bir cihaz hakkında yorum yapamam. Kliniğimizde şu sıralar tüm dünyada çok revaçta olan Soprano Buz Lazer kullanılıyor. Gerek işlemin kısa sürmesi gerekse en açık renk tüylerde ve en koyu ten renginde bile başarılı sonuçlar almamızı sağlayan bir sistem olduğunu söyleyebilirim. Yaz aylarında bile uygulanabilmesi de önemli bir avantaj. Genelde altı seansta kalıcı sonuçlar almak mümkün oluyor.
N***
Merhaba Dr. Mustafa Karataş. Almanya'dan yazıyorum yüz bölgemdeki istenmeyen tüylerden lazer epilasyon teknoloji ile kurtulmak istiyorum kaşlarımdaki ve sakal üstündeki. Kaç seans sürer? Ve istediğim sonuca ulaşmış olur muyum? Yan etkileri var mı? Araştırdım ve sizi buldum. Ne önerirsiniz? İletişime geçerseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nihat Bey. Kıl köklerini dondurarak yok eden Buz Lazer (Soprano Ice Platium) son derece konforlu ve etkili bir sistemdir. Tüy renginiz, ten renginiz ne olursa olsun bu yeni nesil lazer sistemi ile etkili sonuçlar almak mümkün. Eskiden koyu tenli kişilerde lazer epilasyondan başarılı sonuçlar alamıyorduk, ama Buz lazer sayesinde bu değişti. Öyle ki yaz aylarında bronz tene bile uygulanabiliyor. Klinik araştırmalar 6 hafta arayla yapılan 6 seansın optimum sonuçlar için yeterli olduğunu gösterse de bazı hastalarda bir-iki ekstra seansa daha ihtiyaç duyulabiliyor. Tedavinin hiçbir yan etkisi yoktur.
C***
Merhaba boyun ve omuz için gittiğim lazer epilasyon merkezinde full paket almıştım. Fakat kullanılan lazer epilasyon belimdeki ve boynumdaki ince tüyleri kalın kıllar haline getirdi. Anlayacağınız vücudumu berbat hale getirdi.
Merhabalar Can Bey. İleri teknoloji bir lazer epilasyon sistemi olan Buz lazer ile etkin sonuçlar alacağınızı düşünüyorum. Maalesef eski nesil teknolojiler özellikle ince tüyler söz konusu olduğunda sınıfta kalıyorlar. Buz lazer bu anlamda bize önemli avantajlar sağladı hem ince hem de açık renk tüylerde bile etkili sonuçlar alabiliyoruz. Soprano Buz lazer hakkında detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
D***
Merhabalar, buz lazer tüm vücut fiyatlarınızı öğrenebilir miyim?
Merhabalar. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
M***
Merhaba! Hocam ben şişlide bir güzellik merkezinde tün vücut lazer epilasyon anlaşması yaptım açık tenli ve koyu renkte kıl yapısına sahip olduğum için önce alex ile sonra incelen tüyleri buz lazer ile müdahale edeceğiz dediler. Ama ilk seansında cihazın ismi aklımda değil ancak hava ya da gaz soğutmalı Alexandrite dediler. Ama cildime değdiriyorlar, hava hortumu da alttan atış yaptığı başlığa bağlı ve tek tek atış yapıyorlar şüphelendim alex internetten gördüğüm kadarıyla uzaktan yani belirli bir mesafeden atışlar ile yapılıyor IPL olmasın bu cihaz lütfen yardımcı olun. Bu arada lazer başlığı da diot başlığına benziyor. Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim...
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Mehmet Bey. Uygulanan teknolojiyi görmeden başka bir klinikte kullanılan sistemlerle ilgili yorum yapmam doğru olmaz. Hastalarıma her zaman bir doktor ya da bir kliniğe gitmeden önce derslerini iyi çalışmalarını, o kliniğin güvenilir bir yer olup olmadığını araştırmalarını tavsiye ediyorum. Eğer sizde bir güvensizlik durumu oluştuysa belki de tedavinize başka bir merkezde devam etmelisiniz.
S***
Merhabalar kolay gelsin. Ben koltukaltı ve bikini bölgesi ile göğüs ucu ve yüz epilasyonu için tek tek fiyat bilgisi öğrenmek istiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz? Cuma günü için de randevu istiyorum, işlem yaptırmak için.
Merhabalar. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız hem fiyat bilgisi konusunda hem de randevu için size yardımcı olacaklardır.
Z***
Buz lazer düşünüyorum. Peki, tekrardan hamile kaldığımda tüylenmenin tekrar edeceğini söylüyorlar. Böyle bir şey oluyor mu?
Merhabalar Zelihanur Hanım. Hamilelik döneminde yaşanan hormonal değişiklikler, bu süreç boyunca tüylenmenin geçici olarak artmasına neden olabilir. Hatta hamilelik süreçlerinde ağda gibi kılları almaya yönelik işlemlere daha sık ihtiyaç duyulabilir. Ancak bu lazer epilasyon yapılmamış tüyler için geçerli bir durumdur. Buz lazer gibi sistemler kıl ve tüyleri kalıcı olarak yok ettikleri için tekrar çıkmaları söz konusu değildir hamilelikte bile.
M***
Hocam buz lazer kontrollerinde gitmiş olduğum klinik dökülmeleriniz devam ediyor diyerek işlem yapmıyor. Yapmaları gerekli mi?
Merhabalar Merve Hanım. En son kaç hafta önce uygulama yaptırdığınızın bilgisini vermemişsiniz ancak tedavi protokolü 6 hafta aralıklarda 6 seans şeklindedir. Detayları uygulamayı yaptırdığınız klinikle konuşabilirsiniz.
M***
Merhaba sırt, omuz ve kollarıma lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Bilgi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Mustafa Bey. Yenilikçi bir lazer sistemi olan Buz lazer hem her renk tüyde etkili olan bir teknolojidir hem de daha kısa sürede daha etkili sonuçlar almanızı sağlar. Ayrıca diğer lazer sistemlerine kıyasla çok daha konforlu bir işlemdir. Sistem hakkında daha detaylı bilgiyi internet sitemizde bulabilirsiniz.
M***
Merhaba, tüylerim oldukça koyu renk ve kalın. Buz lazer yöntemi bunda işe yarayacak mıdır? Tahminen ne kadar sürede sonucunu görebilirim? Fiyat bilgisi öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Melis Hanım, öncelikle tüy tipinizin koyu renk olması sizi tüm lazer sistemleri için ideal bir aday yapıyor. Buz lazer ise yeni nesil bir lazer sistemi olarak daha açık ve ince tüylerde etkili olması ile ön plana çıkıyor. Tabii tedavi süresinin kısalması ve acı eşiği düşük hastalarda bile tolere edilmesi diğer önemli avantajları. Sözün özü; Buz lazer teknoloji etkili sonuçlar alacağınız bir sistem. Klinik araştırmalar tüylerden tamamen kurtulmak için ortalama altı seansın yeterli olduğunu gösteriyor. Tabii ki bazı hastalarda ekstra bir ya da iki seans yapılması gerekebiliyor. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.
S***
Ben omuz ve sırt bölgesi için uygulama yaptırmak istiyorum. Daha önce yaptırdım bir-iki yerde yalnız acısına dayanamadığım için yarım bırakmak zorunda kaldım. Kurtulmak da istiyorum tabii, bilgi verirseniz iyi olur.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sedat Bey. Yeni nesil bir lazer sistemi olan Buz lazer hem tüm renklerdeki tüylerde etkili olmaktadır hem de diğer sistemlere kıyasla daha konforlu bir işlem sunmaktadır. Acı eşiği düşük hastalarda bile daha rahat tolere edilebilen bu teknolojiden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum.
D***
Yüzümde alnım çenem ve yanaklarımda siyah renkte sık olan tüylerim var. Üç yıla yakın ağda yaptırıyorum. Kesin sonuç vermeyen lazer yöntemlerinden dolayı kuaföre gitmekteyim. Buz lazer yöntemini duyduğumda ilgimi çekti ama hâlâ şüphelerim var. Gerçekten işe yarıyor mu yoksa aksi etki edip çoğaltıyor mu diye. İşe yarıyorsa bile güvenilir bir yer bulmak zor. Ne zamandır bu yöntemi kullanıyorsunuz? Memnun kalan hastalarınızdan referans alma şansım var mı? Ve ücreti ne kadar? Cevaplarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım. Öncelikle Buz lazerden önce de epilasyonda son derece başarılı sonuçlar aldığımız lazer sistemleri vardı hala da kullanmaya devam ediyoruz. Buz lazerin farkı en ince tüylerde bile etkili olması ve sarı tüylerde bile kullanılması. Bir de diğer sistemlere göre daha konforlu, daha acısız bir tedavi olanağı sunuyor. Lazer sistemlerinin kılları kalıcı olarak yok ettiği klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır. Aksine ağda, jilet gibi yöntemler kıl köklerinin güçlenmesine neden olur. Daha detaylı bilgi almayı arzu ederseniz kliniğimizi arayabilirsiniz.
O***
Erkeklerde tüm vücut epilasyonu yapıyor musunuz? Fiyatları nedir? Kaç seans öngörüyorsunuz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Orhun Bey. Kliniğimizde erkeklere de vücut epilasyonu uygulaması yapılmaktadır. Seans sayısı, lazer epilasyon için hangi sistemin uyguladığına ve kılların yapısal özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Ancak bu alanda en yenilikçi sistemlerden biri olan Buz lazer (ya da Soprana Ice Lazer) tedavisinde genelde 6 hafta aralıklarla yapılan 6 seans yeterli oluyor. Fiyat bilgisini kliniğimizi arayarak alabilirsiniz.
B***
Merhaba. Polikistik over nedeniyle aşırı derecede tüylenmem var. Kol bacak tüylerim kalın olmakla beraber göğüs arası tüm göbek ve gerdanımda dahi kıllar var. Ancak bu kıllar ince kıllar. Bunlara lazer uygulamak için illa kısaltmam mı gerekir bu bölgelerimi jiletlemek istemiyorum. Aynı zamanda tüm vücut için fiyat öğrenme imkânım var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Buket Hanım. Lazer epilasyon öncesi -yüz hariç- uygulama yapılacak diğer bölgelerin jiletle alınması gerekir. Bu tedavi protokolünün bir parçasıdır. Aksi halde işlemden optimum sonucu almak mümkün olmaz. Ancak biraz önce de belirttiğim yüzde jilet uygulamanız gerekmiyor, yüzdeki tüylenmelerde bunlar uygulama öncesinde klinikte makasla kısaltılacaktır. Tedavi ilerledikçe tüylenme probleminiz azalmaya, o bölgede giderek daha ince ve az tüy çıkmaya başlayacak, tedavi sonunda da tamamen yok olacaktır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak ücretsiz olan muayene sonrasında fiyat konusunda bilgilendirileceksiniz.
N***
Doktor bey benim tüylerim sert ve kızıl. İğneli epilasyon yaptırmak zorunda kaldım ve çok ağrılı buz lazer tedavisi işe yarar mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Neslihan Hanım. Yeni bir teknoloji olan Buz lazerin en önemli özelliği rengi ve kalınlığı ne olursa olsun tüm tüylerde etkili olmasıdır. Eskiden açık renk tüyleri olan hastalara lazer epilasyon yapılamazdı, çünkü lazer sistemleri ancak koyu renk pigmentleri algılıyordu. Teknolojideki ilerlemeler sayesinde artık bu sorun bitti. Buz lazer de teknolojinin vardığı son noktalardan biri. Sistemin önemli bir özelliği daha var hasta için çok daha konforlu acısız bir tedavi sunması.
S***
Merhaba, biraz uzun bir soru olacak ama umarım cevap verirsiniz. Öncelikle benim yaşım 20 daha önce bir güzellik merkezinde epilasyon yaptırmıştım ama maalesef faydasını görmedim. Sonra biraz araştırdım ve aslında bu konuda iyi olan tek cihazın soprano olduğunu öğrendim. Hormona bir bozukluğum olmadığı halde aşırı tüylenme şikayetim var. Lazer epilasyona tekrar başlamak istiyorum ancak yaşım genç olduğu için yeterince iyi sonuç alamayacağımı ya da ileride bu sorunun tekrarlama ihtimali olduğunu söylediler. Bu ne kadar doğrudur. Bilgi verirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Sizin yaş gurubunuz ortalama 1-2 ay aralıklarla, 6-8 seans sonunda kıllarınızdan %80’ninden kalıcı olarak kurtulur ve kalanlar için yılda ortalama 2-3 seans gitmeniz gerekmektedir.
Ç***
Merhabalar, Soprano Ice Lazerin ince ve açık renkli tüylerde etkili olduğunu biliyoruz fakat sert ve kalın kıl yapısına da uygulanabilir mi acaba? Lazer epilasyon uygulaması ne kadar sürmektedir?  Cevaplarsanız sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Soprano Ice Lazer sert ve kalın kıl yapısına da uygulanana biliyor. Uygulama süresi bölgedeki kıl yoğunluğuyla doğru orantılı olarak değişir, örneğin yüz, kasık, koltuk altı gibi bölgelerde 10-15 dakika, bacaklarda 20-30 dakika tüm vücut 40 dakika ile 1 saat arası sürebilmektedir. 
i***
Merhaba, Soprana Buz Lazer cihazı ile yapılan epilasyon sürecinde seans aralarında kılların hiçbir yöntemle kesinlikle alınmaması gerektiği söyleniyor. Bu doğru mudur? 2 seans yaptırıp seyahat sebebiyle üç ay seansa gidemeyeceğim mesela, bu durumda çıkan tüyleri üç ay bekletmem mi gerekecek? Teşekkürler...
Dr. Mustafa Karataş
Hayır tüylerinizi kökten almamak koşulu ile herhangi bir yüzeysel yöntemle; (jilet, tüy dökücü) alabilirsiniz.  
G***
İyi günler benim cildimde roza hastalığına neden olan demodex denilen bir parazit çıktı. 2 aydır tetradox ve roza krem kullanıyorum tedavi sırasında lazer yaptırmam istiyorum, dikkat etmen gereken neler var? 
Dr. Mustafa Karataş
Bazı ilaçlardaki etken maddeler sebebiyle lazer epilasyon uygulamasında cilt üzerinde kalıcı lekeler bırakabilir. Ayrıca kortizon tedavisi kronik cilt hastalığı ve alerjileri olan kişilerde hekime danışılır uygulama yaptırılması önerilmektedir. Kısacası tedaviniz tamamen bitmeden, lazer epilasyon yaptırmamanız en doğrusu.
M***
Merhabalar, Ben lazere epilasyonu düşünüyorum göğüs ve sırt bölgesine. Bu bölgelerde dövme var ve dövmenin olduğu yere lazer epilasyon yapılabilir mi?
Lazer epilasyon yaptıran kişinin uygulama bölgesinde dövme varsa lazer ışınlarından kaçınması gerekir. Uygulama esnasında bu bölgeye gelecek ışınlar dövme boyası ile reaksiyona girer, dövme renginde bozulmalar meydana gelebilir. 
D***
Merhabalar, Kızım 17 yaşında koltuk altı ve genital bölgesine lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Kızım yaşı için erken mi acaba.
Lazer epilasyona başlama yaşı kızlarda, adet gördükten 2-3 yıl sonra ortalama 14-16 yaşlarından sonra erkeklerde ise ergenlik döneminin sonlarına doğru (18 yaş sonrası omuz, sakal-boyun bölgesi gibi) olmaktadır. Gereken yaş sınırını doldurmuş, kıl yapısı uygun; kıl rengi ile ten rengi arasında belirgin farkı olan (koyu renk kıl) ve ışığa karşı aşırı duyarlılığı olmayan kişiler yaptırabilir. 
İ***
Lazer epilasyonda iki seans arasında ne kadar süre geçmelidir? 
Vücudumuzdaki kıllar, büyüme, dinlenme ve dökülme evrelerini geçirirler. Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa, onun o seansta kalıcı olarak yok olması mümkün olabilir. Bu nedenle seanslar arasında bir ila iki ay gibi süreler öngörülür. Büyüme evresinde bulunmayan bir kıla lazer uygulaması yapılırsa, kıl tütsülenir ve ışığı kıl köküne ulaştırma görevini tamamlayamaz. Cilt üzerinde 0,5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha fazla uzaması beklenmeden (büyüme evresini geçmeden) işleme alınabilir. Seans aralıkları lazer epilasyon yapılan bölgenin kıllarının büyüme evresine geçiş sürelerine göre değişmektedir, örneğin koltuk altı 1-1.5 ay ara ile bacak ise 2- 2.5 ay ara ile uygulamaya alınabilmektedir. 
H***
Hocam Merhaba, 17 yaşındayım ve birkaç güne buz lazere başlayacağım. Ama esmerim ve uzun zamandır jilet kullanıyorum. Tüylerim de biraz gür. Yine de standart sürede iyi bir sonuç alır mıyım? Bir de bir yorumda tüyler 2-3 haftadan önce çıkmıyor demişsiniz. Lazer tüyleri tamamen yok etmiyor mu?
Merhabalar Helin Hanım. Buz lazer en esmen tenlerde bile başarılı sonuçlar veren yeni nesil bir lazer sistemidir. Standart sürede iyi sonuç alıp alamayacağınız konusunda sizi muayene etmeden bir şey söylemek zor. En etkili tedaviyi de yaptırsanız, sonuçta her hasta farklıdır. Ancak yine de önerilen seans sayısının yeterli olacağına inanıyorum. Tüyler 2-3 haftadan önce çıkmıyor dediğimde, tedavi sürecince olan dönemden bahsediyordum. Tedaviniz bittiğinde tüyleriniz tamamen yok olacaktır.
M***
Merhaba Yüz, bacak, kol, koltuk altı için lazer epilasyon düşünüyorum. Hormonal problem yaşayan biriyim lazer epilasyon etki sağlar mı acaba? 
Böyle durumlarda endokrinoloji veya bir jinekoloji uzmanının kontrolünde tetkik ve tedavinin sürdürürken bir yandan mevcut kıllar için lazer epilasyona devam edinilebilir. Yeniden kıllanma olasılığı hormonal problem çözümlenmezse yüksektir. 
M***
Merhabalar, Koltuk altı ve alt bacağıma lazer epilasyonda yaptırmayı düşünüyorum %100 garanti verilebilir mi? 
Tabi ki böyle bir garanti vermek hem doğru değil hem de imkânsız. Kişinin, kıl yapısı, yaşı, hormanal durumu, hatta uygulanan alanda olmak üzere birçok faktör sonuçları etkilemektedir. %5 civarındaki bir kısım hasta grubu vardır ki hiçbir lazer cihazından etkilenmez. Geriye kalan %95'lik kısmının yarısında epilasyonla tüm kılların tamamen etkilenirken, diğer yarısında ise ancak %80 oranında sonuç alınabilir. 
F***
Merhabalar, Lazer epilasyondan çekiniyorum. Tüylerden kurtulmak için süreki jilet kullanıyorum, sizin öneriniz nedir? 
Jilet uygulaması her ne kadar pratik olsa da genellikle sadece günü kurtarmaya yarıyor. O nedenle ben her zaman tüylerin kökten alınmasından ve rahatlıktan yanayım. Teknoloji bize harika imkanlar sunuyor; yeni nesil epilasyon cihazları bu anlamda çok başarılı. Benim bir süredir denediğim Buz Lazer başarısı ile gerçek bir kurtarıcı. Tüyler 2-3 haftadan önce çıkmıyor ve en kısa tüyleri bile alabiliyorsunuz.
C***
Merhabalar. Ben buz lazer hakkında birkaç şey sormak istiyorum. 7 yıldır düzenli olarak yüzüme lazer yaptırmama rağmen tamamen sonuç alamadım. Ve bu durum beni biraz korkutuyor. Adet düzensizliğim var ve en son kontrolümde progestan tedavisine başlanıldı. Ben vücudumun her yerine lazer yaptırmak istiyorum. Özellikle sırt ve kalça bölgesinde ve göbek üstünde tüylenme mevcut. Birinci sorum, diğer lazer uygulamalarındaki gibi hastalığımdan dolayı bitmeme ihtimali var mıdır? Çünkü özellikle çene altım 7 yıldır bitmedi. İkincisi, tüm vücut (sırt, bel, bacak, kol... dahil) ücreti ne kadar olur? Son sorum ise, diğer lazer uygulamalarında asla lazer sonrası bile tam bir pürüzsüzlük olmuyor. Tedavi sürecinde seans araları nasıl oluyor? Teşekkür ederim.
Maalesef tablo yüzünüzdeki gibi olabilir. Sizin tedavi süreciniz 6-8 seans gibi belirli seans aralığı sonunda, önümüzdeki yıllarda hormonal dengeniz düzelene kadar yılda 3-4 seans olarak devam etmeniz gerekecektir.
S***
Merhaba 13 yaşımda bir kızım var. Tüyleri çok kalın ve koyu renkte olduğu ve acı eşiğide çok çok düşük olduğu için buz lazer teknolojisi ile uygulama yapılabilir mi. Cevaben dönmenizi rica ederim.
Merhaba, Kızınızın adet görüyor mu? Görüyorsa üzerinden 3 yıl geçti mi? Tüm bu sorulara cevabınız evet ise bu yaş gurubunda kol altı bikiniden işleme başlamalısınız. Diğer bölgelerde kalıcılık sağlayamazsınız.
Z***
Merhabalar. Ben henüz 16 yaşındayım ve herhangi bir kıl problemim olmamasına rağmen yine de bir an önce ağda, jilet gibi yöntemlerle uğraşmaktan kurtulmak istiyorum. Ailemde buz lazer yaptıran ve memnun kalan çok kişi var. Tüm vücuduma buz lazer yaptırmak istiyorum ama yaşımdan dolayı bir sorun olur mu bilemedim. Sizce lazere başlamadan önce 1-2 sene daha beklemeli miyim yoksa herkeste gösterdiği etkiyi bana da gösterir mi?
Merhabalar Zeynep Hanım. Buz lazer tedavisinden faydalanabilirsiniz. Yaşınızla ilgili herhangi bir problem yok. Bu yaşlarda buz lazer yaptırarak jilet gibi yöntemlerle kıl köklerinin güçlenmesini önlemiş olursunuz, böylece tedaviden daha çabuk sonuç alabilirsiniz.
B***
Merhaba, Vücudumda aşırı tüylenme var. Kollarımdaki, bacaklarımdaki ve göbek çevremdeki tüylerden kurtulabilmemin yöntemi var mı?
Öncelikle vücudunuzdaki aşırı tüylenmenin sebebinin araştırılması gerekiyor. Tüylenme genetik mi? Kullanılan ilaca mı bağlı? Yoksa hormonal bir sebep mi var? Tespit edilecek sebep doğrultusunda tedavi yöntemi seçilir. Aynı zamanda uygunsa lazer epilasyonla kalıcı çözüm önerilebilir.
A***
Benim 1 8 yaşında bir kızım var. Bize göre normal ama kendisi tüylerinin fazla olduğunu ve lazer epilasyon yaptırmak istediğini söylüyor. Sizce bu yaşlardaki kızların lazer epilasyon yaptırmaları doğru mu?
astanın tüylenme yapısının incelenmesi şart. Normal olmayan oranda tüylenme mevcut ise hastanın mudaka endokrinoloji ve kadın doğum uzmanı tarafından görünmesi gerekiyor. Ancak tüylenme genetik olarak akrabalar ile benzerlik gösteren bir yapıdaysa lazer epilasyon yaptırmakta hiçbir sakınca bulunmuyor. Burada önemli olan yapılacak lazer epilasyonun nerede, hangi uzman kişiler tarafından hangi makinelerle yapılacağıdır.
A***
Merhaba , Günümüzde lazer epilasyon giderek yaygınlaşmaya başladı. Koltuk altına lazer epilasyon yaptırmanın lenf bezlerine zararı olur mu?
Lazer epilasyon, hedeflenen bölgeye ışın tutulup kıl köklerinin öldürülmesiyle gerçekleşen bir işlemdir. Eğer bu işlem doğru olarak ve hedeflenen bölge üzerinde gerçekleştirilirse, vücudun diğer bölgelerinde komplikasyonlara yol açmaz; fakat gelişi güzel uygulanan lazer ışını komplikasyona sebep olabilir. Eğer bu işlemi yaptırmaktan emin değilseniz, bir uzmana danışmanızı tavsiye ederim.
Ş***
Merhaba; 2 aylık hamileyim. Hamile olduğumu öğrenmeden önce epilasyona başlamıştım. Hamileyken epilasyon yaptırmaya devam edebilir miyim?
Lazer epilasyonun hamilelikte kanıtlanmış ve bilinen bir zararı yok. Çünkü lazer ışınları röntgen ışınları gibi doku İçine nüfuz etmez. Bu ışınlar sadece uygulandıkları nokta üzerinde etkili. Ama yine de özellikle gebeliğin ilk üç ayında lazer epilasyon yaptırılması önerilmiyor. Gebelikte hormonal değişimin etkisiyle tüylenmede artış olacağı için lazer epilasyonu doğum sonrası yaptırmanız daha uygun olur.
Ö***
Bundan önce tüm vücut 4 seans Alexandrite lazere gitmiştim. Fakat acısı çok fazla olduğu için dayanamadım. Hatta panik atak hastalığımı daha da arttırdı diyebilirim. Bir de yüzümde bu kadar kıl yokken kıllarımın daha çok arttığını gözlemledim. Buz lazer daha acısız olduğu için denemek istiyorum. Fiyatını öğrenebilir miyim? Çene ve bıyık tüyleri için uyumlu bir lazer seçimi olur mu?
Merhabalar Özge Hanım. Gerçekten de buz lazer tedavisi diğer sistemlere göre çok daha konforlu geçer. Diğer epilasyon sistemlerini acı verici bulan pek çok hastam bu tedaviyi çok daha rahat bir şekilde tolere edebiliyor. Buz Lazerin diğer sistemlerden önemli bir artısı daha var: En ince tüylerde bile etkili olması. Bu da sizin sorununuz olan yüz tüyleri için ideal bir epilasyon teknolojisi olduğu anlamına geliyor. Burada fiyat vermek mümkün değil, ancak ücretsiz olan konsültasyon sonrasında bu konuda bilgi verilecektir.
F***
Merhaba ben normal lazer epilasyona gidiyordum hangi cihazı kullandıklarını bilmiyorum ama kalem ucu kalınlığında bir ucu vardı cihazın. 6 seans gittim ve 6 seansta kontrole gittim tüylerimde azalma oldu ama tam bitmedi 3 aydır da gitmiyorum. Tüylerim tam eski haline dönmese bile jiletle aldığım için iki günde çıkıyor biraz daha seyrek bir şekilde ve seanslarda tüylerimin tamamını almıyorlardı illa kalan yerler oluyordu bunuda seansları uzatmak için yaptıklarını düşündüm ve artık gitmiyorum. Buzlu lazerle ilgili bana kısa bir bilgi verirmisiniz bu uygulamayı yaptırırsam tüylerim daha erken seanslarda biter mi? 11 aya yakın normal lazer yaptırdım çünkü. Teşekkürler..
Dr. Mustafa Karataş
İşlem de uygulama sıkıntısı olabilir fakat sizden de kaynaklı olan yaş hormonal durum ve idiopatik yapınız tedavinizin başarısını etkiler. Ortalama 8 seans daha yaptırmanızı öneririz. Ama seanslara başlamadan önce klinik öykünüzde sonuç alamamış olmanızı göz önünde bulundurarak bir hormon testi yaptırmanız gerekebilir. Normal şartlarda 8 seansın sonunda kıllarımızın %85 inden kalıcı olarak kurtulunmaktadır bilginize
B***
Merhaba ben Ipl yani soğuk üflemeli cihazda 11. seansımdayım ancak özellikle özel bölge ve kolda incelme var bir türlü bitmek bilmedi. İncelme var kıl yapım sert ve siyah olmasına rağmen kıl kokum sarı olduğu için dediler bana. Peki ben buz lazer den sonuç alabilir miyim teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
11 seansa rağmen sonuç alamamanız düşündürücü. Ayrıntılı bir hormonal tetkik yaptırmanızı öneririm. Ancak sonrasında sorunuza sağlıklı bir cevap verilebilir. 
***
Yüzümdeki sarı ayva tüyleri için yeni en son çıkan buz lazer epilasyon uygulanabilir mi ve hassas cildim olduğu içinde yüzümde iz kalır mı?
Dr. Mustafa Karataş
Buz lazer açık renkli "kıl" larda etkili olup ayva tüylerinde etkili olabilecek bir yöntem maalesef henüz gelişmemiştir.
N***
Merhaba, Daha önceden lazer epilasyon yaptırmıştım ancak vücudumun bir kısmındaki tüyler ince dendiği için yaptıramamıştım. İnce tüyler bakımından garantili sonuçlar alınabiliyor mu? 6-8 seans da işlemin neticelendiği yazıyor sitenizde ince tüyler için de geçerli mi bu? İlginize teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
İnçe tüylerde 6-8 seansın sonunda %60-70 oranında kalıcı dökülme sağlanır. Kalan tüyleriniz için yılda 2 seans yaptırabilirsiniz.
U***
Merhaba, Soprana Buz Lazer cihazı ile yapılan epilasyon sürecinde seans aralarında kılların hiç bir yöntemle kesinlikle alınmaması gerektiği söyleniyor. Bu doğru mudur? 2 seans yaptırıp seyahat sebebiyle üç ay seansa gidemeyeceğim mesela, bu durumda çıkan tüyleri üç ay bekletmem mi gerekecek? Teşekkürler...
Dr. Mustafa Karataş
Hayır tüylerinizi kökten almamak koşulu ile herhangi bir yüzeysel yöntemle; (jilet,tüy dökücü) alabilirsiniz.
C***
Merhabalar, buz lazer yaptırmak istiyorum. Üst bacağım da sarı açık renk kıllarım var. Onları görür mu acaba onu sormak istiyorum?
Dr. Mustafa Karataş
Cansu Hanım, Yaş ve hormonal durumunuza bağlı sonuçlar değişkendir. En kötü senaryo da bile ortlama 6-8 seansta kıllarınızın %60-80 ninden kalıcı kurtulabilirsiniz.
A***
Merhabalar ,benim hormonal bozukluğum var pcok yani yumurtalık kisti olduğum söylediler ben lazer yaptıra bilirmiyim? Buz lazer yaptıramazsın dediler, kistleri büyütüyormuş doğru mu bu?
Dr. Mustafa Karataş
Evet yaptırabilirsiniz hiç bir sakıncası yoktur. Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değildir.Lazer epilasyonda uygulanan lazer ışığının dalga boyu derinizi aşamaz yani iç organlarınızı etkilemesi mümkün değildir, Ayrıca bu ışık kesinlikle radyasyon içermemektedir.
S***
Merhaba, tüylerim sarı ve kızıl olarak karma, kıl kökleri de aynı şekilde açık renk sarı ve kızıl. Buz lazer kıl köklerimi görebilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Bölgesel olarak görme oranları değişmektedir. Ayrıca yaşınız ve hormonal durumunuz da bu tedavinin sonuçlarını etkileyecektir. Bu sebepten dolayı sizin için uygun olduğu muayene sırasında belirlenir. Muayene ve görüşme için klinik numaramızı 0212 2410364-64 arayıp randevu alabilirsiniz.
E***
Merhabalar, buz lazer epilasyonuna hangi sıklıklarla seansa gelmek gerekiyor? Eski yöntemlerde 2-3 ay sonra gidiliyordu. Seans esnasında uyuşturucu krem gibi ürünler kullanmak gereklimi acıyı engellemek adına?
Dr. Mustafa Karataş
Soprano Ice Lazer ya da diğer adıyla Buz Lazer lazer epilasyonun vardığı son noktadır. Klinik çalışmalar kesin sonuçlar için 6 hafta arayla uygulanan 6-8 seansın yeterli olduğunu gösteriyor. Buz Lazerin diğer sistemlerden en önemli artıları, açık renkteki tüylerde bile etkili olması ve her ten rengine uygulanabilmesi. Tüyleri açık renk olduğu için lazer epilasyon yaptıramayanlar için önemli bir gelişme bu. Lazer epilasyondan faydalanamayan bir diğer grup ise çok koyu ten rengine sahip olan esmer kişilerdi. Buz lazer teknolojisi esmer ve bronz tenlilerde de uygulanabiliyor. Yani bronzlaştığınızda bile faydalanabileceğiniz, yaz aylarında da uygulanabilen bir teknoloji bu. Buz lazer önemli bir avantaja daha sahip diğer sistemlere göre çok daha konforlu bir tedavi olanağı sunuyor, en hassas bölgelerde, en acı eşiği düşük hastalarda bile rahatça uygulanabiliyor. Bu yüzden de tedavi öncesinde anestezik krem sürülmesine gerek kalmıyor.
F***
Mustafa Bey, Ben yüzüme buz lazer yaptırmak istiyorum ama tüylerim sarı faydası olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Fatma Hanım. Buz lazer yenilikçi ve etkili bir lazer epilasyon sistemidir. Klinik olarak etkinliği kanıtlanmış olan üç akımlı lazer teknolojisi sayesinde her cilt ve tüy renginde kullanılabilir. Yüz bölgesi için net konuşabilmek adına ayrıntılı muayene ve görüşme şarttır. Lütfen dilediğiniz vakit klinik numaramızdan 0212 2140364 irtibata geçip muayene ve görüşme randevusu alınız.
E***
Merhaba. Bir süredir lazer yaptırıyorum ancak göbek bölgemdeki tüylerde azalma olmadı aksine çoğaldılar. Ben sizin kliniğinizle devam etmek istiyorum ama bir sorum olacak. Bir-bir buçuk aylık periyodlar ile lazer tedavisi yaptıracağım diye tahmin ediyorum. O arada en azından bir aylık bir tamamen temiz bir cilt görünümü oluyor mu? Yüzümde oluyor ama göbek ve karın bölgemde kökler ve tüyler lazer sonrası bile duruyor dökülmüyor
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Sonuç 4- 6 hafta arayla uygulanan 6 -8 seanslık tedavinin sonunda bu bölgedeki kıllarınızın ortalama%70-80 ninden kurtulabilirsiniz. Seans aralarında yaklaşık bir ay kadar sizin istediğiniz pürüzsüz görünüm devam edecektir. Sonrasında ise kalan tüyler çıkmaya başlayacak ve ikinci uygulamaya hazır bir hale gelecekler. Tüyler giderek daha da azalacaktır. Buz lazerin diğer artıları ise acı eşiği düşük hastalarda bile rahatça uygulanabilmesi ve yaz aylarında bile güneşlenme durumunuza göre tedavinizin programlanıp yapılabilmesidir
A***
17 yaşındayım. Benim tüylerim biraz değil bayağı kalın ve sertler. Bana lazer yaptırma daha çok artar diyorlar. Ne yapmalıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Lazer epilasyon tüyleri artırmaz. Aksine tüylerin önce azalmaları, zaman içinde de tamamen yok olmaları için yaptırabileceğiniz tek ve en etkili çözüm lazer epilasyondur. Esas sır ya da ağda yaptırmak kıl köklerini stimüle ettiği için tüylerin kalınlaşmasına neden olur. Tabii hangi lazer epilasyon sisteminin uygulandığı da çok önemli. Yeni nesil bir lazer sistemi olan Buz lazer kliniğimde başarıyla uyguladığım yeni nesil bir lazer epilasyon teknolojisi. En önemli özelliği her cilt ve tüy renginde etkili olması. Bu yüzden yaz aylarında, hatta bronz tenliyken bile güvenle uygulanabiliyor. Üstelik acı eşiği düşük olanların bile rahatça yaptırabileceği konforlu bir işlem. Fakat yaşınızın henüz genç ve hormonlarınızın aktif olması sebebiyle lazer Epilasyon seanslarınız sizin yaş grubunuzda 8 seanslık bir kürden sonra her yıl 3-4 seans toplama olarak devam eder. Bu süreç sizi yormayacaktır ve en sağlıklı olandır.
M***
Merhaba. Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra aynı bölgelere çatlak tedavisi de uygulanabilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Merve Hanım. Uygulanabilir ama tek bir seansta iki işlemin artarda yapılmasını önermiyorum. Yeni nesil epilasyon sistemleri cilt yüzeyinde herhangi bir hasar ya da tahriş yaratmıyor. Hatta Buz lazer yaz aylarında bile güvenle uygulanabiliyor. Ama yine de iki işlem arasında en az birkaç gün boşluk olmasını tavsiye ediyorum. Zaten lazer tedavisi birkaç ayda bir yapılıyor, tedavi programınız iki işlemin artarda gelmeyeceği şekilde düzenlenebilir. çatışmayacak şekilde programlanabilir.
D***
Merhaba, Bacaklarımda kıl kökü iltihabı var. Bu yüzden lazere gidiyorum 3 seans bitti 4 . seansıma gideceğim. Fakat 4. seanstan sonra tatile gideceğim. Kılların geç çıkması için ağda yaparsam sivilce çıkacak, jilet yaparsam da kıllar çabuk çıkacak. Ne yapmalıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Dilara Hanım, şimdiye kadar yaptırdığınız tedavinin sonuçlarını olumsuz etkilememek için kıllarınızı almamanızı öneriyorum. Tabii en doğrusu, uygulamayı yapan kişiye danışmak olacaktır.