Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Buz Lazer epilasyon yöntemi her renk cilt, en içte tüylerde bile etkilidir. Tüm dünyada ve Türkiye'de en çok tercih edilen sistemdir. Genelde Türk insanı açık tenli, siyah kıl yapısına sahiptir. Soprana Ice lazer kıl köküne ulaşarak kalıcı ve etkili sonuç alınmasını sağlar. Dinamik soğutma sistemi sayesinde acı hissi yok denecek kadar azdır. Cihazın ciltte teması olmadığından hijyen açısından sorun yaşanmaz.

Soprano ICE  lazer epilasyon yeni bir yöntem midir?

Evet, uygulama tekniği olarak yeni bir yöntemdir. Aslında diod laser olan bu teknolojinin lazer başlığı cilde temas ederek uygulanır. Dünyada ütüleme tekniği konusunda patentli olma özelliğini halen koruyor. Uygulama bölgesindeki cilt üzerinde ütüler gibi kaydırılarak enerji verilir. Normalde başarılı bir lazer olan diyotlarm tek atışlı eski yöntemleri acı hissettirdiği için pek tercih edilmiyordu fakat bu yeni yöntem diyotu acısız bir uygulama noktasına taşıdığı için uygulama alanların memnuniyetinin çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Epilasyon gerçekten kalıcı bir yöntem midir?

Lazer kullanarak yapılan epilasyonlar bu konuda çok başarılıdır.Düzenli periyotlarla uygulamalara devam edilip tamamlandığında bir daha o bölgede kıl çıkmamaktadır.

Soprano Ice  tekniği epilasyon yazında yapılabilir mi?

Evet, yazında epilasyonunuza bu yöntemle ara vermeden devam edebilirsiniz.Bu yöntem diğer lazerlere göre doz ayarlaması yapılabilmesi açısından yazında boronz tene uygulama güvenliği sağlıyor. Ayrıca kıl batık problemi olanlarda da memnuniyet çok yüksektir.

Soprano Ice lazer acısız bir epilasyon sağlıyor mu?

Evet, epilasyon teknolojileri içinde en az acı hissettiren teknik diyebiliriz.Tarama yöntemi kontrollü bir doz artışı sağladığı için daha az acı hissediyorsunuz.

Lazer epilason seans araları ne kadar olmalı ve kaç seans alınmalıdır?

Bölgeye göre değişir 1-1.5 ay aralıklı periyotlarla uygulanır. Kişinin ten ve kıl rengine göre seans sayıları değişir. En az 6 seans bu süreler bölgeye, cilt ve kıl rengine göre artış gösterebilir. Yüz bölgesi ve erkek epilasyon seansları daha da uzun sürebilir.

Epilasyon iç organlarıma zarar verir mi?

Kadınlar özellikle doğurganlık açısından, genital bölge uygulamalarında bu tedirginliği yaşıyorlar. Lazer ışınları kıl kökü seviyesinde kaldığı için deri seviyesinde etkilidir. Bu yüzden daha derin seviyedeki organlara etki etmez.

Kadınlarda lazer epilasyon uygulanan bölgeler nereler?

Bacak, kol, koltuk altı, genital bölge, bikini, göbek ve yüz bölgelerine güvenle lazer epilasyon uygulanabilmektedir. Kısaca göz çukuru hariç bütün vücutta güvenle lazer epilasyon uygulanabilir.

Peki erkeklerde?

Erkeklerde sırt bölgesi, omuz, göğüs, bacak, kol, koltuk altı, ense, boyun. Sakal üstü ve kulak bölgelerinde lazer epilasyon uygulanabilmektedir. Erkeklerde acısız epilasyon açısından çok başarılı.

Lazer epilasyonda neden birden fazla seans gerekir?

Lazer epilasyon kılın aktif büyüme ve gelişme döneminde etkilidir. Dinlenme döneminde olan kıllar uygulamadan etkilenmeyecektir. Kılların %30-70 i dinlenme dönemindedir. Bundan dolayı vücut bölgelerine göre değişen seanslar halinde uygulama yapılır. Her seansta %15-30 arasında etki sağlanır. Seans aralıklarında vücut bölgesinde 1 ayda bir 4-6 seans, yüz bölgesinde ayda bir, 6-8 seans olmak üzere değişir

Epilasyon önce yapmamız gerekenler?

Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye 20 gün içerisinde kökten alım işlemi yapılmamış olması gerekmektedir. Uzayan kıllar yüzde makasla vücutta jiletle kısaltılmalıdır.Uygulama yapılacak bölgedeki kıllara sarartma işlemi yapılmamış olması gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye makyaj yapılmamış olmalıdır. Son altı ay içerisinde roaccutane kullanan kişilere lazer epilasyon uygulanamaz.

Lazer epilasyon uygulamasından sonra leke veya iz kalır mı?

Lazer epilasyon uygulanmasından önce cilt rengine göre doz seçimi yapıldığından herhangi bir leke ya da yanık riski yoktur. Fakat uygulama sonrasında 5-10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklıklar oluşabilir. Bu geçici bir durumdur. Dinamik soğutma sistemi cildin ısınmasına fırsat vermediği için yanık riskini ortadan kaldırmaktadır.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Yeni Nesil Pürüzsüzlük Buz Lazer

  Yeni Nesil Pürüzsüzlük Buz Lazer BuzLazer (Soprano Ice) kıl köklerini dondurarak yok eden son derece konforlu ve etkili bir sistem. Bu yeni teknoloji ile tanışmak ve yazı pürüzsüz karşılamak için geri sa...

 • Erkeklerde Lazer Epilasyon

  Erkeklerde Lazer Epilasyon Erkek dünyasında bakımlı ve iyi görünmek şüphesiz kadınlar kadar zor değil. Ama bir denklem var ki, koşullar ne olursa olsun hiç değişmiyor. 

 • Kadınlarda ve Erkeklerde Lazer Epilasyon

  Kadınlarda ve Erkeklerde Lazer Epilasyon BuzLazer teknolojisiyle lazer epilasyon artık masaj konforunda, ayrıca yaz aylarında bronz tenlere uygulanabilmesi en büyük avantajlarındandır. 

 • Buz Lazer Epilasyonla Tüylerden Kurtulun

  Buz Lazer Epilasyonla Tüylerden Kurtulun Vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulup sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak hepimizin hayali. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde lazer ...

 • Yeni Nesil Buz Lazer Epilasyon

  Yeni Nesil Buz Lazer Epilasyon İstemeyen tüylerden kurtulmanın en iyi ve kısa yolu lazer epilasyondur. Diğer yöntemlerin sonucunda sivilce problemiyle karşı karşıya kalanlar için daha iyi bir uygulama ...

 • Soprano Ice Buz Lazer Epilasyon

  Soprano Ice Buz Lazer Epilasyon En açık tüylerde, en ince etkili, acısız ve dört mevsim her ten rengine uygulanabilen Buz Lazer Epilasyon sistemi tüm sorunlarının halledildiği yeni nesil bir teknoloji.