Mezoterapi Uygulaması

Mezoterapi

Selülit problemiyle savaşmak, bölgesel fazlalıklara müdahale etmek ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için mezoterapiden destek alabilirsiniz.   

Diyet ve egzersizle birlikte uygulandığında son derece başarılı sonuçlar veren mezoterapi, medikal estetik dünyasının en kıdemli tedavilerinden biri olma özelliğine sahip. 1952 yılından beri uygulanan işlem, cilt yaşlanmasından saç dökülmesine, selülit probleminden bölgesel fazlalıklara kadar pek çok farklı alanda kullanılıyor. Yaklaşık 70 senedir popüleritesini korumasının sırrı ise cilt altına enjekte edilen formülde. Bilim dünyası yağ parçalamaya, cildin sıkılığını artırmaya yönelik yeni maddeler, yeni moleküller keşfediyor. Bu keşifler de mezoterapide kullanılan formüllerin gelişmesi, etkinliklerinin yıldan yıla artması anlamına geliyor.

Mezoterapi nedir?

Mezoterapi, kelime anlamı olarak orta deri tedavisi demektir. Tedavinin temel prensibi, müdahale edilmek istenen soruna yönelik bir formülün tedavi edilecek bölgeye 4-6 mm uzunluğunda çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Mezoterapi işlemi, kısa ve öncesinde cilde sürülen anestezik krem sayesinde konforlu bir tedavidir. Endikasyona göre tasarlanan bir formül sadece 10-15 dakikada deri altına enjekte edilir. İşlemin etkinliğinin en önemli göstergelerinden beri tüm dünyada her sene milyonlarca kişiye mezoterapi uygulaması yapılmasıdır. Sadece Fransa’ da ortalama 15.000 doktor, günde 60.000’den fazla hastayı mezoterapi ile tedavi ediyor. 

Mezoterapi hakkında…

  • Mezoterapi, selülit tedavisinde en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Optimum sonuçlar için VShape ya da VelaShape gibi ileri teknoloji sistemlerle kombine edilebilir.
  • Cilt altı yağ dokusunun bağ dokusu arasında sıkışıp kalmasıyla ortaya çıkan ve ciltte portakal kabuğunu andıran bir görünümle ortaya çıkan selülit, kadınların % 80’ini etkileyen bir estetik sorundur. Mezoterapi tedavisinde cilt altına enjekte edilen aktif maddeler, selülitin görünümünü hafifletir. Cilde daha pürüzsüz bir görünüm kazandırır.
  • Mezoterapi tedavisi selülit problemine etki ederken aynı zamanda vücut konturunu düzeltir, gözle görünür bir incelme sağlar ve uygulama yapılan bölgedeki cilt kalitesini artırır.
    Doğru bir beslenme modeli ile desteklendiğinde, diyet ve egzersize en dirençli olan bölgelerde bile 1 ile 3 beden arasında incelme gözlenebilir.
  • Vücuttaki yaşlanma belirtilerini tedavi etmekte etkili yöntemlerden biridir. Karın ve bacakların toparlanmasında, bu bölgelerin daha diri ve daha genç bir cilde kavuşmasında başarısı kanıtlanmış bir tedavidir. Mezoterapi cilt yaşında en az 5 yıllık bir gençleşme sağlar.
  • Mezoterapi tedavisi kişinin durumuna göre, seans aralıkları minimum 1 hafta olacak şekilde 4 ile 10 seans arasında uygulanır. Hastanın problemine yönelik olarak tasarlanmış formül cilt altına ince bir iğne ile enjekte edilir.
  • Vücutta selülit görümünü hafifletmek ve/veya sıkılaşma, incelme ve/ veya cilt kalitesinde iyileşme istenen her bölgeye uygulanabilir. Bacak, üst kol, sırt, basenler, bel ve karın bölgesi gibi…
  • Vücut mezoterapisinden bölgesel fazlalıklardan şikayetçi olan, daha sıkı, daha diri bir vücuda kavuşmak isteyen, teninin daha pürüzsüz görünmesini arzu eden herkes faydalanabilir. 
Hemen Doktorunuza Sorun

3 Sıkça Sorulan Sorular
S***
Mustafa bey, mezoterapi ürünleri noktasında farklı isimlendirmeler var. Gençlik aşısı vs gibi. Size güvendiğim için sormak istiyorum. Hangi marka mezoterapi ürünlerini tercih etmeliyiz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Servin Hanım. Mezoterapi aslında bir tekniğin ismidir. Bu teknikte içinde anti-aging maddeler bulunan bir formül yüze yüzeysel yapılan enjeksiyonlarla verilir. Kliniğimizde kullandığımız formüllerin başında Paris Işıltısı ve Teosyal Redensity I geliyor. Fillmed laboratuvarları tarafından geliştirilen Paris Işıltısı son derece etkili bir anti-aging kokteylidir. İçeriğinde A, B, C ve E vitaminleri de dahil olmak üzere 14 vitamin, elastin ve kolajen üretimini artıran 24 farklı amino-asit, hücresel yaşlanmayla savaşan iki antioksidan ve hyalüronik asit bulunur. Teosyal Redensity I ise 8 amino-asit, 3 antioksidan, 2 mineral, B6 vitamini ve hyalüronik asitten oluşan etkili bir anti-aging formüldür.
E***
Hocam Yüzüme 8 gün önce yüzümde oluşan lekeler için mezoterapi işlemi yapıldı. İşlemi yapan kişi Institute BCN Hyaluronic acid 0.8% ve ve Hyaluronic acid 2% kullandığını söyledi ama yanaklarımda elime gelen ve dışarıdan da belli olan bilyeler kaldı. Sıcak masaj yapmam gerektiğini ve geçeceğini söylüyor ama ben endişelenmeye başladım. Dermatoloji bölümüne gitmem gerekir mi yoksa biraz daha beklemeli miyim?
Mezoterapi işlemi sonrasında bu tür ele gelen bilye şeklinde şişlikler kalması normal değil. Çünkü mezoterapi ürünlerinin içindeki hyalüronik asit özel olarak tasarlanmıştır ve çok daha akışkan bir formüle sahiptirler. Yani uygulama tekniği ilgili bir sorun olmuş olabilir. Birkaç gün daha bekleyip bir dermatoloğa başvurabilirsiniz. Endişelenmeyin, kullanılan madde hyalüronik asit olduğu için şişliklerin özel bir enzimle eritilebileceğini düşünüyorum.
A***
Merhaba. Mezoterapi fiyat alabilir miyim? Ve kaç seans yapılması gerekiyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayla Hanım. Mezoterapide seans sayısı ve seansların aralığı cildin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.