Paris Işıltısı

Dr. Mustafa Karataş, anti-aging dünyasının yeni yıldızını anlatıyor… Karşınızda Filorga laboratuvarları tarafından geliştirilen NCTF 135HA ya da namıdiğer Paris Işıltısı.

Dr. Mustafa Karataş yeni bir anti-aging tedavi olan Paris Işıltısı hakkında bilgi vermeden önce mezoterapinin ne olduğunu anlatıyor: “Mezoterapi anti-aging endüstrisinin en kıdemli tedavilerinden biridir. Tedavi şöyle etki eder. Yüzeysel olarak uygulanan bir enjeksiyon tekniği ile cilde yaşlanma karşıtı maddeler verilir. İşlem sırasında formül pek çok farklı noktaya enjekte edilir. Biz buna mikro-enjeksiyon tekniği diyoruz. Böylece tedavi edilen bölgenin tamamını kapsayacak bir etki yaratılır.”

Mezoterapi anti-aging tedaviler arasında belki de adını en çok duyduğunuz, en eski işlemlerden biri. 1980’li yıllardan beri uygulanıyor ve kesinlikle eskimiyor. Gündemin çok hızlı değiştiği, neredeyse her yeni günle birlikte yeni bir anti-aging cihazın, cilt bakım sisteminin çıktığı bir endüstride mezoterapi nasıl oluyor da hâlâ yerini nasıl koruyor?

Dr. Mustafa Karataş bunun nedeninin formülde gizli olduğunu söylüyor: “Mezoterapinin hiç eskimemesi, her daim güncelliğini korumasının sırrı formülün devamlı geliştirilmesi. Yeni anti-aging keşiflerle birlikte formüle yeni moleküller eklenerek karışım daha zengin, daha etkili bir hâl alıyor. Bunların yeni örneklerinden biri olan Filorga NCTF 135HA ise hem içeriği hem de etkinliği ile ön plana çıkıyor.”

Gençlik Formülü

Peki, bu formülü bu kadar özel kılan ne? Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisinde çığır açan keşiflere imza atmış olan Fransız Filorga laboratuvarları tarafından geliştirilen NCTF 135HA için “İçindeki 55 aktif madde ile mezoterapi tedavisini çok daha ileri seviyelere taşıyacak bir formül. Formülün arkasında ileri bir biyomoleküler mühendislik var” diyor. “Tek bir seansta bile ışıl ışıl bir cilt yaratıyor. Zaten tedavi de ismini cilde verdiği parlaklıktan, ışıltıdan alıyor: Paris Işıltısı. Paris Işıltısı, cildinizin geleceğine yatırım yapmak, hücresel anlamda yaşlanma belirtileriyle savaşan bir destek vermek için de son derece etkili bir tedavi.”

Dilerseniz şimdi de formülün içeriğine bir göz atalım…

 • Paris Işıltısı’nda cildin neminden sorumlu olan hyalüronik asit molekülünün en saf hâli kullanılıyor.
 • Hücre fonksiyonlarını stimule etmek için gerekli olan A, B, C ve E vitaminleri de dahil olmak üzere 14 vitamin.
 • Elastin ve kolajen üretimini artıran 24 farklı amino-asit.
 • Hücresel yaşlanmayla savaşan iki antioksidan.

Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı ile ilgili merak ettiklerinizi, aklınız kurcalayan soruları yanıtlıyor…

Paris Işıltısı tam olarak nedir?

Bu anti-aging bakım yeni nesil bir mezoterapi formülüdür. Yorgun ve elastikiyetini kaybetmiş ciltte kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, cildin canlılığını ve parlaklığını artırmak için geliştirilmiştir. Cilde yoğun nem verir, daha pürüzsüz, daha parlak bir nemlendirme etkili bir anti-aging mezoterapi ürünüdür. Formül yaşlanan cildi onaran ve stimüle eden 55 aktif maddeden (vitaminler, amino-asitler, proteinler ve antioksidanlar) oluşur.

Paris Işıltısı hangi cilt problemlerinde etkilidir?

Ciltteki ince çizgiler, elastikiyet kaybı, nemsizlik, cansız ve donuk görünüm gibi problemlerde etkilidir. Paris Işıltısı, güneş ışınlarına bağlı ultraviyole hasarını onarmak, hücresel yaşlanmayı geri çevirmekte de son derece başarılı bir tedavidir.

Bu tedavi sadece yüz için mi, vücuda da uygulanabilir mi?

Tedavi hem yüz için hem de vücut için geliştirilmiştir. Boyun, dekolte, el ve kollar gibi yaşlanma belirtilerinin görüldüğü her yere uygulanabilir. Mesela el üstlerindeki ince çizgileri hafifletmek, daha genç görünümlü, nemli eller yaratmak için ideal bir tedavidir. Yaşla beraber pek çok kadının kollarının iç kısmında meydana gelen çizgilerde, bu bölgedeki ince deriyi gençleştirmede de etkili bir tedavidir. Bunun dışında yine vücuttaki sorunlar yerlerden olan karın ve iç bacaklara da uygulanabilir.

Göz çevresi için de uygun bir tedavi mi?

Evet. Paris Işıltısı hassas ve ince bir deriye sahip olan, bu yüzden de yaşlanma belirtilerinin ilk görüldüğü yerlerden biri olan göz çevresi için de uygun bir tedavidir. Bu bölgedeki derinin yapısı gereği maalesef yüze uyguladığımız her tedaviyi göz çevresine uygulayamıyoruz. Paris Işıltısı bu bölgede de güvenle kullanabilen, etkili bir tedavi olarak ön plana çıkıyor. Göz çevresindeki ince çizgileri hafifletmek, göz çevresine daha parmak ve daha taze bir görünüm vermek için etkili bir tedavidir.

 Kaç seans uygulanması gerekiyor?

7-10 gün arayla 3-4 seans uygulanıyor. Bazı hastalara ayda bir defadan olmak üzere 2 seans daha önerebiliyoruz. 

Ciltteki olumlu etkilerinin devamlılığı için koruyucu seanslar öneriliyor mu? 

Evet, tedavinin olumlu etkilerinin korunması için iki ayda bir ya da altı ayda bir tek bir seans önerilir. Kaç ayda bir uygulama yapılması gerektiği ise cildin ihtiyaçlarına göre belirlenir.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası

  HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası Yeni nesil bir dolgu maddesi olan HarmonyCa, yüze hacim vermekle kalmıyor ciltteki kolajen sentezini artırarak uzun süreli anti-aging fayda da sağlıyor.

 • Yeni Bir Anti-Aging Sırrı Alloblast

  Yeni Bir Anti-Aging Sırrı Alloblast Karşınızda cilde gençliğini yeniden kazandıran, elastikiyetini artıran, çizgilerin görünümünü hafifleten ve etkisi aylar değil senelere yayılan bir anti-aging uygulama va...

 • Morpheus 8 Etkisi

  Morpheus 8 Etkisi Yaşlanma karşıtı teknolojilere güçlü bir silah daha eklendi. Karşınızda yeni nesil bir mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Morpheus 8. Tedavi alanını sadece yüzünüzl...

 • Baştan Aşağı Gençlik: BBL Hero

  Baştan Aşağı Gençlik: BBL Hero Anti-aging dünyasının başarısını kanıtlamış teknolojilerinden BBL Forever Young en yeni haliyle karşımızda: BBL Hero. BBL Hero sayesinde gençliğin dokunuşu artık sadece y...

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Red Touch: Hedefli Etki

  Red Touch: Hedefli Etki Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef...

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Cilt Güzelliğinde Scarlet X

  Cilt Güzelliğinde Scarlet X Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…...

 • Kök Hücre ile Gençlik Işıltısı

  Kök Hücre ile Gençlik Işıltısı Uzun yıllardır hayatımızda olsa da son günlerde daha sık duymaya başladığımız kök hücre uygulaması yıla damgasını vuracak işlemlerden biri gibi görünüyor.

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...