Ulthera

Ulthera İstanbulCilt gençleştirme uygulamalarında estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan, Amerika’da son günlerin en ‘tercih edilen’ teknolojisi olarak kabul gören Ulthera şimdi Türkiye’de.

Ultrasound, en bilinen tanımı ile anne karnındaki fetüsü izlemeye imkan tanıyan bir teknoloji. Şimdi aynı teknoloji ile elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar  ameliyata gerek olmaksızın ‘gerdiriliyor’.

Ultherapy, lazer teknolojilerinin çözemediği, sadece cerrahi operasyonlarla başarılabilen yüz germe operasyonunu enjeksiyonsuz, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz çözebilen yepyeni bir teknoloji.

Tüm yüz için 30 dakika süren Ultherapy uygulamasının ardından, uygulamanın yapıldığı kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilmektedirler.

Ultheraphy sisteminde kullanılan ‘Deep sea’ adı verilen teknoloji de ‘fokus ultrasound’ ile cildin alt tabakalarında ‘sıcak noktalar’ yaratılıyor. Bu sayede cilt kendi onarım sürecini oluşturarak yeni collagen üretimine başlıyor ve ciltte sıkılaşma ve ‘lifting’ etkisi kendini göstermeye başlıyor. Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Tek bir uygulamanın ardından elde edilen sonuç en az bir sene boyunca muhafaza ediliyor.

Ultherapy nedir ?

Yüz ifademiz bir çok şey anlatır. Kırışıklıklarımıza ‘tecrübe’, üzgün görünümümüze ‘yorgunluk’ tanımını yaparız çoğu zaman. Bunlara çözüm olarak ‘estetik cerrahi’ her zaman bir seçenektir. Ama şimdi yeni bir  yöntem olan Ultherapy var. Cerrahi olmayan yüz asma  yöntemi olan Ultherapy ile zamanın ve yerçekiminin cildimizde yarattığı tahribatı önlemek mümkün.

Ulthera ile 30 dakikalık tek bir uygulama sonunda meydana gelen ‘güzel’ görünüm, cildin kendi iyileşme sürecini kendisinin yaratması sonunda, cilt altında yer alan bağ dokusunun güçlenmesi ile meydana geliyor.

Ulthera’nın işleyişi nasıldır?

Diğer ultrasound prosedürlerinde olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek  uygulamayı yapacak uzmanın çalışma alanını planlayabilmesi  için cilt ve cilt altı dokusu Ulthera cihazının ekranında görüntülenir. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4,5mm ve 3 mm altına fokuslanmış  termal hasar odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması sağlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi tahrip edilmez.

Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni collagen oluşumu sağlanır. Mükemmel bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde, doğal bir ‘yüz germe’ etkisi oluşur.

Uygulamanın diğer ameliyatsız yüz germe işlemlerinden farkı nedir?

Ulthera, focus ultrasound teknolojisinin kullanıldığı ‘tek’ cilt yenileme (skin rejunevation) yöntemidir. Güvenilir teknolojisi sayesinde ciltte tek bir uygulama ile etkili ve memnuniyet verici sonuçlara ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ulthera NişantaşıUltherapy uygulaması sırasında neler hissedilir?

Uygulama sırasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterse de, uygulama öncesinde, uygulamanın yapılacağı kişinin ağrı kesici bir ilaç kullanması tavsiye edilmektedir. Kişiler uygulama sırasında hissettikleri acı hissini anlık ‘iğne batması’ gibi tanımlamaktadırlar. Bu ultrasound enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirdiği anlamını taşımaktadır.

Uygulama sonrasında neler beklenmelidir ?

Uygulamanın hemen ardından kişi günlük aktivitelerine dönebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir durum bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık oluşsa da bu durum birkaç saat sonra normale dönmektedir.

Ultherapy güvenli bir yöntem midir?

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yıldan uzun süredir kullanılmaktadır. Klinik çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığını ispatlamıştır.

Nasıl bir sonuç beklentisi olmalı?

Tek bir uygulama ile, rejenerasyon süreci hemen  başlar, ama tam sonucun ortaya çıkma süreci 60-90 gün sonradır. FDA’ nin (American kalite standartları merkezi) 10 hastadan 9 unda yapılan kaş asma çalışmasında gözle görülür lift-up etkisi tespit etmiştir. Bu etki göz çevresindeki gevşemede ve göz kapağındaki kırışmada azalma etkisi yaratmıştır.

Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir. Bugüne kadar cerrahi müdahalelerde elde edilen dramatik sonuçlara muadil bir cerrahi olmayan yöntem yoktu, ama bugün mükemmel bir germe ve lifting yapabilen Ulthera teknolojisi var. 

Hemen Doktorunuza Sorun

Doktorun Son Cevapladığı Sorular

OKUMAYA DEVAM EDİN

11 Sıkça Sorulan Sorular
S***
Sayın Mustafa bey, iyi akşamlar, Size Ulthera teknolojisi fiyatı ne kadar ve ilk yapıldığında gözle görülür bir farklılık meydana geliyor mu?
Merhabalar Sevda Hanım. Tek seanslık Ulthera tedavisi yaptıran hastalar işlemden hemen sonra ciltlerinin daha gergin, daha sık göründüğünü belirtiyorlar. Ama bu geçici etkidir. Ciltteki kolajen ve elastin üretimi arttıkça, yeniden yapılanma süreci başladıkça olumlu etkiler ortaya çıkmaya başlar. Tedavinin optimum sonuçları için ise işlemden sonra iki ay kadar bir süre geçmesi gerekir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
S***
Merhabalar. Tüm yüz, yanak göz çevresi, alın ve boyun dâhil fiyat alabilir miyim lütfen? (etken mi bilemiyorum beyaz tenliyim küçük bir yüzüm var, güneşe çıkmıyorum yaz-kış koruyucu kullanıyorum). Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Serap Hanım. Beyaz tenli ve küçük yüzlü olmanız tedavi protokolünü etkilemeyecektir. Güneşe çıkmamanız ve yaz-kış güneş koruyucu kullanmanız cildinizde fazla güneş hasarı olmaması, kolajen ve elastin liflerinizin iyi durumda olması anlamına geliyor ki tüm bunlar hem tedaviden iyi bir sonuç almanız hem de cildinizin gençliğini daha uzun süre koruyacak olmanız anlamına geliyor. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
N***
Merhabala; İzah etmiş olduğunuz yöntem Ulthera cilt gençleştirmenin yanında yaşlılık lekelerini de siliyor mu? Tüm yüz uygulamasının maliyeti ne kadardır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nilüfer Hanım. Ulthera cilt yüzeyine zarar vermeden cildin alt tabakalarına odaklanmış ses dalgaları göndererek etki eden bir sistemdir. İşlem cilt altındaki kolajen ve elastin hücrelerinin yapımını tetikleyen süreci tetikler. Kolajen ve elastin cildin sıkılığını, daha genç görünmesini sağlayan önemli yapıtaşlarıdır. Yaşla ve güneşin zararlı ışınları çok maruz kalmak gibi çevresel faktörlerle cilt hem daha az kolajen ve elastin lifleri üretmeye başlar hem de üretilen lifler eskisi gibi kaliteli değildir. Ulthera tedavisi adeta cilt için zamanı geri döndüren bir uyarı niteliğindedir. En önemli etkisi cildin sıkılaşması ve daha genç görünmesidir. Ancak şunun altını çizmek isterim: Ulthera bir leke değil cilt sıkılaştırma tedavisidir. Bir yan etki olarak lekelerin görünümünün hafiflemesini sağlayabilir ama eğer leke sorununuz varsa ve aynı zamanda cilt gençleştirmeye yönelik bir tedavi de istiyorsanız. En etkili çözüm tek bir seans olarak uygulanan Ulthera sistemini ClearLift ya da Icon lazer gibi leke tedavisinde etkili olan teknolojilerle kombine etmek olacaktır. Hangi sistemin lekelerinizi hafifletmekte en optimum sonucu sağlayacağını anlamak için konsültasyon yapılması gerekmektedir. Ulthera sisteminin sonuçlarını görmek için biraz sabırlı olmanız gerektiğini belirtmek istiyorum. Tedavinin cildinizdeki sıkılaştırıcı, gençleştirici etkisi 1 ay içinde görülmeye başlar ve nihai sonucu almanız 3-5 ay kadar sürer. Çünkü cildin yeni kolajen ve elastin lifleri üretmesi için gereken zamandır bu. Fiyat bilgisi ise ancak ücretsiz olan konsültasyon sonrasında verilebilir.
G***
Boyun ve yüzü için Ultera tedavisi ile ilgili bilgi almak isterim.
Dr. Mustafa Karataş
Ultherapy uygulaması ultrason teknolojisi kullanarak yaratılan odaklanmış ses dalgaları ile ciltte sıkılaşma, gerginlik ve toparlanma (yukarı kaldırma) etkisi yaratan bir yöntemdir. Bu yöntem, cilt altı bağ dokusu olarak bilinen taşıyıcı dokuda ve ciltte yarattığı ısı etkisi ile bir iyileşme süreci başlatarak cildin ve cilt altındaki taşıyıcı dokunun güçlenmesini sağlar. Yaş ve yerçekiminin etkisiyle kaş ve göz kapakları, yüz ovali, çene altı, boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmaların ve gevşeme tedavisinde, ayrıca bu bölgedeki kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. Her yaş grubunda uygulanabilir.
P***
Bursa’da ikamet ediyorum. Öncesinde muayeneye gelmem biraz zor. Ulthera için fiyat öğrenebilir miyim? (1979 doğumluyum)
Merhabalar. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
F***
Merhabalar. Utherapy ile kaşlarımı kaldırmak istiyorum. Ücretlendirme nedir acaba?
Merhabalar Fatoş Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
H***
Hello. Could you please tell me the price for Ultherapy? Also does you office have only one branch in Istanbul? Thank you.
Dr. Mustafa Karataş
Hello. Yes, we only have one clinic in İstanbul which is in Nişantaşı. We can’t give the price of procedures in our web site. But if you could give a call to our clinic, the staff can give you the information. You could also visit for a free consultation.
S***
Ultherapi için fiyat alabilirmiyim lütfen.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır
G***
Ulthera yaptırmak istiyorum. Yüz ve boyun… Fiyat bilgisi rica edebilir miyim? Bir de merkezinizin adresini rica edebilir miyim?
Merhabalar Gül Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz ama kliniğimiz ararsanız size yardımcı olacaklardır. Kliniğimizin adresini internet sitemizde bulabilirsiniz.
A***
Merhaba,42 yaşındayım. 3 kez böbrek nakli geçirdim, ameliyatlardan sonra ilk 3 ay alınan yüksek kortizona bağlı yüzümün inip şişmesinden yüzümde cilt gevşemesi daha erken başladı. Dolgu, botoks gibi işlemleri sevmiyorum. Denedim ve eski halimi tercih ettiğim için bıraktım. Kırışıklıklarımdan rahatsız değilim, sadece yüzün yavaş yavaş yerçekimine yenik düşmeye başladığını hissediyor ve cilt kalitemi arttırmak, sıkılaştırmak istiyorum. Ulthera aklıma geldi. Önce böbrek nakilli bir hastaya yapılabilir mi diye sormak isterim, yapılabiliyorsa fiyat bilgisi rica edeceğim. İlginize şimdiden teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Alev Hanım. Tek seanslık bir tedavi olan Ulthera böbrek nakli yaptıran hastalarda da güvenle uygulanabilir. Çünkü sistemin etkisi sadece uygulama yapılan bölgeyle sınırlıdır ve bu bölgedeki kolajen ve elastin liflerini uyararak etki eder. Cilt sıkılaştırmadaki etkisi kanıtlanmış bir sistemdir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ciltteki sarkmanın çok fazla olduğu durumlarda yine faydalı olsa da- alınan sonuç hastayı tatmin etmeyebilir. Bu tedavi için en doğru adaylar yüzlerinde hafif bir elastikiyet kaybı olan hastalardır. İşlem cilt kalitesini de genel anlamda artırır, cilt daha parlak ve taze bir görünüm alır. Tek seanslık ulthera tedavisini mezolift gibi cildi destekleyen bir tedavi ile kombine etmek alınan sonucun başarısını artırabilir. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
T***
Merhabalar, Ultheraphy için fiyat alabilir miyim? Uygulamayı yapmak istiyorum, bir kaç yer ile görüştüm açıkçası sürekli bakım yaptırdığım bir hastaneden fiyat aldım fakat yaşadığım başka konularda rahatsızlık yüzünden farklı arayışa geçtim. Fiyat alabilirsem sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tülay Hanım. Kliniğimizi arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.