Ulthera

Ulthera İstanbul

Ultherapy, Hyper – Personal Lift protokolü sayesinde sadece size ve sizin ihtiyaçlarınıza yönelik bir tedavi sağlayan tek teknolojidir. Sonuç; daha gergin, daha sıkı bir cilt ve yüzünüzde gençliğin dokunuşu…

Ultherapy teknolojisinin diğer anti-aging sistemlerden en önemli farkı size özel, ihtiyaçlarınıza, cilt yapınıza uygun, kişiye yönelik bir tedavi yaklaşımı sergilemesidir. Bu da optimum sonuçlar anlamına geliyor. İlk ve tek FDA onaylı mikro odaklı ultrason tedavisi olan Ultherapy, ciltte lift etkisi yaratmada anne karnındaki bebeği izlemek için 50 yıldan fazla bir süredir bilinen bir teknolojiyi, ultrasonu kullanıyor. Yüksek frekanslı ses dalgaları yardımıyla uygulanan bu görüntülüme yöntemi cilt altı katmanlarının görülmesini sağlayan ilk ve tek estetik ultrason tedavisidir. Bu özelliği sayesinde tedavinin size özel olmasına, kişiselleştirilmesine olanak verir.

Değişen, formunu kaybeden yüz hatlarınızı, gevşeyen gıdınızı toparlamak, yüzünüzde ameliyatsız lift etkisi yaratmak, yaşla beraber aşağı düşen kaşlarınızı kaldırmak, dekoltenizin daha genç görünmesini mi istiyorsunuz? sizin için doğru bir tedavi olabilir.   

Etki Mekanizması

Ultherapy cildin gençliğini, sıkılığını geri kazandırmada son derece etkili bir teknolojidir. Ameliyatsız lift etkisinin sırrı ise ciltteki doğal gençlik savaşçılarını, yani kolajen ve elastin liflerini uyarmaktan geçiyor. Ve bunu yaparken optimum etki yaratacak bir tedavi protokolü kullanıyor.

Ultherapy’nin uygulama başlığı cilde değdirildiğinde cilt ve cilt altı dokusu cihazın ekranında görüntülenir. Bu sayede uygulamayı yapacak kişi cildin hangi katmanına odaklanılması gerektiğini, cilt altına iletilecek enerji seviyesini belirleyerek size özel bir tedavi planı oluşturur. Ardından aynı uygulama başlığı ile cilt altına gönderilen odaklı termal enerji sayesinde kolajen ve elastin lifleri optimum seviyede uyarılır.

Utherapy Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

Pek çok anti-aging teknolojisi var, Ultherapy’nin diğerlerinden farkı ne?

Cildin alt katmanlarını görüntüleme olanağı veren tek cilt sıkılaştırıcı tedavi Ultherapy’dir. Böylece tedavinin kişiye göre planlanmasına olanak verir ve işlemin sonuçlarını doğrudan etkileyen faktörler belirlenerek kolajen üretiminin optimum seviyede olması sağlanır. Ultherapy’nin tek seanslık bir tedavi olması da önemli artılardan biridir.

Ultherapy’nin cilt sıkılaştırmadaki etki mekanizması tam olarak nedir? 

Ultherapy mikro odaklı ultrason teknolojisi kullanarak cilt altında termal bir etki yaratır. Bu etki yeni ve sağlıklı kolajen lifleri üretmek için vücudu tetikler. Bu doğal proteinin görevi cildi sıkı ve elastik tutmak, genç bir görünüm vermektir. Yaş aldıkça yeni kolajen üretimi yavaşlar, var olan kolajen lifleri de kırılmaya başlar. Sonuç; diriliğini, elastikiyetini kaybetmiş bir cilt. İşte tam da bu noktada devreye Ultherapy giriyor. Kolajen liflerine gençlik yıllarındaki formunu geri kazandırıyor. Lazer sistemlerinden, radyo frekansı tedavilerinden farklı olarak Ultherapy cilt yüzeyini odaklı ultrason enerjisiyle geçerken tam olarak nereye, hangi derinliğe ne kadar enerji iletilmesi gerektiğinin de belirlenmesini sağlar.      

Ultherapy tedavisi için uygun bir aday mıyım?

 • Eğer cildinizde elastikiyet kaybı varsa, buna bağlı olarak yüz hatlarınız netliğini kaybetmeye başladıysa Ultherapy için uygun bir adaysınız.
 • Ciltteki elastikiyet kaybına bağlı olarak çene hattınızda bozulma varsa, gıdınız gevşemiş görünüyorsa Ultherapy için uygun bir adaysınız.
 • Kaşlarınız aşağı doğru düştüyse, bu da yorgun depresif görünmenize neden oluyorsa ve daha dinamik, daha genç bakışlar istiyorsanız Ultherapy için uygun bir adaysınız.
 • Göz çevrenizdeki deride gevşeme, katlanma varsa ve daha dinamik, daha genç bakışlar istiyorsanız Ultherapy için uygun bir adaysınız.
 • Boynunuzda elastikiyet kaybı, gevşeme varsa Ultherapy için uygun bir adaysınız.
 • Dekolte bölgenizde yaşlanma belirtileri gözlenmeye başladıysa. Dekolteniz eskisi gibi taze ve sıkı görünmüyorsa Ultherapy için uygun bir adaysınız.
 • Daha genç görünmek istiyorsanız ama yüz germe ameliyatı yaptırmak istemiyorsanız Ultherapy için uygun bir adaysınız.

Ultherapy güvenli bir tedavi mi?

Ultherapy güvenli bir işlemdir. Teknolojinin güvenli ve etkili olduğu FDA tarafından da onaylanmıştır.

İşlem sırasında ne hissedeceğim?

İşlemden önce bir ağrı kesici almanız önerilir. Böylece tedavi daha konforlu geçecektir. Pek çok hasta hissettikleri rahatsızlığı “anlık iğne batması gibi” şeklinde tanımlıyor. Bu da ultrason enerjisinin dokunun derinlerine ulaştığını, Ultherapy tedavisinin işe yaradığını gösteriyor.

Tedavinin ardından sosyal hayatıma, işime dönmem ne kadar sürecek?

İşlemden hemen sonra normal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Ciltte hafif bir kızarıklık olması normaldir ve çok kişi bunu cilde canlı, taze bir görünüm veren hoş bir pembelik olarak deneyimler. Kızarıklık birkaç saat içinde tamamen geçer.

Kaç seans gerekiyor?

Ultherapy’yi diğer pek çok anti-aging teknolojiden ayıran özelliklerden biri de tek seanslık bir işlem olmasıdır. Tüm yüz tedavi ortalama 30 dakika kadar sürer. 

Tedavinin sonuçlarını ne zaman görürüm?

İşlemi yaptıranların hemen tamamı tedavinin hemen sonrasında ciltlerinin daha diri ve sıkı göründüğünü belirtiyorlar. Ama bu geçici bir etkidir. Tedavinin olumlu etkileri birkaç hafta sonra ortaya çıkarken, nihai sonuç için üç ay kadar bir süre geçmesi gerekir. Bu yeni kolajen yapımı için gereken zamandır. 

İşlemin sonucu ortaya çıktığında yüzümde nasıl bir fark göreceğim?

 • Cildiniz daha sıkı, daha elastik görünecek.
 • Yüz hatlarınızda lift etkisi fark edeceksiniz.
 • Çene altındaki gevşeme toparlanacak, çene hattınız daha belirgin ve net bir görünüm alacak.
 • Cildiniz daha parlak, daha taze görünecek.
 • Boynunuz daha sıkı ve genç görünecek.
 • Kaşlarınız kalkacak, bu bölgede belirgin bir lift etkisi fark edeceksiniz.
 • Göz çevreniz sıkılaşacak, göz kapağınızdaki ince çizgilerin hafiflediğini fark edeceksiniz.

Tedavinin olumlu etkisi ne kadar devam edecek?

İşlemin olumlu etkisi bir - bir buçuk sene kadar devam edecektir. Ancak yaşlanma süreci hiç durmadığı için bir – iki senede bir tedaviden faydalanarak cildinizin gençliğine önemli bir yatırım yapmış olursunuz.  

Hemen Doktorunuza Sorun

Doktorun Son Cevapladığı Sorular

OKUMAYA DEVAM EDİN

13 Sıkça Sorulan Sorular
K***
Hocam Ulthera işlemi tekrar edilebilir mi? Zararı var mıdır ve 50 yaş için uygun mudur? 3 yıl önce yaptırmıştım ve lifting etkisi olmuştu ama daha sonra yüzümde özellikle göz üstünde çukurlaşma ve yağ kaybı gözlemledim. Bu işlem ile bağlantılı olabilir mi?
Merhabalar. Bu tür işlemlerin 1.5 – 2 senede bir tekrarlanmasını öneriyoruz. Sonuçta yaşlanma süreci hiç durmadan devam ediyor, düzenli olarak bu tür işlemlerin yapılması cilt gençliğini korumaya, yaşlanma sürecini yavaşlatmaya destek oluyor. Ulthera doğru yapıldığı, işinin ehli bir uzman tarafından uygulandığı sürece herhangi bir yan etkisi olmayan bir tedavidir. 50 yaşında Ulthera ya da Thermage, Icon lazer, BBL Hero gibi sistemlerden faydalanmanız için doğru bir zaman. Hangi teknolojiden optimum fayda sağlayacağınız ancak muayene sonrasında netleşebilir.
A***
Ulthera tedavisi hakkında bilgi almak isterim. Kaç seans gerekir? Ücreti nedir?
Dr. Mustafa Karataş
) Merhabalar Ayla Hanım. Ulthera cilt sıkılaştırmada kullanılan tek seanslık bir tedavidir. Ultrasonla, yani ses dalgalarıyla etki eder teknoloji, cilt üstünde herhangi bir tahribata neden olmadığı için işlemden hemen sonra gündelik yaşantınıza geri dönebilirsiniz. Ulthera cildin alt katmanındaki hücrelere ses dalgası enerjisi göndererek, hücrelerin daha çok elastin ve kolajen üretmelerini sağlar. Bunlar cildin yapıtaşlarıdır ve yaşla birlikte hem sayıca azalırlar hem de kaliteleri düşer. Ciltte ne kadar çok ve ne kadar kaliteli elastin ve kolajen lifi varsa, cilt o kadar sıkı ve genç görünür. İşlemin etkisini bir ay sonra görmeye başlayabilirsiniz. Çünkü cildin yeni kolajen ve elastin üretmeye başlaması için en az bir ay gereklidir. Ancak tedavinin nihai etkisi için işlemin üstünden yaklaşık üç ay geçmesi gerekiyor. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
S***
Sayın Mustafa bey, iyi akşamlar, Size Ulthera teknolojisi fiyatı ne kadar ve ilk yapıldığında gözle görülür bir farklılık meydana geliyor mu?
Merhabalar Sevda Hanım. Tek seanslık Ulthera tedavisi yaptıran hastalar işlemden hemen sonra ciltlerinin daha gergin, daha sık göründüğünü belirtiyorlar. Ama bu geçici etkidir. Ciltteki kolajen ve elastin üretimi arttıkça, yeniden yapılanma süreci başladıkça olumlu etkiler ortaya çıkmaya başlar. Tedavinin optimum sonuçları için ise işlemden sonra iki ay kadar bir süre geçmesi gerekir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
S***
Merhabalar. Tüm yüz, yanak göz çevresi, alın ve boyun dâhil fiyat alabilir miyim lütfen? (etken mi bilemiyorum beyaz tenliyim küçük bir yüzüm var, güneşe çıkmıyorum yaz-kış koruyucu kullanıyorum). Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Serap Hanım. Beyaz tenli ve küçük yüzlü olmanız tedavi protokolünü etkilemeyecektir. Güneşe çıkmamanız ve yaz-kış güneş koruyucu kullanmanız cildinizde fazla güneş hasarı olmaması, kolajen ve elastin liflerinizin iyi durumda olması anlamına geliyor ki tüm bunlar hem tedaviden iyi bir sonuç almanız hem de cildinizin gençliğini daha uzun süre koruyacak olmanız anlamına geliyor. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
N***
Merhabala; İzah etmiş olduğunuz yöntem Ulthera cilt gençleştirmenin yanında yaşlılık lekelerini de siliyor mu? Tüm yüz uygulamasının maliyeti ne kadardır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nilüfer Hanım. Ulthera cilt yüzeyine zarar vermeden cildin alt tabakalarına odaklanmış ses dalgaları göndererek etki eden bir sistemdir. İşlem cilt altındaki kolajen ve elastin hücrelerinin yapımını tetikleyen süreci tetikler. Kolajen ve elastin cildin sıkılığını, daha genç görünmesini sağlayan önemli yapıtaşlarıdır. Yaşla ve güneşin zararlı ışınları çok maruz kalmak gibi çevresel faktörlerle cilt hem daha az kolajen ve elastin lifleri üretmeye başlar hem de üretilen lifler eskisi gibi kaliteli değildir. Ulthera tedavisi adeta cilt için zamanı geri döndüren bir uyarı niteliğindedir. En önemli etkisi cildin sıkılaşması ve daha genç görünmesidir. Ancak şunun altını çizmek isterim: Ulthera bir leke değil cilt sıkılaştırma tedavisidir. Bir yan etki olarak lekelerin görünümünün hafiflemesini sağlayabilir ama eğer leke sorununuz varsa ve aynı zamanda cilt gençleştirmeye yönelik bir tedavi de istiyorsanız. En etkili çözüm tek bir seans olarak uygulanan Ulthera sistemini ClearLift ya da Icon lazer gibi leke tedavisinde etkili olan teknolojilerle kombine etmek olacaktır. Hangi sistemin lekelerinizi hafifletmekte en optimum sonucu sağlayacağını anlamak için konsültasyon yapılması gerekmektedir. Ulthera sisteminin sonuçlarını görmek için biraz sabırlı olmanız gerektiğini belirtmek istiyorum. Tedavinin cildinizdeki sıkılaştırıcı, gençleştirici etkisi 1 ay içinde görülmeye başlar ve nihai sonucu almanız 3-5 ay kadar sürer. Çünkü cildin yeni kolajen ve elastin lifleri üretmesi için gereken zamandır bu. Fiyat bilgisi ise ancak ücretsiz olan konsültasyon sonrasında verilebilir.
G***
Boyun ve yüzü için Ultera tedavisi ile ilgili bilgi almak isterim.
Dr. Mustafa Karataş
Ultherapy uygulaması ultrason teknolojisi kullanarak yaratılan odaklanmış ses dalgaları ile ciltte sıkılaşma, gerginlik ve toparlanma (yukarı kaldırma) etkisi yaratan bir yöntemdir. Bu yöntem, cilt altı bağ dokusu olarak bilinen taşıyıcı dokuda ve ciltte yarattığı ısı etkisi ile bir iyileşme süreci başlatarak cildin ve cilt altındaki taşıyıcı dokunun güçlenmesini sağlar. Yaş ve yerçekiminin etkisiyle kaş ve göz kapakları, yüz ovali, çene altı, boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmaların ve gevşeme tedavisinde, ayrıca bu bölgedeki kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir. Her yaş grubunda uygulanabilir.
P***
Bursa’da ikamet ediyorum. Öncesinde muayeneye gelmem biraz zor. Ulthera için fiyat öğrenebilir miyim? (1979 doğumluyum)
Merhabalar. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
F***
Merhabalar. Utherapy ile kaşlarımı kaldırmak istiyorum. Ücretlendirme nedir acaba?
Merhabalar Fatoş Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
H***
Hello. Could you please tell me the price for Ultherapy? Also does you office have only one branch in Istanbul? Thank you.
Dr. Mustafa Karataş
Hello. Yes, we only have one clinic in İstanbul which is in Nişantaşı. We can’t give the price of procedures in our web site. But if you could give a call to our clinic, the staff can give you the information. You could also visit for a free consultation.
S***
Ultherapi için fiyat alabilirmiyim lütfen.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır
G***
Ulthera yaptırmak istiyorum. Yüz ve boyun… Fiyat bilgisi rica edebilir miyim? Bir de merkezinizin adresini rica edebilir miyim?
Merhabalar Gül Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz ama kliniğimiz ararsanız size yardımcı olacaklardır. Kliniğimizin adresini internet sitemizde bulabilirsiniz.
A***
Merhaba,42 yaşındayım. 3 kez böbrek nakli geçirdim, ameliyatlardan sonra ilk 3 ay alınan yüksek kortizona bağlı yüzümün inip şişmesinden yüzümde cilt gevşemesi daha erken başladı. Dolgu, botoks gibi işlemleri sevmiyorum. Denedim ve eski halimi tercih ettiğim için bıraktım. Kırışıklıklarımdan rahatsız değilim, sadece yüzün yavaş yavaş yerçekimine yenik düşmeye başladığını hissediyor ve cilt kalitemi arttırmak, sıkılaştırmak istiyorum. Ulthera aklıma geldi. Önce böbrek nakilli bir hastaya yapılabilir mi diye sormak isterim, yapılabiliyorsa fiyat bilgisi rica edeceğim. İlginize şimdiden teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Alev Hanım. Tek seanslık bir tedavi olan Ulthera böbrek nakli yaptıran hastalarda da güvenle uygulanabilir. Çünkü sistemin etkisi sadece uygulama yapılan bölgeyle sınırlıdır ve bu bölgedeki kolajen ve elastin liflerini uyararak etki eder. Cilt sıkılaştırmadaki etkisi kanıtlanmış bir sistemdir. Ancak şunu da belirtmek gerekir ciltteki sarkmanın çok fazla olduğu durumlarda yine faydalı olsa da- alınan sonuç hastayı tatmin etmeyebilir. Bu tedavi için en doğru adaylar yüzlerinde hafif bir elastikiyet kaybı olan hastalardır. İşlem cilt kalitesini de genel anlamda artırır, cilt daha parlak ve taze bir görünüm alır. Tek seanslık ulthera tedavisini mezolift gibi cildi destekleyen bir tedavi ile kombine etmek alınan sonucun başarısını artırabilir. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz, ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
T***
Merhabalar, Ultheraphy için fiyat alabilir miyim? Uygulamayı yapmak istiyorum, bir kaç yer ile görüştüm açıkçası sürekli bakım yaptırdığım bir hastaneden fiyat aldım fakat yaşadığım başka konularda rahatsızlık yüzünden farklı arayışa geçtim. Fiyat alabilirsem sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tülay Hanım. Kliniğimizi arayarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.