Yüzünüzün Geleceğine Yatırım Yapın

Zamanın cilt üzerindeki etkileriyle savaşan teknolojiler sayesinde cerrahi yöntemlere olan talep ciddi anlamda azalıyor. Bu tedavilerden faydalanarak, cildinizin sadece bugününe değil geleceğine de yatırım yapmış oluyorsunuz. Dr.Mustafa Karataş yeni nesil anti-aging teknolojileri anlatıyor

Estetikte kullanılan cihazlar, ileri teknoloji ile cilt yenileme ve gençleştirmeye etkili çözümler sunuyor. Amaç kısa sürede ve cildin doğal yapısını bozmadan daha iyi bir görünüm yaratmak. Kırışıklıkların giderilmesini, cilt yüzeyinin pürüzsüz bir dokuya kavuşmasını sağlayan yeni nesil teknolojilerin en önemli artısı ise cildin doğasına en yakın çözümü sunmaları.

Genç görünen bir yüz için sıkı en önemli unsur, sıkı, elastik bir cilttir. Ama doğal yaşlanma sürecinin ve çevresel faktörlerin de etkisiyle, cilt zaman içinde sarkmaya, yaşlı ve solgun bir görünüm almaya başlar.  Dr.Mustafa Karataş “Güzel yaşlanmanın kesinlikle bir sanat olduğunu düşünüyorum” diyor. “Yüzümüz ve tavrımız bize özel bir hikâye anlatır. Zaman içinde yüzün sarkması, derinin sıkılığını kaybetmesi ve kırışıkların belirginleşmesi gibi durumlar, yüzü olduğundan daha yaşlı gösteriyor. Önemli olan her yaşta olabileceğinizin en iyisi olabilmek ve iyi bir bakım rutini nasıl yaş aldığınızı belirleyen en önemli faktörlerden biridir.” Dr.Mustafa Karataş, yenilikçi anti-aging teknikleri kliniğimde uyguladığımda hastaların memnuniyetini, yüzlerindeki değişim sonrası aldıkları olumlu tepkileri gözlemleyebildiğini söylüyor. “Yüz estetiği alanında etkisi kanıtlanmış yöntemleri birleştirerek yüz kontörünü bıçak olmadan yeniden çizmek, cilde canlılık kazandırmak artık mümkün.”

Hastaya Özel Tedavi Protokolü

Dr.Mustafa Karataş, bu yöntemlerden faydalanırken hem hastanın hem de işlemi yapan uzmanın hedeflerini doğru belirlemelerinin son derece önemli olduğunu söylüyor. “Hedef mükemmele ulaşmak değil, yüz hatlarını, cilt kalitesini olabildiğince korumak olmalı. Hangi hastaya hangi tedavinin veya tedavi kombinasyonunun uygulanması gerektiğine alanında uzman bir hekimin karar vermesi gerekir.”

Yüz sarkmaya başladığında bu genelde o güne kadar ki hayat tarzımız, kolajen ve elastin kaybı, kas ve dokuların desteğinin azalmasından kaynaklanır. Ama artık modern çağın sunduğu seçenekler sayesinde yaşlanmanın görünen etkilerine boyun eğmek zorunda değilsiniz. Eğer cildinizdeki elastikiyet kaybından, yüz hatlarınızın yerçekiminin etkisine yenik düşmesinden şikayetçiyseniz ve ameliyat için henüz hazır değilseniz, ameliyatsız yüz germe teknikleri olarak bilinen Thermage ve Ulthera teknolojilerden destek alabilirsiniz.

Dr.Mustafa Karataş “Pek çok ameliyatsız yüz germe tekniği var. Bunları seçerken hastanın yüz tipi, cilt kalitesi ve kemik yapısı gibi faktörleri göz önüne almak ve hastaya en uygun işlemi belirlemek son derece önemlidir” diyor ve ekliyor: “Eğer zamanı geriye almak ve hastanın görünümünü en az 5-10 yaş gençleştirmek istiyorsanız, her hastayı özel olarak ele almalısınız. Ona en uygun tedavileri belirlemek kadar, alınan sonuçları sonraki yıllarda da korumasına yönelik bir yaklaşım geliştirmek de büyük önem taşır.” 

Yüzde Lift Etkisi için Thermage

Yaşlandıkça cildinizdeki kolajen parçalanır ve bu da kırışıklıklara ve cildin sarkmasına neden olur. Thermage Radyo Frekans teknolojisi sayesinde, cildin alt tabakalarını ısıtarak hem kolajen ve elastin liflerini sıkılaştırmak hem de bu hücreleri uyararak daha çok kolajen ve elastin üretmelerini sağlamak mümkün.  Yeni kolajen ve elastin lifleri oluştukça cilt yenilenerek, daha sıkı ve daha taze bir görünüm alır. Cilt dokusu gençleşirken yüzdeki sarkma da hafifler. Uygulama kişinin cildinin durumuna ve uygulama alanının büyüklüğüne göre 45 dakika ile 1 saat arasında tamamlanıyor. Düşük göz kapaklarının kaldırılması, göz kenarlarında oluşan kaz ayakları görünümünün yumuşatılması, kırışıklık ve sarkmalarda lift etkisi yaratmada etkili olan Thermage tek seanslık bir tedavidir ihtiyaç duyulursa ileriki yıllarda bir seans daha yapılabilir.

Dr.Mustafa Karataş, cildin üst tabakasında herhangi bir hasara yol açmayan bu tedavinin cilt sıkılaştırma ve yüz ovalini toparlamada en başarılı teknolojilerden biri olduğunu söylüyor. “Ancak bu sistemin olumlu etkilerini görmek için cildinizde yeterli kolajen bulunması gerekiyor. İleri yaşlarda yaptırırsanız Thermage teknolojisinden fazla bir fayda sağlayamazsınız. Neden? Çünkü ciltte uyarılacak yeterli kolajen ve elastin kalmamıştır. Bu arada, hasta işlemden hemen sonra yüzünde bir lift etkisi görse de, tedavinin esas sonuçlarını görmek için yaklaşık bir ay geçmesi gerektiği unutulmamalı. Ve bu olumlu etkiler altı aya kadar artarak devam eder ve bu süre sonunda nihai sonucunu alır”

Ulthera ile Cilt Sıkılaştırma

Dr. Mustafa Karataş cilt sıkılaştırmada etkili sistemlerden biri olan Ulthera’yı şöyle anlatıyor: “Ulthera, cilt yüzeyinin altına ultrasonik odaklı enerji gönderir, böylece cilt yüzeyinde hiçbir hasar oluşmaz ve uygulama sonrası tahriş ya da kızarıklık oluşmaz.” Peki, bu uygulamanın sizin için doğru olup olmadığını nereden bilecekseniz? Karataş “Eğer yüzünüzde, hafif bir sarkma varsa, bu uygulamayı tercih edebilirsiniz” diyor. “Sonuçları hemen olmasa da, deri kalitesindeki artışla birlikte, yani iki ya da üç ay içinde fark edilir bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Yeni kolajen ve elastin lifleri oluştukça bu etkiler artarak devam eder.”

Dr.Mustafa Karataş Ulthera ve Thermage gibi teknolojilerin sosyal yaşamlarından kopmak istemeyen ya da yoğun iş programları olan kişiler için önemli bir avantaj sunduğunu söylüyor. “Bu teknolojiler, cilt yüzeyinde bir tahrişe neden olmadıkları, estetik ameliyatlarda olduğu gibi zorlu bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadığı için de tercih ediliyor. Cildinizde, yüzünüzün görünümünde önemli bir fark yaratacak bir tedaviden çıkıp hemen işinize, gündelik hayatınıza geri dönebiliyorsunuz.”

Tabii bir tedaviden optimum fayda sağlamak için doğru hastaya doğru teknolojinin uygulanması son derece önemli. Dr.Mustafa Karataş, “Thermage da, Ulthera da cildi sıkılaştıran tedaviler. Ama bazı hastaların Thermage’dan, bazılarının ise Ulthera teknolojisinden daha fazla fayda sağlayabileceği unutulmamalı. Mesela cilt dokuları daha kalın olan hastalarda Ulthera tedavisinden daha iyi sonuç alıyoruz. Ciltlerinde çok hafif bir elastikiyet kaybı olan ince derili hastalar ise Thermage için daha uygun adaylar.”

Hemen Doktorunuza Sorun

 • AI İle Yeni Nesil Güzellik Exion

  AI İle Yeni Nesil Güzellik Exion Yapay zekâ güzelliğin yüzünü değiştirmeye başladı bile. Peki anti-aging dünyasındaki bu değişim sizi nasıl etkileyecek? Yapay zekâ ile birlikte hayatımıza giren teknoloj...

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...