Vücut Sıkılaştırma

Daha sıkı ve daha biçimli bir siluete sahip olmak için ileri teknoloji sistemlerden sıkılaşma tedevilerinden destek alın.

Bir zamanlar sımsıkı olan karnınız eski formunu kaybetti. Oturduğunuzda karın bölgenizde meydana gelen katlar, incelmiş ve pörsümüş bir görünüm alan deriniz yüzünden bikininize veda ettiniz… Bacaklarınızdaki derinin sıkılığını kaybettiğini, ince çizgiler oluştuğunu fark ettiniz. Selülit probleminiz de eskisinden daha kötü görünüyor çünkü cilt kalitesi azaldıkça altındaki yağ dokusunu kamufle etmekte yetersiz kalıyor.

Vücudunuzdaki yaşlanma belirtilerinin ardındaki suçlu cildiniz kolajen seviyesindeki azalmadır. Neyse ki, cerrahı müdahale içermeyen vücut sıkılaştırıcı teknolojiler mevcut. Bu yenilikçi teknolojiler sayesinde daha sıkı bir vücuda kavuşmak mümkün.

Vücut Sıkılaştırıcı Teknolojik Cihazlar

Thermage Body 

Thermage’ı yüzünüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan tedavilerden biri olarak tanıyor olabilirsiniz, ama bu etkili radyo frekans teknolojisi vücudunuz için de pek çok şey yapabilir. Thermage Body, vücut için tasarlanmış aplikatörü ile karın, kalça, üst bacak ve kolları sıkılaştırmada başvurabileceğiniz etkili tedavilerden biri. Cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden kolajen ve elastin üretimini artıran sistemin en önemli özelliklerinden biri de tek seanslık bir tedavi olması. Etkileri uygulamadan 5-6 hafta sonra ortaya çıkmaya başlayan işlemin optimum sonuçları ise birkaç ay sonunda belirgin bir hal alıyor.

EmSculpt Neo

EmSculpt Neo iki enerjiyi bir arada kullanarak yağ dokusunu azaltırken kas kütlesini artıran invazif olmayan yeni nesil bir tedavidir. Uygulama yapılan bölgedeki kas kütlesini artırır, fazla yağ dokusunun giderilmesini sağlar. Cilt sıkılaştırıcı etkisi de olan EmSculpt Neo, kas kütlesine ve yağ dokusuna aynı anda etki eden ilk ve tek vücut şekillendirme teknolojisidir. Bilimsel çalışmaların tamamı EmSculpt Neo’nun yağ yakımında ve kas yapımında tutarlı sonuçlar sağladığını gösteriyor. Senkronize olarak radyo frekansı ve yoğun odaklı elektromanyetik frekansı (HIFEM) enerjileri ileterek etki eden EmScupt Neo’nun etkisini klinik çalışmalar da destekliyor. Yapılan çalışmalar, sistemin yağ yakımında ortalama %30, kas yapımında ise %25 artış gibi sonuçlar elde edildiğini gösteriyor. Karın, kalça ve bacak gibi hem büyük kas gruplarını hem de üst kol, basen ve baldır gibi daha küçük bölgeleri sıkılaştıran, biçimlendiren ve güçlendiren EmSculpt Neo FDA onaylı bir tedavidir.  Tedavi protokolü 7 – 10 gün arayla uygulanan 4 – 6 seanstan oluşur.

Exion Vücut

Exion Body, radyo frekansı ve hedefli ultrason enerjisini sinerjik olarak kullanarak etki eden bir vücut tedavisidir.  Yağ dokusunu azaltarak vücut konturunu biçimlendirir, cilt kalitesini artırarak cildin daha genç ve sıkı bir görünüm almasını sağlar. Tedavinin cilt altına iletilen yüksek ısı sayesinde yağ dokusunda %22’lere varan bir azalma sağladığı klinik çalışmalarla gösterilmiştir. Özel aplikatörü sayesinde karın, basen gibi büyük alanlara tedavi olanağı sağlarken sutyen hattındaki fazlalıklar, kalça kenarlarında ve diz üstlerinde çıkıntı yaratan fazla yağ dokusu gibi ulaşılması zor bölgelerin hedef alınmasını da mümkün kılar. Exion Vücut, daha biçimli, daha çekici vücut hatları yaratmada başarılı sonuçlar sağlayan etkili bir tedavi sunan yeni nesil bir sistemdir.  Tedavi protokolü 7 – 10 gün arayla uygulanan 4 – 6 seanstan oluşur.

Emtone

Emtone, iki teknolojinin bir arada kullanılmasıyla geliştirilmiş bir cihazdır. Monopolar radyo frekansı ve şok dalgası enerjisini kombine ederek kullanan Emtone tedavisinde bu teknolojiler art arda devreye girerek bir arada çalışır. Odaklı basınç enerjisi ile yağ odacıklarının küçülmesini sağlar, bozulan kan dolaşımını düzenler ve soruna katkıda bulunan metabolik atıkların sistemden atılmasını sağlar. Radyo frekans enerjisi ile hasar görmüş kolajen liflerini onararak hem cilt kalitesini hem de cildin elastikiyetini artırır. Selülit probleminden kaynaklanan portakal kabuğu görünümünü azaltma/yok etme de son derece etkili bir tedavidir. Bu vücut biçimlendirici sistemin selülit sorununda etkili olduğu FDA tarafından da onaylanmıştır.  Tedavi protokolü 4 – 7 gün arayla uygulanan 4 – 6 seanstan oluşur.

BodyFX

Daha genç görünümlü bir siluet yaratan BodyFx, vücuttaki farklı sorunlara aynı anda etki eden bir teknolojidir. Vücut sıkılaştırıcı etkisiyle cilt elastikiyetini artırırken portakal kabuğu görünümünün hafiflemesini sağlar. Radyo frekans enerjisi, derin doku ısıtması ve vakumlu negatif basınç gibi farklı teknolojileri bir arada ve sinerjik olarak kullanan BodyFx, aynı zamanda yağ dokusuna da etki eder. Cilt altına iletilen radyo frekans enerjisi cilt altındaki yağ dokusunu ısıtarak, yağ hücrelerinin parçalanarak yok olmasını sağlar. İşlem sırasında, radyo frekans ve vakum uygulama yapılan yerdeki inatçı yağ dokusuna etki ederken, uygulama bölgesinde ısı ve hafif vakum basıncı hissedilir. Tedavi sonrasında 1-2 saat kadar, uygulama yapılan bölgede hafif bir sıcaklık ve kızarıklık oluşması normaldir. İşlemin hemen ardından günlük normal aktivitelere devam edilebilir. Gelişmiş odaklı radyo frekans enerjisi kullanarak etki eden BodyFx, daha genç görünümlü, ince ve biçimli bir siluet isteyen herkesin faydalanabileceği bir sistemdir. Tedavi protokolü haftada bir defadan olmak üzere 8 seanstan oluşur. Sistemin etkisini sadece 1-2 seanstan sonra bile gözlemlemek mümkündür. Uygulama yapılan bölgedeki cilt dokusu düzelir, çok daha pürüzsüz ve canlı bir görünüm alır.

VelaShape 3 ile vücut sıkılaştırma

Bölgesel fazlalıklar ve portakal kabuğu görünümünü hafifletmekte etkili olan VelaShape 3 aynı zamanda etkili bir vücut sıkılaştırma tedavisi de. Radyo frekans ve kızılötesi ışık enerjisini mekanik masajla birleştiren sistem, siluetlerinde hem incelme hem de sıkılaşma isteyenler için ideal bir tedavi. Rahatlatıcı bir derin doku masajını andıran işlem yaklaşık 40 dakika sürüyor ve haftada bir defa olmak üzere toplam 6 seans uygulanıyor. Kol, bacak, bel ve karın bölgesinde başarıyla uygulanan tedavi sonrasında uygulama yapılan bölge daha sıkı, ince ve pürüzsüz bir görünüm alıyor.

VShape ile çekici bir siluet

Cildinizdeki elastikiyet kaybına bölgesel fazlalıklar ve portakal kabuğu görünümü eşlik ediyorsa VShape teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Radyofrekans dalgaları ile yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiren sistem, enerjiyi direkt olarak cilt altı dokusuna aktarıyor. Cilt altında güçlü ve etkili bir ısının oluşması ile kolajen üretimi tetikleniyor, bu da cilt sıkılığının ve elastikiyetinin artması anlamına geliyor. Yağ hücrelerini parçalamakta da etkili olan sistem, daha ince ve daha pürüzsüz bir siluet yaratmakta iddialı tedaviler arasında. Optimum sonuçlar için 3 hafta arayla uygulanan 4-6 seans yeterli oluyor ve tedavi sonrasında sosyal yaşamınıza hemen geri dönebiliyorsunuz.

Hemen Doktorunuza Sorun

2 Sıkça Sorulan Sorular
H***
Merhaba,Mustafa bey yüzüm başta olmak üzere kollarım ve tüm vücudumun yapısı çok gevşek,kollarımın alt kısmı 51 kg olmama ragmen sarkık derisi de çok ince 28 yaşımdayım ama cidden çok daha yaşlı sarkık bir yüze ve vücuda sahibim bu durum beni endişelendiriyor genetik yapı mı etkili sizce böyle bir durumda ve bunun için ne yapmam gerek nasıl beslenmeliyim ? İnce derinin kalınlaşması imkansız mı lütfen yardımcı olun sizin bilginize güveniyorum
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Genetik olarak ince bir deriye sahip olabilirsiniz, ama bu konuda yapılacak şeyler var. Öncelikle güneşlenmeyin ve cildinizi güneşten korumaya maksimum özen gösterin. Zararlı güneş ışınları cildin daha da incelmesine neden olabilir. Hafif ağırlıklarla üst gövdenizi, kollarınızı çalıştırın. Faydasını göreceğinize eminim. Kaslarınız belirginleştikçe cildiniz de daha iyi görünecektir. Genel olarak vücudunuzdaki derinin elastik olmamasından şikâyet etmişsiniz. Orta tempolu yürüyüş ve yüzme gibi kardiyo egzersizler vücuttaki, özellikle de bacaklardaki dolaşımın artmasını sağlar. Kan dolaşımının artması ise cilde daha çok besin ve oksijen gitmesi anlamına geliyor. Bu da derinin daha tok, daha elastik bir al almasını sağlar özellikle de kasların çalıştığı yerlerde. Doğru beslendiğinizden emin olun. Diyetinizde yeteri kadar protein ve sağlıklı yağlar olması da çok önemli. Diyetinizdeki yağı azaltmak ve protein eksikliği cildin incelmesine, elastikiyetinin azalmasına neden olur. Tabii bunların dışında sizi en çok rahatsız eden bölgelerdeki kolajen üretimini artıracak, cildin kalınlaşmasını sağlayacak BodyFx, Forma veya Thermage gibi lazer sistemlerinden de faydalanabilirsiniz.
N***
20 gün önce liposuction oldum, 1 doğumum var. Alt göbeğimde kırışıklık arttı büzüşük duruyor fakat korse çıkarıp biraz masaj yapınca geçiyor, sizdeki işlemde gerginleştirip çatlakları geçirebilir miyiz? Pilates yapmaya başlayabilir miyim? Sizde ne zaman işleme başlayabilirim? Teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nur Hanım. Bu bölgedeki çatlaklara ve cildi sıkılaştırmaya yönelik tedavilere başlamak için henüz erken. Karnınızdaki yağ fazlalığı alındığı için, derinin gevşek durması normal. İki-üç ay kadar sonra bu bölgedeki cilt son halini almış olacaktır. Daha genç hastalarda cildin elastikiyeti iyi durumda olduğu için tamamen toparlanabilir. Dediğim gibi tedaviye başlamadan önce bir süre beklenmeli. Pilatese başlayıp başlayamayacağınıza tabii ki liposuction işlemini yapan estetik cerrahınız karar verecektir, ona danışmanız gerekiyor.