BBL

BBL geniş bantlı ışık terapisi ciltteki tüm yaşlanma belirtilerini geri çevirmekle kalmıyor, her yaşta genç bir cildin keyfini çıkarmanızı sağlıyor.

Hayatımız boyunca genç görünümlü bir cilde sahip olsak harika olmaz mıydı? Hepimiz kronolojik yaşımızdan daha genç görünmek istiyoruz. Ama maalesef yaşlanma belirtileri er ya da geç bizi yakalıyor. Cilt bir noktaya kadar stres, uykusuzluk ve çevre kirliliği gibi faktörlere karşı dirençlidir ancak bir noktadan sonra hepsinin, özellikle de güneş hasarının, cilt üstünde yarattığı olumsuz etkiler çizgiler, kırışıklıklar, lekeler ve elastikiyet kaybı ortaya çıkacaktır.

Neyse ki genç bir cildin keyfini çok daha uzun süre, hatta hayat boyu çıkarabileceğimiz yolunda olumlu gelişmeler var. Yeni nesil bir ışık terapisi olan BBL Forever Young cilt üstünde etkili sonuçlar yaratmakla kalmıyor, düzenli olarak bu teknolojiden faydalanmanın cildin genç görünümünü korumakta altın standart olduğunu gösteren çalışmalar var.

Bilimsel Olarak Kanıtlandı!
2012 yılında Stanford Üniversite’sinde yapılan bir çalışma BBL terapisinin harika sonuçları olduğunu gösteriyor. Araştırmaya göre bu teknolojiyi diğerlerinden ayıran en önemli özellik, ciltteki yaşlanma belirtilerini moleküler seviyede geri çevirmesi. Yine aynı çalışma bu tedaviden düzenli olarak faydalandığınızda yaşlanmayı geri çevirmek ve durdurmak mümkün. Geniş bantlı bir ışık terapisi olan BBL, cildin derin katmanlarına lazer odaklı ışık enerjisi gönderiyor. Böylece yaşlanmanın belirtilerine değil, yaşlanmanın temel kaynağına etki edilmiş oluyor. Yani sadece semptomlara müdahale etmiyor sorunun kökenine inmiş oluyorsunuz. Dermisin derin katmanlarına ulaşarak hücreleri moleküler seviyede değiştirdiğinizde de yaşlanmanın yüzünüzde, cildinizde yarattığı tüm etkiler hafiflemeye başlıyor.

Etki Mekanizması
BBL teknolojisi acısız bir lazer tedavisidir. Benzersizliği cilt hücrelerine moleküler seviyede etki ederek tüm yaşlanma belirtilerini geri çevirmesidir. BBL Forever Young tedavisinin güneş hasarını düzelttiği daha sağlıklı, daha genç ve berrak bir görünüm için yeni cilt hücrelerinin üretimini tetiklediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Zaman içinde kahverengi lekeler hafifleyerek yok olur, cilt daha sıkı ve elastik bir dokuya kavuşur.

Tüm bu etkiler BBL tedavisinin lazer ışığını ısı enerjisine dönüştürmesi ile mümkün olur. Cildin derin katmanlarını hedef alan bu ısı enerjisi cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin üretimini tetikler. Cildin sıkılığından, berraklığından elastik ve sıkı görünümünden sorumlu olan kolajen ve elastin liflerine yapılan bu uyarı cilt hücrelerinin genç cilt hücreleri gibi davranmasını sağlar. Yıllar içinde, yaşa ve güneş hasarına bağlı olarak cilt hem daha kalitesiz hem de daha az kolajen ve elastin üretmeye başlar. Çizgiler, kırışıklıklar derinleşir cilt sarkmaya, donuk ve cansız görünmeye başlar. BBL ışık terapisi ise yaşlanmanın esas nedenine müdahale ederek süreci geri çevirir, ilerlemesini durdurur.

BBL Forever Young tedavisi ile ilgili merak ettikleriniz, aklınıza gelen soruların cevapları…

Bu teknolojiden kimler faydalanabilir?
• Leke problemi olanlar
• Cildindeki elastikiyet kaybından şikâyetçi olanlar
• İnce çizgiler ve kırışıklıklara karşı etkili bir tedavi arayanlar
• Daha canlı, daha parlak bir cilt isteyenler
• Ciltlerinde kılcal damar problemi olanlar
• Gençliklerini uzun süre korumak isteyenler

BBL tedavisi sadece yüze mi uygulanır?
BBL ışık terapisi yüzdeki, boyun, dekolte ve ellerdeki yaşlanma belirtilerini geri çevirmek için etkili bir tedavidir. Vücutta da karın, üst kollar gibi yaşlanma belirtilerinin görüldüğü her bölgeye uygulanabilir.

Tedavinin etkisini ne zaman görmeye başlayabilirim?
İşlemden sonra cildinizdeki lekeler ve renk düzensizlikleri daha koyu bir görünüm alabilir. Ancak birkaç hafta içinde alttan yenilenmiş, daha parlak ve pürüzsüz bir cilt çıkacaktır.

Kaç seans uygulanması gerekiyor?
Hastanın cildine ve ihtiyaçlarına göre değişse de genelde 3 ile 5 seans arası uygulanıyor. Seanslar arasında bir ay kadar bir süre oluyor.

İşlem yaz aylarında da yapılabilir mi?
BBL tedavisinin güneşin güçlü olduğu yaz döneminde uygulanması tavsiye edilmez. İşlem için en uygun zaman sonbahar ve kış aylarıdır.

Tedavinin olumlu etkilerinin devam etmesi için tedaviyi ne kadar zaman içinde tekrarlamam gerekiyor?
Kür tamamlandıktan 8 ay sonra bir kür daha yaptırmanız tavsiye ediliyor. Yani senede bir defa 3-5 seanslık bir BBL tedavisi yaptırırsanız işlemin etkilerinin devamlılığını sağlayabilirsiniz.

Hemen Doktorunuza Sorun

Doktorun Son Cevapladığı Sorular

BBL Lazer Sonrası
Derya soruyor
Yüzüme BBL yaptırmak istiyorum. İşten izin almam gerekir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Geniş spektrumlu ışık olarak bilinen bu yöntem cilt sıkılaştırma, yüzdeki yaşlılık ve güneş lekelerinin giderilmesi gib... Daha Fazla
BBL Lazer Kaç Seans
Derya soruyor
BBL hangi problemlerde etkili bir tedavi ve kaç seans yapılıyor?
Dr. Mustafa Karataş
BBL, cilt sıkılaştırma, ameliyatsız yüz germe, pigmentasyon lekeleri, karın bölgesindeki sarkmalar, dekolte, boyun ve el... Daha Fazla
3 Sıkça Sorulan Sorular
Ö***
Merhabalar, fraksiyonel lazeri tavsiye ediyor musunuz? BBL’in yerini fraksiyonel lazer tutar mı? Spider tarzı kırmızı damar problemleri için BBL’i önerir misiniz? Şimdiden teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Öncelikle hangi fraksiyonel lazerden söz edildiği önem taşıyor. Tercihinizi her zaman Icon lazer gibi yeni nesil fraksiyonel lazerlerden yana kullanmanızı öneriyorum. Eski teknolojilerde iyileşme süreci daha uzun sürüyor. Icon lazer de, BBL’de yüzdeki kılcal damar tedavisinde kullanılmaktadır. Hangi sistemin sizin için daha uygun olduğu ancak muayene sonrasında netleşebilir.
G***
BBL Forever Young tedavisinde ışık atımı sayısı standart mıdır? Yoksa kişiyi görerek mi karar veriyorsunuz? Etkili olması için ışık atımının çok önemli olduğunu duymuştum ve tabii maliyeti olduğu için bazı klinikler düşük atımla çalışıyormuş.
Merhabalar Gökçe Hanım. BBL Forever Young tedavisinde protokol şöyledir: Önce cilt altı ısısı 42 derecelere kadar çıkartılır, ardından da tüm yüze dört defa atış yapılır. Bu ne demek? Yani tüm yüzden dört defa geçilmesi gerekiyor.
D***
Merhaba, BBL lazer hassas ciltlere uygulanabiliyor mu? Fiyat bilgisi alabilir miyim?
Merhabalar Deniz Hanım. BBL sistemi hassas ciltlere de uygulanabilir, ama işlem sonrasında normalde de meydana gelen kızarıklık sizde biraz daha uzun sürebilir bu tüm sistemler için geçerli.