BBL Lazer Sonrası

Derya soruyor
Yüzüme BBL yaptırmak istiyorum. İşten izin almam gerekir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Geniş spektrumlu ışık olarak bilinen bu yöntem cilt sıkılaştırma, yüzdeki yaşlılık ve güneş lekelerinin giderilmesi gibi pek çok cilt probleminde etkilidir. Gözle görünür bir gençleşme ve optimum sonuçlar yaratmasına rağmen ciltte ciddi bir tahrişe neden olmaz. Yani işten izin almanız gerekmiyor, tedaviden hemen sonra sosyal hayatınıza, işinize geri dönebilirsiniz. İşlemin kızarıklığa neden olması normaldir, ancak bu durum sadece birkaç saat kadar sürer.
Gülay soruyor
Cilt kalitemi artırmak için BBL lazer yaptıracağım. BBL lazer tedavisi sonrasında dikkat etmem gereken herhangi bir şey var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Hayır yok. Tedavi sonrasında normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. İşlem sonrasında cildinizde hafif bir kızarıklık olabilir, bir – iki gün içinde tamamen geçecektir ve sosyal yaşamınızdan geri kalmanıza neden olacak bir boyutta değildir.
Fatma soruyor
Hocam BBL lazer öncesi antibiyotik ya da C vitaminli şeyler kullanmak sorun olur mu? Bunları kullanmam BBL lazeri etkiler mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Fatma Hanım. Hayır ağızdan alınan antibiyotik ve C vitamininin BBL Lazer uygulamasına herhangi olumsuz etkisi olmaz.
Hemen Doktorunuza Sorun

BBL Lazerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gözde soruyor
Bıyık ve alın bölgemde büyük kahverengi lekeler var. BBL yaptırdıktan sonra dikkat etmem gereken bir şey var mı?
Dr. Mustafa Karataş
BBL sonbahar ve kış mevsiminde uygulanması gereken bir tedavidir. İşlem sonrasında lekelerde önce bir koyulaşma ve bir miktar kabuklanma mey... Daha Fazla
BBL Lazer Kaç Seans Sürer?
Derya soruyor
BBL hangi problemlerde etkili bir tedavi ve kaç seans yapılıyor?
Dr. Mustafa Karataş
BBL, cilt sıkılaştırma, ameliyatsız yüz germe, pigmentasyon lekeleri, karın bölgesindeki sarkmalar, dekolte, boyun ve ellerdeki yaşlanma bel... Daha Fazla
BBL Lazerle Cilt Sıkılaşır mı?
Sema soruyor
Cildimde gevşeme var. Özellikle de yanak bölgemde ve boynumun alt kısmında BBL yaptırsam cildim sıkılaşır mı?
Dr. Mustafa Karataş
BBL ciltlerindeki gevşeklik ve sarkmanın toparlanmasını isteyen hastalara önerdiğimiz bir yöntem. BBL teknolojisi ile derinin alt tabakaları... Daha Fazla