İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz

Yüze daha çekici, daha zarif bir form vermenin sırrı yeni nesil bir teknolojiden geçiyor.

Yanakların hafif içeri doğru olması yüze daha kadınsı ve çekici bir görüntü verir. Yuvarlak yanaklar sizi sadece olduğunuzdan daha kilolu göstermekle kalmaz aynı zamanda yüzünüzün daha sarkık gibi algılanmasına da sebep olur. Tabii yüzünüz gençlik yıllarınızda ideal bir biçime sahip olsa da, yıllarla beraber yüz dokuları aşağı doğru kaydıkça da yanaklar daha dolgun görünmeye başlar ve yüzünüzün şekli değişerek ideal formundan uzaklaşmaya başlar.

Daha çekici, daha genç görünümlü ve tabii ki daha zarif bir yüz için yanakları inceltme zamanı!

Yüz Şeklinizin Anlattıkları
Yanak bölgesinde yağ yastıkları bulunur. Kimi zaman genetik özelliklerle kimi zaman da kilo alımına bağlı olarak bu yağ alanları istenilenden daha fazla olabilir. Yüzün daha yuvarlak gözükmesine neden olan bu bölgesel yağ birikimi maalesef kilo verilse bile çok fazla küçülmez. Yaşla birlikte bu yağlar yerçekiminin de etkisiyle aşağıya doğru yer değiştirir ve yüzün daha da sarkık görünmesine yol açar.

Peki, ideal bir yüzün formu nasıl olmalı? Orta yüz bölgesinde elmacık kemiklerinin belirgin, elmacık kemiklerinin hemen altından başlayan ve çene kemiğine doğru uzanan yanak bölgesinin ise daha çukur olması idealdir. İnce yanakların altındaki çene kemiğinin çıkık ve belirgin bir forma sahip olması orta yüz güzelliğinin tamamlayıcısı olarak kabul edilir.

Yüz Biçimlendirmede Son Nokta
Yeni nesil bir yüz biçimlendirme sistemi olan Agassi, genetik etkenler yüzünden ya da yaşa bağlı olarak oluşan yanak bölgesindeki fazla yağ dokusunu küçültmek ve bu bölgedeki cildi sıkılaştırmak için geliştirilmiş bir teknolojidir.

Sistemin çıkış noktası yanaklarının dolgunluğundan şikâyetçi olan Uzakdoğulu kadınlardır genetik olarak geniş bir yanak bölgesine sahip olan ve ameliyatsız yöntemlerle daha biçimli yüz hatlarına kavuşmak isteyen kadınların taleplerine cevap vermek için geliştirilen bu monopolar radyo frekans teknolojisinden artık herkes faydalanabilir.

Bu yeni nesil teknolojiyi diğerlerinden ayıran önemli bir özellik daha var: Uygulama ağız içinden yapılıyor. Yaklaşık on-onbeş dakika süren tedavide yanak bölgesindeki yağ dokusunun hacmi küçülüyor ve iletilen yüksek radyo frekans enerjisi ile yanak bölgesindeki deri altı dokularının sıkılaşması sağlanıyor. Böylece yaşla beraber yanak bölgesinde oluşan sarkmaya karşı da belirgin bir fayda sağlanmış oluyor.

Tedavi protokolü 2-3 hafta arayla cilt durumuna göre yapılan iki-üç seanstan ibaret. İşlemin etkileri ise ilk senstan sonra ortaya çıkmaya başlıyor. Bu yeni nesil monopolar radyo frekans uygulamasının bir diğer avantajı da her mevsim uygulanabilmesi.

Destekleyici Tedaviler
Bazı hastalarda sadece yanakları inceltmek yetmeyebilir. Genetik olarak elmacık kemikleri basık olan ya da yaşla beraber bu belirginliği kaybetmiş olan hastalarda, elmacık kemiklerine dolgu yapmak uygulamanın sonuçlarının daha da çarpıcı olmasını sağlayacaktır. Yüzün üst kısmını hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu ile şekillendirdiğinizde, çıkık elmacık kemikleri ve çeneye doğru incelen bir form oluşur ki bu da ideal olarak tanımlanan yüz formudur.

Bu iki aşamalı tedavi protokolü genelde pek çok hastada yeterli olur ve ortaya kalp şeklinde, çekici bir yüz şekli çıkar. Kimi hastalarda ise bu iki işlemi çeneye yapılacak botoks enjeksiyonu ile desteklemek gerekebilir. Bu hastalarda yüzün alt bölümündeki çiğneme kasları ya genetik olarak çok güçlüdür ya da zamanla çiğnemeye bağlı olarak güçlenmiştir her iki durumda da güçlü ve gelişmiş çene kasları yüze köşeli, sert bir görünüm verir. Doğru noktalara yapılacak botoks enjeksiyonu ile bu kasları gevşetmek ve çene hattını yumuşatmak mümkündür.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.

 • Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri

  Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri Yaz aylarında en sık karşılaşılan problemlerden biri ciltteki nem kaybıdır. Bu da yaşlanma sürecini hızlandırır. Çözüm: Yoğun nem veren tedavilerle cildinizi yaza hazırla...

 • Erkekler Ne İster?

  Erkekler Ne İster? Erkekler de aynı kadınlar gibi daha çekici görünmek istiyorlar… Basit dokunuşlarla daha erkeksi hatlar, daha maskülen bir görünüm yaratmak mümkün.

 • Kırmızı Halı Bakımları

  Kırmızı Halı Bakımları Bugünkü yazımızın ilham kaynağı ünlü aktrislerin en güzel halleri ile parladıkları özel geceler… Birincilik her zaman olduğu gibi cilt kalitesini artıran, yüze doğal bir ...

 • Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri…

  Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri… Hiç de doğal görünmeyen, ‘ben botoks yaptırdım’ diye bağıran uygulamaları masaya yatırıyoruz… Dr. Mustafa Karataş, çağımızın en başarılı antiaging tedavilerinden biri ola...

 • Yaşınıza Yaş Eklemeyin

  Yaşınıza Yaş Eklemeyin Daha çekici, daha genç görünmek için yaptırdığınız dolgu uygulamaları, botoks enjeksiyonları ile olduğunuzdan yaşlı görünmeyin… İşin sırrı aşırıya kaçmamakta saklı.

 • Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı

  Yanaklar İçeri Elmacıklar Dışarı Yaşınızı esas ele veren yüz şeklinizdir. İleri teknoloji sistemlerle yüze daha genç, daha biçimli bir form vermek mümkün. Aynı uygulamalardan, daha çekici bir yüz şekline...

 • Daha Çekici Dudakların İzinde

  Daha Çekici Dudakların İzinde Araştırmalar incelmiş dudakların kadınların yaşını en az kırışıklıklar kadar ele verdiğini ortaya koyuyor. Yüzünüzü daha güzel göstermek için yapılacaklar listenize genç ...