İleri Teknoloji İle Zarif Bir Yüz

Yüze daha çekici, daha zarif bir form vermenin sırrı yeni nesil bir teknolojiden geçiyor.

Yanakların hafif içeri doğru olması yüze daha kadınsı ve çekici bir görüntü verir. Yuvarlak yanaklar sizi sadece olduğunuzdan daha kilolu göstermekle kalmaz aynı zamanda yüzünüzün daha sarkık gibi algılanmasına da sebep olur. Tabii yüzünüz gençlik yıllarınızda ideal bir biçime sahip olsa da, yıllarla beraber yüz dokuları aşağı doğru kaydıkça da yanaklar daha dolgun görünmeye başlar ve yüzünüzün şekli değişerek ideal formundan uzaklaşmaya başlar.

Daha çekici, daha genç görünümlü ve tabii ki daha zarif bir yüz için yanakları inceltme zamanı!

Yüz Şeklinizin Anlattıkları
Yanak bölgesinde yağ yastıkları bulunur. Kimi zaman genetik özelliklerle kimi zaman da kilo alımına bağlı olarak bu yağ alanları istenilenden daha fazla olabilir. Yüzün daha yuvarlak gözükmesine neden olan bu bölgesel yağ birikimi maalesef kilo verilse bile çok fazla küçülmez. Yaşla birlikte bu yağlar yerçekiminin de etkisiyle aşağıya doğru yer değiştirir ve yüzün daha da sarkık görünmesine yol açar.

Peki, ideal bir yüzün formu nasıl olmalı? Orta yüz bölgesinde elmacık kemiklerinin belirgin, elmacık kemiklerinin hemen altından başlayan ve çene kemiğine doğru uzanan yanak bölgesinin ise daha çukur olması idealdir. İnce yanakların altındaki çene kemiğinin çıkık ve belirgin bir forma sahip olması orta yüz güzelliğinin tamamlayıcısı olarak kabul edilir.

Yüz Biçimlendirmede Son Nokta
Yeni nesil bir yüz biçimlendirme sistemi olan Agassi, genetik etkenler yüzünden ya da yaşa bağlı olarak oluşan yanak bölgesindeki fazla yağ dokusunu küçültmek ve bu bölgedeki cildi sıkılaştırmak için geliştirilmiş bir teknolojidir.

Sistemin çıkış noktası yanaklarının dolgunluğundan şikâyetçi olan Uzakdoğulu kadınlardır genetik olarak geniş bir yanak bölgesine sahip olan ve ameliyatsız yöntemlerle daha biçimli yüz hatlarına kavuşmak isteyen kadınların taleplerine cevap vermek için geliştirilen bu monopolar radyo frekans teknolojisinden artık herkes faydalanabilir.

Bu yeni nesil teknolojiyi diğerlerinden ayıran önemli bir özellik daha var: Uygulama ağız içinden yapılıyor. Yaklaşık on-onbeş dakika süren tedavide yanak bölgesindeki yağ dokusunun hacmi küçülüyor ve iletilen yüksek radyo frekans enerjisi ile yanak bölgesindeki deri altı dokularının sıkılaşması sağlanıyor. Böylece yaşla beraber yanak bölgesinde oluşan sarkmaya karşı da belirgin bir fayda sağlanmış oluyor.

Tedavi protokolü 2-3 hafta arayla cilt durumuna göre yapılan iki-üç seanstan ibaret. İşlemin etkileri ise ilk senstan sonra ortaya çıkmaya başlıyor. Bu yeni nesil monopolar radyo frekans uygulamasının bir diğer avantajı da her mevsim uygulanabilmesi.

Destekleyici Tedaviler
Bazı hastalarda sadece yanakları inceltmek yetmeyebilir. Genetik olarak elmacık kemikleri basık olan ya da yaşla beraber bu belirginliği kaybetmiş olan hastalarda, elmacık kemiklerine dolgu yapmak uygulamanın sonuçlarının daha da çarpıcı olmasını sağlayacaktır. Yüzün üst kısmını hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonu ile şekillendirdiğinizde, çıkık elmacık kemikleri ve çeneye doğru incelen bir form oluşur ki bu da ideal olarak tanımlanan yüz formudur.

Bu iki aşamalı tedavi protokolü genelde pek çok hastada yeterli olur ve ortaya kalp şeklinde, çekici bir yüz şekli çıkar. Kimi hastalarda ise bu iki işlemi çeneye yapılacak botoks enjeksiyonu ile desteklemek gerekebilir. Bu hastalarda yüzün alt bölümündeki çiğneme kasları ya genetik olarak çok güçlüdür ya da zamanla çiğnemeye bağlı olarak güçlenmiştir her iki durumda da güçlü ve gelişmiş çene kasları yüze köşeli, sert bir görünüm verir. Doğru noktalara yapılacak botoks enjeksiyonu ile bu kasları gevşetmek ve çene hattını yumuşatmak mümkündür.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası

  HarmonyCa: Bir Dolgudan Fazlası Yeni nesil bir dolgu maddesi olan HarmonyCa, yüze hacim vermekle kalmıyor ciltteki kolajen sentezini artırarak uzun süreli anti-aging fayda da sağlıyor.

 • Genç Bakışların İzinde

  Genç Bakışların İzinde Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş Paris Işıltısı tedavisinin göz çevrenizde yaratacağı etkiyi anlatıyor.  

 • Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın

  Dönüşmeden Değişim İçin Yavaşlayın Yavaşlayın, kendinizi zamanın akışına bırakın ve riskleri minimuma indirin... "Yavaş yaşam" kavramı, gençleşme tekniklerimizi de etkiliyor. Doğal sonuçlarla biz...

 • Yanak Dolgusu

  Yanak Dolgusu Yaşla beraber düzleşen yanaklar, yüze çökük ve yorgun bir ifade verir. Neyse ki dolgu maddeleriyle yanakları yeniden biçimlendirmek, yüzde daha genç bir görünüm yaratmak ...

 • Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu

  Etkili Bir Dokunuş: Şakak Dolgusu Yaşla beraber yüzün üst kısmında meydana gelen değişikliklerden biri de şakaklardaki hacim kaybıdır. Şakakları doldurmak yüze daha genç, daha dinamik bir görünüm vermekte...

 • Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar

  Çene Dolgusu ile Çekici Hatlar Çene hattına yapılan dolgu ile hem yüzde lift etkisi yaratmak hem de çok daha çekici görünmek mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Musta...

 • Kök Hücre ile Cilt Yenileme

  Kök Hücre ile Cilt Yenileme Birkaç yıl önce özellikle Sertab Erener’in yüzündeki ışıltıyla herkesin konuştuğu kök hücre tedavisi, popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de yeniden zirveye oynamaya ada...

 • Jawline Dolgusu

  Jawline Dolgusu Çene hattına yapılan dolgu ile yüzde lift etkisi yaratmak mümkün. Bu tekniğin detaylarını ve sizin için neler yapabileceğini Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Çekici Dudakların İzinde

  Çekici Dudakların İzinde Daha hoş görünmek için dudak dolgusu yaptırmak mı istiyorsunuz?  Sonradan pişman olmamak için bilmeniz gerekenler…