HydraFacial

HydraFacial İstanbulHydrafacial, zamanla yıpranıp sağlığını yitiren cildinizin kaybettiği formunu geri kazandırırken, nem, vitamin ve mineral desteği sağlayan bir uygulama. Cildi derinlemesine temizleyerek toksinlerden arındırmasının yanı sıra daha dayanıklı, esnek, ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. Bu işlem aynı zamanda ince çizgileri, güneş lekelerini ve aşırı yağlanmayı da gideriyor. Gözenekleri açarak siyah noktalardan arındırmasının yanı sıra akne tedavisi için de kullanılıyor.

Kimler Yaptırabilir?
En hassas ciltlere bile uygulanabiliyor. Cildinin cansız ve sağlıksız göründüğünü düşünüp oluşmaya başlayan ufak kırışıklıklardan şikayet edenler için uygun bir uygulama. Cildinizi geleceğe hazırlamak adına 30 yaş ve sonrası için ideal.

Uygulama Süresi Nedir ?
Uzmanlar uygulamayı yaklaşık 4-6 seans yaptırmanızı önerilir. Bir uygulamanın süresi 30 dakika ve işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissedilmez. Tedaviden hemen sonra beklemeden makyajınız yapabilir ve günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.

Hydrafacial Uygulama Sonrası İyileşme Süreci Nasıl?

Uygulama, profesyonel bir bakım olduğu için anında etkisini gösteriyor. Neme doyurulan ve kuvvetli anti-oksidanlar tarafından toksinlerden arındırılan cilt anında ışıldıyor. Vakum teknolojisi sayesinde ciltteki ölü deri ve siyah noktalar güçlü şekilde temizleniyor. Hydrafacial'in atık haznesinde depolanan ölü doku ve kiri, işlem sonrası görme şansınız da oluyor.

Ne Kadar Dayanıyor?
Uygulamalar tamamlandıktan sonra cildiniz sağlığına kavuşuyor ve uzun süre bu etki devam ediyor. Yılda iki kez bu serinin tekrarlanması cilt sağlığı konusunda etkin sonuçlar almanızı sağlıyor.

Hangi Mevsimde Yapılmalı?
İstediğiniz her zaman yaptırabileceğiniz bir uygulama. Ancak uzmanlar özellikle mevsim geçişlerinde yapılmasını tavsiye ediyor. Böylece cilt yeni mevsime hazırlanmış oluyor. Yaz öncesi yaptırarak, hem güneşin zararlı etkilerinden cildin korunmasını sağlıyor hem de leke ve kırışık riskini azaltıyor.

 

Hemen Doktorunuza Sorun

11 Sıkça Sorulan Sorular
Ö***
Rosalı cildim var. Ciddi sorunlar yaşıyorum. Hydrafacial bakımın faydası olur mu?
Merhabalar. Rosea problemi yaşayan kişiler de zaten hassas olan cildi daha da hassaslaştırmayan tedaviler önerilir. Hydrafacial cilt bakım sistemi de böyle bir tedavidir. Cilt tipine göre botanik özler, nem verici ajanlar ve anti-aging moleküllerle zenginleştirilen bu formülde cildi yatıştıran aktif maddeler de bulunduğu için fayda sağlayabilirsiniz.
M***
Merhaba dün hydrafacial cilt bakımı yaptırdım. Sonrasında yüzüme radyo frekans uyguladılar. İşlemden iki saat sonra yüzümü yıkamıştım ve gece de yüz yıkama jeli, ardından sabunla yüzümü yıkayıp nemlendirici sürdüm. Yüzde herhangi bir sorun olur mu? Bunları yaparken etkisi mi azalıyor?
Dr. Mustafa Karataş
Radyo frekans tedavilerinde cilt altına radyo frekans enerjisi gönderilerek, ciltteki kolajen ve elastin üretimi tetiklenir. Cilt kalitesini artırmak, ciltteki yaşlanma belirtilerini hafifletmekte etkili olan bu tedavinin herhangi olumsuz bir yan etkisi yoktur ve yüz yıkama, krem sürme gibi gündelik rutinlerle istenmeyen bir etkileşime girmez.
B***
Hydrafacial yaptırmak istiyorum. fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz?
Merhabalar Burcu Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
B***
İstanbul dışında yaşıyorum ama 1.5 aylığına İstanbul’da olacağım. Bir kür Hydrafacial tedavisi yaptırmak için yeterli bir zaman mı bu?
Dr. Mustafa Karataş
HydraFacial MD sistemi ile gerçekleştirilen uygulamanın sıklığı, en iyi sonuçların alınabilmesi için, haftada bir seans olmak üzere cilt tipine göre toplam 4 ile 6 seans arasında değişmektedir. Bir seansın süresi uygulama yapılan alanın özelliklerine göre değişiklik göstermekle beraber ortalama olarak 45 dakika kadar sürmektedir.
G***
Merhaba ben sivilce izi tedavisi görüyorum cildim çok hassas azelderm ve tre krem kullanıyorum HydraFacial uygulaması benim için uygun mudur?
Merhabalar Gamze Hanım. HydraFacial hassas ciltlerde bile kullanılabilen yeni nesil bir cilt bakımıdır. Ancak sizin durumunuzda doğru olan yaklaşım sivilce tedaviniz tamamlandıktan sonra HydraFacial bakımına başlamanızdır. Böyle bir tedavi görürken başka bir bakıma başlamanız doğru olmaz.
E***
İstanbul’da hydrafacial yaptırdım. İlk seansımdan sonra yüzümde kızarılıklar var. Yan etki yapmış olabilir mi?
Hydrafacial güvenli bir cilt bakım sistemdir. Herhangi bin yan etkisi yoktur. Hassas ciltlerde işlem sonrasında hafif bir kızarıklık olabilir, bu normaldir. Ancak bu kızarıklık da birkaç saat içinde geçer.
E***
HydraFacial yaptırmak istiyorum. Kararma ve kızarma oluyor. Ortama göre değişen cilt tonum var ve değişik tepkiler rahatsız ediyor. Öneri olarak Hydrafacial önerdiler. Lakin 6 seans kadar uygulama öneriyorsunuz. Bu kalıcı etkiyi korumak için her ay bir tane demişsiniz. Bu mümkün değil 4-6 seanstan sonra bir kaç yıl da olsa kalıcılık göstermez mi? Teşekkür ederim.
Merhabalar. Hayır, etkisi birkaç yıl sürmez. Cildinize çok iyi gelen krem ya da serum düşünün. Bir ay sürdükten sonra, kullanmayı bırakıp etkisinin birkaç yıl sürmesini bekleyemezsiniz. HydraFacial patentli taşıyıcı sistemi sayesinde cildin derin katmanlarına kadar etki eden ve ciltte önemli faydalar sağlayan bir bakımdır. Ancak tedavi tamamlandıktan ideali ayda bir seans yaptırmaktır. Ayda bir olmasa da en azından iki ayda bir bir seans yaptırarak, sonucun devamlılığını sağlayabilirsiniz. Bütün cilt bakımları, bütün anti-aging lazer sistemleri için benzer bir protokol geçerlidir. Tek seanslık olduğunu söylediğimiz lazer sistemlerinde bile iki yılda bir işlemin tekrarlanması önerilir. Sonuçta cilt yaşayan bir şeydir, yaşlanmanın, çevresel faktörlerin etkisi ile değişmeye devam eder. Ancak bu, düzenli yaptırmayacaksınız, bu tedavilerden hiç faydalanmayın, şeklinde algılanmamalı. Sonuçta belli bir süre için bile olsa cildi desteklemek, onu tamamen kendi haline bırakmaktan daha iyidir. Tedaviyi, cildinizdeki hassasiyeti kontrol altına alan dermokozmetik ürünlerle destekleyebilirsiniz.
G***
Merhaba HydraFacial seans ücretini öğrenebilir miyim, ayrıca yüzümde kızarık sivilce izleri var bu işlemle bunlardandır kurtulabilir miyim?
Merhabalar öncelikle kızarıklığın kaynağının ne olduğu önemli. Eğer sorun kılcal damarlarsa Icon lazer gibi bir lazer sistemi ile müdahale etmek daha doğru olacaktır. Icon lazer sivilceler yüzünden oluşmuş lekelerde de başarılı bir teknolojidir. Eğer kızarıklığın kaynağı cildinizin hassas olması ise HydraFacial tedavisinden fayda sağlayabilirsiniz. Bu cilt bakım sistemi lekelerin görünümünü hafifletse de Icon lazer leke tedavisinde daha uygun bir seçenektir. Hangi sistemlerden optimum fayda sağlayacağınız ancak muayene sonrasında netleşebilir muayene ücretsizdir.
M***
Merhaba Hydrafacial uygulamasının tek ve sürekli seans ücretleri nedir acaba?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Merve Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
P***
Merhaba, ben HydraFacial cilt bakımı hakkında bilgi almak istiyorum. Seans ücretlerini ve paket alımında herhangi bir indirim sağlanıp sağlanmadığını öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Pınar Hanım. Sitemizde de detaylı bir şekilde anlatılan HydraFacial tedavisi hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse. Bu cilt bakım tedavisinin en önemli özelliği cilde sürülen anti-aging maddeleri cildin derin katmanlarına kadar ileten bir taşıyıcı sisteme sahip olmasıdır. Her cilt tipine ya da cilt sorununa göre tasarlanabilen bir bakımdır. Antioksidanlar, mineraller, peptidler ve etkili anti-maddelerden oluşan formüllerden cildin ihtiyaçlarına en uygun olan formül kullanır.
A***
HydraFacial ile ilgili bilgi rica ediyorum. Seans olarak mı alabilirim ya da paket olarak alma şansımız var? Söylenen kadar etkisi iyi mi ve süre verebiliyor musunuz? Yani kaç seansta farkı görebilirim? Teşekkürler.
Merhabalar ücretsiz olan konsültasyon sırasında cildinizin ihtiyaçları ve kaç seansa gerek duyacağınız belirlenir. Tedavi seans sayısına göre ücretlendirilir. Hastalarımdan aldığım geri dönüşler daha ilk seanstan sonra bile ciltlerinin daha canlı ve parlak göründüğü yolunda. Ancak tedavinin esas sonuçları birkaç seanstan sonra gözlenmeye başlar.