Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme sistemleri ile daha biçimli, ince ve çekici bir siluete kavuşmak mümkün. Bikini mevsimi fobisine son vermenin sırrı bu tedavilerden geçiyor.

Cerrahi operasyon gerektirmeyen müdahalelerle daha sıkı bir vücut vadeden teknikler, istenilen bölgelerdeki yağ hücrelerinin küçülmesini sağlayarak hem incelme hem de daha genç bir siluet yaratıyor. Diyete ve egzersize direnç gösteren, fazla yağlarından, elastikiyetini kaybetmiş vücut hatlarından şikâyetçi olan herkes, ultrason ve radyo frekans gibi farklı enerjilerle etki eden teknolojilerden faydalanabilir. Karın, kalça, sırt ve bacakları yeniden şekillendiren, bu bölgelerdeki cildin sıkılığını artıran ya da bölgesel fazlalıkları yok eden Zeltiq, EMSculpt, BodyFx, Forma Plus, UltraShape, VShape ya da VelaShape gibi sistemlerden hangisinden fayda sağlayabileceğiniz beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre belirleniyor.

Vücut Hızlı Şekillendiren Yöntemler

Bölgesel Yağlara Karşı Zeltiq CoolSculpting
Bölgesel fazlalıkları kalıcı olarak yok eden Zeltiq CoolSculpting, yağ hücrelerini dondurarak bütünlüklerini bozmak ve sonrasında vücuttan atılmalarını sağlamak üzere tasarlanmış teknoloji. Sistemin uygulandığı bölgelerde, yağ dokusunun sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Kristalize olan ve hücre zarları zarar gören yağ hücreleri parçalanarak yok oluyor ve zaman içinde metabolize olarak bölgeden atılıyor. İşlem sırasında önce bölgesel fazlalığınızın olduğu yer ya da yerler belirleniyor. Ardından cilt yüzeyine soğuğa bağlı bir hasar oluşmasını engelleyen jel pedler yerleştiriliyor. Cilt altındaki yağ dokusu yaklaşık bir saat boyunca düşük bir ısıya maruz bırakılıyor. Donma etkisi ile yağ hücrelerinde programlanmış bir hücre ölümünü tetikleyen tedavinin en önemli özelliği genelde tek bir seansın yeterli olması. İşlem, sadece bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin %20-%40 kadarını kalıcı olarak yok etse de, yağ dokusunun çok fazla olduğu durumlarda ikinci bir seans gerekebiliyor. Zeltiq tedavisinin inceltici etkisi işlemden iki hafta sonra gözlenmeye başlıyor, üçüncü ay itibariyle de nihai halini alıyor.

EMSculpt Neo Vücut Biçimlendirme
Yeni bir vücut biçimlendirme sistemi olan EmSculpt Neo, kasların binlerce defa kasılmasını sağlayarak 20.000 mekik çekme ya da çökme hareketine eşit olan bir etki yaratıyor hem de siz hiç terlemeden, yorulmadan. Özellikle profesyonel sporcular ve atletler arasında çok popüler olan 30 dakikalık tedavi, karın, kalça, kollar ve bacaklar kaslarını çalıştırarak güçlendirirken uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerini elimine ediyor. EmSculpt Neo, vücudunuzu biçimlendirmek, daha çekici bir siluete, daha belirgin kaslara kavuşmanın en yeni ve en konforlu hâli…    

BodyFx ile Vücut Şekillendirme
FDA onaylı bir sistem olan BodyFx, silueti biçimlendirmek için radyo frekans enerjisi ve vakumdan faydalanıyor. Cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş ya da travma yaratmadan cildi sıkılaştıran, selülit görünümünü hafifleten BodyFx, vücut gençleştirme ve incelmede etkili olan yenilikçi bir teknoloji. Uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerini parçalayarak bölgesel fazlalıklara müdahale eden BodyFx daha çekici bir vücut için teknolojinin vardığı son noktalardan biri. Sadece 30-60 dakika süren işlem haftada 1 seans uygulanıyor, 6-8 seans yeterli.

Forma Plus ile Vücut Şekillendirme
Forma Plus hem yüz hem de vücut şekillendirmede uygulanabilen yeni nesil bir lazer bir teknolojidir. Vücuttaki popüler tedavi alanları üst kollardaki sarkmalar, karın bölgesindeki elastikiyet kaybı, bacak ve kalçaları sıkılaştırmada etkilidir. Ancak vücudun sıkılaşmaya ihtiyaç duyulan her bölgesine uygulanabilir. Tedavi sırasında cilt ısısını ölçen bir sistem sayesinde, cilde iletilen enerji seviyesinin ayarlanabilmesi optimum sonuçlar almayı sağlar. Ciltteki kolajen ve elastin üretimini uyararak eden, silueti biçimlendiren Forma Plus’ın daha genç ve düzgün bir siluet yaramada teknolojinin vardığı son noktalardan biridir. Haftada bir seans olmak üzere, 7-10 gün ara ile bir tedavi protokolü önerilir. Eğer elastikiyet kaybı hafifse arzu edilen sonuçlar daha az seansla elde edilebilir, seans aralıkları on-on beş güne çıkabilir.

Lokal Şekillendirmede UltraShape 3
UltraShape 3, odaklı ultrason teknolojisi ile sinir ve cilde herhangi bir zarar vermeden uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerini parçalamak, cildi sıkılaştırmak ve vücutta incelme etkisi yaratmak üzere tasarlanmış bir tedavidir. İşlem öncesinde uygulama yapılacak bölge ya da bölgeler belirlenir ve derialtı yağ dokusuna odaklı ultrason enerjisi gönderilir. Klinik çalışmalar, yağ hücrelerini kırarak etki eden sistemin, bacak, kalça, basen, karın ve bel bölgesinde başarıyla uygulandığını ve 3-4 santime kadar incelme sağladığını gösteriyor. İşlemin etkisini hafif bir egzersiz ve diyet programıyla desteklemek tedavinin başarısını artırıyor.

VelaShape 3 ile daha çekici bir siluet
VelaShape 3, kızıl ötesi ışık, radyo frekansı ve vakum teknolojilerini masajla kombine eden etkili bir vücut şekillendirme sistemidir. Farklı enerjileri sinerjik bir şekilde kullanarak yağ hücrelerinin hem hacim olarak küçülmelerini hem de sayıca azalmalarını sağlar. Sıcak bir derin doku masajını andıran tedavi son derece konforlu geçer ve optimum sonuçlar için bir hafta aralıklarla 4-8 seans uygulanması gerekir. Uygulama yapılan bölgede cilt yüzeyinin daha pürüzsüz bir görünüm almasını sağlayan VelaShape3, ince ve biçimli bir vücut yaratmada etkili teknolojilerden biridir.

Vücut şekillendirmede VShape 
Radyo frekans dalgaları ve yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiren VShape, cilt altına güçlü bir ısı enerjisi göndererek etki ediyor. Odaklı ultrason dalgaları ile yağ hücrelerini parçalayarak incelme etkisi yaratırken, ısı enerjisi ile de ciltteki kolajen üretimini artırarak cildin daha elastik, daha sıkı bir görünüm almasını sağlıyor. Teknolojinin en önemli özelliklerinden biri de, tedavi süresini yarı yarıya kısaltması. Büyük aplikatörü ve yenilikçi ultrason teknolojisi ile 25 dakika gibi kısa sürede optimum bölgede çalışmayı mümkün kılıyor. Hastanın durumuna göre 4-6 seans olarak uygulanan sistem, bacak, kalça, bel ve karın bölgesini şekillendirmede başarılı sonuçlar sağlıyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

OKUMAYA DEVAM EDİN

1 Sıkça Sorulan Sorular
G***
Alt popo ve iç bacakta gevşeme ve aynı zamanda popo altında “banana roll” denen bir problemim var. Nasıl bir çözüm önerirsiniz?
Merhabalar. Vücuttaki elastikiyet kaybına karşı kullandığımız bazı sistemler var. Bunların başında Thermage Body geliyor. Bir radyo frekans teknolojisi olan Thermage Body cilt altına enerji göndererek ciltte sıkılaşma sağlıyor. Sistem vücutta elastikiyet kaybı olan her bölgeye uygulanabiliyor. Thermage Body’nin en önemli avantajı tek seanslık bir tedavi olması. Vücut sıkılaştırmada kullandığımız diğer bir sistem ise Forma’dır. Forma, hem yüz hem de vücut şekillendirmede uygulanabilen yeni nesil bir lazer bir teknolojisidir. Vücut uygulaması olan Forma Plus, daha büyük alanlara tedavi yapılmasını mümkün kılan bir aparata sahiptir. Üst kollardaki sarkmalar, karın bölgesindeki elastikiyet kaybı, bacak ve kalçaları sıkılaştırmak için kullanılır. Kısacası vücutta ihtiyaç duyulan her bölgeye uygulanabilir. Forma Plus, cilt ısısını ölçen bir teknolojiye de sahiptir. Bu sayede cilde güvenli bir şekilde optimum enerji iletilir. Böylece daha etkili sonuçlar almak mümkün oluyor. İşlem ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin daha sıkı, daha genç bir görünüm almasını sağlar. Haftada bir seans olmak üzere, altı haftalık bir tedavi protokolü önerilir.