Vücut Şekillendirme

Vücut şekillendirme sistemleri ile daha biçimli, ince ve çekici bir siluete kavuşmak mümkün. 

Cerrahi operasyon gerektirmeyen müdahalelerle daha sıkı bir vücut vadeden teknikler, istenilen bölgelerdeki yağ hücrelerinin küçülmesini sağlayarak hem incelme hem de daha genç bir siluet yaratıyor. Diyete ve egzersize direnç gösteren, fazla yağlarından, elastikiyetini kaybetmiş vücut hatlarından şikâyetçi olan herkes, ultrason ve radyo frekans gibi farklı enerjilerle etki eden teknolojilerden faydalanabilir. Karın, kalça, sırt ve bacakları yeniden şekillendiren, bu bölgelerdeki cildin sıkılığını artıran ya da bölgesel fazlalıkları yok eden Zeltiq, EMSculpt, BodyFx, Forma Plus, UltraShape, VShape ya da VelaShape gibi sistemlerden hangisinden fayda sağlayabileceğiniz beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza göre belirleniyor.

Hızlı Vücut Şekillendiren Yöntemler

 

CoolSculpting Vücut Şekillendirme

Bölgesel fazlalıkları kalıcı olarak yok eden CoolSculpting, yağ hücrelerini dondurarak bütünlüklerini bozmak ve sonrasında vücuttan atılmalarını sağlamak üzere tasarlanmış teknoloji. Sistemin uygulandığı bölgelerde, yağ dokusunun sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Kristalize olan ve hücre zarları zarar gören yağ hücreleri parçalanarak yok oluyor ve zaman içinde metabolize olarak bölgeden atılıyor. İşlem sırasında önce bölgesel fazlalığınızın olduğu yer ya da yerler belirleniyor. Ardından cilt yüzeyine soğuğa bağlı bir hasar oluşmasını engelleyen jel pedler yerleştiriliyor. Cilt altındaki yağ dokusu yaklaşık bir saat boyunca düşük bir ısıya maruz bırakılıyor. Donma etkisi ile yağ hücrelerinde programlanmış bir hücre ölümünü tetikleyen tedavinin en önemli özelliği genelde tek bir seansın yeterli olması. İşlem, sadece bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin %20-%40 kadarını kalıcı olarak yok etse de, yağ dokusunun çok fazla olduğu durumlarda ikinci bir seans gerekebiliyor. CoolSculpting, tedavisinin inceltici etkisi işlemden iki hafta sonra gözlenmeye başlıyor, üçüncü ay itibariyle de nihai halini alıyor.

EmSculpt Neo Vücut Şekillendirme

EmSculpt Neo iki enerjiyi bir arada kullanarak 30 dakikalık seanslarda yağ dokusunu azaltırken kas kütlesini artıran dünyanın ilk ve tek invazif olmayan vücut şekillendirme teknolojisidir. Bilimsel çalışmaların tamamı EmSculpt Neo’nun yağ yakımında ve kas yapımında tutarlı sonuçlar sağladığını gösteriyor. EmSculpt Neo senkronize olarak radyo frekansı ve yoğun odaklı elektromanyetik frekansı (HIFEM) enerjileri ileterek etki eder. Klinik çalışmalar yağ yakımında ortalama %30, kas yapımında ise %25 artış gibi çarpıcı sonuçlar elde edildiğini gösteriyor. Emsculpt Neo tedavi haftada bir defa olmak üzer 4 seanstan oluşur.  İşlem tek bir bölge için ortalama 30 dakika sürer. Karın, bel çevresi, kalça, kol veya bacak şekillendirmede kullanılabilen teknoloji hem kas hem de yağ dokusuna aynı anda etki ederek tedavi edilen bölgede dramatik sonuçlar elde edilmesini sağlayabilirsiniz.  EmSculpt Neo tedavi seanslar son derece konforlu ve sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz. Hastalar tedavi bittikten hemen sonra gündelik hayatına geri dönebilirler. İşlem sonrasında tedavi uygulanan bölgelerde sızı olması normaldir aynı sıkı egzersiz yaptıktan sonra kaslarınızda hissettiğiniz ağrılar gibi.

Exion Vücut Şekillendirme

Exion Vücut tedavisi sisteminde radyo frekansı ve ultrason enerjilerinin kombinasyonunu kullanıyor. Yüz uygulaması ile aynı enerjiden tek fark karın gibi büyük bölgelerin tedavisine olanak sağlayan daha büyük bir aplikatöre sahip olması. Bu aplikatör aynı zamanda sutyen hattındaki fazlalıklar, kalça kenarlarında ve diz üstlerinde çıkıntı yaratan fazla yağ dokusu gibi ulaşılması zor bölgelerin hedef alınmasını ve vücuda kontur vermede başarılı sonuçlar elde etmeyi mümkün kılıyor. Exion Vücut aplikatörü, vücudu şekillendirmeyi kolaylaştıran ve daha çekici vücut hatları yaratmada başarılı sonuçlar sağlayan etkili bir tedavi sunuyor. Exion Vücut’un faydalar vücudun daha geniş alanlarında cilt elastikiyetini artırıyor, cildi sıkılaştırıyor. Cildin daha derin katmanlarının tedavisi için aktif cilt soğutma teknolojisinden yararlanıyor. Sutyen hattı, kalça kenarları ve dizler gibi tedavisi zor bölgelerdeki fazla yağ dokusunu azaltarak daha biçimli bir siluet yaratıyor. Tedavi protokolü 4 seanstan oluşuyor.

BodyFx ile Vücut Şekillendirme

FDA onaylı bir sistem olan BodyFx, silueti biçimlendirmek için radyo frekans enerjisi ve vakumdan faydalanıyor. Cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş ya da travma yaratmadan cildi sıkılaştıran, selülit görünümünü hafifleten BodyFx, vücut gençleştirme ve incelmede etkili olan yenilikçi bir teknoloji. Uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerini parçalayarak bölgesel fazlalıklara müdahale eden BodyFx daha çekici bir vücut için teknolojinin vardığı son noktalardan biri. Sadece 30-60 dakika süren işlem haftada 1 seans uygulanıyor, 6-8 seans yeterli.

Forma Plus ile Vücut Şekillendirme

Forma hem yüz hem de vücut şekillendirmede uygulanabilen yeni nesil bir lazer bir teknolojidir. Vücuttaki popüler tedavi alanları üst kollardaki sarkmalar, karın bölgesindeki elastikiyet kaybı, bacak ve kalçaları sıkılaştırmada etkilidir. Ancak vücudun sıkılaşmaya ihtiyaç duyulan her bölgesine uygulanabilir. Tedavi sırasında cilt ısısını ölçen bir sistem sayesinde, cilde iletilen enerji seviyesinin ayarlanabilmesi optimum sonuçlar almayı sağlayabilirsiniz Ciltteki kolajen ve elastin üretimini uyararak eden, silueti biçimlendiren Forma Plus’ın daha genç ve düzgün bir siluet yaramada teknolojinin vardığı son noktalardan biridir. Haftada bir seans olmak üzere, 7-10 gün ara ile bir tedavi protokolü önerilir. Eğer elastikiyet kaybı hafifse arzu edilen sonuçlar daha az seansla elde edilebilir, seans aralıkları on-on beş güne çıkabilir.

Vücut Şekillendirmede VShape

Radyo frekans dalgaları ve yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiren VShape, cilt altına güçlü bir ısı enerjisi göndererek etki ediyor. Odaklı ultrason dalgaları ile yağ hücrelerini parçalayarak incelme etkisi yaratırken, ısı enerjisi ile de ciltteki kolajen üretimini artırarak cildin daha elastik, daha sıkı bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Teknolojinin en önemli özelliklerinden biri de, tedavi süresini yarı yarıya kısaltması. Büyük aplikatörü ve yenilikçi ultrason teknolojisi ile 25 dakika gibi kısa sürede optimum bölgede çalışmayı mümkün kılıyor. Hastanın durumuna göre 4-6 seans olarak uygulanan sistem, bacak, kalça, bel ve karın bölgesini şekillendirmede başarılı sonuçlar sağlayabilirsiniz.  

Hemen Doktorunuza Sorun

OKUMAYA DEVAM EDİN

1 Sıkça Sorulan Sorular
G***
Alt popo ve iç bacakta gevşeme ve aynı zamanda popo altında “banana roll” denen bir problemim var. Nasıl bir çözüm önerirsiniz?
Merhabalar. Vücuttaki elastikiyet kaybına karşı kullandığımız bazı sistemler var. Bunların başında Thermage Body geliyor. Bir radyo frekans teknolojisi olan Thermage Body cilt altına enerji göndererek ciltte sıkılaşma sağlıyor. Sistem vücutta elastikiyet kaybı olan her bölgeye uygulanabiliyor. Thermage Body’nin en önemli avantajı tek seanslık bir tedavi olması. Vücut sıkılaştırmada kullandığımız diğer bir sistem ise Forma’dır. Forma, hem yüz hem de vücut şekillendirmede uygulanabilen yeni nesil bir lazer bir teknolojisidir. Vücut uygulaması olan Forma Plus, daha büyük alanlara tedavi yapılmasını mümkün kılan bir aparata sahiptir. Üst kollardaki sarkmalar, karın bölgesindeki elastikiyet kaybı, bacak ve kalçaları sıkılaştırmak için kullanılır. Kısacası vücutta ihtiyaç duyulan her bölgeye uygulanabilir. Forma Plus, cilt ısısını ölçen bir teknolojiye de sahiptir. Bu sayede cilde güvenli bir şekilde optimum enerji iletilir. Böylece daha etkili sonuçlar almak mümkün oluyor. İşlem ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin daha sıkı, daha genç bir görünüm almasını sağlar. Haftada bir seans olmak üzere, altı haftalık bir tedavi protokolü önerilir.