EmSculpt Neo mu? Yoksa CoolSculpting mi?

Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt Neo mu yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aralarında ne gibi farklar var? Merak ettiğiniz her şey bu yazıda…

Medikal estetik alanında son on yılın en devrimsel teknolojilerinden biri hiç kuşkusuz CoolSculpting sistemidir. Bu teknolojiye kadar yağ hücrelerini parçaladığını iddia eden pek çok cihaz vardı ama CoolSculpting sayesinde bu iddia ilk defa bir iddia olmaktan çıkıp gerçeğe dönüştü. CoolSculpting sayesinde artık liposuction kadar etkili sonuçlar elde etmek mümkün, hem de ameliyatsız, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan. CoolSculpting’den seneler sonra gelen EmSculpt Neo ise vücut biçimlendirmeye yepyeni bir yaklaşım getirerek, odak noktasına daha önce medikal estetik alanının dışında kalan kas dokusunu alırken, yağ yakma konusunda da son derece etkili sonuçlar sağlıyor. EmSculpt Neo işlem yapılan bölgedeki kas kütlesinde ortalama % 25 artış, yağ dokusunda ise ortalama %30 azalma sağlıyor. Sistemin bir diğer etkisi de yağ yakımın optimum seviyeye taşıyan radyo frekans enerjisinin cilt elastikiyetinde ve cilt kalitesinde iyileşme sağlaması.

CoolSculpting’in Etki Mekanizması
CoolSculpting işlemi sırasında derinin altındaki yağ dokusu, kontrollü bir şekilde soğutulur ve yağ hücreleri donarak kristalize olur. Hücre bütünlükleri bozularak parçalanan yağ hücreleri zaman içinde vücuttan kalıcı olarak atılır.

Tek bir seansta yağ dokusunun %30 - %35 kadarını yok eden tedavi sonrasında dikkat etmeniz gereken tek bir şey var, o da kilo kontrolü. İşlemden bir süre sonra parçalanan yağ hücreleri vücuttan kalıcı olarak atılıyor ve bölgesel fazlalıklar gözle görünür bir şekilde azalırken siluet daha biçimli bir hal alıyor.

EmSculpt Neo ile Daha Sıkı, Daha İnce Bir Vücut

EmSculpt Neo yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji sayesinde uygulanan bölgedeki kasların kasılmasını sağlayan, özellikle karın, kalçalar, kol ve bacakları biçimlendirmek için tasarlanmış bir sistem. Her seans yaklaşık yarım saat sürüyor ve bu süre boyunca bölgedeki kaslar ortalama 20 bin kez kasılıyor. Bir nevi yarım saatte 20 bin mekik veya squat çekmek gibi...

EmSculpt kas dokusunu artırırken yağ hücrelerini de parçalıyor. Söz konusu etkinin ardında iki faktör var. İlki kasların bu derece çalışması sonucunda ortaya çıkan kimyasallar. Bu kimyasallar tedavi edilen bölgedeki yağ dokusuna sinyal göndererek yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlıyor. İkinci faktör ise işlem yapılan bölgeye iletilen radyo frekans enerjisi. Radyo frekans enerjisi yağ yakımının artmasını sağlıyor. Araştırmalar, 4 seans sonunda işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun %30 oranında azaldığını, kas liflerindeki artışın ise %25 civarında olduğunu gösteriyor. Bu da daha sıkı ve düz bir karın, daha biçimli, kalkık bir popo, daha kaslı, daha ince kollar ve bacaklar anlamına geliyor.

Hangisi Daha İyi?

Forma girmek, daha çekici bir vücuda sahip olmak için en yeni teknolojilerden faydalanmak isteyen tüm kadınların kafasını aynı soru kurcalıyor? “Hangi teknoloji daha iyi, EmSculpt Neo mı yoksa CoolSculpting mi?”

Bu soruyu “Bu sistemlerin hangisi benim için daha uygun?” şeklinde sormak çok daha uygun olacaktır. Çünkü cevap hastaya, hastanın ihtiyacına göre değişiyor. CoolSculpting bölgesel fazlalıkları azaltmada, o bölgelerdeki yağ dokusunun hacmini küçültmede altın standarttır. Diğer yandan EmSculpt Neo ile CoolSculpting teknolojisiyle elde edemeyeceğiniz bir fayda sağlarsınız. Eğer sorununuz bölgesel fazlalıklara eşlik eden kas kaybı ise EmSculpt Neo sizin için daha doğru bir seçenektir. Kas kaybı kendini vücudun yumuşaması, gevşemesi ile gösterir.

EmSculpt İçin Uygun Adaylar

EmSculpt Neo kas dokusuna etki eden ilk ve tek teknolojidir. EmSculpt Neo öncesine kadar kasları çalıştırmanın tek yolu egzersiz yapmaktı. Bu teknoloji ile birlikte medikal estetik dünyasına kasları güçlendirerek daha biçimli bir siluet yaratan bir tedavi de eklenmiş oldu. Sistemi bu kadar özel yapan ise kasları egzersiz ile mümkün olmayan bir seviyede çalıştırması ve bunu yaparken yağ kaybında da başarılı sonuçlar sağlaması. Düzenli olarak spor yapanlar bile kas kütlelerini ve performanslarını artırmak için EmSculpt Neo sisteminden faydalanabilirler.

Yani eğer kaslarınızdaki gevşeme konusunda endişeleriniz varsa ve daha sıkı, daha formda görünmek istiyorsanız hedeflerinize sadece Emsculpt Neo teknolojisi ile ulaşabilirsiniz. Emsculpt Neo kalçalarını sıkılaştırmak, kalçalarında lift etkisi yaratmak, hamilelik sırasında karın kaslarında meydana gelen gevşeme ve ayrılmaya müdahale etmek isteyenlere etkili bir tedavi olanağı sağlar. Çalışmalara göre sadece dört seans EmSculpt Neo tedavisi hamileliğe bağlı karın kası ayrılmasını %12 oranında iyileştiriyor.

Zayıf olduğunuz halde vücudunuzdan hoşnut değilseniz, EmSculpt Neo tedavisi için doğru kişisiniz. Kaslara etki yerine eden, kas dokusunu artırarak güçlendiren EmSculpt Neo, vücudun daha biçimli, daha sıkı görünmesini sağlar. Aynı zamanda vücuttaki gevşemeyle kendini gösteren kas kaybı ve o bölgelerdeki yağ fazlalığından şikâyetçi olanlar da EmSculpt Neo tedavisi için uygun adaylardır.

CoolSculpting için Uygun Adaylar

EmSculpt Neo medikal estetik alanında kas dokusuna etki eden, kas kütlesini artıran, sıkılaştıran ilk tedavi olsa da yağ hücrelerini parçalamada ve azaltmada ortalama %30 bir sonuç sağlıyor. CoolSculpting tedavisinde ise yağ dokusundaki azalma ortalama % 35’lere kadar çıkıyor. Eğer kas kaybınız, kaslarınızda gevşeme varsa ve buna işlem yapılacak bölgedeki yağ fazlalığı da eşlik ediyorsa EmSculpt Neo tedavisi için doğru hasta adayısınız demektir.

Ancak sizi esas rahatsız eden diyet ve egzersize rağmen bir türlü kurtulamadığınız bölgesel fazlalıklarınızsa ve belli yerlerde toplanan bu yağ dokusu siluetinizi bozacak şekilde belirginse CoolSculpting tedavisi sizin için daha doğru bir seçenek olabilir.

Ancak şu da unutulmamalı; çoğu zaman hangi tedavinin doğru tercih olduğunu anlamak bu kadar kolay değildir. O zaman optimum sonuçları hangi teknolojinden sağlayacağınızı medikal estetik uzmanınız belirleyecektir. 

Tedaviyi Şikâyetçi Olduğunuz Bölge de Belirler
CoolSculpting teknolojisini öne çıkaran bir diğer özellik ise son yıllarda sisteme eklenen el aparatlarıdır. Böylece cihaz artık vücuttaki tüm bölgesel fazlalıklarda kullanılabiliyor.

Mesela canınızı sıkan karnınızdan ziyade belinizdeki fazlalıklarsa o zaman sizin için doğru tedavi CoolSculpting teknolojisidir. Sorun dizlerinizdeki ya da sutyen hattınızdaki yağ dokusu mu? Yine CoolSculpting tedavisinden faydalanmanız gerekiyor. EmSculpt Neo sistemi daha düz bir karın, daha biçimli kollar, daha çekici bacaklar, daha kalkık ve sıkı kalçalar yaratmakta etkilidir. Eğer vücudunuzdaki bölgesel fazlalık bu bölgelerin dışında kalıyorsa sizin için tek seçenek CoolSculpting teknolojisidir.

Seans Sayısı da Tercih Nedeni Olabilir

Her iki tedavi için de uygun adaylar için seans sayısı belirleyici bir faktör olabilir. CoolSculpting tek bir seansta yağ dokusunda %30 - %35’lere varan sonuçlar sağlarken, EmSculpt Neo ile ortalama %30 yağ kaybı dört seansta elde edilir.

Dilerseniz şimdi bu bilgileri kısaca toparlayalım…
• CoolSculpting için ideal hasta profili: Uzmanlığı yağ hücrelerini parçalamaktır. Eğer işlem yapılacak bölgede kas kaybı, gevşeme yoksa CoolSculpting tedavisi için doğru bir adaysınız.

 • EmSculpt Neo için ideal hasta profili: Zayıf oldukları halde Karın, bacak, kalça ve kollarındaki gevşemeden şikayetçi olanlar ve sorunlu bölgede yağ kaybından da faydalanabilecek hastalar için doğru seçenek Zayıf oldukları halde vücutlarındaki yumuşaklıktan, kas kaybından şikâyetçi olanlar için doğru seçenek EmSculpt Neo teknolojisidir. EmSculpt Neo’dan vücutlarındaki kas kaybından, gevşemeden şikayetçi olan zayıf hastalar; düzenli spor yapsalar da kas kütlelerini ve performanslarını artırmak isteyenler de faydalanabilir.
 • Bölgesel seçenekler: CoolSculpting üst kol, diz kenarları, bacaklar, karın, basenler, sütyen hattı, kalça, belin iki yanındaki fazlalıklarda, yani vücuttaki yağ birikiminin fazla olduğu hemen tüm bölgelerde uygulanabilen bir teknolojidir. EmSculpt Neo ise karın, kalçalar, kollar ve bacaklarda kullanılabiliyor, bu bölgelerdeki kasları sıkılaştırarak lift etkisi yaratıyor, yağ dokusunu azaltarak incelme sağlıyor.
 • Zaman etkisi: EmSculpt Neo seansları bir hafta arayla uygulanır ve her bir bölgenin seansı 30 dakika sürer. Optimum sonuçlar dördüncü seans tamamlandıktan 2 ay sonra görülür. CoolSculpting tedavisinin sonuçları yağ hücrelerinin lenf sistemi tarafından atılmaya başlaması ile ortaya çıkar. Bu süreç uygulamadan kısa süre başlasa da nihai sonuç için 12 haftalık bir süre geçmesi gerekiyor.
 • Güvenlik karnesi: Her iki sistem de FDA tarafından onaylanmıştır. FDA onayı şu anlama geliyor: Bu tedaviler etkili ve güvenli tedavilerdir. Yani iki teknoloji üzerine de klinik çalışmalar yapılmış ve işe yaradıkları kanıtlanmıştır.
 • İyileşme süreci: EmSculpt Neo ve CoolSculpting hastayı sosyal yaşamından uzaklaştırmayan, iyileşme süreci gerektirmeyen sistemlerdir.
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...