EmSculpt

EmSculpt Neo daha biçimli bir vücut için teknolojinin vardığı en son noktayı temsil ediyor…  Egzersiz yapmadan karın kaslarını güçlendirmek, kalçalarınızı, bacaklarınızı ve kolları biçimlendirmek mümkün. Üstelik sistemin işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerini parçalamak gibi önemli bir mahareti var.

Kaslarınız ne kadar güçlü olursa vücudunuz da o kadar sıkı ve çekici görünür. İlk gençlik yıllarınızla aynı kiloda olsanız bile vücudunuzun farklı ve daha kilolu görünüyorsa bunun nedeni kas kaybıdır. Bu kadar da değil. Mesela karın kaslarınızı ele alalım. Karın kaslarınızın formda olması sadece daha düz, çekici bir karına sahip olmanız anlamına gelmiyor. Güçlü karın kasları dimdik durmanızı, kusursuz bir postüre sahip olmanızı da sağlar.

Yıllarla birlikte aşağı doğru düşen, yuvarlak formunu kaybeden kalçalar, poponuzdaki kasların yerçekimine karşı koyamayacak kadar zayıfladığı anlamına geliyor. Bacaklarınızdaki gevşeme ise eteklerle aranızın açılmasına yol açıyor. Peki, kaslarınızı ve siluetinizi forma sokmanın tek yolu spor salonundan çıkmamak mı?

Eskiden spor dışında kasları forma sokmanın herhangi bir yolu yoktu. 2018 yılında geliştirilen EmSculpt kaslara etki eden bir teknoloji ile bölgesel incelme sistemleri arasında önemli bir yer edindi. Sistemin etkinliği artırılmış, mükemmelleştirilmiş versiyonu olan EmSculpt Neo ile teknolojinin hem kas yapımı hem de yağ yakma özellikleri daha da ileri düzeylere taşındı.

Nasıl Etki Ediyor?

EmSculpt Neo etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış bir teknolojidir ve yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik enerji kullanarak etki eder. Bu güçlü enerji sayesinde tedavi edilen bölgedeki kasların kasılması sağlanır. Yarım saat gibi kısa bir sürede kasların ortalama 20 bin defa kasılmasını sağlayan teknoloji, egzersizle bile mümkün olmayan sonuçlar elde edilmesini mümkün kılıyor.

Kasların bu derece yoğun şekilde çalışması ise sadece kas liflerinin yoğunluğunu artırmakla kalmıyor aynı zamanda tedavi edilen bölgedeki yağ yakımını da artırıyor.  Kasların forma girmesi ve yağ hücrelerinin parçalanması ile birlikte optimum sonuçlar elde etmek mümkün oluyor.

EmSculpt Neo’nun yağ yakımını hızlandıran bir diğer özelliği de sisteme eklenen radyo frekans enerjisidir. Yağ hücrelerinin ısısını artıran radyo frekans kasların kasılması ile tetiklenen yağ yakımı sürecini destekliyor ve işlem sırasında daha fazla yağ yakılmasını sağlıyor. Radyo frekans enerjisinin olumlu bir yan etkisi daha var, cildi sıkılaştırması, cildin elastikiyetini artırması.

Yapılan klinik çalışmaların sonuçlarına göre EmSculpt Neo tedavisi sonrasında…

  • Yağ dokusu %30 ortalama azalıyor
  • Kas kütlesi %25 ortalama artıyor
  • Hamilelerle rastlanan karın kası ayrılmasını %19 ortalama iyileştiriyor
  • Karın bölgesinde ortalama 5.9 santim incelme sağlıyor

Dümdüz Bir Karın

Karın yoğun diyet ve egzersiz programına rağmen bile forma girmesi en zor bölgedir, özellikle de hamilelik sonrasında. EmSculpt Neo yağ dokusunun altındaki kasları güçlendirir, kas yoğunluğunun artmasını sağlar ve yağ hücrelerini parçalayarak daha düz ve atletik bir karın bölgesi yaratır.

EmSculpt Neo hamileliğin yarattığı baskı nedeniyle ayrılan karın kaslarını birleştirmekte de etkili olduğunu gösteren çalışmalar var.  Karın kaslarındaki bu ayrılma karnın çıkık görünmesine neden olur ve hamilelik öncesindeki görünümünüze kavuşmanızı engeller. Hamilelik sonrasında oluşan karın deformasyonuna karşı önemli bir fayda sağlayan EmSculpt Neo karın kaslarında oluşan ayrılmayı %19 oranında azalttığına dair bilimsel bulgular var.  

EmSculpt Neo’nun karın kaslarını güçlendirici, forma sokucu etkisi tedaviyi erkeklerin de ilgi alanına sokuyor. Güçlü, belirgin karın kasları yaratmakta etkili olan EmSculpt Neo, karın bölgesinde sporla elde edilmesi son derece güç bir etki yaratması ile ön plana çıkan bir tedavi.

EmSculpt ile Çekici Kollar

EmSculpt ilerleyen yaşla birlikte sıkılığını kaybeden, gevşeyen kolları forma sokmakta da son derece etkili bir tedavidir. Yaz aylarında kısa kollu kıyafetler giymekten kaçınıyor, kollarınızdaki sarkmadan, tombulluktan rahatsız oluyorsanız EmSculpt Neo tedavisi için uygun bir adaysınız.

Biçimli kollara sahip olmanın tek yolu bu bölgedeki kasları çalıştırmak, fazla yağları yakmaktır. EmSculpt Neo da bunu  etkin bir şekilde yapmanızı sağlıyor. Spor salonunda vakit geçirseler bile kollarında istedikleri görünüme ulaşmakta zorlanan kadın ve erkekler bu tedaviden faydalanabilir. 

4 D Bacak Şekillendirme

Bacaklar vücudun forma sokması en zor bölgelerinden biridir. Düzenli olarak spor yapanlarda bile bacaklarda gevşeme ve sarkma görülebiliyor. EmSculpt Neo bu zorlu bölgede de ön plana çıkan, başarılı sonuçlar sağlayan bir tedavi. Sistemin özelliği ön, arka, iç bacaklar ve basenlerde (bacakların dış kısmı)  dört boyutlu bir tedavi sağlaması.  EmSculpt Neo teknolojisi baldırları şekillendirmekte de etkili. Kas yapıcı ve yağ yakıcı etkisi daha biçimli bacaklar, daha çekici baldırlar yaratıyor.

Bacakların daha sıkı ve daha formda görünmesi kadınların vücutlarıyla daha barışık olmasını, etek, elbise, şort gibi bacakları ön plana çıkaran kıyafetler içinde kendilerini daha çekici hissetmelerini sağlıyor. 

Kalça Biçimlendirmede EmSculpt Neo

Özellikle kalçalarının formunu kaybetmesinden ve popo düşüklüğünden şikâyetçi olan hastalar EmSculpt Neo tedavisinden ciddi faydalar sağlayabilir. EmSculpt Neo popo düşüklüğünde ve kalça biçimlendirmede etkili olan dünyadaki ilk ve tek ameliyatsız çözümdür.  EmSculpt Neo daha yuvarlak, daha kalkık kalçalar yaratmakta, bu bölgedeki fazla yağ dokusunu azaltmada son derece etkili bir tedavidir. 

Aklınıza gelen sorular ve cevapları…

Olumlu etkilerini görmek için kaç seans yapılması gerekiyor?

Tedavi protokolü 7-10 gün arayla yapılan 4 seanstan oluşuyor.

İşlemin sonucu ne zaman meydana çıkıyor?

Tedaviden hemen sonra işlem yapılan bölgenin daha sıkı, kasların daha belirgin olduğunu fark edeceksiniz. Ama optimum sonuçlar için ilk seansın üstünden üç ay geçmesi gerekiyor. 

Güvenli bir işlem mi?

İşlemin güvenli olduğu kanıtlanmıştır. EmSculpt Neo FDA onaylı bir teknolojidir.

Ağrılı bir tedavi mi?

Yarım saat kadar süren tedavi ağrısız bir tedavidir. Bazı hastalar kasları yoğun bir şekilde çalıştıran tedaviyi ‘garip bir his’ şeklinde tasvir etseler de acı verici bir işlem olmadığı yolunda hem fikirler. 

İyileşme sürecine gerek duyulur mu?

İşlemden hemen sonra normal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Tedavi edilen bölgede, çok fazla egzersiz yaptığınızdakine benzer ağrı ve sızılar olacaktır. Bunlar tamamen normaldir ve birkaç gün içinde geçer.

Alınan sonuçların kalıcılığı ne kadardır?

Klinik çalışmalar tedavinin olumlu etkilerinin bir yıl sonra bile devam ettiğini gösteriyor. Ancak aynı egzersizde olduğu gibi tedavinin sonuçlarının devamlılığı için ara seanslar yapılması önerilir. Koruyucu etki için nasıl bir program izlenmesi gerektiği doktorunuz tarafından belirlenir.

Hemen Doktorunuza Sorun

OKUMAYA DEVAM EDİN

13 Sıkça Sorulan Sorular
A***
Merhaba hocam 1ay önce tüp mide ameliyatı oldum. Fakat alt göbek yağım çok. EmSculpt seansı alsam tüp mide açısından zararı olur mu? Bir de göbek yağı eritmede kesin sonuç –veriyor mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Afet Hanım. EmSculptNeo işleminin yağ dokusunu önemli öcüde azaltırken kas kütlesini artırdığı klinik olarak kanıtlanmıştır. Ancak bu tedavi için ameliyat sonrası kan sulandırıcının bittikten sonra kol ve bacak bölgelerinize gire biliniriz. Ameliyattan dört ay sonra karın bölgesini işlem yaptıra bilirsiniz. Tabii bunu esas danışmanız gereken kişi ameliyatı yapan doktorunuz olmalı.
N***
EmSculpt kaç seans yaptırmak lazım?
Emsculpt Neo tedavi protokolü genellikle 5-7 gün arayla planlanan dört seanstan oluşur.
N***
Merhaba, 47 yaşındayım. Göbek bölgemden rahatsız oluyorum. EmSculpt tedavisi yaptırabilir miyim? Şeker hastası olduğum için bu işlemin yan etkisi var mı? Bir de ücret nedir?
Merhabalar Nilüfer Hanım. Tedavi edilen bölgedeki kas yapımını artıran ve yağ yakıcı etkisi olan EmSculpt sisteminden faydalanabilirsiniz. Tedavinin hastalığınızı olumsuz etkileyecek herhangi bir yan etkisi yoktur. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
S***
EmSculpt Neo uygulaması emzirme döneminde yapılır mı?
Merhabalar Seyda Hanım. EmSculpt Neo uygulamasının emzirme döneminde yapılmasının herhangi bir sakıncası yoktur.
N***
Emsculpt uygulamasının popo işlemi için fiyatını sormak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
EmSculpt yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile tedavi edilen bölgedeki kasların kasılmasını sağlar. Popo, karın kol ve bacakları biçimlendirmek için tasarlanmış bir sistemdir. FDA onaylı işlem sadece kasları biçimlendirmekle kalmaz aynı zamanda o bölgedeki yağ dokusunda da azalma sağlar. Her seans yaklaşık yarım saat sürer. Tedavi bir gün arayla ve 6 seans olarak uygulanır. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
B***
Kliniğinizde EmSculpt teknolojisinden erkeklerde yararlanabiliyor mu? 6 seanslık paket fiyatınız nedir? Teşekkür ederim.
Merhabalar Bülent Bey. Kas dokusunu artırmada, vücudu şekillendirmede etkili olan EmSculpt, erkeklerin de faydalandığı bir teknolojidir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Ö***
Alt bacaklarım yapılı, kas yok. EmSculpt uygulanabilir mi? Yan etkisi olur mu?
Merhabalar Özgün Hanım. Baldırlarınıza Emsculpt tedavisi uygulanabilir. EmSculpt bu bölgedeki kasaları çalıştırarak daha biçimli baldırlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Tedavinin hiçbir yan etkisi yoktur. EmSculpt teknolojisi hakkında detaylı bilgiyi internet sitemizde bulabilirsiniz.
M***
Emsculpt, uygulaması nedir. Biraz bilgi verirmisiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Emsculpt, Kas yaparken aynı zamanda yağ yakmanızı sağlayan dünyadaki tek cerrahi olmayan işlemdir. Vücut şekillendirme işlemlerinin içinde devrim yaratan en son teknolojik gelişmedir. Tüm teknolojiler yağ azaltmaya odaklı çalışırken Emsculpt, inceltirken kas yaparak yağ yakar ve fit bir görünüme ulaşmanızı sağlar.
L***
EmSculpt yöntemi hakkında fiyat bilgisi almak istiyorum?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Lina Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır
D***
Altı ay önce doğum yaptım ve kızımı hala emziriyorum. Karnımdan şikâyetçiyim, emzirirken EmSculpt tedavisi yaptırabilir miyim?
Sezaryen doğum yapmış anneler Emsculpt tedavisi yaptırabilmek için en az 6 ay beklemeli ki, kesi yeri tamamen iyileşmesini bekliyoruz. Normal doğumdan yapıldıysa 2-3 ay geçmesini bekliyoruz. Bu tedavinin emzirirken yapılmalarında herhangi bir sakınca yoktur.
B***
Merhaba Emclupt uygulaması sadece karın ve popo için mi? Kol iç bacak için de uygulanabilir mi?
Merhabalar Başak Hanım. Teknoloji şimdilik sadece karın ve popoya uygulanabiliyor. Ancak üretici firmanın farklı bölgeler için tasarlanmış aplikatörler üzerinde çalıştığını biliyorum. Yakın gelecekte sistemin kullanım alanları da genişleyecektir.
N***
Emsculpt 4 seans için fiyat bilgisi alabilir miyim?
Merhabalar. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Y***
İyi günler Ankara da oturuyorum. EmSculpt’ı önerebileceğiniz bir yer var mı Ankara’ da? Bir de ücreti nedir acaba?
Merhabalar EmSculpt tedavisinin Ankara’da nerede yapıldığı hakkında bir bilgim yok. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.