EmSculpt

EmSculpt daha biçimli bir vücut için teknolojinin vardığı en son noktayı temsil ediyor…  EmSculpt ile egzersiz yapmadan karın kaslarını güçlendirmek, kalçalarınızı biçimlendirmek, daha formda kollara, daha çekici bacaklara kavuşmak mümkün.  

Kaslarınız ne kadar güçlü olursa vücudunuz da o kadar sıkı ve çekici görünür. İlk gençlik yıllarınızla aynı kiloda olsanız bile vücudunuzun farklı ve daha kilolu görünüyorsa bunun nedeni kas kaybıdır. Bu kadar da değil. Mesela karın kaslarınızı ele alalım. Karın kaslarınızın formda olması sadece daha düz, çekici bir karına sahip olmanız anlamına gelmiyor. Güçlü karın kasları dimdik durmanızı, kusursuz bir postüre sahip olmanızı da sağlar.

Yıllarla birlikte aşağı doğru düşen, yuvarlak formunu kaybeden kalçalar, poponuzdaki kasların yerçekimine karşı koyamayacak kadar zayıfladığı anlamına geliyor. Peki, kaslarınızı ve siluetinizi forma sokmanın  tek yolu spor salonundan çıkmamak mı? Bugüne kadar öyleydi, ancak yeni geliştirilen ezber bozan bir teknoloji sayesinde artık vücut biçimlendirmenin en önemli faktörlerinden birine de müdahale etmek mümkün.

Eskiden spor dışında kasları forma sokmanın herhangi bir yolu yoktu. EmSculp bu anlamda bir ilk. Ancak egzersiz yapmadan kaslarınızı güçlendiren bu teknolojinin maharetleri bu kadarla da sınırlı değil. EmSculpt kasları çalıştırırken aynı zamanda yağ hücrelerini de parçalayarak bölgesel fazlalıklarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

Nasıl Etki Ediyor?

EmSculpt etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış bir teknolojidir ve yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik enerji kullanarak etki eder. Bu güçlü enerji sayesinde tedavi edilen bölgedeki kasların kasılması sağlanır. yarım saat gibi kısa bir sürede kasların ortalama 20 bin defa kasılmasını sağlamasını sağlıyor. Bu da egzersizle bile mümkün olmayan sonuçlar elde edilmesini mümkün kılıyor.

Kasların bu derece yoğun şekilde çalışması ise sadece kas liflerinin yoğunluğunu artırmakla kalmıyor aynı zamanda tedavi edilen bölgedeki yağ yakımını da artırıyor. Kasların forma girmesi ve yağ hücrelerinin parçalanması ile birlikte optimum sonuçlar elde etmek mümkün oluyor.

EmSculpt ile Karın Kası

Karın yoğun diyet ve egzersiz programına rağmen bile forma girmesi en zor bölgedir, özellikle de hamilelik sonrasında. EmSculpt yağ dokusunun altındaki kasları güçlendirir, kas yoğunluğunun artmasını sağlar ve yağ hücrelerini parçalayarak daha düz ve atletik bir karın bölgesi yaratır.

EMSculpt’ın hamileliğin yarattığı baskı nedeniyle ayrılan karın kaslarını birleştirmekte de etkili olduğunu gösteren çalışmalar var.  Karın kaslarındaki bu ayrılma karnın çıkık görünmesine neden olur ve hamilelik öncesindeki görünümünüze kavuşmanızı engeller. Hamilelik sonrasında oluşan karın deformasyonuna karşı önemli bir fayda sağlayan EmSculpt teknolojisinin karın kaslarında oluşan ayrılmayı %10 oranında azalttığına dair bilimsel bulgular var.  

EmSculpt’ın karın kaslarını güçlendirici, forma sokucu etkisi tedaviyi erkeklerin de ilgi alanına sokuyor. Güçlü, belirgin karın kasları yaratmakta etkili olan EmSculpt, sporla elde edilmesi son derece güç bir etki yaratması ile ön plana çıkan bir tedavi.

Kalça Biçimlendirmede EmSculpt

Özellikle kalçalarının formunu kaybetmesinden ve popo düşüklüğünden şikâyetçi olan hastalar EmSculpt tedavisinden ciddi faydalar sağlayabilir. Sistemin bu sorunda etkili olduğu klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. EmSculpt popo düşüklüğünde ve kalça biçimlendirmede etkili olan dünyadaki ilk ve tek ameliyatsız çözümdür.

EmSculpt özellikle karın ve kalçaları biçimlendirmek için tasarlanmış bir sistem olsa da teknolojinin yaratıcıları sistemi kol ve bacaklarda da kullanmak üzere çalışmalar yapıyor. Ve yakın zamanda EmSculpt menüsüne yeni seçeneklerin de ekleneceği düşünülüyor. 

Kollardaki Sarkmalara Karşı

EmSculpt ilerleyen yaşla birlikte sıkılığını kaybeden, gevşeyen kolları forma sokmakta da son derece etkili bir tedavidir. Yaz aylarında kısa kollu kıyafetler giymekten kaçınıyor, kıyafetlerini kollarınızdaki sarkmayı saklayıp saklayamayacağına göre seçiyorsunuz EmSculpt tedavisi için uygun bir adaysınız.

Biçimli kollara sahip olmanın tek yolu bu bölgedeki kasları çalıştırmaktır. EmSculpt da bunu en etkin bir şekilde yapmanızı sağlıyor. Spor salonunda vakit geçirseler bile kollarında istedikleri görünüme ulaşmakta zorlanan kadın ve erkekler bu tedaviden faydalanabilir. 

Daha Biçimli Bacaklar

Bacaklar vücudun forma sokması en zor bölgelerinden biridir.  Özellikle iç bacaklar. Düzenli olarak spor yapanlarda bile iç bacaklarda gevşeme ve sarkma görülebiliyor. EmSculpt bu zorlu bölgede de ön plana çıkan, başarılı sonuçlar sağlayan bir tedavi.  

Sistem, iç bacaklar dışında bacakların alt kısmını, yani baldırları biçimlendirmede de etkili. Bu bölgedeki kasların daha sıkı ve daha formda görünmesi kadınların vücutlarıyla daha barışık olmasını, etek ve elbise gibi alt bacakları ön plana çıkaran kıyafetler içinde kendilerini daha çekici hissetmelerini sağlıyor. 

Aklınıza gelen sorular ve cevapları…

Olumlu etkilerini görmek için kaç seans yapılması gerekiyor?

Tedavi protokolü iki gün arayla yapılan 6 seanstan oluşuyor.

İşlemin sonucu ne zaman meydana çıkıyor?

Altıncı ve son seanstan iki-üç hafta sonra tedavinin nihai sonucu ortaya çıkıyor. Ancak hastalardan daha ilk seanstan birkaç gün sonra bile işlem yapılan bölgenin daha sıkı ve biçimli göründüğü yolunda geri dönüşler alınıyor. 

Güvenli bir işlem mi?

İşlemin güvenli olduğu kanıtlanmıştır. EmSculpt FDA onaylı bir teknolojidir.

Ağrılı bir tedavi mi?

Karın ve kalçalarda yarım saat kadar süren tedavi kol ve bacaklarda yirmi dakika sürüyor. Bazı hastalar kasları yoğun bir şekilde çalıştıran tedaviyi ‘garip bir his’ şeklinde tasvir etseler de acı verici bir işlem olmadığı yolunda hem fikirler. 

İyileşme sürecine gerek duyulur mu?

İşlemden hemen sonra normal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Tedavi edilen bölgede, boyunca çok fazla egzersiz yaptığınızdakine benzer ağrı ve sızılar olacaktır. Bunlar tamamen normaldir ve birkaç gün içinde geçerler. 

Alınan sonuçların kalıcılığı ne kadardır?

Klinik çalışmalar tedavinin olumlu etkilerinin bir yıl sonra bile devam ettiğini gösteriyor. Ancak aynı egzersizde olduğu gibi bu tedavinin de sonuçlarının devamlılığı için bir-iki yılda bir birkaç seans yapılması önerilir. Koruyucu etki için kaç seansa ihtiyacınız olduğu doktorunuz tarafından belirlenir.

 

Hemen Doktorunuza Sorun

OKUMAYA DEVAM EDİN

8 Sıkça Sorulan Sorular
B***
Kliniğinizde EmSculpt teknolojisinden erkeklerde yararlanabiliyor mu? 6 seanslık paket fiyatınız nedir? Teşekkür ederim.
Merhabalar Bülent Bey. Kas dokusunu artırmada, vücudu şekillendirmede etkili olan EmSculpt, erkeklerin de faydalandığı bir teknolojidir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Ö***
Alt bacaklarım yapılı, kas yok. EmSculpt uygulanabilir mi? Yan etkisi olur mu?
Merhabalar Özgün Hanım. Baldırlarınıza Emsculpt tedavisi uygulanabilir. EmSculpt bu bölgedeki kasaları çalıştırarak daha biçimli baldırlara kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Tedavinin hiçbir yan etkisi yoktur. EmSculpt teknolojisi hakkında detaylı bilgiyi internet sitemizde bulabilirsiniz.
M***
Emsculpt, uygulaması nedir. Biraz bilgi verirmisiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Emsculpt, Kas yaparken aynı zamanda yağ yakmanızı sağlayan dünyadaki tek cerrahi olmayan işlemdir. Vücut şekillendirme işlemlerinin içinde devrim yaratan en son teknolojik gelişmedir. Tüm teknolojiler yağ azaltmaya odaklı çalışırken Emsculpt, inceltirken kas yaparak yağ yakar ve fit bir görünüme ulaşmanızı sağlar.
L***
EmSculpt yöntemi hakkında fiyat bilgisi almak istiyorum?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Lina Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır
D***
Altı ay önce doğum yaptım ve kızımı hala emziriyorum. Karnımdan şikâyetçiyim, emzirirken EmSculpt tedavisi yaptırabilir miyim?
Sezaryen doğum yapmış anneler Emsculpt tedavisi yaptırabilmek için en az 6 ay beklemeli ki, kesi yeri tamamen iyileşmesini bekliyoruz. Normal doğumdan yapıldıysa 2-3 ay geçmesini bekliyoruz. Bu tedavinin emzirirken yapılmalarında herhangi bir sakınca yoktur.
B***
Merhaba Emclupt uygulaması sadece karın ve popo için mi? Kol iç bacak için de uygulanabilir mi?
Merhabalar Başak Hanım. Teknoloji şimdilik sadece karın ve popoya uygulanabiliyor. Ancak üretici firmanın farklı bölgeler için tasarlanmış aplikatörler üzerinde çalıştığını biliyorum. Yakın gelecekte sistemin kullanım alanları da genişleyecektir.
N***
Emsculpt 4 seans için fiyat bilgisi alabilir miyim?
Merhabalar. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Y***
İyi günler Ankara da oturuyorum. EmSculpt’ı önerebileceğiniz bir yer var mı Ankara’ da? Bir de ücreti nedir acaba?
Merhabalar EmSculpt tedavisinin Ankara’da nerede yapıldığı hakkında bir bilgim yok. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.