Bölgesel Zayıflama

bölgesel incelme

İnatçı fazlalıkları yok etmek için geliştirilmiş yeni teknolojilerle bölgesel incelme artık mümkün. Kusursuz bir siluete kavuşmak için bu etkili sistemlerden destek alın.

Teknolojinin de yardımıyla bölgesel zayıflama işlemlerinde büyük aşamalar kaydediliyor. Son yılların en gözde bölgesel incelme tedavileri özellikle ultrason ya da radyo frekans teknolojileri ile etki eden lazer sistemleridir.Son yıllarda bu teknolojilere yağ dokusunu dondurarak bölgesel incelme sağlayan Zeltiq™ CoolSculpting ve yağ hücrelerini parçalayan radyofrenaslı ve vakumlu sistemler de eklendi. Basen, karın ve bel bölgesindeki yağ dokusuna etki eden bu teknolojiler sayesinde artık en inatçı bölgesel fazlalıklara bile neştersiz müdahale etmek mümkün.

Bölgesel İncelme Tedavileri

Lokal Fazlalıklar İçin Zeltiq Coolsculpting
Diyetlere, egzersize, hatta verilen kilolara rağmen bir türlü kurtulamadığınız lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq sistemi, farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Coolsculpting teknolojisi ile etki eden bu sistem, yağ hücrelerini dondurarak vücudu şekillendiriyor. Uygulama sırasında fazla yağ dokusunun bulunduğu bölge vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor. İşlem boyunca jel pedlerle korunan cilt herhangi bir zarar görmezken, yağ dokusu kontrollü bir şekilde soğutuluyor. CoolSculpting, tedavinin ilk dakikalarındaki vakumlama yüzünden hissedilen sızı dışında son derece konforlu bir tedavidir. İşlem, donma etkisi nedeniyle yağ hücrelerinde programlanmış bir hücre ölümünü tetikler. Sonrasında uygulama yapılan bölgede oluşan hafif bir kızarıklık dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. Yağ hücrelerinin sıfır dereceye kadar soğutularak dondurulduğu tedavi yaklaşık 35 dakika sürer ve tek bir seans yeterlidir. İki hafta sonra tedavi edilen bölgedeki küçülme başlıyor, ikinci ve üçüncü aylarda bu daha belirgin bir hal alıyor. Klinik çalışmalar tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 20-40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. Parçalanan yağ hücreleri bir süre sonra metabolize olarak vücuttan atılmaya başlıyor. Bu teknoloji sayesinde artık hiçbir cerrahi işlem olmaksızın yağ dokusuna müdahale etmek mümkün.

EmSCulpt Neo ile Daha Kaslı, Daha İnce Bir Siluet
FDA onaylı EmSculpt Neo, vücut biçimlendirmede çığır açan bir teknoloji. Sistem uygulama yapılan bölgedeki kasları stimule ederek hem kas dokusunu artırıyor hem de yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlıyor. Karın ve kalça biçimlendirmede kullanılan EmSculpt yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile etki ediyor. Sistem, tedavi edilen bölgedeki kasları egzersiz programı ile ulaşılamayacak derecede çalıştırarak daha sıkı bir karın, daha kalkık ve biçimli kalçalara, daha sıkı kollar ve şekilli bacaklara kavuşmayı mümkün kılıyor. İşlem sadece 30 dakika sürüyor ve hastanın ihtiyacına göre 4 seanslık bir tedavi protokolü uygulanıyor. Optimum sonuçlar son seansın tamamlanmasından 4-8 hafta sonra ortaya çıksa da hastalar daha ilk seanstan sonra işlemin etkilerini gözlemlemeye başlıyor. Klinik araştırmalar dört seans sonunda işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun %30 oranında azaldığını, kas liflerinde ise ortalama %25 civarında artış olduğunu. EmSculpt sizi sosyal yaşamınızdan uzaklaştırmadan daha sıkı ve daha biçimli hatlara kavuşmanızı sağlayan bir teknolojidir. Tedavinin hemen ardından günlük yaşamınıza geri dönebilirsiniz. İşlem sonrasında birkaç gün çok fazla egzersiz yaptığınızda hissettiğinize benzer sızı ve ağrılar görülmesi normaldir.

BodyFX Bölgesel İncelme
FDA onaylı bir sistem olan BodyFx, silueti biçimlendirmek için yağ dokusuna ısı enerjisi göndererek yağ hücrelerinin ısısını 41-43 derecelere kadar çıkararak etki ediyor. Diyet ve egzersize dirençli bölgesel fazlalıklar için geliştirilmiş radyo frekans enerjisi ve vakumdan faydalanıyor. Isı yüzünden yapıları bozulan yağ hücreleri vücut tarafından metabolize olarak atılıyor. Sadece 30-60 dakika süren işlem haftada 1 seans uygulanıyor, 4-8 seans yeterli. BodyFx teknolojisinin önemli özelliklerden biri de işlem yapılan bölgede yarattığı cilt sıkılaştırıcı etki.

UltraShape 3 ile Bölgesel Zayıflama
Yağ hücrelerini parçalayarak, başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan ameliyatsız bir vücut şekillendirme tedavisidir. Bu güvenli ve konforlu tedavi, ciltte herhangi bir tahrişe neden olmadan, uygulama yapılan bölgedeki damar ve sinirlere zarar vermeden sadece yağ hücrelerine etki eder. Utrason teknolojisi ile lokal fazlalıkları hedef alan UltraShape 3, yağ hücrelerini sıvılaştırarak, vücut tarafından kullanılmasını sağlar. Tedavi sırasında yağ hücrelerinin zarları parçalanarak, hücre bütünlükleri bozulur. Parçalanan yağ hücreleri, aynı besinlerden gelen yağ gibi metabolik yollarla karaciğer tarafından işlenir. UltraShape tedavisi karın, bel ve kalça bölgelerine uygulanabilir, bölgesel fazlalıklara etki ederek silüeti biçimlendirir. Yaklaşık 1-1,5 saat süren, konforlu bir işlemdir. Sonrasında sosyal yaşamanıza geri dönebilirsiniz.

Bölgesel Zayıflamada VShape Teknolojisi

Vücut şekillendirmede etkili sistemlerden biri de VShape teknolojisidir. Sistem, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alarak parçalayan ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getiriyor. VShape uygulaması, diğer dokulara zarar vermeden, sadece yağ hücrelerine zarar veren seçici bir teknoloji ile etki ediyor. Unipolar radyo frekansı özelliği ile cildi sıkılaştırmaya ve yapısını düzeltmeye yardımcı olan sistem, vücudun her yerinde kullanılabiliyor. Uygulamanın en önemli özelliklerinden biri de hem tedavinin hem de tedavi sonrasının son derece konforlu olması, acı ya da ağrı duyulmaması. VShape, güneş ışınlarına hassasiyeti artırmaması, leke oluşumunu tetiklememesi nedeniyle her mevsim uygulanabilen bir tedavi. Optimum sonuçlar için 10 gün aralıklarla beş seans uygulama yapılması öneriliyor.

VelaShape 3 Bölgesel İncelme
Yağları vücuttan atmaya yardımcı olan, bölgesel fazlalıklarla savaşan bir vücut biçimlendirme sistemi olan VelaShape 3, radyo frekans ve kızılötesi ışık enerjisini mekanik masajla birleştiriyor. Bu üç sistemin bir arada kullanılması optimum sonuçlar almaya yardımcı oluyor. Sistemin artılarından biri de bölgesel fazlalıklara etki ederken, aynı zamanda cildi sıkılaştırıcı etkisinin de olması. Mekanik masaj mekanizması ile lenf drenajını ve kan dolaşımını stimule ederek yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandıran sistem, siluetlerinde hem incelme hem de sıkılaşma etkisi isteyenler için tasarlanmış. VelaShape 3 tedavisi haftada bir seanstan 6 seans uygulanıyor. Ortalama 40 dakika süren işlem sonrasında parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılmasını hızlandırmak amacıyla bol su içilmesi öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

OKUMAYA DEVAM EDİN

50 Sıkça Sorulan Sorular
F***
Ben Feyza zayıflamak istiyorum. Kilom çok fazla. Kilo için tedavi istiyorum, zayıflayamıyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Bölgesel zayıflamada CoolSculpting tedavisiyle son derece başarılı sonuçlar alıyoruz, ancak bu ve bunun gibi sistemler bir zayıflama yöntemi değildir. İdeal kilosunda ya da ideal kilosuna yakın (7-8 kilo fazlası olan) kişilerde inatçı bölgesel fazlalıkları tedavi etmede kullanılırlar. Eğer zayıflama konusunda zorlanıyorsanız bir diyetisyene başvurabilirsiniz. Zayıflama konusunda zorlananlar insülin direnci problemleri olup olmadığını da kontrol ettirmeli. İnsülin direnci kilo vermeyi zorlaştırır. Belli bir miktar kilo verdikten sonra sizi rahatsız eden bölgesel fazlalıklar için CoolSculpting sisteminden faydalanabilirsiniz.
E***
Merhaba bir sitede okudum bu bölgesel incelme işlemlerinin bazı yan etkileri varmış… Hücrelerin yaşlanmasına ve kansere neden olabiliyormuş doğru mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Eylül Hanım. Eğer durum böyle olsaydı bu tedaviler FDA onayı alamazdı. Üstelik bu sistemlerin bazıları yıllar içinde milyonlarca hasta üstünde uygulanmıştır. Böyle yan etkileri olsaydı, çoktan piyasadan kaldırılırlardı.
N***
Merhaba ben 18 yaşındayım. 65 kilom var. 1,76 boy. Göbeğim, yanlarım ve basenim var. Göğüs 75, yüz ve kollarım ince tek bölgeler. Diyet yaptığımda da kollarım ve yüzüm gidiyor sadece. Vejetaryenim ve nasıl yardım almalıyım ve ne yapmalıyım?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nur Hanım. Bölgesel fazlalıklarla ilgili sorun tam da budur. Yağın nereden gideceğine maalesef siz değil vücudunuz karar verir. Bunun üstünde hiçbir kontrolünüz yoktur.
Ö***
Kilo verirsek bacaklarımız da incelir mi?
Merhabalar Özge Hanım. Evet, kilo verirseniz bacaklarınız da incelir. Ancak tüm vücudunuz da bacaklarınızla beraber inceleceği için eğer canınızı sıkan bacaklarınızın vücudunuza kıyasla kalın olması ise büyük olasılıkla bu orantı değişmeyecektir.
N***
Bölgesel zayıflama tedavilerinin yaş aralığı ne kadar? 13 yaşındayım olabilir miyim?
Merhabalar. Herhangi bir medikal estetik tedavisi yaptırmak için yaşınız çok genç. 18 yaşına kadar bekleyin. Bu arada sağlıklı beslenmeye ve daha hareketli bir yaşam sürmeye çalışın.
Ç***
Ameliyatsız en iyi sonucu veren bölgesel incelme nedir, bilgi almak istiyorum.
Merhabalar. CoolSculpting bölgesel incelme konusunda en başarılı sistemlerden biridir. On yıl önce geliştirilen ve tüm dünyada milyonlarca hastaya başarıyla uygulanmış olan FDA onaylı bir teknolojidir. Tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun ortalama %30’uu kalıcı olarak yok eden CoolSculpting hakkında daha detaylı bilgi için internet sitemize göz atabilirsiniz.
S***
Merhaba. Liposuction fiyatı almak isterdim. Teşekkürler.
Merhabalar. Kliniğimizde medikal estetik uygulamaları yapılmaktadır. Liposuction cerrahi bir müdahaledir, bu yüzden de bir estetik cerraha danışmanız gerekiyor.
Z***
Diz kapak ve üst bacak inceltme fiyat öğrenebilir miyim?
Merhabalar Zehra Hanım. CoolScupting tedavisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Ancak burada fiyat veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
M***
Bölgesel olarak zayıflamak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Metin Bey. CoolSculpting sistemi ile bölgesel olarak zayıflamanız mümkün. İşlemin detayları internet sitemizde yer almaktadır.
E***
Merhabalar. Benim boyum 1.63 ve kilom 74, çok hızlı zamanda 10 kilo artışı yaşadım bacak kalça göbek bel kol her bölgemde fazlalık hissediyorum ve selülitlerim var nasıl bir yöntem önerirsiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Eda Hanım. VShapeBody ve VelaShape gibi sistemlerle selülitlerin görünümünü hafifletmek mümkün. VShape daha pürüzsüz bir görünüm yaratırken aynı zamanda uygulama yapılan bölgelerde belirgin bir incelme de sağlıyor. Bu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
İ***
17 yaşındayım ve askeri mülakata çok az bir süre kaldı 18-20 gün falan, 89-90 kiloyum boyum 1.74. Ne yaparsam yapayım kilo veremedim. 80 kilonun altına inmem gerek bu mümkün mü ve ücret ne kadar?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar İbrahim Bey. Kliniğimizde uygulanan bölgesel incelme sistemleri var. Bunlar gerçekten etkili sonuçlar veriyor. Ama bunlar zayıflamak için değil lokal fazlalıklara müdahale edebilmek için geliştirilmiş sistemlerdir. Zaten bu tedaviler için en uygun adaylar ideal kilosunda ya da ideal kilosuna yakın olan ve inatçı bölgesel fazlalıklardan şikâyetçi olan hastalardır. Yani maalesef bu tedavilerden fayda sağlayamazsınız.
H***
Merhaba bu tek seanslık incelme kalıcı mıdır? Yoksa daha sonradan hızlı kilo alımı söz konusu oluyor mu? Basen ve göbek için fiyat alabilir miyim? Ortalama 8 kilo fazlalığım var. Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hülya Hanım. Zeltiq CoolSculpting tedavisi, yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak etki eden bir sistemdir. Yağ hücrelerinin ölümüne neden olan bu işlemin sonuçları kalıcıdır. Tabii sonrasında kilo kontrolüne dikkat etmeniz gerekiyor. İşlem kesinlikle kilo almanıza neden olmaz. Eğer olduğunuz kiloda kalırsanız işlem yapılan bölgede ciddi bir incelme gözlemleyebilirsiniz. Pek çok hastada tek bir seans yeterli olsa da, bazı hastalarda ikinci, hatta üçüncü seansın uygulanması gerekebiliyor. Eğer 8 kilo fazlanız varsa, uygulama yapılacak bölgelerdeki yağ dokusunun da fazla olduğunu varsayarak size tek bir seansın yeterli olmayabileceğini belirtmek istiyorum. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayın, size yardımcı olacaklardır.
Z***
Benim bacaklarımda varis ve kılcal damar çatlama problemlerim var, VelaShape tedavisi yaptırmamda bir sakınca olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Maalesef varis ve kılcal damar sorunu olanlarda bu tür tedavileri tavsiye etmiyoruz. Çünkü VelaShape tedavisi sırasında cilde uygulanan ısı varis ve çatlama probleminin iyice artmasına neden olabilir.
N***
Rasping diye bir uygulama duydum. Yağları parçalıyor diyor. İnternette bilgi bulamadım. Siz de uyguluyor musunuz? Üst bacak ve göbekte işe yarar mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar böyle bir uygulama hakkında bilgim yok. Kliniğimizde yağ hücrelerini parçaladığı bilimsel olarak kanıtlanmış teknolojiler kullanıyoruz. İnternet sitemizde hepsi hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır.
G***
Bölgesel zayıflama hakkında bilgi almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gizem Hanım. Bölgesel zayıflamada Zeltiq CoolSculpting, VShape Body, BodyFx gibi sistemler kullanıyoruz. Bu teknolojiler hakkında detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Y***
Merhaba hocam yaşım 25. Boyum 1.55 kilom 72. Tam tamına 22 kilo fazlam var. Ve bacaklarım birbirine sürtüyor, yeri geliyor pantolonlarım bildiğiniz yırtılıyor. Bu tedavi yöntemlerinden faydalanabilir miyim kalıcılığı nedir ?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yeşim Hanım. Bu sistemler bir zayıflama yöntemi değildir. Bunlara bir vücut biçimlendirme, bölgesel fazlalıkları eritme teknolojileri olarak bakmak gerekiyor. Ancak bazen bu teknolojilerden destek almak kişileri kilo verme, diyetine dikkat etme konusunda motive edebiliyor. Mesela bacaklarınızın sizi rahatsız ettiğini belirtmişsiniz. Zeltiq CoolSculpting ya da VShape Body ile bacaklarınızda bir incelme sağlanabilir. Böylece yürüyüş yapmakta, daha hareketli bir yaşam sürmekte motive olabilirsiniz. Ancak dediğim gibi önemli olan bunları kilo verme yöntemi olarak görmemek. Eğer tedavileri yaptırırken ve yaptırdıktan sonra kilo almazsanız, işlemin etkileri kalıcı olacaktır.
S***
Merhaba hocam bölgesel zayıflama yaş sınırı var mı?
Merhabalar. Bölgesel zayıflama tedavilerinde alt sınır 17-18 yaştır. Bu yaşın üstünde olan herkes bölgesel zayıflama sistemlerinden faydalanabilir.
Ç***
Sezaryen doğum yapalı 14 ay oldu 59 kiloyum göbek bölgem var tamamen yok oluyor mu?
Merhabalar. Zeltiq CoolSculpting tedavisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Eğer karın bölgenizde elastikiyet kaybı da varsa işlem bir seanslık bir tedavi olan Thermage sistemi ile kombine edilebilir. Hem yağ dokusuna etki eden hem cildin elastikiyetini artıran BodyFx için de uygun bir aday olabilirsiniz. Hangi işlem ya da işlemlerden fayda sağlayacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşecektir.
A***
Ben 6 ay önce sezaryen doğum yaptım. Boyum 160, kilom 57 ama karın bölgemde yağ ve sarkma var. Bölgesel incelme yaptırmak istiyorum. Fiyatı ne kadar ve yaptırıldığında ne zaman sonuç verir? İyi günler.
Merhabalar. Eğer karın bölgenizde elastikiyet kaybı da söz konusuysa Vshape ya da BodyFX tedavileri için iyi bir adaysınız. Çünkü bu sistemler hem yağ hücrelerine etki eder hem de cildin sıkılığını artırarak karın bölgesinin toparlanmasını sağlar. Hangisi için daha uygun bir aday olduğunuz konsültasyon sonrasında netleşecektir. Eğer yağ dokusu fazlaysa VShape tedavisinden daha başarılı sonuçlar alırsınız. Bu işlem sırasında yağ hücreleri yüksek ısıya maruz bırakılarak parçalanır. Genelde tek bir seansta yağ dokusunda %25- %30’lara varan bir küçülme sağlanır genelde tek bir seans yeterli olur. İşlemin etkisi yaklaşık bir ay sonra, parçalanan yağ hücrelerinin metabolize olarak vücuttan atılmasıyla, ortaya çıkmaya başlar. Ancak nihai sonuç için bir-iki ay daha geçmesi gerekir. Bu tedavinin olumlu bir yan etkisi de cildi sıkılaştırmasıdır. Eğer yağ fazlalığınız fazla yoksa BodyFx teknolojisi ile sizi hoşnut edecek sonuçlar alabilirsiniz. Bu sistem cildi sıkılaştırırken yağ tabakasına da etki eden bir vücut biçimlendirme teknolojisidir. Her iki sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Kliniğimizi ararsanız fiyat konusunda sizi bilgilendireceklerdir.
D***
Merhaba ben kilolu biriyim boyum. Boyum 1.68 kilom 100. Karın bölgemde aşırı yağlanma var. Bacak ve basenlerimde de fazlalıklarım var. Ne yapabilirim?
İnternet sitemizde de sık sık belirtildiği üzere bölgesel fazlalıkları yok etmek için tasarlanmış sistemler, zayıflama değil vücut biçimlendirme teknolojileridir. Bu tedaviler için en uygun adaylar ideal kilosunda olan ya da ideal kilosuna yakın (7-8 kilo fazlalığı olanlar) kişilerdir. Önerim en az 20 kilo verdikten sonra bu tedavilere başvurmanız. Zayıflama sürecindeki hastalarda bu tür tedavilerin motive edici etkisi olduğunu biliyorum. Ancak bu kilodayken Zeltiq ya da VShape yaptırmak sizi tatmin edecek sonuçlar sağlamayacaktır.
G***
Merhabalar. Ben basen bölgesindeki fazlalıklarımdan fazlasıyla şikâyetçiyim. Abartılı bir kiloya sahip değilim. 33 yaşında 1.68 boyunda 64 kiloyum. Lazer lipoliz düşünüyordum ancak sinirlere gelip ya da farklı bir şekilde risk teşkil eder mi diye, bazı üzücü haberlerden de ötürü çok tedirginim. SculpSure yöntem sonuçları lazer lipolizle eş değer mi? Herhangi bir riski var mı? Tek uygulama yeterli mi ve fiyatı konusunda sizden bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.
Merhabalar, Eskiden liposuction ameliyatına alternatif bir yöntem yoktu. Bu arada lazer lipolizin de bir liposuction tekniği olduğunu hatırlatmak istiyorum. Dediğim gibi yağ hücrelerini parçaladığını iddia eden bazı sistemler vardı, ama bunu gerçekten başaran ameliyatsız bir yönteme sahip değildik, Bugün, Coolsculpting soğuk lipoliz teknolojisi gibi yağ hücrelerini parçaladıkları klinik olarak kanıtlanmış sistemine sahibiz. Genelde tek seansta istenen sonucu almanızı sağlayan bir sistemdir. Eğer bölgesel fazlalığın hacmi çok fazlaysa, yani yağ dokusu yüzünden sorunlu bölgede çok fazla bir çıkıntı varsa yukarıda bahsettiğim sistemlerle iki-üç seansta alacağınız sonucu liposuction ameliyatı ile tek bir defada almak mümkün. Ama fikrimi soracak olursanız, ameliyatın uzun iyileşme süreci göz önüne alındığında morluklar, ödem ve aylarca korse giyilmesi- bu sistemler çok daha güvenlidir. Bu ameliyatlarla ilgili başka bir sorun da uygulama yapılan bölgede çukurluklar oluşma riskidir. Coolsculpting’la ilgili böyle olumsuz bir yan etki söz konusu değildir
Ö***
Merhaba. CoolSculpting soğuk alerjisi olan kişilere de uygulanabilir mi? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.
Merhabalar Özlem Hanım. Sonuçta CoolSculpting yağ dokusunu dondurarak etki eder. Soğuk alerjiniz varsa böyle bir riske girmeye gerek yok. Bunun yerine BodyFx sisteminden faydalanabilirsiniz. BodyFx çıkıntı şeklindeki yağ fazlalıklarında çok etkili olmasa da, yaygın bir tabaka şeklindeki yağ dokusunu azaltmakta, bunu yaparken de selülit görünümünü hafifletme ve cildin sıkılığını artırmada başarılı bir sistemdir. Diğer alternatif ise VShape dır. Bu sistem radyo frekansı ve ultrason enerjisini kullanarak cildi sıkılaştırır, portakal kabuğu görünümünü azaltır ve bölgesel incelme sağlar. Ancak BodyFx gibi VShape da çıkıntı şeklindeki bölgesel fazlalıklarda fayda sağlamaz.
B***
Merhabalar Dr. Bey ben VelaShape3 diye bir cihazla tanıştım, bölgesel incelme ve çatlakları giderme konusunda yüzde 80 garanti veriyorlar ve 3.000 lira fiyat çıkarttılar. Ayrıca az biraz gıdı bölgemdeki yağı da bu cihazla eritecekler. Ne olur yardım edin. Sizce bu cihaz güvenilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar VelaShape3 benim de bölgesel incelmede kullandığım bir sistemdir. Ancak bu sistem kesinlikle bir çatlak tedavisi değildir! Gıdı bölgesindeki yağlanmada ise VShape ya da CoolSculpting gibi teknolojiler etkilidir, VelaShape3 bölgesel incelme ve selülit tedavilerinde yani sadece vücutta kullanıyorum. Bu cihaz doğru yerde kullanıldığında başarılı bir sistemdir, ama siz gidip de çatlaklar konusunda etkili olmayan bir tedaviyi çatlakları yok etmek için kullanır, üstüne bir de %80 başarı garantisi verirseniz ortada ciddi bir sorun var demektir. Bazı merkezler bir cihaza yatırım yapıp, o cihazı her sorun için kullanmaya kalkıyorlar ki bu çok yanlış. Bence kendinize daha güvenilir bir klinik seçmelisiniz.
C***
Bacaklarımda lipödem var. Bölgesel zayıflama teknikleri incelmeme yardımcı olur mu, yoksa lipödemden dolayı bir etkisi olmaz mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Lipödem sorunu olan hastalara bölgesel zayıflama teknolojileri özellikle tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Sorunlu yağın olabildiğince uzaklaştırılması yardımcı ve doku sıkılaşmasının sağlayan bölgesel zayıfıma sistemlerin fayda sağlaya bilirsiniz.
N***
İyi akşamlar. 47 yaşındayım. Üst bacak iç kısım ve bel bölgemde yağlanmalar başladı. Spor yapıyorum ama olmuyor. Tek seansta hangi işlemi önerirsiniz? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nevin Hanım. Bölgesel fazlalıklarla ilgili sorun diyete ve spora karşı dirençli olmalarıdır. Zeltiq CoolSculpting lokal fazlalıkları yok etmede etkili teknolojilerdir. Tek bir seansta yağ dokusunun %20-%30 kadarı kalıcı olarak yo olur tabii işlem sonrasında kilo kontrolüne özen gösterdiğiniz takdirde. Hangi sistemden daha çok fayda sağlayacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir. Tabii yağ fazlalığına elastikiyet kaybının eşlik edip etmediği de seçilecek tedavide belirleyici bir faktördür.
S***
İyi günler hocam, benim göbek ve basenlerim bir türlü gitmiyor. Yardımcı olur musunuz? Nasıl hallederim ve fiyatı ne kadar olur?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sevde Hanım. Yağ hücrelerini dondurarak parçalayan Zeltiq CoolSculpting teknolojisinden fayda sağlayabilirsiniz. Bu tedavinin etkisi kalıcıdır işlem sonrasında kilo almamaya özen göstermeniz gerekiyor. Genelde bir seans olarak uygulanır. Sistem hakkında detaylı bilgiyi sitemizde bulabilirsiniz. Fiyat için kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.
T***
Karın bölgemdeki yağları aldırmak istiyorum fiyatı ne kadar tutar? Ve yağ gittiğinde fazla deri nasıl güzel olacak? Selamlar…
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Tülay Hanım. Zeltiq CoolSculpting teknolojisi sadece yağ dokusuna etki eder. Genelde fazla yağlar yok edildikten sonra cilt kendi kendine toparlanır. Eğer karın bölgenizdeki elastikiyet kaybı çok fazlaysa tek bir seans Thermage Body işlemi ile bu karın bölgeniz sıkılaştırılabilir. Yani en iyi sonucu bu iki tedavinin kombinasyonu ile alacağınızı düşünüyorum.
S***
2 buçuk ay önce doğum yaptım. Üzerimde 9 kilom var fakat bölgesel olarak incelmek istiyorum
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sevilay Hanım. Bölgesel incelme tedavisine başlamadan önce ideal kilonuza mümkün olduğunca yakınlaşmanızı tavsiye ediyorum. Bu tedaviler için en uygun adaylar ideal kilosunda ya da ideal kilosunun 4-5 kilo üstünde olan adaylardır.
B***
Bölgesel incelme yöntemlerinden en tehlikesiz ve kökten çözüm olan yöntem hangisi merak ediyorum ve fiyat bilgisi de verirseniz memnun olurum.
Dr. Mustafa Karataş
Bölgesel incelmede kullandığımız Coolsculpting ve VShape gibi sistemlerin hepsi FDA onayına sahip, güvenli sistemlerdir. Herhangi bir yan etkileri yoktur. Bunlar bölgesel fazlalıklara yönelik, vücut şekillendirici tedavilerdir. Mesela Coolsculpting tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20-%30 kadarını yok eden sistemlerdir. Ancak bu işlemlerin hangisi yaptırırsanız yaptırın sonrasında kilo kontrolüne dikkat etmeniz gerekir. Bu liposuction ameliyatı için de geçerlidir. Fiyat bilgisi ücretsiz olan muayene sonrasında verilecektir.
A***
Ameliyatsız zayıflama ile ilgili bilgi almak istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayşe Hanım. Bugün artık, bölgesel fazlalıklara etki eden, inatçı yağ dokusunu eritmeye yönelik etkili sistemlere sahibiz. Ancak bunlara bir zayıflama yöntemi olarak değil de vücudu şekillendirme, silueti daha biçimli bir forma sokma tedavileri olarak bakmak daha doğru olur. Bu yüzden de bu sistemleri yaptırmaya en uygun adaylar ideal kilosuna yakın ama diyete rağmen bir türlü kurtulamadıkları bölgesel fazlalıkları olan kişilerdir. Bu sistemler arasında etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış olan Zeltiq teknolojileridir. Yağ dokusuna ısı soğuğa maruz bırakarak etki eder. Yağ hücrelerini parçalar ve metabolize olarak vücuttan atılmalarına neden olurlar. Tek bir seansta yağ dokusunun %20-%25 kadarını kalıcı olarak yok eden tedavilerdir. İşlem sonrasında dikkat etmeniz gereken tek şey kilo kontrolüdür. Hangi sistemin sizin için daha uygun olduğu ücretsiz olan konsültasyon sonrasında netleşecektir.
A***
Merhabalar. Ben 23 yaşındayım. Bacaklarımın iç kısmına Coolsculpting yaptırmak istiyorum. Boyum 155, kilom 60. Eğer görüşebilirsek başka sorunlu bölgelerimi de düşünebilirim. Birkaç sorum var: Coolsculpting selülitleri de azaltır mı? Tek bir seans yeterli olur mu ve fiyat nedir?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Azelya Hanım. CoolSculpting bir selülit tedavisi olmasa da yağ dokusunun azalmasını sağlayan tüm sistemlerin selülitlerin hafiflemesinde faydası vardır. CoolSculpting tek bir seansta yağ dokusunun ortalama %25 kadarını yok eden bir sistemdir. Birçok kişide bu yeterli bir miktardır, ancak eğer uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusu çok fazlaysa ikinci bir seans daha yapılması da gerekebilir. BodyFx sistemi sizin için daha uygun bir teknoloji olabilir. BodyFx hem yağ tabakasının incelmesini hem de cildin sıkılığını artırarak selülit görünümünün hafiflemesini sağlar. Bu sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
R***
Merhaba 43 yaşındayım basen bölgemdeki yağlardan kurtulmak ve iç baldırlarım sıkılaşmasını istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Renziye Hanım. Basen bölgenizdeki fazla yağlar için tek seanslık bir tedavi olan Zeltiq CoolAdvantage sistemi uygulanabilir. Yağ hücrelerini dondurarak etki eden sistem cilt yüzeyinde herhangi bir tahrişe neden olmaz. Tedavinin nihai sonuçları için 6-7 hafta kadar bir süre geçmesi gerekir. Bu da parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan atılması için gereken süredir. İç baldırlarınızda ise Thermage Body ile cildin elastikiyetini artırmak mümkün. Thermage Body da tek seanslık bir tedavidir. Ciltteki kolajen ve elastin liflerini uyararak sıkılaşma sağlar
E***
Merhaba ben doğumdan sonra kilo veremedim. Göbeğim öylece kaldı az da olsa kilolarımdan kurtulmak istiyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Egzersiz ve spor yapmama rağmen kurtulamadım kilolarımdan.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Eda Hanım. Öncelikle bölgesel incelme tedavilerinin bir zayıflama yöntemi olmadığını hatırlatmak istiyorum. Bunlar vücudu şekillendirmek, diyet ve egzersize rağmen bir türlü gitmeyen lokal fazlalıklarda etkili tedavilerdir. Biz doktorlar da bu tedavileri uygulayacağımız hastaların ideal kilosuna yakın en fazla 5 ya da 6 kilo fazlası olanları- isteriz. Lokal fazlalıkları yok etmek için kullandığımız sistemlerin başında yağ dokusunu soğutarak etki eden Zeltiq geliyor. Sistem de tek bir seansta yağ dokusunun %20-%30 kadarını yok eder. Genelde tek bir seans yeterli olsa da gerekirse yağ dokusu fazla kişilerde ikinci ve üçüncü seansı uygulayabiliyoruz. Tedavinin sonuçları kalıcıdır tabii kilo kontrolüne dikkat edilmesi koşuluyla. Parçalanan yağ hücrelerinin vücuttan tamamen atılması birkaç ayı bulacağı için tedavinin nihai sonucunu ancak bu süre sonunda görebilirsiniz yine de olumlu etkiler üç-dört hafta sonra gözlenmeye başlar.
A***
Merhaba benim ciddi basen problemim var. Bunun için liposuction yaptırmak istiyorum fakat ameliyat olmaktan korkuyorum bu yüzden merkezinizdeki. Bölgesel incelme sistemleri ile liposuction gibi kalıcı çözümler sunuyor mu? Fiyat bilgisi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aysun Hanım. Yeni nesil bölgesel zayıflama yöntemleri sayesinde artık daha biçimli bir vücuda sahip olmak mümkün. Eskiden dışarıdan yapılan bir uygulamanın yağ hücrelerini yok etmesi imkânsız gibi görünürken, teknolojideki ilerlemeler sayesinde bu artık mümkün. Bölgesel fazlalıklarda son derece başarılı sonuçlar almamızı mümkün kılan bu sitemlerin en önemli artısı daha sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması. Bölgesel zayıflamada etkisi kanıtlanmış olan ,Coolsculpting sistemi, uygulama yapılacak bölgedeki yağ dokusunun %20-%25 kadarını tek bir seansta kalıcı olarak yok ettiği klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır.
B***
Ne kadar zayıflarsam zayıflayım kalça basen ve göğüsteki yağlar diğer bölgelere göre daha fazla kalıyor. Söz konusu yöntemle bu bölgeler daha fit hale gelir mi? Ayrıca işlem ücretleri ne kadardır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Bölgesel fazlalığınızın formuna göre Coolsculpting tedavisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Yağları dondurarak yok eden Coolsculpting sisteminde yağ dokusu özel bir aparatla vakumlanarak soğutulduğundan, sistem vakumun içine çekilmeye müsait olan çıkıntı şeklindeki bölgesel fazlalıklarda çok daha etkin ve başarılı sonuçlar veriyor. Fiyat bilgisi ancak ücretsiz olan muayene sonrasında verilebilir.
F***
Vshape gibi bölgesel yağlanmayı azaltan yöntemlerde, yağlar parçalanarak serbest kaldığında bunun bir damara geçerek tıkaması ya da emboli ye sebep olması mümkün mü?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Filiz Hanım, VShape ve Coolsculpting gibi bölgesel fazlalıklara etki eden sistemler yağ hücresini parçaladıkları için vücut tarafından rahatça metabolize olurlar. Yani bu tedavilerde söz konusu olan yağ dokusundan kopan ya da ayrılan yağ hücreleri değildir, bu yüzden de emboli gibi hayati risk yaratan bir duruma yol açmaları mümkün değildir. Yağ hücrelerinin zarları parçalanır, hücre bütünlükleri bozulur. Böylece içlerindeki muhteviyat ya da atıklar ki bunlar büyük parçalar şeklinde olmadıkları için damarları tıkayamaz lenf sistemiyle kolayca vücuttan atılır.
H***
Hocam benim gıdı ve göğüs bölgesinde kilolarım var, Bunu nasıl halledebiliriz, yardımcı olur musunuz?
Merhabalar Hüseyin Bey. Gıdı bölgesinde VShape teknolojisinden fayda sağlayabilirsiniz. VShape gıdı bölgesindeki yağ hücrelerini parçalarken cilt altı dokusunu ısıtarak kolajen üretimini tetikler bu da gıdı bölgesini sıkılaştıran bir etki yaratır. Göğüs bölgesinde ise ScupSure teknolojisi için uygun bir aday olduğunuzu düşünüyorum tabii hangi sistemden optimum fayda sağlayabileceğiniz ancak konsültasyon sonrasında netleşecektir. ScupSure yağ hücrelerini ısı yoluyla parçalar ve tek seanslık bir tedavidir. Tek seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun %20-%30 kadarını kalıcı olarak yok eder.
Ş***
Bölgesel incelme zararlı mı? Vücuda zarar verir mi?
Merhabalar Şura Hanım. Coolsculpting ve VShape gibi FDA onaylı bölgesel incelme tedavilerinin hiçbir yan etkisi yoktur. Ayrıca bu tedaviler cilt yüzeyinde herhangi bir tahrişe ya da travmaya neden olmadan sadece yağ dokusuna etki ettikleri için iyileşme sürecine de ihtiyaç duyulmaz ve sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Kilo almadığınız sürece de etkileri kalıcıdır.
Ö***
Merhaba, boyum 1.65, kilom 53. üst bedenim oldukça zayıf fakat bacaklarım kalın ve selülit sorunum var. Sıkılaşmak ve selülitlerimden kurtulmak istiyorum. Hangi yöntemi önerirsiniz? Yalova'da ikamet etmemden dolayı sadece hafta sonları İstanbul'da olabilirim. Teşekkürler.
Merhabalar Münevver Hanım. Bacaklarınızdaki bölgesel fazlalığa elastikiyet kaybı ve selülit problemi de eşlik ediyorsa V Shape Prime teknolojisi için doğru aday olduğunuzu düşünüyorum –tabii bu ancak muayene sonrasında netleşebilir. Radyofrekans dalgaları ile yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiren VShape Prime, cilt altında güçlü bir ısı enerjisi göndererek kolajen üretimini tetikliyor. Bu etki sayesinde cildin sıkılaşmasını sağlarken aynı zamanda yağ hücrelerini de parçalıyor. Elastikiyet kaybı, selülit ve bölgesel fazlalıklara etki eden VShape Prime 3 hafta arayla 4-6 seans uygulanıyor.
H***
Bölgesel zayıflama uygulamaları hakkında detaylı fiyat bilgisi için bilgilendirilmek istiyorum.
Merhabalar Hazal Hanım. Sitemizde sistemler hakkında detaylı bilgi bulunmaktadır. Kısaca bahsetmek gerekirse; Bölgesel fazlalıklarda başarıyla uyguladığımız tedavilerin başında, yağ hücrelerini dondurarak parçalayan Coolsculpting ile aynı anda selülit, lokal fazlalıklar ve elastikiyet kaybına etki eden VShape var. Hangi sistemden optimum fayda sağlayacağınız ücretsiz olan konsültasyon sonrasında netleşecektir, fiyat hakkında da muayene sonrasında bilgi alabilirsiniz.
O***
Merhaba hocam benim ilaçlardan 10 kilo fazlam var, hala kullanmaktayım mecburi fazlam basen popo bölümde. Yağlar çıkık görünüyor. İç bacakta hangi yöntem etkili olur bana fiyatları ne kadar ve kredi kartı geçerli mi?
Çıkık olan yağ dokusunda yağ hücrelerini soğutarak parçalayan Coolsculpting teknolojisi gayet başarılı sonuçlar veriyor. İç bacaklarda da yağ dokusunun formuna göre Coolsculpting tedavisi uygulanabilir. Coolsculpting’in aksine yağ hücrelerini ultrason ve radyofrekans yoluyla parçalayan VShape sistemi daha yaygın bir şekilde bulunan lokal fazlalıklarda iyi sonuç veriyor. Her Coolsculpting sistem de tek bir seansta yağ hücrelerinin %20-%30 kadarını kalıcı olarak yok ediyor. Ancak hangi sistemden optimum fayda sağlayacağınız ancak ücretsiz olan konsültasyon ile netleşecektir, fiyat bilgisi de muayene sonrasında verilecektir.
D***
Basen ve üst bacak kalınlaşma problemim var. Kavitasyonu duydum. Sitenizde de farklı zayıflama teknikleri gördüm. Tabii bana hangisi uygun bilmiyorum. Bununla ilgili bilgi ve fiyat alabilir miyim sizden. Şimdiden teşekkür ederim.
Merhabalar Derya Hanım. Yağ hücrelerini dondurarak yok eden, Zeltiq CoolSculpting ya da aynı etkiyi bölgesel fazlalığın olduğu bölgedeki yağ dokusunun ısını 45-47 derecelere çıkararak etki eden SculpSure teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Tek bir seansta uygulama yapılan yerdeki yağ hücrelerinin %20- %30 kadarını kalıcı olarak yok eden bu tedavilerin hangisinden fayda sağlayacağınız konsültasyon sonrasında netleşecektir, muayene ücretsizdir.
U***
31 yaşındayım 85 kiloyum göbek bölgemdeki yağlanmadan rahatsızım nasıl bir yöntemle bu bölgeyi daha toplu bir görüntüye kavuşturabiliriz.
Merhabalar. Tek seanslık bir tedavi olan Zeltiq CoolAdvantage sisteminden ya da VShape teknolojisinden fayda sağlayabilirsiniz. CoolAdvantage yağ hücrelerini soğuğa maruz bırakarak etki eder. Soğuk yağ hücrelerinin parçalanmasına neden olur. Parçalanan yağ hücreleri üç hafta sonra vücuttan atılmaya başlasa da nihai sonuç için 6-7 hafta geçmesi gerekir. Bölgesel fazlalıklarda kullandığımız bir diğer sistem isi VShape’tir. Karın bölgesini sıkılaştırma, düzleştirme ve yağ fazlalıklarını yok etmede etkili bir sistemdir. Radyo frekansı dalgaları ve yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiren sistem ciltte kolajen üretimini tetikleyerek sıkılaşma sağlarken, odaklı ultrason dalgaları ise hedeflenen dokuyu ısıtarak inatçı yağ hücrelerini parçalar.
H***
Merhaba zayıfım ama basenlerim gitmiyor bu konuda bilgi almak istiyorum.
Merhabalar, Zeltiq CoolSculpting bölgesel fazlalıklar üzerinde etkisi kanıtlanmış bir tedavidir. Zeltiq CoolSculpting yağ hücrelerini dondurarak yok eder. Tek bir seansta yağ dokusunun %25 - % 30’unu yok eder. İşlemin nihai etkisini 2-3 ay sonra, parçalanmış yağ hücrelerinin tamamen vücuttan atıldığında görebilirsiniz. Radyofrekans ile çalışan BodyFx ise bir bölgesel incelme sistemidir. Ayrıca selülit görünümünü azaltma, cildi sıkılaştırma gibi faydaları da vardır. Hangi sistemin sizin için daha uygun olduğu ancak konsültasyon sonrasında netleşecektir.
N***
Merhaba ben 48 yasındayım, haftada 5-6 gün spor yapıyorum uzun zamandır. Ayrıca diyetisyene gidiyorum hala 5 kg fazlam var onu da vermeye çalışıyorum ama kollarımın kalınlığı, göbeğimde az da olsa gitmeyen yağ, kalçalarım ve bacaklarımın kalınlığı beni rahatsız ediyor. Diyet ve spor yaparken okuduğum kadarıyla VShape Body bana uygun bir yöntem olabilir mi? Teşekkürler Teşekkürler
Rejim ve spora bile dirençli bölgesel fazlalıklarda Zeltiq ve VShape teknolojilerini başarıyla uyguluyoruz. Kollarınızın kalınlığından şikâyetçi olduğunuzu belirtmişsiniz. Zeltiq CoolMini ergonomik olarak zorlayıcı bölgeler için tasarlanmıştır. Yani soğukla yağ hücrelerini parçalayan Zeltiq teknolojisini kollardaki yağ fazlalıklarına müdahale etmemize olanak sağlar. Tek seanslık bir tedavi olan sistem karın ve kalçalardaki yağ fazlalıklarını yok etmede etkili bir sistemdir bu bölgelerde sistemin farklı aplikatörleri kullanılabilir. Ancak karın bölgenizde elastikiyet kaybı da söz konusuysa VShape Body sistemi için daha uygun bir aday olabilirsiniz. Radyo frekansı dalgaları ve yeni nesil bir ultrason teknolojisini bir araya getiren sistem ciltteki kolajen üretimini tetiklerken inatçı yağ hücrelerini de parçalıyor. Uygulama yapılacak bölgenin durumuna göre 4-6 seans yeterli oluyor. Yani konsültasyon sonrasında vücudunuzun farklı bölgelerinde farklı sistemlerin kullanıldığı bir tedavi protokolü geliştirilebilir. Böylece sorunun tam olarak ne olduğu tespit edilerek bu soruna yönelik en etkili teknolojiden yardım alınmış olur.
S***
Merhaba, basen bölgemde yağlanma var kötü ve dalga dalga duruyor bunu yok etmek istiyorum sizden fiyat bilgisi alabilir miyim?
Bu bölgede incelmeye ihtiyaç olmayabilir, belki de sorun sadece selülittir. Bu durumda VShape Body ya da VelaShape gibi tedavilerle problem kontrol altına alınacak ve basenlerinizdeki dalgalı görünüm hafifleyerek cilt daha pürüzsüz bir görünüme kavuşacaktır – bu sistemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Yağlanma, selülit ve elastikiyet kaybına aynı anda etki adan BodyFx sisteminden fayda sağlayabilirsiniz. Radyo frekansla çalışan Body FX bir bölgesel incelme teknolojisidir. Cildi sıkılaştırırken, selülit probleminin hafiflemesini ve bölgesel incelme sağlar. Uygulama sırasında radyo frekans enerjisi ile cilt ve altındaki yağ dokusu ısıtılır ve yağ dokusunu yok etmek için sıcak enerji üretilir. Vakum ve kontrollü enerji darbeleri ise vücudu şekillendirmek için sinerjik olarak bir arada çalışır. Tedavinin etkileri ikinci seanstan sonra görülmeye başlar. Body FX haftada bir kez 8 seans olarak uygulanır. Basen bölgenizdeki problemde hangi sistemden optimum fayda sağlayacağınız konsültasyon sonrasında netleşecektir.
S***
Merhabalar Ayşe Hanım. 1.65 boyunda ve 56 kiloyum. Bel bölgemin ölçüsü 72 santim. Göbek problemi yaşıyorum. Ameliyatsız bölgesel incelme teknikleri hakkında bilgi almak ve tedavilerin fiyatlarını öğrenmek istiyorum.
Merhabalar Selda Hanım. Göbek bölgesindeki fazla yağ dokusunu eritmek için kullandığımız farklı teknolojiler var. Bunlardan Zeltiq, yani yağları dondurarak yok etme prensibi üzerine kurulu olan sistem fazlalığın olduğu bölgeyi soğutarak etki eder. Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır ve tek bir seansta fazlalığın olduğu bölgedeki ya hücrelerinin %25-%30 kadarı yok olur. Sistemin sonuçları tedaviden birkaç hafta sonra ortaya çıkmaya başlar, nihai sonuç ise 2-3 ayda alınıyor.
E***
Basen bölgemde ciddi yağlanmalar var. Bunlardan nasıl kurtulabilirim? Seans ücretleriniz ve uygulamanızın garantisi nedir?
Merhabalar Ebru Hanım. Bölgesel fazlalıklarda başarılı sonuçlar veren CoolScupting tedavisinden faydalanabilirsiniz. Zeltiq CoolSculpting yağ fazlalığının olduğu bölgedeki yağ hücrelerini dondurucu derecede düşük ısılara maruz bırakarak etki eder. Belli bir ısının altında yağ hücrelerinin bütünlüğü bozulur, parçalanırlar. Bir süre sonra da metabolize olarak vücuttan atılırlar. İşlemin sonuçları 6-7 hafta sonra görülür. Uygulama yapılan bölgedeki yağ fazlalığınız çok fazlaysa ikinci, hatta üçüncü seansa ihtiyaç duyulabilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
R***
Boyum 1.65 ve 56 kiloyum. Kilom gayet iyi, zaten zayıf da görünüyorum. Ama maalesef kalçalarım geniş ve onları kapamak için hep uzun kıyafetler giyiyorum. Spor da yaptım ama bir işe yaramadı. Yağ yakıcı sistemler bende bir işe yarar mı?
Bölgesel incelmede gerçekten etkili olan sistemler var. Bunların başında Zeltiq CoolSculpting geliyor. Zeltiq yağ hücrelerini dondurarak etki ediyor ve tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin %20-%30 kadarı yok olur. Tedavinin olumlu etkilerini birkaç hafta sonra yağ hücrelerinin vücuttan atılmaya başlaması ile gözlemleyebilirsiniz. İşlemin nihai sonucuna görmek için 6-7 hafta geçmesi gerekiyor. Pek çok hasta için genelde tek bir seans yeterli oluyor. Eğer bölgesel yağ dokusu çok fazlaysa ikinci, nadiren de üçüncü seans uygulanması gerekebiliyor. İşlemden hemen sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Bölgesel yağlanmada etkili bir diğer sistem ise VShape Body’dir. VShape Body radyo frekans ve ultrason enerjisini kullanarak etki ediyor. Teknoloji yağ hücrelerini parçalarken ciltteki kolajen ve elastin liflerini de uyararak cildin sıkılaşmasını sağlıyor ve portakal kabuğu görünümünde belirgin bir azalma gözleniyor. Tedavi protokolü 4-6 seanstan oluşuyor. Hangi sistemin size daha uygun olduğuna uygulama yapılacak bölgedeki cildinizin elastikiyetine ve bölgesel fazlalıklarınızın formuna göre karar verilir. Kilo kontrolüne özen gösterildiği müddetçe her iki sistemin de etkileri kalıcıdır.
B***
Merhaba Doktor Bey. Ben göbek yağı dondurulma yöntemine yönelik bilgi edinmek istiyorum. Fiyat ve tedavi yöntemlerinizle ilgili beni bilgilendirirseniz çok sevinirim
Dr. Mustafa Karataş
Zeltiq, yağ hücrelerinin soğuğa maruz bırakılarak, hücre bütünlüklerinin zarar görmesini sağlayan bir tedavidir. Bütünlüğü bozulan yağ hücresi parçalanarak ölür ve birkaç ay içinde de vücuttan tamamen atılır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi, çevre dokular, yani kas ve sinirler kesinlikle zarar görmedikleri için sosyal yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz. Tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusu %20 ile %40 oranında azalır. Ancak işlemin etkisi 6 hafta sonra ortaya çıkmaya başlar ve nihai halini 2-3 ay kadar sonra alır.