Ameliyatsız Liposuction

zeltiqTek seansta ameliyatsız ve Liposuction kadar etkili diye bilinen Zeltiq’in Liposuction’dan farkı; Zeltiq'in tıpkı Liposuction gibi işlediğini, ama incelmeyle kilo kaybının aynı şey olmadığını net olarak belirtmekte yarar var.

Zeltiq yani CoolSculpting’ten yola çıkarak; 3 ila 5 yaş arası çok buzlu dondurma yiyen çocukların yanaklarında çökme saptanmıştır. Aynı şey jokeylerin meslek yaşamlarını bıraktığında iç bacak ve dış bacaklarından kilo almadığı saptanmıştır. Sürekli soğuğa maruz kalan ve tayttan geçen soğuk rüzgar etkisiyle bacaklarındaki yağ hücrelerinin öldüğü saptanmıştır. Harvard Üniversitesi’nde bir grup soğukla bir yağ hücresini nasıl öldürebiliriz diye Zeltiq CoolSculpting denilen dondurma yöntemini ortaya çıkarmıştır. Uygulanan bölgede %20 ila %40 oranında yağ kaybı sağlar, o bölgeyi inceltir ve o bölgede çevre hiçbir dokuya zarar vermez.

Zeltiq nasıl uygulanıyor?

Zeltiq sistemi, çok farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Tedavi cerrahisiz olarak yağ hücrelerinin dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor. Bölgesel fazlalığınızın olduğu yer belirlendikten sonra ciltte donma hasarı olmasını engelleyen özel jel petler yerleştiriliyor. Bir vakum sistemi ile sorunlu bölgedeki cilt ve cilt altı dokusu dondurma işleminin yapıldığı bölgelere göre değişen büyüklükteki kapalı sistemi içme almıyor, 45 ile 60 dakika arasında değişen bir zamanda yağ doku hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulması sağlanıyor. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor.

Sonrasında neler oluyor?

İşlem sonrası jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında iz kalmıyor. 14'üncü gün hastalar uygulanan bölgedeki küçülmeyi gözlemeye 1 başlıyor. Etki ikinci-üçüncü ayda daha net görülüyor. Yapılan çalışmalarda uygulanan bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 25 ile 40 arasında programlanmış hücre ölümüne girdiği ve azaldığı, bunun da bedene yansımasının o bölgenin küçülmesi ve incelmesi olduğu net olarak saptanmış. Yöntem, şu an Amerika ve Avrupa'da hızla yaygınlaşıyor.

Sistem kimlere uygulanabilir?

Özellikle 40 yaş üstü kadınların en büyük sıkıntılarından birisi bir türlü kurtulamadıkları kol kalınlığı, basen fazlalığı ya da bel çevresindeki yağlanmadır. Burada yapılan katı diyetlerle ilk deforme olan bölge elbette yüz ve göğüslerdir fakat inat eden ve can sıkan yağlarda azalma olmaz çünkü vücut deformasyonu ile yaş maalesef ki doğru orantılıdır. Yaş ilerledikçe sıkıntılı bölgeler daha da artar ve cilt kalitesi de düşer. Bu kaçınılmazdır. Burada ideal çözüm o bölgedeki yağ dokuyu azaltırken yüzde çökme olmaması, genç görünümün konulmasıdır.  Zeltiq, sorunlu bölgedeki yağ hücrelerinin dondurulup vücuttan atılmasını diyetsiz bir şekilde sağlar.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti

  Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti CoolSculpting teknolojisi ile erkeklerde özgüveni olumsuz etkileyen meme büyüme problemini tek seansta çözmek mümkün.

 • İncelmeye Yardımcı Yöntem

  İncelmeye Yardımcı Yöntem Dünyanın en çok tercih edilen bölgesel incelme teknolojisi CoolSculpting hakkında her şey… Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • CoolSculpting Dondurun Gitsin

  CoolSculpting Dondurun Gitsin Vücut şekillendirme sistemlerinde varılan en son nokta olan CoolSculpting teknolojisi ile sadece tek bir seansta bölgesel fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

 • Dümdüz Bir Karın İçin

  Dümdüz Bir Karın İçin Düşünülenin aksine düz ve sıkı bir karın bölgesine sahip olmak için zayıflamak, hatta onlarca mekik çekmek bile yetmez. Yaz yaklaşırken kadın vücudunun en dikkat çekici b...

 • Yeni Trend: CoolDual

  Yeni Trend: CoolDual Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden CoolSculpting yeni yılı yeni bir trendle karşıladı. Dr. Mustafa Karataş teknolojinin neden bu kadar popüler olduğunu ve tedavini...

 • Dondurarak Zayıflama CoolSculpting

  Dondurarak Zayıflama CoolSculpting Bir türlü kurtulamadığınız bölgesel fazlalıkları hedef alan CoolSculpting, bölgesel yağlanma konusunda etkinliği kanıtlanmış bir teknolojidir. Tek seansla yağları dondura...

 • Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor

  Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor CoolSculpting’in yeni ortağı Sex and the City’nin Charlotte’u Kristin Davis. Bakın ünlü aktris CoolSculpting işlemi için neler diyor…

 • İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting

  İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden CoolSculpting, teknolojik yenilikler sayesinde daha çabuk ve etkili sonuçlar almayı mümkün kılıyor.

 • İncelmenin En İleri Hali: Yeni CoolSculpting

   İncelmenin En İleri Hali: Yeni CoolSculpting Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden CoolSculpting, yeni nesil aplikatörü ile teknolojiyi bir adım daha ileri taşıyor. Dr. Mustafa Karataş, CoolSculpting teda...

 • Zeltiq Coolsculpting Yaptıran Bir Kadının İzlenimleri

  Zeltiq Coolsculpting Yaptıran Bir Kadının İzlenimleri Kalçalarındaki çıkıntılardan bir türlü kurtulamayan bir kadın bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden Coolsculpting tedavisini deniyor. İşte izlenimleri…