Dümdüz Bir Karın İçin

Düşünülenin aksine düz ve sıkı bir karın bölgesine sahip olmak için zayıflamak, hatta onlarca mekik çekmek bile yetmez. Yaz yaklaşırken kadın vücudunun en dikkat çekici bölümünü ileri teknolojilerle forma sokmanın tam zamanı…

Yaşla beraber sıkılığını kaybeden cilt, silueti olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biridir ve vücuttaki elastikiyet kaybının kendisini en çok gösterdiği bölgelerden biri ise karındır. Elastin ve kolajen liflerindeki azalma ise kendisini karın bölgesindeki deride gevşeme, hatta katlanma ile kendini gösterir. Bu estetik sorun ya hamilelik ya da aşırı kilo alıp verme nedeniyle daha da vahim bir hâl alır. Hareketsiz bir yaşam ve hamilelik nedeniyle yapısı bozulan, güçsüzleşen karın kasları da karın bölgesinin sıkı ve biçimli görünümünü bozan bir diğer faktördür.
Bazı kadınlarda ise fazla kilolar karın bölgesinde toplanmaya birikmeye eğilimlidir. Bu bölgedeki yağ dokusunu eritmek ise başlı başına bir mücadeledir. Öyle ki ne egzersizler ne de yapılan diyetler arzu edilen etkiyi sağlamakta yetersiz kalır.
Görüldüğü üzere problemde üç unsur rol oynuyor: Yağlanma, cilt kalitesinde azalma ve kasların formunu kaybetmesi. Neyse ki bugün artık elimizde bu üç faktöre de etki eden sistemler mevcut. Burada önemli olan hangi hastaya hangi tedavi ya da tedavi kombinasyonlarının uygulanması gerektiğini iyi belirlemektir.

Dondurucu Etki
CoolSculpting teknolojisine aşinayız. Yağ hücrelerini dondurarak parçalayan bu tedavi karın bölgesindeki fazlalıkları yok etmede sahip olduğumuz etkili sistemlerden biridir. Bu teknolojiyi özellikle karın bölgesinden kilo almaya meyilli hastalarda kullanıyoruz. Tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun ortalama %30’unu yok eden bu teknoloji liposuction ameliyatına bir alternatif olarak görülüyor. Üstelik iyileşme süreci yok, morluklar, ödem, aylarca giyilen rahatsız korseler ve ameliyatın riskleri olmadan!
Ama sadece bu sistemi kullanarak mükemmel bir karın bölgesi yaratmayı başardığımız hasta sayısının kısıtlı olduğunu belirtmek son derece önemli. Yukarıda da altını çizdiğim gibi dümdüz ve sıkı bir karın yaratmak sadece yağ fazlalığını yok ederek mümkün olmayabilir. Çünkü estetik bir gürünüm için hayati önem taşıyan diğer iki unsuru (kas dokusu ve cilt kalitesi) göz önüne almazsanız sonuçlar da mükemmel olmayacaktır.
Peki, sadece CoolSculpting sisteminin yeterli olduğu hasta grubu kim?
Bunlar henüz genç yaşlarında olan, ciltleri sıkı ve kaliteli, karın kasları formda olan hastalardır. Tek sorunları bu bölgede biriken yağ dokusudur. Bu yağ dokusunu CoolSculpting ile yok ettiğinizde hastayı hoşnut edecek bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Teknolojik Egzersiz
Eğer hastanın karın kasları formunu kaybettiyse kasların üstündeki yağ dokusunu yok etseniz bile formda bir karın yaratamazsınız.
Bu noktada ise imdada yeni bir teknoloji yetişiyor: EmSculpt. EmSculpt, kas dokusuna etki eden ilk ve tek sistem olma özelliğine sahip. Bu yenilikçi teknolojiden önce karın kaslarına müdahale eden bir sistem yoktu. Egzersizle elde etmenin mümkün olmadığı sonuçlar sağlayan bu teknoloji sadece yarım saat içinde karın kaslarının 20 bin defa kasılmasını sağlıyor. Kasların bu derece çalışması ise kas dokusunu uyararak hem kasların güçlenmesini sağlıyor hem de o bölgedeki yağ yakımını hızlandırıyor.
Özellikle hamilelik sonrasında gevşeyen, formunu kaybeden kas dokusunu en ağır egzersiz programıyla bile biçimlendirmek neredeyse imkânsızdır. Ama EmSculpt bunu mümkün kılıyor.
Yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik enerji kullanarak etki eden sistemin etkisini daha ilk seanstan sonra bile gözlemlemek mümkün. Ancak optimum sonuçlar için birkaç gün arayla yapılan 4-6 seans uygulanması gerekiyor.

BodyFx Tedavisi
Daha sıkı ve biçimli bir karın bölgesi için elimizde önemli bir güç daha var. İleri teknoloji odaklı radyo frekans enerjisi ile hem cilt elastikiyetini artıran hem de yağ dokusunu hedef alan Immode BodyFx.
Bu sistem özellikle karınlarındaki portakal kabuğu görünümünden ve ciltlerindeki elastikiyet kaybından şikâyetçi olan hastalar için harika bir seçenek. Tedavi sırasında ciltteki elastin ve kolajen lifleri stimule edildiği için cildin elastikiyeti artıyor, bölgeye uygulanan vakum ve enerji darbeleri sayesinde portakal kabuğu görünümü hafifliyor. Karın bölgesi çok daha pürüzsüz, taze ve sıkı bir görünüme kavuşuyor, bölgesel fazlalıklar kalıcı olarak yok oluyor, siluet adeta yeniden şekilleniyor.
Inmode BodyFx uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusuna da etki etse de, her tedavide olduğu gibi bunda da hastayı doğru seçmek son derece önemli. Eğer hastanın karın bölgesinde elastikiyet kaybı ve portakal kabuğu görünümüne eşlik eden ciddi bir yağlanma problemi varsa önce CoolSculpting tedavisini öneriyorum. Bir-iki seans CoolSculpting tedavisinden sonra BodyFx sistemi uygulandığında gerçekten mükemmel sonuçlar elde ediyoruz. Seans sayısı hastanın durumuna göre değişse de genelde 6-8 seans öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • AI İle Yeni Nesil Güzellik Exion

  AI İle Yeni Nesil Güzellik Exion Yapay zekâ güzelliğin yüzünü değiştirmeye başladı bile. Peki anti-aging dünyasındaki bu değişim sizi nasıl etkileyecek? Yapay zekâ ile birlikte hayatımıza giren teknoloj...

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...