Dümdüz Bir Karın İçin

Düşünülenin aksine düz ve sıkı bir karın bölgesine sahip olmak için zayıflamak, hatta onlarca mekik çekmek bile yetmez. Yaz yaklaşırken kadın vücudunun en dikkat çekici bölümünü ileri teknolojilerle forma sokmanın tam zamanı…

Yaşla beraber sıkılığını kaybeden cilt, silueti olumsuz etkileyen en önemli faktörlerden biridir ve vücuttaki elastikiyet kaybının kendisini en çok gösterdiği bölgelerden biri ise karındır. Elastin ve kolajen liflerindeki azalma ise kendisini karın bölgesindeki deride gevşeme, hatta katlanma ile kendini gösterir. Bu estetik sorun ya hamilelik ya da aşırı kilo alıp verme nedeniyle daha da vahim bir hâl alır. Hareketsiz bir yaşam ve hamilelik nedeniyle yapısı bozulan, güçsüzleşen karın kasları da karın bölgesinin sıkı ve biçimli görünümünü bozan bir diğer faktördür.
Bazı kadınlarda ise fazla kilolar karın bölgesinde toplanmaya birikmeye eğilimlidir. Bu bölgedeki yağ dokusunu eritmek ise başlı başına bir mücadeledir. Öyle ki ne egzersizler ne de yapılan diyetler arzu edilen etkiyi sağlamakta yetersiz kalır.
Görüldüğü üzere problemde üç unsur rol oynuyor: Yağlanma, cilt kalitesinde azalma ve kasların formunu kaybetmesi. Neyse ki bugün artık elimizde bu üç faktöre de etki eden sistemler mevcut. Burada önemli olan hangi hastaya hangi tedavi ya da tedavi kombinasyonlarının uygulanması gerektiğini iyi belirlemektir.

Dondurucu Etki
CoolSculpting teknolojisine aşinayız. Yağ hücrelerini dondurarak parçalayan bu tedavi karın bölgesindeki fazlalıkları yok etmede sahip olduğumuz en etkili sistemdir. Bu teknolojiyi özellikle karın bölgesinden kilo almaya meyilli hastalarda kullanıyoruz. Tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusunun ortalama %30’unu yok eden bu teknoloji liposuction ameliyatına bir alternatif olarak görülüyor. Üstelik iyileşme süreci yok, morluklar, ödem, aylarca giyilen rahatsız korseler ve ameliyatın riskleri olmadan!
Ama sadece bu sistemi kullanarak mükemmel bir karın bölgesi yaratmayı başardığımız hasta sayısının kısıtlı olduğunu belirtmek son derece önemli. Yukarıda da altını çizdiğim gibi dümdüz ve sıkı bir karın yaratmak sadece yağ fazlalığını yok ederek mümkün olmayabilir. Çünkü estetik bir gürünüm için hayati önem taşıyan diğer iki unsuru (kas dokusu ve cilt kalitesi) göz önüne almazsanız sonuçlar da mükemmel olmayacaktır.
Peki, sadece CoolSculpting sisteminin yeterli olduğu hasta grubu kim?
Bunlar henüz genç yaşlarında olan, ciltleri sıkı ve kaliteli, karın kasları formda olan hastalardır. Tek sorunları bu bölgede biriken yağ dokusudur. Bu yağ dokusunu CoolSculpting ile yok ettiğinizde hastayı hoşnut edecek bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Teknolojik Egzersiz
Eğer hastanın karın kasları formunu kaybettiyse kasların üstündeki yağ dokusunu yok etseniz bile formda bir karın yaratamazsınız.
Bu noktada ise imdada yeni bir teknoloji yetişiyor: EmSculpt. EmSculpt, kas dokusuna etki eden ilk ve tek sistem olma özelliğine sahip. Bu yenilikçi teknolojiden önce karın kaslarına müdahale eden bir sistem yoktu. Egzersizle elde etmenin mümkün olmadığı sonuçlar sağlayan bu teknoloji sadece yarım saat içinde karın kaslarının 20 bin defa kasılmasını sağlıyor. Kasların bu derece çalışması ise kas dokusunu uyararak hem kasların güçlenmesini sağlıyor hem de o bölgedeki yağ yakımını hızlandırıyor.
Özellikle hamilelik sonrasında gevşeyen, formunu kaybeden kas dokusunu en ağır egzersiz programıyla bile biçimlendirmek neredeyse imkânsızdır. Ama EmSculpt bunu mümkün kılıyor.
Yüksek yoğunluklu odaklı elektromanyetik enerji kullanarak etki eden sistemin etkisini daha ilk seanstan sonra bile gözlemlemek mümkün. Ancak optimum sonuçlar için birkaç gün arayla yapılan 4-6 seans uygulanması gerekiyor.

BodyFx Tedavisi
Daha sıkı ve biçimli bir karın bölgesi için elimizde önemli bir güç daha var. İleri teknoloji odaklı radyo frekans enerjisi ile hem cilt elastikiyetini artıran hem de yağ dokusunu hedef alan Immode BodyFx.
Bu sistem özellikle karınlarındaki portakal kabuğu görünümünden ve ciltlerindeki elastikiyet kaybından şikâyetçi olan hastalar için harika bir seçenek. Tedavi sırasında ciltteki elastin ve kolajen lifleri stimule edildiği için cildin elastikiyeti artıyor, bölgeye uygulanan vakum ve enerji darbeleri sayesinde portakal kabuğu görünümü hafifliyor. Karın bölgesi çok daha pürüzsüz, taze ve sıkı bir görünüme kavuşuyor, bölgesel fazlalıklar kalıcı olarak yok oluyor, siluet adeta yeniden şekilleniyor.
Inmode BodyFx uygulama yapılan bölgedeki yağ dokusuna da etki etse de, her tedavide olduğu gibi bunda da hastayı doğru seçmek son derece önemli. Eğer hastanın karın bölgesinde elastikiyet kaybı ve portakal kabuğu görünümüne eşlik eden ciddi bir yağlanma problemi varsa önce CoolSculpting tedavisini öneriyorum. Bir-iki seans CoolSculpting tedavisinden sonra BodyFx sistemi uygulandığında gerçekten mükemmel sonuçlar elde ediyoruz. Seans sayısı hastanın durumuna göre değişse de genelde 6-8 seans öneriliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Emsculpt Neo

  Emsculpt Neo Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo tekn...

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Red Touch: Hedefli Etki

  Red Touch: Hedefli Etki Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef...

 • Cilt Güzelliğinde Scarlet X

  Cilt Güzelliğinde Scarlet X Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…...

 • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

  Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir çözüm arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

 • Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone

  Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, selülit problemine katkıda bulunan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone teknolojisini anlatıyor.

 • EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt mı yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aral...

 • Fit ve Sıkı Bir Vücut

  Fit ve Sıkı Bir Vücut Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir tek...

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün