Revlite

Dört farklı dalga boyundaki ışık enerjisi kullanarak etki eden Revlite lazer, cilt altına yüksek güçte enerji göndererek ciltteki yenilenmeyi optimum seviyeye taşıyor hem de çabuk, konforlu ve sonrasında iyileşme sürecine gerek duyulmayan bir tedaviyle.  

Her yeni nesil sistemle birlikte giderek mükemmeleşen lazer teknolojilerinin son örneklerinden biri de Revlite lazer. FDA onaylı sistem, farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek cildin biyolojik yaşını geri çeviren bir mekanizmayı tetikliyor daha parlak, daha taze görünümlü bir cilt yaratırken gözenekler küçülüyor, güneş ve yaşlılık lekeleri hafifliyor, cildin elastikiyeti artıyor, çizgi ve kırışıklıklar azalıyor. Işık enerjisi ile cilt altında ısı hasarı yaratarak cildin yeniden yapılanmasını sağlayan Revlite teknolojisinin en önemli artılarından biri de çabuk ve konforlu bir işlem olması. 

Revlite teknolojisi ile ilgili aklınıza gelen sorular ve cevapları…

Revlite teknolojisini diğer sistemlerden farklı kılan nedir?
Teknoloji, farklı boylardaki ısı enerjisini sisteme özel bir kombinasyonla cilt altına iletiyor. Bu enerji, kolajen lifleri, ciltte lekeler oluşmasına neden olan melanin kümeleri ve dövme mürekkebi tarafından absorbe ediliyor. Revlite'm uzmanlık alanlarından biri de dövme silme. Hedeflenen dokuya iletilen yüksek güçteki enerji ciltte optimum seviyede bir yenilenme sürecini tetikliyor. Hedeflenen sorunlara göre tasarlanabilen enerji düzeyi ve enerjinin cildin istenen katmanına iletilebilmesiyle Revlite, peeling tedavisinde de son derece etkili bir sistem. Cildi yüzeysel olarak soyarak, güvenli, iyileşme süreci gerektirmeyen bir peeling çözümü sunuyor.

Revlite hangi cilt sorunlarında etkilidir?
Revlite tüm cilt sorunlarında etkili bir lazer sistemidir. Aşağıda Revlite teknolojisinin etkili olduğu tedaviler yer alıyor…

 • Cilt yenileme
 • Peeling
 • Antiaging
 • İnce çizgi ve kırışıklık tedavisi
 • Skar tedavisi
 • Genişlemiş gözenekler
 • Güneşe bağlı lekeler
 • Yaşlılık lekeleri
 • Kılcal damarlar
 • Cilt tonunu düzenleme
 • İnce tüyleri sarartma

Konforlu bir tedavi mi? Acı eşiği düşük olanlar da yaptırabilir mi?
Uygulamayı yaptıranların çoğu, Revlite lazer tedavisinin ciltte hafif bir karıncalanma hissi yarattığını söylüyorlar. Konforlu bir işlem olduğu için öncesinde cilde anestezik bir krem sürülmesine gerek yoktur. Acı eşiği düşük olanlar doktorlarından işlemden yarım saat önce anestezik bir krem uygulanmasını isteyebilirler. Tüm işlem 15-30 dakika kadar bir sürede tamamlanır. 

Revlite lazer iyileşme sürecine ihtiyaç duyulan bir uygulama mıdır? Sonrasında sosyal hayatıma hemen geri dönebilir miyim ve tedaviyi yaptırdıktan sonra dikkat etmem gereken herhangi bir şey var mı?
Tedavi sonrasında ciltte hafif bir pembelik olması normaldir ve genelde bir saat içinde tamamen geçer. İşlem sonrasında doktorunuz yüzünüze geniş spektrumlu bir güneş koruyucu krem sürecek ve güneşe maruz kalmamanız konusunda sizi uyaracaktır.

Revlite cilt yenileme tedavisinden ne gibi sonuçlar bekleyebilirim? Kaç seans yaptırmam gerekiyor?
Tedavi sonrasında cilt dokunuzun yenilendiğini, cildinizdeki renk düzensizliklerinin hafiflediğini, gözeneklerin küçüldüğünü ve ince çizgilerin hafiflediğini fark edeceksiniz. Kolajen liflerinin uyarılmasıyla elde edilen bu olumlu etkiler genel olarak cildin daha genç bir cilt gibi davranmaya başladığının göstergesidir. Sonrasında sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Cilt yenileme tedavisi cildin ihtiyaçlarına göre 4-6 seans olarak uygulanır. Seans aralıkları 15-20 gün kadardır.

Revlite teknolojisi ile peeling tedavisi de yapılıyor mu?
Revlite tedavisi ileri teknoloji bir peeling sistemi olarak da tasarlanabilir. Farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi kombinasyonları kullanarak etki eden sistem cilt yüzeyini nazikçe soyarak lekelerin görünümünün hafiflemesini, cildin daha pürüzsüz, parlak bir görünüm almasını sağlarken güneş hasarını onarır, cilt kalitesini artırır. Peeling tedavisi cildin durumuna göre 1 ay arayla uygulanan 1-3 seanstan oluşur.

Hemen Doktorunuza Sorun