Anti-Aging’de RevLite Dönemi

Anti-aging teknolojiler cilt kalitesini artırarak yaşlanmayla hücresel boyutta savaşıyor. Bunlardan biri de ciltteki farklı sorunlara etki eden yeni nesil bir sistem olan RevLite. Teknolojiyi ön plana çıkaran özellikleri Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.  

Yaşlanmayla savaşmanın en etkili yolu cilt kalitesini artırmak, yani ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyen lazer sistemlerinden destek almaktır. Önce neden yaşlandığımıza bir bakalım mı? Yüzümüzdeki elastikiyet kaybının, renk düzensizlikleri ve kırışıklıkların arkasında doğal yaşlanma sürecinden ziyade çevresel faktörlerin olduğunu biliyor muydunuz? Dr. Mustafa Karataş bu süreci şöyle anlatıyor: “Yaşlanmanın en önemli nedenlerinden biri güneş ışınlarıdır. Bu ışınlar cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerinin kırılmasına, kalitelerinin azalmasına sebep olurlar. Var olan kolajen ve elastinlerin kalitesi düşerken, ciltteki üretim de azalmaya başlar.”

Zincirleme Reaksiyon

Cilt yapıtaşlarını kaybettikçe yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkması da kaçınılmaz oluyor.  Karataş, “Yani çizgilerin, kırışıklıkların, lekelerin, renk düzensizliklerinin ardında yatan aslında tek bir faktör var: Cilde gençliğini veren bu değerli proteinlerin kaybı” diyor ve ekliyor. Bu kayıp adeta bir zincirleme reaksiyona neden olur. Kolajen ve elastin lifleri azaldıkça cilt çevresel faktörlere karşı daha dirençsiz bir hâle gelir, çizgiler derinleşir, lekeler artar, cilt elastikiyetini kaybettiği için yüz ovali formunu kaybeder.”     

En etkili anti-aging kremler ve serumlar bile bu problemi geri çevirmekte yetersiz kalıyor.  Dr. Mustafa Karataş “Kozmetik ürünler sadece cildin en üst katmanına etki ederler. Düzenli kullanıldıklarında cildin görünümünde önemli bir iyileşme yaratabilirler ama yaşlanmanın temel nedenine etki edemezler” diyor. “Dolayısıyla da yaşlanma sürecini geri çevirmekte yetersiz kalırlar.”

İşte bu noktada imdada lazer sistemleri yetişiyor. Bu sistemlerin en önemli avantajı cilde sürülen serumların, kremlerin ulaşamadıkları derinliklere etki etmeleridir. Karataş, “Lazer sistemleri kremlerin, hatta estetik ameliyatların bile yapamadığı bir şeyi yaparak, sorunun kaynağına müdahale ederler.”

Revlite Etkisi

Cilt analizleri kolajen ve elastin üretimini tetikleyen lazer sistemlerinin, cilt kalitesini artırdığını, cilt rengindeki ton farklılıklarını giderdiğini ve daha yumuşak, pürüzsüz, gözenekleri daha az belirgin bir cilt yarattığını gösteriyor.

Bu sistemlerin vardığı son noktalardan biri de Revlite lazer. Karataş, farklı dalga boylarındaki ışık enerjisi ile ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyen ve cildin biyolojik yaşını geri çeviren Revlite teknolojisini şöyle anlatıyor: “Revlite’ın özelliği farklı boylarda ısı enerjisi kullanarak ciltteki yenilenmeyi optimum seviyeye çıkarması.  Farklı dalga boylarındaki enerji sisteme özel bir kombinasyonla cilt altına iletiyor.”

Peki, Revlite hangi cilt sorunlarında etkili? Karataş, “Cilt yenilemeden cilt rengini düzenlemeye, gözenek ve skar tedavisine kadar pek çok alanda etkili bir sistem. Biraz önce de belirttiğim gibi Revlite’a özel bir etki mekanizması sayesinde alınan sonuçların da başarısı da yükseliyor” diyor ve ekliyor: “Ayrıca teknoloji bize daha önce müdahale edemediğimiz bir soruna yönelik önemli avantaj da sağlıyor: Yüzdeki ince tüyler. Epilasyon sistemleri ile çözemediğimiz bu sorun Revlite’ın uzmanlık alanlarından biri. Birkaç seansta en ince, hatta sarı tüylerde bile etkili sonuçlar alabiliyoruz.”

Revlite teknolojisi ile ilgili merak ettiklerinizi, aklınıza takılan soruları Dr. Mustafa Karataş yanıtlıyor…

“Revlite’ın etki mekanizması nedir?”

“Revlite, farklı boylardaki ısı enerjisini sisteme özel bir kombinasyonla cilt altına iletir. Bu enerji ciltte optimum seviyede bir yenilenme sürecinin başlamasına neden olur. Revlite’ın cildi yüzeysel olarak soyarak güvenli, iyileşme süreci gerektirmeyen bir peeling olanağı sunduğunu da belirtmek istiyorum.”

Revlite tedavisi için uygun adaylar kimler? Teknoloji hangi cilt sorunlarında etkilidir?

“Revlite tedavisinden daha parlak, daha cilde kavuşmak, ciltlerinin elastikiyetini ve kalitesini artırmak isteyen herkes her yaşta faydalanabilir. Kolajen ve elastin liflerini tetikleyerek etki eden bu lazer sistemi, kırışıklıkların, ince çizgilerin ve skarların görünümünü hafifletmek, genişlemiş gözenekleri sıkılaştırmak isteyenler için de uygun bir tedavi olanağı sunar. Güneşe veya yaşlanmaya bağlı kahverengi lekelerde, renk düzensizliklerinde güvenli ve başarılı bir tedavi sunan Revlite, yüzdeki ince tüyleri yok etmekte de etkilidir.”

Daha önce leke tedavisi yaptırdım, ama lekeler daha da arttı. Revlite leke teknolojisinde güvenli ve etkili bir sistem mi?

“En zorlu tedavilerden biri lekelerdir. Maalesef bazı lazer sistemleri lekelerin artmasına neden olabiliyor. Revlite yüzde renk düzensizlikleri yaratan, çehreye yaşlı bir görünüm veren lekelerde etkili ve güvenli bir sistemdir. Güneşe, daha doğrusu UV ışınlarına bağlı olarak oluşan bu lekeler aslında cildin güneşe bir tepki, savunma mekanizması olarak oluşturduğu melanin kümeleridir. Revlite bu kümeleri parçalayarak melanini mikropartiküllere ayrıştırır ve lekelerin hafiflemesini, yok olmasını sağlar. Pek çok hastada sadece 1-2 seansın ardından bile lekelerin renginin açıldığı gözlenir. Cildin daha alt katmanlarındaki lekelerde ise olumlu sonuçlar için daha fazla seans ve zamana ihtiyaç vardır. koyu renkli ve yanık ten gibi tüm cilt tiplerindeki geniş lekelere dahi son derece güvenli, rahat ve etkin bir şekilde uygulanabilmektedir.”

Revlite konforlu bir tedavi mi? Acı eşiği düşük olanlar da yaptırabilir mi ve işlem sırasında neler beklenmeli?

“Revlite, cilt altında peeling tedavisinde ise cilt yüzeyine-yüksek enerji iletmesine rağmen konforlu bir tedavi olanağı sunar. Hızlı ve kısa vuruşlarla iletilen enerji, ciltte ince lastik bir bandın çarpmasını andıran bir his yaratır.  Uygulamayı yaptıranlar ciltlerinde hafif bir karıncalanma hissi yaşadıklarını söylüyorlar.  Konforlu bir tedavi olduğu için işlem öncesinde cilde anestezik bir krem bile sürülmesine gerek olmuyor.”

 İşlemden hemen sonra sosyal yaşamıma geri dönebilir miyim? Tedavinin ardından dikkat edilmesi gereken herhangi bir şey var mı?

 “İşlemden hemen sonra gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ciltte hafif bir kızarıklık olması normaldir, o da birkaç saat içinde tamamen geçer. Tedaviden sonra dikkat etmeniz gereken tek şey cildinizi güneşten korumak, yani düzenli olarak yüksek SPF’li bir krem kullanmaktır.”

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Emsculpt Neo

  Emsculpt Neo Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo tekn...

 • BBL Hero Nedir?

  BBL Hero Nedir? Yeni nesil bir anti-aging sistemi olan BBL Hero ile tepeden tırnağa gençlik mümkün. Karşınızda; hem yüz hem de vücuttan yılların izlerini silmekte teknolojinin vardığı so...

 • Red Touch: Hedefli Etki

  Red Touch: Hedefli Etki Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, anti-aging endüstrisini bir adım daha ileri taşıyan yeni bir teknolojiyi anlatıyor. Karşınızda sadece kolajen liflerini hedef...

 • Cilt Güzelliğinde Scarlet X

  Cilt Güzelliğinde Scarlet X Scarlet X teknolojisi ile zamanın ve çevresel faktörlerin yüzünüzde, cildinizde yarattığı hasarı geri çevirmek, daha pürüzsüz ve genç görünümlü bir cilde kavuşmak mümkün…...

 • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

  Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir çözüm arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

 • Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone

  Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, selülit problemine katkıda bulunan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone teknolojisini anlatıyor.

 • EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt mı yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aral...

 • Fit ve Sıkı Bir Vücut

  Fit ve Sıkı Bir Vücut Vücuttaki inatçı yağlardan kurtulmak, daha sıkı ve fit görünümlü bir siluet için diyet ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda ne yapmalı? Sorunuzun cevabı yeni bir tek...

 • Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar

  Daha Kaslı Kollar ve Bacaklar Vücut şekillendirme teknolojilerinin vardığı en son noktalardan biri olan EmSculpt, kas dokusuna etki ederek silueti yeniden biçimlendiriyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. ...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün