Yeni Bir Anti-Aging Sırrı Alloblast

Karşınızda cilde gençliğini yeniden kazandıran, elastikiyetini artıran, çizgilerin görünümünü hafifleten ve etkisi aylar değil senelere yayılan bir anti-aging uygulama var: Alloblast. Alloblast şaşırtıcı ama bir o kadar da etkili bir tedavi.

Cildinize gençliğin ışıltısını yeniden kazandırmak, yılları geri almak için sınırları ne kadar zorlayabilirsiniz? Alloblast anti-aging  dünyasının vardığı son noktalardan birini temsil ediyor, bu uygulamanın ardında yıllarca süren bilimsel araştırmalar var.

Peki Alloblast denen bu tedaviyle ilgili bu kadar şaşırtıcı olan ne? Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş “Tedavide yeni doğan bebeklerin sünnet derisinden elde edilen fibroblast hücreleri kullanılıyor” diyor.

Aslında kulağa son derece sıra dışı gelen bu anti-aging tedavinin temeli onlarca yıldır yapılan kök hücre araştırmalarıyla çoktan şekillendi, hatta farklı yöntemlerle olsa da uzun bir süredir anti-aging endüstrisinde de kullanılıyor. Karataş “Kişinin kulak arkasından alınan hücrelerden, laboratuvarda özel işlemlerden geçirilerek elde edilen fibroblast zengini anti-aging kokteylle yapılan tedaviler uzun bir süredir uygulanıyor. Alloblast tedavisindeki tek fark bu fibroblastların yeni doğanın sünnet derisinden elde edilmesi.”

Bu yazıyı okuyanların bazıları “Yok artık!” diyor olabilir, ama son derece etkili sonuçlar veren tedaviyi Hollywood ünlülerinin de tercih ettiğini belirtelim. Bu işlemden faydalananlar arasında Cate Blanchett, Emma Watson, Sandra Bullock, Kate Beckinsale, Oprah Winfrey gibi yıldızlar var.

Yeni doğandan elde edilen sünnet derisini bu kadar özel kılan nedir? Dr. Mustafa Karataş “Bu deri fibroblastlar, stromal hücreler ve öncül hücreler gibi birçok farklı hücre çeşidini barındırır. Bu hücreler hiçbir toksik etkiye, UV ışınına maruz kalmamış hücrelerdir, daha da önemlisi bebeğin cildini yapmak için gereken tüm donanıma, güce sahiptirler. Bu gücü orta yaşlı birinin cildine enjekte ettiğinizde sonuç gerçekten çok etkili oluyor. Hücreler yeni hücre üretmeye başlıyor, yıpranan hücreler onarılıyor ve sonuç: Daha genç, daha parlak, daha taze bir cilt.”

Karataş tedavinin son derece basit bir işlemden ibaret olduğunu söylüyor.” İleri teknolojiyle, özel laboratuvarlarda üretilen formül cilde enjekte ediliyor. Tüm işlem sadece 15-20 dakikada tamamlanıyor.”

Bu ilginç tedaviyle ilgili pek çok merak ettiğiniz, kafanızı kurcalayan pek çok soru olmalı. Hepsini Dr. Mustafa Karataş’a sorduk… 

Alloblast tedavisi için neden sünnet derisi kullanılıyor?

Doğduğumuzda cildimiz olabilecek en iyi halindedir. Hücreler büyüme faktörleri denen proteinler salgılar bu da hücreleri sağlıklı tutarak bölünmeleri için stimüle eder. Yaş aldıkça hücrelerimiz de giderek daha yavaş bir hızla bölünmeye başlar bu da çizgiler ve kırışıklıkların artmasına, cilt sıkılığının ve parlaklığının azalmasına katkıda bulunur. Yeni doğmuş bebeğin sünnet derisindeki büyüme faktörleri hücrelerin yenilenmesini hızlandırmak için gerekli olan uyarıyı sağlar.”

Kök hücreleri bu kadar özel kılan nedir? Ve işlemden geçirilmiş bu kök hücreler cilde nasıl veriliyor?

“Kök hücrelerin özelliği diğer hücreleri aktive etmesi, adeta uyandırmasıdır. Cilde verilen bu kök hücreler sayesinde hücreler daha fazla fibroblast, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Biz yaş aldıkça kök hücrelerimiz de yaşlanır. Maalesef çevre kirliliği, güneş ışınları gibi cilt düşmanları da bu sürece katkıda bulunur. Bir bebekten alınan kök hücreler kullanıldığında ise kök hücrelerin en etkili hali kullanılmış olur. Tedavi için sünnet derisinden ayrıştırılan kök hücreler özel işlemlerden geçirilerek çoğaltılıyor.  İşlem sırasında mikro bir iğne kullanılarak kök hücrelerin ve peptidlerin cildin alt tabakalarına nüfuz etmesi sağlanıyor. Bu aktif maddeler sayesinde ciltteki kolajen üretimi optimum seviyeye ulaşıyor.”

Alloblast tedavisinin etkisi ne kadar sürüyor?

“Bu işlemle ilgili en çarpıcı şeylerden biri de bu! Tedavinin etkisi yıllarca sürüyor. Dilerseniz, ihtiyaç duyarsanız ikinci bir tedavi için tabii ki yıllarca beklemek zorunda değilsiniz. Ancak yapılan bilimsel çalışmalar tedavinin enjekte edilen bölgedeki etkisinin 2 - 3 sene sürdüğünü, cilt yaşını ortalama 8 sene geri döndürdüğünü gösteriyor.”

Kaç seans uygulanması gerekir?

 “Alloblast tek seanslık bir tedavidir.”

Alloblast tedavisinin ciltteki etkileri işlemden ne kadar zaman sonra ortaya çıkar?

 “Alloblast cilt hücrelerine genç hücreler gibi davranmak konusunda öyle güçlü bir uyarı sağlıyor, hücresel boyutta bir değişimi tetikliyor ki tedavinin etkileri bildiğimiz fibroblast tedavilerinden çok daha çabuk ortaya çıkıyor. Diğer fibrolast tedavilerinde optimum sonuçlar için 6 ay geçmesi gerekirken Alloblast işleminde olumlu etkiler bir ay sonra gözlenmeye başlıyor, nihai sonuç ise işlemden iki ay sonra ortaya çıkıyor.”

Alloblast formülünün geliştirme aşaması nasıl oluyor?

“Sünnet derisinin alınması işlemi, doğumu takip eden mümkün olan en kısa sürede, bebek hastaneden çıkmadan yapılıyor. Operasyonla alınan deri belirli işlemlerden geçtikten sonra 6-8 hafta süre boyunca özel bir laboratuvarda kültürleniyor. Ardından da -196 ° derecede, azot tanklarda saklanıyor. Elde edilen formül işlem yapılmadan hemen önce tanktan çıkarılıyor. Tabii işlem için önce ebeveynlerin izni alınıyor. Bu tamamen yasal bir süreçtir, hatta pek çok ülkede yara tedavilerinde yeni doğan bebek sünnet derisinden elde edilen fibroblastlar kullanılmaktadır.” 

Tedavinin alerjik reaksiyon riski ya da herhangi başka bir yan etkisi var mı?

“Alloblast tedavisi FDA onaylıdır, bu da tedavinin güvenli ve etkili olduğunun en iyi kanıtıdır.” 

“Kimler bu tedaviden faydalanabilir?”

“Cildindeki yaşlanma belirtilerini geri çevirmek, daha parlak, genç görünümlü bir cilt isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. Çizgilerin, görünümünü hafifletmede, güneş hasarını geri çevirmede uzun süreli sonuçlar sağlayan Alloblast yara izlerini hafifletmede de son derece başarılı bir tedavidir.”

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Face Yeni Nesil Anti-Aging

  Exion Face Yeni Nesil Anti-Aging Exion Face kolajen ve elastin sentezini artırmanın dışında hyalüronik asit üretimini de tetikleyen ilk ve tek teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

 • Kadınlar Yorgun Görünmek İstemez

  Kadınlar Yorgun Görünmek İstemez Medikal estetik artık tabu değil. Etkisi ve hızlı iyileşme süreciyle tercih sebebi olan uygulamalarda tek amaç gençleşme de değil.

 • Baştan Aşağı Gençlik: BBL Hero

  Baştan Aşağı Gençlik: BBL Hero Anti-aging dünyasının başarısını kanıtlamış teknolojilerinden BBL Forever Young en yeni haliyle karşımızda: BBL Hero. BBL Hero sayesinde gençliğin dokunuşu artık sadece y...

 • Pandemi Günlerinde Güzellik

  Pandemi Günlerinde Güzellik COVİD-19 güzellik alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş pandemi döneminde ön plana çıkan tedavileri anlatıyor

 • Güzellik İçin 25 Altın Öneri

  Güzellik İçin 25 Altın Öneri Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş’tan güzellik için 25 altın öneri kadını için gençlik ve güzellik önerileri…

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Yaz Güzeli

   Yaz Güzeli Yaz aylarında cildinizi etkili anti-aging tedavilerden mahrum bırakmayın. İşte, dört mevsim uygulanabilen ve en önemlisi cildinize yaz aylarında ihtiyaç duyduğu desteği v...

 • Ciltte Hassas Denge

  Ciltte Hassas Denge Evet, güneş cildi erken yaşlandırır. Çizgilerin, kırışıklıkların artmasına, kahverengi lekelerin oluşmasına neden olur.

 • Cilt İçin Güneş Rehberi

  Cilt İçin Güneş Rehberi Yaşlanmayı hızlandıran ve sizi kahverengi lekelerle baş başa bırakan en önemli etken güneştir. Tatile çıkmadan gerekli önlemleri almanızda fayda var.

 • Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği

  Kusursuz Yüz Güzelliği İçin Profil Estetiği Çekici görünmenin sırrı profilinizi yaratan tüm unsurların uyum içinde olmasında saklı. İşte kusursuz bir profil için doğru dengeyi yaratmanın yolları.