Thermage Body Vücut Sıkılaştırma

Vücuttaki yaşlanma belirtileriyle savaşan Thermage Body’nin cildin elastikiyetini artırma, ince çizgileri ve selüliti hafifletme gibi harika etkileri var.

Yaşlanmanın etkilerinden sadece yüzünüz değil vücudunuz da nasibini alır. Geçen zamanla birlikte vücut sıkılığını kaybeder, cilt daha donuk, daha cansız görünmeye başlar. Yüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan Thermage, vücuttaki yaşlanma izlerini silmede de son derece etkili bir teknolojidir. Vücut sıkılaştırmada ve tene taze, parlak bir görünüm vermede altın standart olan Thermage Body, dört mevsim uygulanabilen, tek seanslık bir tedavidir ve işlem sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaz.

Etki mekanizması
Sistemin etki mekanizması cildin derin katmanlarına iletilen radyo frekans enerjisidir. Cilt yüzeyinde herhangi bir tahriş yaratmadan sadece cilt altına etki eden bu teknoloji, cildin gençliğinden sorumlu olun elastin ve kolajen liflerini uyarır. Bu uyarı vücutta sıkılaşma, cildin daha genç, daha taze ve elastik bir görünüm almasını sağlayan bir süreci tetikler.

Vücudun hangi bölgelerine uygulanır?
Thermage Body kollar, kalça, basen, bacaklar, dizler ve karın bölgesinin elastikiyetini artırmada, şekillenmesinde etkilidir. Uygulama yapılan bölgedeki cilt çok daha pürüzsüz, sıkı ve genç bir görünüme kavuşur. Thermage Body’nin etkili olduğu bir diğer problem ise portakal kabuğu görünümünü hafifletmektir. Egzersiz ve diyete bile dirençli olan selülit problemine katkıda bulunan önemli faktörlerden biri cildin elastikiyetini kaybetmesidir. Thermage Body ile cildin sıkılığı artırıldığında portakal kabuğu görünümü de azalır, çünkü deri ne kadar elastikse altındaki kusurları o kadar iyi gizler.

Thermage Body için en uygun adaylar
Thermage Body teknolojisinden yaşlanma sürecine bağlı olarak ya da hamilelik, kilo kaybı sonrasında vücutlarında elastikiyet kaybı, sarkma ve ince çizgiler oluşmuş herkes faydalanabilir.

Kaç seans gerekir?
Thermage Body, tek seanslık bir tedavidir. Tedavinin olumlu etkilerinin korunması için 1.5-2 senede bir tekrarlanması önerilir.

İşlemin etkileri ne zaman ortaya çıkar?
Tedaviden hemen sonra cilt daha elastik, daha canlı ve taze görünür, ancak işlemin nihai sonucu için birkaç ay geçmesi gerekir ki bu da vücudun yeni elastin ve kolajen lifleri üretmesi için gereken zamandır.

Hemen Doktorunuza Sorun

Doktorun Son Cevapladığı Sorular

7 Sıkça Sorulan Sorular
P***
Karın, kol altları ve bacak içi için Thermage body fiyatı ve uygulama seans sayısı nedir acaba
Merhabalar Pınar Hanım. Thermage Body tek seanslık bir işlemdir. Kolajen ve elastin üretimini artırarak daha genç görünümlü, daha elastik bir cilt yaratır. Sistemle ilgili detaylı bilgiyi internet sitemizde bulabilirsiniz. Ancak burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
M***
Sporla beraber 40 kilo verdim Lakin sarkma yok, ama karın çevremde boş deri var. Bunlar sıkılaşır mı?
Bu tamamen karın çevrenizdeki derideki sarkmanın derecesine bağlıdır. Çok fazla kilo verildiğinde böyle sonuçlar meydana gelebiliyor. Eğer karın bölgenizin forma girmesi için cildin çok fazla bir sıkılaşmaya ihtiyacı varsa, lazer sistemleri yeterli olmayabilir. Vücuttaki elastikiyet kaybında tek seanslık bir tedavi olan Thermage Body ya da Forma Plus gibi sistemleri kullanıyoruz. Bu teknolojilerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Bunların hepsi karın bölgenizde belli miktarda bir toparlanma yaratacaklardır, ama bu sizi hoşnut edecek miktarda olmayabilir –çünkü en iyi sonuçları vücutlarındaki elastikiyet kaybı çok fazla olmayan hastalarda alıyoruz.
S***
Merhaba karın germeden 1 ay sonra Thermage Body ile vücut sıkılaştırma yapılır mı?
Merhabalar Suna Hanım. Sıkılaştırma tedavileri için bir süre beklemeniz daha doğru olacaktır. Hiçbir sorun olmayabilir, ama kesi izlerinin tamamen iyileşmesini beklemek daha güvenli bir yaklaşım. Çünkü işlem yapılırken kesi izlerinin bulunduğu yerlere uygulama yapmamaya özen göstermek gerekecektir. Bu da Thermage tedavisinden optimum sonuç almanızı zorlaştırır. Sonuç olarak bir süre daha beklemenizi öneriyorum
H***
Tüp mide ameliyatı sonrası bacak sarkması için en iyi yöntem nedir?
Merhabalar. Eğer sarkma ileri boyutlardaysa invazif olmayan tedaviler arzu ettiğiniz sonucu almaya yetmeyebilir. Bacak germe ameliyatı ileri derece sarkmada, bacak bölgesini toparlamakta tek alternatif olsa da, bacaklarda ciddi kesi izleri oluşur ve iyileşme süreci uzundur. Şimdi bahsedeceğim sistemler çok ileri derecedeki sarkmaları toparlayamaz, ama ameliyat olmak istemiyorsanız ve belli bir miktar sıkılaşma sizi mutlu edecekse bunlardan yardım alabilirsiniz. Thermage Body vücuttaki elastikiyet kaybına karşı etkili bir teknolojidir. İşlemin sonuçları tedaviden 1-2 ay sonra ortaya çıkmaya başlar ve iyileşme 5-6 aya kadar devam eder. Thermage tek seanslık bir işlemdir. Vücuttaki elastikiyet kaybında kullandığımız bir diğer sistem ise Inmode BodyFX’tir. Eğer bacaklarınızda yağ fazlalığı ve portakal kabuğu görünümü de varsa, BodyFX için daha uygun bir aday olabilirsiniz. Çünkü Thermage sadece elastikiyet kaybında etkili bir sistemdir. BodyFX, ileri teknoloji odaklı radyo frekans enerjisi ile yağ dokularını parçalarken, elastin ve kolajen liflerini de stimule ederek cildin elastikiyetini artırır. Vakum ve kontrollü enerji darbeleri ile portakal kabuğu görünümünün hafiflemesini sağlar.
R***
Merhabalar 42 yaşındayım. Aslında zayıfım ama sıkılık kaybı yüzünden özellikle de bacaklarımdan hiç memnun değilim. Thermage yaptırsam bir faydasını görür müyüm?
Thermage vücut şekillendirme sadece tek uygulamada karın, kalça ve kol bölgelerindeki gevşek deriyi belirgin ölçüde sıkılaştıran, cildin elastikiyetini artıran bir sistem. Thermage Body aynı yüze uygulanan Thermage teknolojisi gibi cildin alt katmanlarına radyo frekans enerjisi göndererek etki ediyor. Doğru hastaya uygulandığında gerçekten başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Ancak şunu da belirtmekte fayda var, Thermage tedavisinin sonucunu tam olarak önceden tahmin etmek mümkün değil. Bazı hastalar ciltlerinin elastikiyetinde önemli bir artış gözleyebilirken, bazıları üzde yüz tahmin etme imkânları da yok. Hastalar en verimli sonucu uygulama yapılan bölgeye göre 20 dakika ile iki saat arasında değişen ilk seansta alıyor. Tedavi sırasında her bir 'geçiş' arasında hasta ısındığını hissediyor, seansı daha rahat geçirebilmeniz için size ilaç da verilebilir. Uygulamanın ardından bir ya da iki gün süreyle vücudunuz kızarabilir ama normal yaşam aktivitelerinize hemen geri dönebilirsiniz, her hangi bir iyileşme süreci yoktur.
J***
Merhaba Mustafa Bey. Kilo olayımın 110 kiloluk bir geçmişi var 2012 senesinde 2012 yaz ayına girerken 110 kilo olarak başladım 6 - 7 ayda 72 kiloya indim vücutta problem yoktu sıkı duruyordu sonrasında o kilolar uzun zamanlara dayalı olarak ara ara gelip gittiler en son 2016 Kasım ayında diyete girip 80 kilodan şu dakika itibariyle 66 kiloyu gördüm kilo kontrolü sağlayarak 6 ayda 14-15 kilo verdim. Hedef kilomu 60 olarak belirlemişken yüksek derecede sarkık olmasından korktum... Fakat şu anda üst bacak kısmında, basen bölgesinde göğüs ve karın bölgesinde olan yağ kaybından kaynaklı olarak bir sarkma söz konusu olabilir ilerleyen zamanlarda. Gayet yumuşak bir dokuya sahip oldu ve bu da beni spor yapmaktan nefret ettirdi. Şu anda kilomu korumaya çalışıyorum. İnternet üzerinde bakınırken sizi buldum bir bilgi verebilir misiniz? Ne yapılması gerekiyor? Ameliyat gibi bir şey düşünmüyorum, bunun başka bir yolu var mıdır lütfen yardımcı olun.
Merhabalar vücut sıkılaştırmada kullandığımız teknolojilerin başında Thermage geliyor. Bu tek seanslık bir tedavidir ve cilt altına radyo frekans dalgaları göndererek etki eder. Radyo frekans enerjisi cildin alt tabakaları ısıtarak, kolajen ve elastin lifleri uyarır. Unutmayın cildin sıkılığında etkili olan bu maddeler ne kadar fazlaysa cilt o kadar elastik olur. Ancak şunu da belirtmekte fayda var: Thermage cilt sıkılaştırmada bir yere kadar etkili olabilir. Eğer cilt katlar oluşturacak derecede sarktıysa tek seçenek cerrahi müdahaledir. Ancak bu durumda da ameliyat sonrasında kesi izleri kalacaktır. Ciltlerindeki ileri derecede sarkmadan şikayetçi olanlar için kesi izleri tolere edilebilecek bir şey olabilir. Ayrıca bu izleri hafifletmeye yardımcı olacak lazer sistemlerinden de yararlanabilirler.
M***
Selamlar, Thermage yöntemini tüm karnıma ve kollarıma uygulatmayı düşünüyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim sizden rica etsem? Teşekkürler, iyi çalışmalar..
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Müzeyyen Hanım. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.