Scarlet X

Scarlet X, mikro iğnelerle cilt altına iletilen radyo frekans enerjisi sayesinde ciltteki sorunlara etki eden etkili bir anti-aging tedavi olanağı sağlıyor.

Anti-aging endüstrisinin sunduğu yeni nesil teknolojilerden biri olan Scarlet X, cilt canlandırmadan elastikiyet kaybına ve leke sorununa kadar birçok farklı cilt probleminde etkili bir tedavi olanağı sağlıyor.  

Altın iğnelerle cilt üzerinde mikro düzeyde delikler açarak, kolajen ve elastin üretimini tetikleyen cihaz, radyo frekans enerjisini cilt altına ileterek etki ediyor.

Sistemin en önemli özelliklerinden biri ise uygulama derinliğinin ayarlanabilmesi, böylece problemin kaynaklandığı katmana etki etme olanağı sağlaması. 0,3 mm derinlikten başlayarak 4mm derinliğe inebilen bipolar radyo frekans sistemi cildin tüm katmanlarını etkilediğinden, cilt yüzeyine daha yakın katmanlardan cildin en alt katmanına kadar tedavi olanağı sağlar. Anti-aging teknolojiler arasında cildin en derin katmanlarına ulaşmak konusunda birincilik Scarlet X’in. 

Daha Sıkı, Daha Elastik Bir Cilt

Cilt yüzeyine herhangi bir zarar vermeden, cildin derin tabakalarına kadar iletilebilen radyo frekans enerjisi sayesinde cilt yeniden yapılanır, artan elastin ve kolajen üretimi sayesinde daha sıkı, daha elastik bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olabilir.

Kolajen ve elastin lifleri bir anlamda cildin iskeletidir. Cildi ayakta tutan, dirençli ve elastik olmasını sağlayan bu iskeletteki kayıplar cildin sarkmasına, kırışmasına neden olur. Yani eğer kolajen ve elastin liflerini uyarır, daha fazla ve daha kaliteli lifler üretmeleri için tetiklerseniz ciltte de dramatik, gözle görünür bir gençleşme yaratmış olursunuz. Bu liflerdeki artış cildin daha pürüzsüz, daha elastik ve sıkı görünmesini sağlayabilir. 

En Zorlu Lekelerde Bile Etkili

Anti-aging tedaviler arasında en zorlu olanlardan biri hiç kuşkusuz leke tedavileridir. Scarlet X, melazma olarak da bilinen ve cildin birkaç farklı katmanında birden meydana gelen aşırı pigment üretimi yüzünden oluşan leke probleminde de etkili sonuçlar sağlıyor.

Cilt yüzeyinde koyu renkli alanlar olarak kendini gösteren bu inatçı leke sorununda, altın iğneler aracılığıyla cildin üst katmanlarından alt katmanlarına kadar iletilebilen radyo frekans enerjisi ile melanin kümelerini ve soruna katkıda bulunan anormal kılcal damar oluşumlarını dağıtarak sorunun kaynağına etki ediyor. 

Scarlet X ile ilgili merak ettiğiniz her şey…

“Scarlet X hangi cilt sorunlarında kullanılır? Kimler bu tedaviden fayda sağlayabilir?”

Scarlet X sisteminden daha genç görünümlü bir cilt isteyen herkes faydalanabilir. Bu anti-aging teknoloji,  orta yaşlarında olan ve ileri yaşları daha taze bir ciltle karşılamak isteyenler için de etkili bir tedavi olanağı sağlıyor.

Scarlet X hangi cilt sorunlarını tedavisi kullanılır, bu teknolojiden kimler faydalanabilir?

  • Ciltlerinin donuk ve cansız görünmesinden şikayetçi olan, daha parlak ve daha taze bir cilt isteyenler
  • Güneş ve yaşlılık lekelerine karşı etkili bir tedavi arayanlar
  • Hormonal faktörler ve güneş yüzünden oluşan inatçı melazma lekelerinin tedavisinde
  • Cilt yüzeyine yakın kılcal damarların tedavisinde
  • Akne izlerinin tedavisinde
  • Genişlemiş gözeneklerin görünümünü hafifletmede
  • Yara izlerinin tedavisinde
  • İnce ve derin kırışıklıkların görünümünü hafifletmede
  • Cilt kalitesini artırmak, daha pürüzsüz bir cilt isteyenler
  • Elastikiyetini kaybetmiş ciltlerde, cildi yeniden yapılandırmak, sıkılığını artırmak için

Scarlet X nasıl etki eder?

Altın kaplı iğnelerle cildin alt katmanlarına radyo frekans enerjisi gönderiliyor. Hem cilt altına gönderilen enerji hem de iğnelerin cilde batmasıyla yaratılan hasar, kolajen ve elastin tetikler. Hem cilt altına iletilen termal enerji (ısı enerjisi) hem de cilt yüzeyinde açılan mikro düzeydeki delikler sayesinde vücudun doğal onarım süreci başlatılmış olur. 

Nasıl bir tedavidir? Ağrı eşiği düşük olanlar için de uygun bir tedavi mi?

Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan lokal anestezik bir krem sayesinde nispeten konforlu bir tedavidir. Ağrı eşiği düşük hastalar bile tedaviyi rahatça tolere edebilir.  

Kaç seans uygulanması gerekir? Tedavi sonrasında cildimde ne tür bir değişiklik beklemeliyim?

Tedavi protokolü 3-4 hafta arayla uygulanan 3-4 seanstan oluşsa da, kaç seans uygulanması gerektiği cildin ihtiyacına göre belirlenir. Tedavi, uygulanan bölgeye göre, 30-45 dakika kadar sürer. İşlemin ciltte yarattığı olumlu etkiler hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. 

Scarlet X’in cildimde yarattığı sıkılaşma, pürüzsüzlük hissi kalıcı mı?

Zaman ilerlemeye devam ettiği için belli bir süre sonra yeniden cildi uyarmak, kolajen üretimini tetiklemek gerekir. Bu tedaviyi cilt için bir egzersiz olarak görmek gerekir. Nasıl egzersiz yaptığınızda kaslarınız forma giriyor, silüetiniz biçimleniyorsa Scarlet X’de cildinizde benzer bir etki yaratır. Ancak egzersizin etkisi belli bir süre devam eder, belli bir süre sonra kaslarınız yoğunluğunu kaybetmeye başlar. Scarlet X’in de ciltteki olumlu etkisi yaklaşık bir sene kadar devam eder. Yani yaşlanma süreci durmadığı için bir – bir buçuk senede bir birkaç seans Scarlet X tedavisi yaptırmak etkili bir anti-aging strateji olacaktır.

Uygulama sonrasında sosyal yaşamıma geri dönebilir miyim?

Tedaviden sonra ciltte kızarıklık oluşması normaldir. Ancak bu kızarıklık 1-2 saat sonra geçer.  Yani sosyal yaşamınıza hemen geri dönebilirsiniz. 

Hemen Doktorunuza Sorun

1 Sıkça Sorulan Sorular
Z***
Paris ışıltısı mı Scarlet mi?
Merhabalar Zeynep Hanım. İkisi çok farklı tedaviler. Biri cilde parlaklık, canlılık vermek üzere geliştirilmiş bir mezoterapi tedavisi diğeri ise altın iğnelerle cildin alt tabakalarına enerji ileterek ciltte yenilenme, gençleşme sağlayan, gözeneklerin küçülmesine yardımcı olan bir cihaz. Hangi sistemin sizde daha iyi sonuç vereceği, optimum fayda sağlayacağı ise ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir.