Emtone Nedir?

Monopolar radyo frekans ile şok dalgası enerjisi kullanarak portakal kabuğu görünümüne yol açan tüm faktörlere aynı anda etki gösteren Emtone hakkında merak edilenler mercek altında.

Bugüne kadar tüm dünyada yapılan araştırmalar kadınların yüzde 90'ından fazlasının hayatının bir döneminde selülit sorunu yaşadığını gösteriyor. Özellikle ergenlik sonrası oraya çıkan bu cilt problemi en az insanlık kadar eski bir tarihe sahip. Birçok kişi fazla kilolardan dolayı meydana geldiğini düşünse de aslında arkasında yatan asıl nedenler oldukça farklı. Bu konuda Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş "Cilt altındaki yağ dokusu, mikro odacıklar içindedir. Hormonal faktörler yüzünden mikro-odacıkların içindeki su ve yağ artar.

Bu artış selülit probleminin ilk adımıdır. Odacıkların içindeki su ve yağın artması dolaşımı da kötü etkiler. Kan dolaşımı bozuldukça portakal kabuğu görünümü iyice fazlalaşmaya başlar. Genişleyen odacıklar cilde baskı yaptıkça selülit problemi giderek belirgin bir hal alır. Bir diğer sorun da kadınların cildinin erkeklere kıyasla daha ince olmasıdır. İnce bir cilt altındaki kusurları gizlemekte etkili değildir. Bu problemin kan dolaşımını kötü etkileyerek cildin daha da incelmesine neden olması portakal kabuğu görünümünün daha da belirgin bir hal alması anlamına geliyor." açıklamasını yapıyor. Yani düşünülenin aksine ideal kilosunda, hatta ve hatta ideal kilosunun altında olan kadınlar bile selülit probleminden muaf değildir. Peki bu sorun nasıl tedavi ediliyor?

Hormonal dengesizlikler

Karataş bu sorumuzu "Etkili bir sonuç için selülit oluşumunu tetikleyen genişlemiş yağ odacıkları, hasar görmüş kolajen lifleri, ciltteki elastikiyet kaybı, kan dolaşımının bozulması ve metabolik atıkların birikmesi gibi faktörlere aynı anda müdahale edilmesi gerekir." diyerek cevaplıyor ve Emtone teknolojisinin bu ihtiyacı karşıladığını belirtiyor: "Emtone monopolar radyo frekans ile şok dalgası enerjisi kullanarak selülit oluşumuna neden olan tüm faktörlere aynı anda etki eden bir tedavi sağlıyor. Odaklı basınç enerjisi yağ odacıklarının küçültür, kan dolaşımını artırır ve selülit oluşumunu artıran metabolik atıkların sistemden atılmasını sağlar. Diğer yandan radyo frekans enerjisi ciltteki kolajen üretimini tetikleyerek cildin daha sıkı, daha elastik ve sağlıklı bir görünüm almasına yardımcı oluyor. Klinik çalışmalar da bu başarıyı kanıtlar nitelikte. Haftada bir ya da iki yapılan dört-altı seanslık bir tedaviden sadece bir ay sonra hastaların cilt kalitelerinde belirgin bir artış ve sıkılaşma görülüyor."

Dört seansta etkili sonuç

FDA tarafından onaylanan Emtone üst kollar, karın, üst bacaklar, bacak içleri, bel ve kalçalar gibi selülit probleminin görüldüğü her yere uygulanabilen, acıtmayan ve konforlu bir tedavi yöntemidir. Vücudun her bölgesi yaklaşık 15'er dakikalık bir sürede tamamlanır. Genellikle önerilen haftada bir yapılan dört seanslık bir kürken cildi çok fazla gevşemiş sarkmış hastalarda daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilir. Bugüne kadar yapılan uygulamalarda genellikle ilk seanstan sonra portakal kabuğu görünümünde belirgin bir hafifleme gözlenirken Emtone'nun asıl etkisi tedavi tamamlandıktan birkaç hafta sonra ortaya çıkmaya başlıyor. Karataş bunun nedenini "Bu süre ciltteki yeni kolajen liflerinin üretilmesi, yağ odacıklarının içindeki metabolik atıkların atılması için gereken süredir. Olumlu sonuçlar tedavinin tamamlanmasından üç ay sonrasına kadar giderek artıyor." sözleriyle açıklıyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

  • Emtone Selülit Tedavisi

    Emtone Selülit Tedavisi Portakal kabuğu görünümünü yok etmek, daha sıkı ve pürüzsüz bir vücuda kavuşmak için yeni nesil bir sistem olan Emtone teknolojisinden faydalanabilirsiniz.

  • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

    Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir çözüm arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

  • Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone

    Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, selülit problemine katkıda bulunan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone teknolojisini anlatıyor.