Emtone Selülit Tedavisi

Portakal kabuğu görünümünü yok etmek, daha sıkı ve pürüzsüz bir vücuda kavuşmak için yeni nesil bir sistem olan Emtone teknolojisinden faydalanabilirsiniz.

Selülit, östrojen hormonunun etkisiyle oluşabilen, aşırı ve dengesiz beslenme, kilo alımı ve hareketsizlik de devreye girdiğinde artan estetik bir sorundur. Daha çok uyluk, basen ve kalçalarda meydana gelen, portakal kabuğu görünümündeki çukurcuklarla kendini gösteren bu problemin çözümünde non-invazif teknolojik yöntemlerden faydalanabilirsiniz.

Bunların başında Emtone teknolojisi geliyor. Monopolar radyo frekans ile şok dalgası enerjisini birlikte kullanarak selülit oluşumuna neden olan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone, ciltteki portakal kabuğu görünümünü yok ederek, o bölgenin daha pürüzsüz ve sıkı görünmesini sağlıyor.

FDA Onaylı İlk ve Tek Teknoloji

Selülit tedavinde %89 memnuniyet oranı ile ilk FDA onaylı selülit tedavisi olan Emtone, aynı zamanda dünyada şok dalgası enerjisini ve monopolar radyo frekansı kombine ederek kullanan ilk ve tek sistem de. Bu teknolojiler art arda devreye girerek ciltteki portakal kabuğu görünümünün ilk seanstan itibaren hafiflemesini sağlıyor.  

Emtone selülit oluşumuna neden olan beş faktöre (büyümüş yağ odacıkları, hasarlı kolajen lifleri, cilt elastikiyetinin kaybı, zayıf kan dolaşımı ve metabolik atıkların birikmesi) birden etki ederek tedaviden optimum sonuçlar alınmasını sağlıyor. İşlem sonrasında yağ odacıkları hem sayıca azalıyor hem de hacim olarak küçülüyor, kolajen lifleri yeniden yapılandığı için cilt elastikiyeti artıyor, kan dolaşımı iyileşiyor ve metabolik atıklar sistemden atılıyor.

Emtone selülit tedavisi hakkında merak ettikleriniz…

“Emtone benim için uygun mu?”

Emtone, karın, kalça, basen ve kollarındaki her tip selülitin ve sıkılaşmada invaziv olmayan bir şekilde azaltılmasını ve cilt görünümünün genel olarak iyileştirilmesini isteyen herkes için ideal bir yöntemdir. 

“Uygulama süresi ne kadar? Kaç seansa ihtiyaç duyulur?”

Cilt dokusunda gözle görülür bir değişiklik için haftada bir veya iki kez planlanan 4-6 seans uygulanması öneriliyor.  İşlem süresi -tedavi edilen bölgeye ve kaç bölgenin tedavi edileceğine bağlı olarak genellikle- yirmi dakika ile bir maksimum bir saat sürüyor. Tabii, elde edilen sonuçların kalıcılığı için selülitin derecesine göre tedavinin tekrarlanması gerekir.

“Nasıl bir tedavidir?”

Emtone tedavisi sırasında termal ve mekanik enerji aynı anda iletilir. Yoğun mekanik titreşimler ve işlem yapılan bölgede hissedilen sıcaklık taş masajını andıran rahatlatıcı bir his yaratır.  İşlem rahat bir yatış pozisyonunda gerçekleştirilir. Uygulama esnasında ve sonrasında ağrı ya da acı hissedilmez. Genel olarak son derece konforlu bir işlemdir.  

“Sonuçlar ne zaman görülür?”

İlk seanstan sonra bile selülit görünümünde gözle görülür bir iyileşme olduğu gözlenir. İlerleyen birkaç ay içinde olumlu sonuçlar giderek artar ve iyileşme devam eder. 

“Vücudumdaki etkileri ne zaman fark ederim?”

Sonuçlar son seanstan sonraki 4-6 hafta içinde belirgin bir hale gelecektir. İlk tedavi sonrasında bile cildin çok daha pürüzsüz ve sıkı olduğu gözlenebilir. Zaman içinde bu etkiler giderek daha fazla artacaktır.

“İşlemden hemen sonra gündelik hayatımıza dönebiliyor muyuz?”

Evet. Emtone ile selülit tedavisi veya cilt sıkılaştırma tedavisi yapılan cilt yüzeyinde cildin ısınmasına bağlı olarak hafif bir pembelik oluşur. Ancak bunlar tedavi biter bitmez işinize ya da gündelik yaşamınıza dönmenize mâni olmaz.

“Emtone güvenli bir tedavi mi?”

Emtone teknolojisi FDA onaylıdır. FDA onayı cihazın tüm cilt tipleri için uygun olduğunu ve tedavinin istenmeyen herhangi bir olumsuz yan etkisi olmadığının kanıtıdır. Yapılan klinik çalışmalar ve araştırmalar da kısa ya da uzun vadede herhangi bir yan etkiye rastlanmadığını ortaya koyuyor.

“Emtone kimlere uygulanamaz?”

Bu tedavi hemen hemen herkes için uygundur. Sıkılaşma ve selülit görümünü hafifletmek konusunda etkili olan bu tedaviden sadece cilt kalitesini artırmak için bile faydalanabilirsiniz. Bazı hastalar zayıf oldukları, hatta selülit problemi yaşamadıkları halde vücutlarından hoşnut değildir. Bunun nedeni ise ciltlerinin diriliğini, sıkılığını kaybetmiş olmasıdır. Ve Emtone daha elastik, genç bir cilt yaratma konusunda da son derece etkilidir.

Aşağıdakiler Emtone tedavisinden faydalanamaz

 • Hamileler
 • Emzirme dönemindeki kadınlar
 • Kanser tedavisi gören hastalar
 • Uygulama yapılması planlanan bölgede platin bulunan kişiler
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Emtone Nedir?

  Emtone Nedir? Monopolar radyo frekans ile şok dalgası enerjisi kullanarak portakal kabuğu görünümüne yol açan tüm faktörlere aynı anda etki gösteren Emtone hakkında merak edilenler mer...

 • Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut

  Sıkı, Şekilli ve Selülitsiz Bir Vücut Bikini mevsimi geldi çattı, daha biçimli ve daha sıkı bir vücuda kavuşmak için etkili bir çözüm arayanlar için iki yeni teknolojiyi takdimimizdir.

 • Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone

  Yeni Nesil Selülit-Savar: Emtone Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş, selülit problemine katkıda bulunan tüm faktörlere aynı anda etki eden Emtone teknolojisini anlatıyor.