Red Touch

Kolajen üretimini optimum ölçüde tetikleyerek ciltteki tüm yaşlanma belirtilerine etki eden Red Touch lazer sistemi ile cildinize gençliğin kırmızı dokunuşu…

Red Touch sisteminin en önemli özelliği yeni bir dalga boyu ile optimum kolajen stimulasyonunu hedeflemesi. Sistemde kullanılan dalga boyu sadece kolajen liflerine etki eder. Red Touch teknolojisi 675 nm dalga boyunu kullanan ve yalnızca kolajen liflerini uyarmak üzerine tasarlanmış olan ilk ve tek sistemdir.
Zürih Üniversitesinde İsviçreli bilim insanları tarafından yaratılan Red Touch teknolojisi, kolajen liflerini etkin bir şekilde uyaran belli dalga boyları olduğunun keşfedilmesi üzerine geliştirildi. Bu keşfe göre kolajen lifleri tüm spektrumda sadece birkaç dalga boyuna tepki veriyordu ve 675 nm dalga boyunun kolajen üretim hızını özellikle artırdığı ortaya kondu. Cilt gençleştirme teknolojilerinin temel amacının kolajen stimulasyonu olduğu düşünülecek olursa, Red Touch’ın bu amaca yönelik en etkili dalga boyunu kullandığı klinik çalışmalarla da gösterilmiştir.

Red Touch’ı diğer anti-aging lazer teknolojilerden farklı kılan nedir?
Şu anda anti-aging endüstrisinde olan tüm sistemler çok işlevli bir yaklaşıma sahiptir. Bu sistemler cilt gençleştirmede etkili olsa da bunu spesifik olmayan dalga boylarıyla gerçekleştirmektedirler. Cilt gençleştirmede amaç kolajen liflerini uyarmaktır, Red Touch’ı diğer sistemlerden ayıran en önemli özellik kolajen liflerini uyarmada en etkili dalga boyunu kullanmasıdır. Red Touch bu dalga boyunu kullanan ilk ve tek teknolojidir. Tedavi öncesinde ve sonrasında yapılan cilt biyopsisi de bu etkiyi doğruluyor.

Sistem hangi cilt sorunlarında etkilidir? Tedavi için en uygun adaylar kimlerdir?
Red Touch tedavisinden daha genç, daha elastik bir cilde kavuşmak isteyen herkes faydalanabilir. Kolajen liflerine seçici bir dalga boyuyla etki eden Red Touch, kırışıklıkların görünümünü hafifletme, cildi sıkılaştırma, daha kaliteli, daha genç görünümlü ve daha pürüzsüz bir cilt yaratmada yardımcı bir sistemdir.

Nasıl bir işlemdir ve nekahet dönemi gerektirir mi?
Red Touch konforlu bir tedavidir ve sonrasında hasta hemen normal yaşamına geri dönebilir. İşlem sonrasında ciltte kızarıklık oluşması normaldir bu da birkaç saat içinde tamamen geçer. Tedavinin bir diğer avantajı da mevsim kısıtlaması olmaması, yani her mevsim uygulanabilmesidir.

Kaç seans gerekir?
Cildin yapısına göre üç – beş seans uygulanır. İşlem hastanın ihtiyacına göre 20-30 dakika sürmektedir. Seans aralıkları bir aydır. Tedavinin ciltteki olumlu etkileri ilk seans sonrasında gözlenmeye başlar. Optimum sonuçlar son seansla birlikte ortaya çıkar. Tedavinin olumlu etkilerinin korunması için altı ayda bir tek bir seans uygulanması önerilir.

Hemen Doktorunuza Sorun