Gıdı Eritme

Gıdı Eritme İstanbul

Yeni nesil teknolojilerle gıdı eritme artık mümkün. Unutmayın, çene altı yağları ve bu bölgedeki elastikiyet kaybı sizi olduğunuzdan hem daha yaşlı hem de daha kilolu gösterir.

Sorunun kaynağında ister genetik faktörler, ister sık sık kilo alıp vermek olsun çene altı bölgesindeki yağ toplanması ve bu duruma eşlik eden elastikiyet kaybı, sizi hem olduğunuzdan daha yaşlı hem de daha kilolu gösterir. Neyse ki, halk arasında gıdı olarak bilinen ve yüz ovalinin bozulmasına neden olan bu estetik soruna müdahale etmek mümkün. Eskiden sadece liposuction ve çene germe ameliyatı ile çözülebilen bu problem, anti-aging teknolojilerdeki yenilikler sayesinde artık hastayı sosyal hayatından koparmadan halledilebiliyor. Bu teknolojilerin etkilileri ise ultrason ve radyo frekans dalgalarını bir arada kullanan VShape ve yağ hücrelerini dondurarak yok eden CoolSculpting sistemi… Ancak hangi hastanın hangi teknolojiden fayda sağlayacağını belirlemenin tedavinin en önemli adımını oluşturduğu unutulmamalı.

VShape ile Gıdı Eritme

İsmini yüze yaşla kaybettiği V şeklini kazandırmaktaki başarısı sayesinde alan VShape, gıdı bölgesini toparlamayı sağlayan tedavilerden biri olma özelliğine de sahip. Teknolojinin başarısı iki etkiyi bir araya getirmesinden kaynaklanıyor: Hem gıdı bölgesindeki fazla yağ dokusunu parçalıyor hem de elastikiyetini kaybetmiş cildi sıkılaştırıyor. Ultrason enerjisi ile yağ hücrelerine etki eden sistem, bunu yaparken kas ve damar sistemine zarar vermiyor. Radyo frekans dalgalarıyla yaratılan ısı enerjisi ise ciltteki kolajen ve elastin liflerini uyararak cildin sıkılaşmasını, gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlıyor.
Tedavi protokolü iki hafta aralıklarla uygulanan 4-6 seanstan oluşuyor. Ortalama 20 dakika süren işlemin önemli bir özelliği de son derece konforlu olması. Hastaların ortak görüşü tedavinin bir masaj rahatlığında geçtiği yolunda. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık görülmesi normal olsa da bu sadece birkaç saat içinde tamamen geçiyor. Uygulamadan hemen sonra hasta sosyal yaşamına geri dönebiliyor. Tedavi tamamlandıktan sonra alınan sonuçların kalıcılığını korumak adına tek bir seans üşleri masaj rahatlığında ve sıfır acı hissi ile yapılıyor. Tedavinin hemen sonrasında geçici bir kızarıklık ve ciltte sıcaklık hissi oluşuyor. Sonuçlar kalıcıyı için takip eden yıllarda sadece bir seans yaptırmak alınan sonucu korumada etkili oluyor. Uygulama sonrasında gündelik yaşama hemen dönülebiliyor.

Gıdı Bölgesinde CoolSculpting Teknolojisi

Boyun bölgesinde biriken fazla yağları yok etmede etkili tedavilerden biri de CoolSculpting teknolojisidir. FDA onaylı ve patentli sistem çene altı yağları için özel tasarlanmış aplikatörü CoolMini ile bölgeyi kontrollü olarak soğutarak etki ediyor. Cilt yüzeyine zarar vermeden sadece yağ hücrelerini hedef alan sistem, hücre zarlarının bütünlüklerinin bozulmasına neden olan bir süreci tetikliyor. İşlemden bir süre sonra ölen yağ hücreleri vücut tarafından metabolize olarak atılıyor. Tek bir seansta gıdı bölgesinde yağ dokusunun %25 ile %30 kadarını yok eden tedavinin etkileri birkaç ay sonra gözlenmeye başlasa da, nihai sonuç için 2-3 ay kadar geçmesi gerekiyor. Eğer gıdı bölgesindeki yağlanma çok fazlaysa ilk seanstan üç ay sonra bir seans daha uygulanması tavsiye edilebilir. Böylece, uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin % 60’ı kadarını kalıcı olarak yok etmek mümkün olabiliyor.
Ancak CoolSculpting sisteminin yağ hücrelerini yok etmeye yönelik bir tedavi olduğu ve işlemin cildin elastikiyetini artırmakta herhangi bir etkisi olmadığı göz önüne alınmalı. Sistem için en uygun hasta adayı cilt elastikiyeti iyi durumda olan ancak çene altı bölgesinde yağ fazlalığı olan kişilerdir.

EmFace Submentum Gıdı Uygulaması

EmFace Submentum gıdı bölgesindeki fazlalıkları yok etmek için kastan cilde tüm doku katmanlarına etki eden ve invaziv olmayan tek teknolojidir. Özellikle gıdı bölgesindeki yağ dokusunu hedef almak için tasarlanmış olan EmFace patentli senkronize radyo frekansı enerjisi ile HIFES kas stimülasyonunu bir arada kullanan ilk teknolojidir. Radyo frekansı enerjisiyle yaratılan ısı ve submental dokuların stimülasyonunun birlikte yarattığı etki gıdı bölgesinin toparlanmasında başarılı sonuçlar elde etmeyi mümkün kılıyor. Sadece 20 dakika süren işlem sırasında uygulama yapılan gıdı bölgesinde rahatça tolere edilebilir bir sıcaklık ve kasların kasılmasını hissedeceksiniz.  Tedavi 2-10 gün ara ile 4 seanstan oluşur.

Hemen Doktorunuza Sorun

20 Sıkça Sorulan Sorular
G***
Gıdı eritme fiyat bilgisi rica edecektim.
Merhabalar Gülden Hanım. CoolSculpting (CoolMini başlığı ile) gıdı eritme tedavisi seans fiyatı bağlanacak başlık adetine göre belirlenmektedir. Gıdı bölgesindeki yağ dokusu fazla olmayan hastalarda tek bir seans yeterli olurken yağ dokusu daha fazla olanlarda ikinci, bazen de üçüncü seans gerekebilir. Eğer yağlanmaya elastikiyet kaybı da eşlik ediyorsa optimum sonuçlar için tedavinin cilt sıkılaştırıcı sistemlerle desteklenmesi gerekebilir.
M***
Ameliyatsız gıdı eritme ile ilgili bilgi almak istiyorum.
Merhabalar Melek Hanım. Gıdı bölgesinde yağ dokusu varsa en etkili tedavi CoolSculpting sistemidir. CoolSculpting yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak parçalar ve tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun %30 - %35 kadarını kalıcı olarak yok eder. Eğer yağ dokusuna elastikiyet kaybı da eşlik ediyorsa tedavi tek seanslık cilt sıkılaştırıcı sistemlerle (Thermage ya da Ulthera) desteklenebilir. Bazen hastalarda sorun yağ dokusundan ziyade çene hattındaki kemik kaybıdır. Çene kemiği de zamanla tüm vücuttaki kemikler gibi kayba uğrar ve küçülür. Bu da bölgeyi eskisi gibi destekleyememesi anlamına gelir ve bunun gözle görünür etkisi en çok gıdı bölgesinde ortaya çıkar. Yani pek çok hasta gıdı sorunu olduğunu düşünürken aslında esas problem çene kemiğindeki kayıptır. Jawline dolgu dediğimiz ve bir kulaktan diğerine kadar çene hattı boyunca uygulanan bu dolgu gıdı bölgesinde adeta lift etkisi yaratır. Sorununuzun kaynağı tespit edilerek uygulanabilecek tedaviler bunlar. Bu işlemlerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
E***
Merhaba sayın Hocam. Ben 4 seans V-shape uygulaması yaptırdım. Uygulamayı yaptırmaktaki amacım hafif gıdı problemimin ve çene kenarlarımdaki hafif bulldog görüntüsünün olmasıydı. Bu fazlalıklardan kurtulmak istemiştim. Normalde hiç bir işlemi doktor dışında birine yaptırmamama rağmen yaşadığım yerde bu uygulamayı yapan bir salonda yaptırdım. Cihaz FDA onaylı bir cihazdı. Yüzüm öyle aşırı tombul falan değil, sadece bahsettiğim fazlalıklarlaydı derdim. Evet yüzüm dipdiri bir yüz değildi normalde de ama bu uygulamadan sonra hiç de istemediğim bir duruma geldi. Normal dururken pek bir şey belli olmamasına rağmen, sağa sola özellikle de aşağı eğince kafamı, yüzüm sönmüş bir balon gibi sarkıyor. Bir aydır ne yiyebiliyorum ne de uyuyabiliyorum. En çok da kendime kahrediyorum nasıl doktor dışında birine yaptırdım diye. Çünkü her yüzün anatomisi, dokusu, yağ oranı farklı. Toparlanacak dedikleri yanağımın alt bölgesi iyice inceldi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Çok üzgünüm. Yaşam isteğim kayboldu. Ne yapabilirim bu konuda?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Emine Hanım. Öncelikle bir işlem yapılmadan sorunun neden kaynaklandığı son derece iyi tespit edilmeli. Mesela gıdı problemi olan hastalarda bazen sorun gıdıdaki yağ fazlalığı değil, çene hattındaki kemiklerde yaşla beraber meydana gelen değişim olabilir. Bu değişim yüzünden gıdı bölgesindeki cilt desteklenmez olur ve gıdıda sarkma meydana gelebilir. Durum böyle olduğunda sorun sadece jawline dolgu işlemi ile önemli bir oranda çözülür. İşlem gıdı bölgesini toparlar, burada adeta bir lift etkisi yaratır. Aynı işlem çene kenarındaki sarkma için de mükemmel bir çözümdür. Yani gıdı bölgesinde fazla bir yağ dokusu yoksa ve var olan yağ dokusunu da yok eden bir işlem yapılırsa cilt iyice sarkabilir. Sizin durumunuzun nedeni de büyük ihtimalle bu olabilir. Bazen uygulamayı yapanın deneyimsizliği böyle sorunlar yaratabiliyor. Sizi görmeden, muayene etmeden net bir şey söylemek zor ama cilt elastikiyetini artıran bir sistem, jawline dolgu ve yüzün orta bölümüne yapılacak dolgularla olumlu bir sonuç alınabilir. İhtiyacınıza göre bu tedavilerin biri, ikisi ya da üçü birden uygulanabilir.
G***
Merhabalar; Ameliyatsız gıdı eritme nasıl yapılır, hakkında bilgi almak istiyorum. Yaş sınırı var mı? Seanslar ne kadar sürüyor ve kaç seans yaptırmak gerekiyor? Bu sorunu tek seferde çözme şansımız var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gizem Hanım. Gıdı bölgesindeki yağ dokusuna etki eden iki sistem var. Bunlardan hangisinden optimum sonuç sağlayacağınıza ancak konsültasyon sonrasında karar verilebilir. Her iki tedavi de her yaş dönemi için uygundur. Eğer çene altınızdaki yağlanmaya elastikiyet kaybı da eşlik ediyorsa VShape sistemi size daha uygun olabilir. VShape teknolojisi, ses dalgaları ve radyo frekansı dalgalarını eş zamanlı bir şekilde uygulama yapılan bölgeye göndererek yağ hücrelerinin zarlarına zarar veriyor. Bu da yağ hücrelerinin ölümüne neden olan bir süreci başlatıyor. Cilt altına verilen bu enerji aynı zamanda kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek cildin sıkılaşmasını, yüz ovalinin toparlanmasını sağlıyor. VShape iki hafta aralıklarla uygulanan 4-6 seanslık bir tedavidir, her seans yaklaşık 30 dakika kadar sürer. Tek seanslık bir tedaviyi tercih ettiğinizi belirtmişsiniz. Zeltiq MiniCool gıdı bölgesindeki yağ dokusunun % 20-%30 kadarını tek bir seansta yok eden bir tedavidir. Ancak cildi sıkılaştırma gibi bir etkisi yoktur. Optimum sonuçları ise 3 ay kadar sonra ortaya çıkar. İşlem yaklaşık 1 saat kadar sürer. Ancak şunun altını çizmek istiyorum, bir işlemi tercih etmenizin nedeni seans sayısı değil sizin o işlemden maksimum fayda sağlayıp sağlayamayacağınız olmalıdır.
Z***
Merhaba doktor bey ben 16 yaşındayım ama sık kilo alıp vermeden dolayı gıdım oluştu ve beni olduğumdan daha kilolu gösteriyor. Gıdı giderme işlemleri için yaş bir problem olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zehra Hanım. Bu kadar genç bir yaşta bu tür uygulamalar yapılmasını doğru bulmuyorum, zaten kliniğimde de 18 yaşından genç hastaları geri çeviriyorum. Ancak nadir de genç hastaları psikolojik olarak kötü etkileyen ve basit bir dokunuşla çözülebilecek yapısal sorunlarda, ebeveynlerin de onayı ile uygulama yaptığım oluyor. Yine de size tavsiyem 18 yaşına kadar beklemeniz.
Z***
Merhaba 25 yaşındayım 52 kiloyum hiç bir zaman kilolu biri olmadım. Ama gıdı bölgemde hafif bir sarkma mı desem şişlik mi desem, öyle bir şey var. Tedavi edilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zeynep Hanım. Eğer gıdı bölgenizdeki sorun ciltteki elastikiyet kaybı ile ilişkili olsaydı Thermage ya da Ulthera gibi tek seanslık sistemlerden fayda sağlayabilirdiniz. Ancak yaşınız çok genç olduğu için sorunun bu olduğunu düşünmüyorum. Gıdıdaki elastikiyet kaybına genç hastalarda da rastlayabiliyoruz. Ancak bu durum ancak fazla kiloların verilmesinden sonra görülebiliyor –ki hiçbir zaman kilo sorununuz olmadığını belirtmişsiniz. Yani sizin durumunuzda cilt sıkılaştırıcı sistemlerden fayda sağlama ihtimaliniz son derece düşük. Benim tahminim gıdı bölgenizde yapısal olarak bir yağ birikimi olduğu yönünde. CoolMini gibi sadece yağ dokusuna etki eden bir sistemden fayda sağlayacağınıza inanıyorum. Bu tedavi yağ hücrelerini dondurarak etki eder ve tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin ortalama %30 kadarını kalıcı olarak yok eder. Hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir. Muayene ücretsizdir.
İ***
Karbon peeling zararlı mı? Doktor çenemin küçük olmasından dolayı az bir gıdımın tek seansta fraksiyonel lazerle gidebileceğini söyledi. Gıdı azsa ameliyatsız tamamen gider mi? Siz ne önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Bu işlem konusunda deneyimli kişiler tarafından yapıldığında karbon peeling tedavisinin in herhangi bir zararı yoktur. Az miktarda gıdınız olduğunu belirtmişsiniz. Sanırım doktorunuz gıdınızın nedeninin o bölgedeki derideki elastikiyet kaybı olduğu sonucuna varmış. Eğer durum böyleyse fraksiyonel lazer tedavisinin cilt sıkılaştırıcı etkisinden fayda sağlayabilirsiniz. Ancak gıdı bölgenizde az da olsa yağ fazlalığı varsa doğru tedavi CoolSculpting olacaktır.
B***
Merhabalar 24 yaşındayım gıdı problemim var nasıl bir yöntem uygulanabilir ve hem gıdı hem de yüz inceltme için.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Betül Hanım. Yağ dokusuna bağlı gıdı probleminde en etkili uygulamaların başında CoolMini geliyor. CoolMini de bir Zeltiq CoolSculpting tedavisidir. Ancak uygulamada gıdı gibi daha küçük alanlar için tasarlanmış bir aplikatör kullanılır. Yüz inceltmede ise Agassi teknolojisinden faydalanabilirsiniz. Agassi tedavisinde işlem ağız içinden yapılır. Yanak bölgesindeki yağ hücrelerini parçalarken cildi de sıkılaştıran işlemin etkileri kalıcıdır. CoolSculpting ve Agassi teknolojileri ile ilgili daha detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Ö***
43 yaşındayım ve gıdımı etimek istiyorum. Ameliyatsız olarak ne gibi çözüm önerirsiniz ve bilgi verir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Özlem Hanım. Çene altındaki yağ fazlalığını yok etmekte etkili bir sistem olan CoolMini’den fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Bu sistem yağ hücrelerini dondurarak yok etme prensibi ile çalışır. Belli bir ısının altına düştüğünde yağ hücrelerinin parçalandığını fark eden bilim insanları tarafından geliştirilen CoolSculpting sistemi, senelerdir vücuttaki bölgesel fazlalıklarda başarılı bir şekilde kullanılmıştır. Daha sonra CoolMini ile gıdı gibi küçük alanlanda da kullanım imkanı sağlayan aplikatör sayesinde artık çene altındaki fazlalıklarda da sistemi uygulayabiliyoruz. Hastalarımdan öncesinde anestezik krem uygulanan tedavinin gayet konforlu geçtiğine dair geri dönüşler alıyorum. Tek bir seans yeterlidir ancak sonuçlar için biraz sabırlı olmak gerekiyor. Bir ay içinde parçalanan yağ hücreleri vücuttan atılmaya başlayacak, bu sürecin tamamlanması için ise yaklaşık üç ay geçmesi gerekecektir. Yani olumlu etkileri bir ay sonra görmeye başlasanız bile tam sonucu almanız için birkaç ay geçmesi gerekecektir. CoolMini bize hiçbir kesi izi ve ameliyat olmadan yağ hücrelerini bir daha oluşmayacak şekilde yok etmemize imkan sağlaması açısından son derece önemli bir teknolojik gelişmedir.
A***
Gıdı sorunum var ve kilodan dolayı boyunda enine çizgiler var. Bu nasıl geçer?
Dr. Mustafa Karataş
Gıdı bölgesindeki yağ fazlalıklarına etki eden bir sistem mevcut. Adı CoolSculpting CoolMini. CoolMini, gıdı gibi küçük alanlarda da kullanım imkanı sağlayan aplikatörü sayesinde çene altındaki fazlalıklarda etkili olabilmekte. Bu sistem yağ hücrelerini dondurarak yok etme prensibi ile çalışıyor. Boyundaki enine çizgilerin görünümünü hafifletmek için de Thermage’ın radyofrekans teknolojisi tedaviye kombine ederek kullanabiliriz
N***
Hello, I want to get rid of my double chin. Is thermage effective? Can I get an oppointment?
Dr. Mustafa Karataş
Hello. If the double chin is a result of loose skin Thermage is the right technology, since it increases the elasticity of skin by stimulating elastin and collagen production. But if the underlying cause of the problem is fat accumulation, it should be addressed by CoolSculpting treatment. CoolSculpting is a patented nonsurgical system used to reduce fat in targeted areas. It uses cold temperatures to freeze and destroy fat cells. When the double chin is a caused by both fat tissue and loss of skin elasticity the best option for optimal results is combination treatments (Thermge and CoolSculpting). The treatment protocol that will give you the best results can be determined after the consultation.
M***
Gıdı eritme yöntemleri nelerdir?
Dr. Mustafa Karataş
Gıdı eritme ve çene bölgesini toparlamada en çok kullandığımız sistemlerin başında CoolMini geliyor. CoolMini teknolojisi hem yağ hücrelerine etki eden hem de ciltteki kolajen ve elastin sentezini uyarak cildin elastikiyetini artıran bir sistem. Bu teknolojilerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Y***
Hocam yüzümü inceltmek istiyorum fakat soğuk lipoliz ile bu VShape uygulaması arasındaki farkı tam çözemedim lipolizde bıçak altına yatılıyorsa onu pek tercih etmiyorum ama bu uygulamayı da tam detaylı bir şekilde izah ederseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yunus Bey. Soğuk lipoliz olarak geçen sistem Zeltiq CoolSculpting teknolojisidir ve ameliyatsız bir incelme sistemidir. Bu sistem ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Bu sistemin CoolMini denen aplikatörleri ile gıdı bölgesi gibi küçük alanlara uygulama yapmak mümkün. İşlem soğuğun etkisiyle yağ hücrelerini parçalamak üzerine kuruludur. Tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin %30-%35 kadarı kalıcı olarak yok olur. Tedavinin etkileri ise işlemden 5-6 hafta sonra görülür. Ancak eğer yüzünüzün incelmesini istiyorsanız VShape teknolojisi daha uygun bir seçenek olabilir. Bu tedavi özellikle yüz ve gıdı bölgesini inceltmek ve sıkılaştırmak üzere tasarlanmıştır. Tabii hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir.
S***
Merhabalar, ben 29 yaşındayım ve gıdı bölgemde ani kilo kayıpları nedeniyle rahatsız edici bir görüntü oluştu. Bana fiyat verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Selin Hanım. Anladığım kadarıyla gıdı bölgenizdeki elastikiyet kaybından şikayetçisiniz. Tek seanslık Thermage ya da Ulthera gibi cildin sıkılığını artıran tedavilerden faydalanabilirsiniz. Bir diğer seçenek de yüz ovalini toparlayan VShape teknolojisidir. Bu sistem 4-6 seans uygulanır. Hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağınız konsültasyon sonrasında netleşebilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
K***
Merhaba ben 22 yaşındayım ve gıdım var. Bu beni çok rahatsız ediyor. Ameliyatsız ağrısız yöntemler olduğunu duydum. Yaptırmayı düşünüyorum. Ama kafamda sorular var. Kalıcılığı ne kadar ve daha sonra sarkar mı diye endişe ediyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.
Merhabalar Kübra Hanım. 22 yaşında olduğunuza göre gıdınızın cildinizdeki elastikiyet kaybı ile ilişkili olması mümkün değil. Yani sorun çene altınınızda yağ fazlalığı olmasından kaynaklanıyor. Yaşınız bize nasıl bir tedavi uygulanması gerektiği konusunda önemli bir ipucu sağlıyor. Bazı hastalarda çene altındaki yağ fazlalığına elastikiyet kaybı sorunu da eşlik eder, böyle hastalarda hem cildi sıkılaştıran hem yağ hücrelerine etki eden sistemler kullanırız. Sizin durumunuzda CoolAdvantage teknolojisi ile problemi çözmek mümkün olacaktır. CoolMini gıdı bölgesinde de kullandığımız bir soğuk lipoliz tedavisidir. Yağ hücreleri düşük ısılara maruz bırakılarak parçalanır ve birkaç hafta sonra da metabolize olarak vücuttan atılmaya başlarlar. Genelde tek bir seans yeterlidir ve sonuçlar kalıcıdır tabii kilo almamaya dikkat etmeniz koşuluyla. Yaşınız itibariyle sonrasında sarkma sorunu yaşamanız mümkün değil, cildiniz kendini toparlayacaktır. Zaten daha ileri yaşlarda ya bu işlemi cilt sıkılaştırıcı teknolojilerle kombine ediyoruz ya da cildin sıkılığına etki eden farklı bir sitem kullanıyoruz.
R***
65 yaşındayım gıdı problemim var nasıl yardımcı olursunuz?
Merhabalar Rabia Hanım. Gıdı probleminiz ya sadece elastikiyet kaybından kaynaklanıyordur ya da elastikiyet kaybına bu bölgedeki yağ fazlalığı eşlik ediyordur. Eğer sorun ilkiyse Thermage tedavisi sorunu hafifletmeye yardımcı olabilir. Thermage radyo frekans dalgalarıyla cilt altındaki kolajen ve elastin liflerini stimule ederek cildin elastikiyetini artıran tek seanslık bir tedavidir. Ancak bu bölgedeki sarkma ileri düzeydeyse sizi hoşnut edecek sonuçlar sadece cerrahi yöntemlerle alınabilir. Elastikiyet kaybına yağ fazlalığı eşlik ediyorsa VShape tedavisi için daha uygun bir adaysınız demektir. VShape teknolojisi hem yağ dokusuna etki eder hem de cildi sıkılaştırarak, özellikle yüzün alt bölgesini toparlar. Tedavi iki hafta arayla 4-6 seans uygulanır. Tabii net bir şey ancak konsültasyon sonrasında söylenebilir iki tedavinin kombinasyonu ile daha başarılı sonuçlar almanız mümkün olabilir. Yani VShape tedavisini bir seans Thermage ile destekleyerek cildin elastikiyetini artırmada iki farklı sistemin gücü birleştirilebilir.
A***
Merhaba. 44 yaşındayım ve alerjik cilt yapım nedeniyle bugüne kadar herhangi bir uygulama yaptırmadım. Çok kuru ve hassas bir cildim var. Buna karşılık nemlendirici kremleri uzun süre kullanamıyorum, sivilce ve kızarıklık yapıyor. Kılcal damarlar yüzeye çok yakın, kızarıklıklar oluyor zaman zaman. Egzama sorunu da var ve ara ara nüksediyor. Çene bölgesinde hafif bir gıdı problemim var ve VShape uygulamasının böyle bir cilt tipine yan etki, alerji vs yapar mı? Etkisi kalıcı mı? Ücreti nedir?
Merhabalar Arzu Hanım. VShape teknolojisi daha ince yüz hatları yaratmamıza olanak verir. Sistem hem yağ hücrelerini parçalar hem de cildin kolajen üretimini tetikleyerek sıkılaşmasını sağlar. Tedavi 2 hafta arayla 4-6 seans olarak uygulanır.
***
Merhaba Mustafa Bey, Coolsculpting metoduyla gıdı eritme ilgimi çekti artı yüz inceltmek de mümkün mü? Hatlarım çok yuvarlak oldu bu da beni rahatsız ediyor. Ayrıca bunu yapınca yüzde boyunda vs morarma olur mu? Cildim çok hassas çünkü
Merhabalar CoolSculpting işlemi sonrası gıdı bölgesinde hafif bir kızarıklık ve morluk oluşması normaldir. Cildiniz hassas olduğu için bu durum sizde biraz daha fazla görülebilir. Ancak birkaç gün içinde, en fazla bir haftada tamamen geçecektirler. CoolSculpting sistemini yüzde sadece çene bölgesinde uyguluyoruz. Yüz hatlarınızda incelme istiyorsanız VShape sistemini düşünebilirsiniz. Detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
A***
Sayın Dr. Mustafa Karataş 43 yaşında yurt dışında yaşayan bir anneyim. Aralık/Ocak ayında tedavi olmak için İstanbul’a gelmek istiyorum gözaltı morluklar ve gıdı bölgesinden yağ aldırmak için. Ameliyatsız hangi yöntemleri tavsiye edersiniz. Bilgi verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Gözaltı morluklarını hafifletmekte en etkili tedavilerden biri Işık Dolgu adında bir dolgu maddesidir. Aynı yüzde kullanılan dolgu maddeleri hyalüronik asit içerir, ancak gözaltı ince ve hassas bir deriye sahip olduğu için bu bölgeye özel olarak tasarlanmış bir moleküler yapıya sahiptir. Bu da dolgu maddesinin homojen bir şekilde yayılmasına olanak sağlar. Işık Dolgusu deri ve morluk arasında bir tabaka oluşturarak morluğun kamufle olmasını ve hafiflemesini sağlar. İçinde bulunan anti-aging maddeler de gözaltındaki yaşlanma belirtileriyle savaşmaya, cildin direncini artırmaya yardımcı olur. Tedavi gözaltı derisini güçlendirmek, yeniden yapılandırmakta etkili bir sistem olan Emerge lazer tedavisi ile desteklenebilir. Gıdı bölgesindeki elastikiyet kaybı ve yağ fazlalığında kullandığımız sistemlerden biri VShape’tir. Sistem hem yağ hücrelerini parçalar hem de gıdı bölgesini sıkılaştırarak bu bölgeyi şekillendirir. Tabii hangi tedavilerden optimum fayda sağlayacağınız ancak muayene sonrasında netleşecektir muayene ücretsizdir.
G***
Ben 26 yaşındayım. Ani kilo alıp vermeler sırasında oluşan bir gıdı problemi söz konusudur. Ne yapılabilir ve fiyatları nasıldır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülşah Hanım. Zeltiq CoolMini ya da VShape teknolojilerinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Cildinizde elastikiyet kaybı yoksa Zeltiq CoolMini tedavisinden fayda sağlayabilirsiniz. Tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin % 20-%30 kadarını yok eden tedavinin nihai etkisi için 2-3 ay geçmesi gerekir. Eğer gıdı bölgenizde elastikiyet kaybı varsa VShape daha doğru bir sistem olacaktır. Cilt altına ultrason ve radyo frekansı göndererek yağ hücrelerini parçalayan, elastin ve kolajen üretimini artırarak cildi sıkılaştıran tedavi 2 hafta arayla 4-6 seans olarak uygulanır.