Gıdı Eritme

Gıdı Eritme İstanbul

Yeni nesil teknolojilerle gıdı eritme artık mümkün. Unutmayın, çene altı yağları ve bu bölgedeki elastikiyet kaybı sizi olduğunuzdan hem daha yaşlı hem de daha kilolu gösterir.

Sorunun kaynağında ister genetik faktörler, ister sık sık kilo alıp vermek olsun çene altı bölgesindeki yağ toplanması ve bu duruma eşlik eden elastikiyet kaybı, sizi hem olduğunuzdan daha yaşlı hem de daha kilolu gösterir. Neyse ki, halk arasında gıdı olarak bilinen ve yüz ovalinin bozulmasına neden olan bu estetik soruna müdahale etmek mümkün. Eskiden sadece liposuction ve çene germe ameliyatı ile çözülebilen bu problem, anti-aging teknolojilerdeki yenilikler sayesinde artık hastayı sosyal hayatından koparmadan halledilebiliyor. Bu teknolojilerin en etkilileri ise ultrason ve radyo frekans dalgalarını bir arada kullanan VShape ve yağ hücrelerini dondurarak yok eden CoolSculpting sistemi… Ancak hangi hastanın hangi teknolojiden fayda sağlayacağını belirlemenin tedavinin en önemli adımını oluşturduğu unutulmamalı.

VShape ile Gıdı Eritme

İsmini yüze yaşla kaybettiği V şeklini kazandırmaktaki başarısı sayesinde alan VShape, gıdı bölgesini toparlamakta en etkili tedavilerden biri olma özelliğine de sahip. Teknolojinin başarısı iki etkiyi bir araya getirmesinden kaynaklanıyor: Hem gıdı bölgesindeki fazla yağ dokusunu parçalıyor hem de elastikiyetini kaybetmiş cildi sıkılaştırıyor. Ultrason enerjisi ile yağ hücrelerine etki eden sistem, bunu yaparken kas ve damar sistemine zarar vermiyor. Radyo frekans dalgalarıyla yaratılan ısı enerjisi ise ciltteki kolajen ve elastin liflerini uyararak cildin sıkılaşmasını, gıdı bölgesinin toparlanmasını sağlıyor.
Tedavi protokolü iki hafta aralıklarla uygulanan 4-6 seanstan oluşuyor. Ortalama 20 dakika süren işlemin önemli bir özelliği de son derece konforlu olması. Hastaların ortak görüşü tedavinin bir masaj rahatlığında geçtiği yolunda. İşlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif bir kızarıklık görülmesi normal olsa da bu sadece birkaç saat içinde tamamen geçiyor. Uygulamadan hemen sonra hasta sosyal yaşamına geri dönebiliyor. Tedavi tamamlandıktan sonra alınan sonuçların kalıcılığını korumak adına tek bir seans üşleri masaj rahatlığında ve sıfır acı hissi ile yapılıyor. Tedavinin hemen sonrasında geçici bir kızarıklık ve ciltte sıcaklık hissi oluşuyor. Sonuçlar kalıcıyı için takip eden yıllarda sadece bir seans yaptırmak alınan sonucu korumada etkili oluyor. Uygulama sonrasında gündelik yaşama hemen dönülebiliyor.

Gıdı Bölgesinde CoolSculpting Teknolojisi

Boyun bölgesinde biriken fazla yağları yok etmede etkili tedavilerden biri de CoolSculpting teknolojisidir. FDA onaylı ve patentli sistem çene altı yağları için özel tasarlanmış aplikatörü CoolMini ile bölgeyi kontrollü olarak soğutarak etki ediyor. Cilt yüzeyine zarar vermeden sadece yağ hücrelerini hedef alan sistem, hücre zarlarının bütünlüklerinin bozulmasına neden olan bir süreci tetikliyor. İşlemden bir süre sonra ölen yağ hücreleri vücut tarafından metabolize olarak atılıyor. Tek bir seansta gıdı bölgesinde yağ dokusunun %25 ile %30 kadarını yok eden tedavinin etkileri birkaç ay sonra gözlenmeye başlasa da, nihai sonuç için 2-3 ay kadar geçmesi gerekiyor. Eğer gıdı bölgesindeki yağlanma çok fazlaysa ilk seanstan bir ay sonra bir seans daha uygulanması tavsiye edilebilir. Böylece, uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin % 60’ı kadarını kalıcı olarak yok etmek mümkün oluyor.
Ancak CoolSculpting sisteminin yağ hücrelerini yok etmeye yönelik bir tedavi olduğu ve işlemin cildin elastikiyetini artırmakta herhangi bir etkisi olmadığı göz önüne alınmalı. Sistem için en uygun hasta adayı cilt elastikiyeti iyi durumda olan ancak çene altı bölgesinde yağ fazlalığı olan kişilerdir.

Hemen Doktorunuza Sorun

10 Sıkça Sorulan Sorular
N***
Hello, I want to get rid of my double chin. Is thermage effective? Can I get an oppointment?
Dr. Mustafa Karataş
Hello. If the double chin is a result of loose skin Thermage is the right technology, since it increases the elasticity of skin by stimulating elastin and collagen production. But if the underlying cause of the problem is fat accumulation, it should be addressed by CoolSculpting treatment. CoolSculpting is a patented nonsurgical system used to reduce fat in targeted areas. It uses cold temperatures to freeze and destroy fat cells. When the double chin is a caused by both fat tissue and loss of skin elasticity the best option for optimal results is combination treatments (Thermge and CoolSculpting). The treatment protocol that will give you the best results can be determined after the consultation.
M***
Gıdı eritme yöntemleri nelerdir?
Dr. Mustafa Karataş
Gıdı eritme ve çene bölgesini toparlamada en çok kullandığımız sistemlerin başında CoolMini geliyor. CoolMini teknolojisi hem yağ hücrelerine etki eden hem de ciltteki kolajen ve elastin sentezini uyarak cildin elastikiyetini artıran bir sistem. Bu teknolojilerle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Y***
Hocam yüzümü inceltmek istiyorum fakat soğuk lipoliz ile bu VShape uygulaması arasındaki farkı tam çözemedim lipolizde bıçak altına yatılıyorsa onu pek tercih etmiyorum ama bu uygulamayı da tam detaylı bir şekilde izah ederseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Yunus Bey. Soğuk lipoliz olarak geçen sistem Zeltiq CoolSculpting teknolojisidir ve ameliyatsız bir incelme sistemidir. Bu sistem ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır. Bu sistemin CoolMini denen aplikatörleri ile gıdı bölgesi gibi küçük alanlara uygulama yapmak mümkün. İşlem soğuğun etkisiyle yağ hücrelerini parçalamak üzerine kuruludur. Tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin %30-%35 kadarı kalıcı olarak yok olur. Tedavinin etkileri ise işlemden 5-6 hafta sonra görülür. Ancak eğer yüzünüzün incelmesini istiyorsanız VShape teknolojisi daha uygun bir seçenek olabilir. Bu tedavi özellikle yüz ve gıdı bölgesini inceltmek ve sıkılaştırmak üzere tasarlanmıştır. Tabii hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağınız ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir.
S***
Merhabalar, ben 29 yaşındayım ve gıdı bölgemde ani kilo kayıpları nedeniyle rahatsız edici bir görüntü oluştu. Bana fiyat verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Selin Hanım. Anladığım kadarıyla gıdı bölgenizdeki elastikiyet kaybından şikayetçisiniz. Tek seanslık Thermage ya da Ulthera gibi cildin sıkılığını artıran tedavilerden faydalanabilirsiniz. Bir diğer seçenek de yüz ovalini toparlayan VShape teknolojisidir. Bu sistem 4-6 seans uygulanır. Hangi tedaviden optimum fayda sağlayacağınız konsültasyon sonrasında netleşebilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
K***
Merhaba ben 22 yaşındayım ve gıdım var. Bu beni çok rahatsız ediyor. Ameliyatsız ağrısız yöntemler olduğunu duydum. Yaptırmayı düşünüyorum. Ama kafamda sorular var. Kalıcılığı ne kadar ve daha sonra sarkar mı diye endişe ediyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.
Merhabalar Kübra Hanım. 22 yaşında olduğunuza göre gıdınızın cildinizdeki elastikiyet kaybı ile ilişkili olması mümkün değil. Yani sorun çene altınınızda yağ fazlalığı olmasından kaynaklanıyor. Yaşınız bize nasıl bir tedavi uygulanması gerektiği konusunda önemli bir ipucu sağlıyor. Bazı hastalarda çene altındaki yağ fazlalığına elastikiyet kaybı sorunu da eşlik eder, böyle hastalarda hem cildi sıkılaştıran hem yağ hücrelerine etki eden sistemler kullanırız. Sizin durumunuzda CoolAdvantage teknolojisi ile problemi çözmek mümkün olacaktır. CoolMini gıdı bölgesinde de kullandığımız bir soğuk lipoliz tedavisidir. Yağ hücreleri düşük ısılara maruz bırakılarak parçalanır ve birkaç hafta sonra da metabolize olarak vücuttan atılmaya başlarlar. Genelde tek bir seans yeterlidir ve sonuçlar kalıcıdır tabii kilo almamaya dikkat etmeniz koşuluyla. Yaşınız itibariyle sonrasında sarkma sorunu yaşamanız mümkün değil, cildiniz kendini toparlayacaktır. Zaten daha ileri yaşlarda ya bu işlemi cilt sıkılaştırıcı teknolojilerle kombine ediyoruz ya da cildin sıkılığına etki eden farklı bir sitem kullanıyoruz.
R***
65 yaşındayım gıdı problemim var nasıl yardımcı olursunuz?
Merhabalar Rabia Hanım. Gıdı probleminiz ya sadece elastikiyet kaybından kaynaklanıyordur ya da elastikiyet kaybına bu bölgedeki yağ fazlalığı eşlik ediyordur. Eğer sorun ilkiyse Thermage tedavisi sorunu hafifletmeye yardımcı olabilir. Thermage radyo frekans dalgalarıyla cilt altındaki kolajen ve elastin liflerini stimule ederek cildin elastikiyetini artıran tek seanslık bir tedavidir. Ancak bu bölgedeki sarkma ileri düzeydeyse sizi hoşnut edecek sonuçlar sadece cerrahi yöntemlerle alınabilir. Elastikiyet kaybına yağ fazlalığı eşlik ediyorsa VShape tedavisi için daha uygun bir adaysınız demektir. VShape teknolojisi hem yağ dokusuna etki eder hem de cildi sıkılaştırarak, özellikle yüzün alt bölgesini toparlar. Tedavi iki hafta arayla 4-6 seans uygulanır. Tabii net bir şey ancak konsültasyon sonrasında söylenebilir iki tedavinin kombinasyonu ile daha başarılı sonuçlar almanız mümkün olabilir. Yani VShape tedavisini bir seans Thermage ile destekleyerek cildin elastikiyetini artırmada iki farklı sistemin gücü birleştirilebilir.
A***
Merhaba. 44 yaşındayım ve alerjik cilt yapım nedeniyle bugüne kadar herhangi bir uygulama yaptırmadım. Çok kuru ve hassas bir cildim var. Buna karşılık nemlendirici kremleri uzun süre kullanamıyorum, sivilce ve kızarıklık yapıyor. Kılcal damarlar yüzeye çok yakın, kızarıklıklar oluyor zaman zaman. Egzama sorunu da var ve ara ara nüksediyor. Çene bölgesinde hafif bir gıdı problemim var ve VShape uygulamasının böyle bir cilt tipine yan etki, alerji vs yapar mı? Etkisi kalıcı mı? Ücreti nedir?
Merhabalar Arzu Hanım. VShape teknolojisi daha ince yüz hatları yaratmamıza olanak verir. Sistem hem yağ hücrelerini parçalar hem de cildin kolajen üretimini tetikleyerek sıkılaşmasını sağlar. Tedavi 2 hafta arayla 4-6 seans olarak uygulanır.
***
Merhaba Mustafa Bey, Coolsculpting metoduyla gıdı eritme ilgimi çekti artı yüz inceltmek de mümkün mü? Hatlarım çok yuvarlak oldu bu da beni rahatsız ediyor. Ayrıca bunu yapınca yüzde boyunda vs morarma olur mu? Cildim çok hassas çünkü
Merhabalar CoolSculpting işlemi sonrası gıdı bölgesinde hafif bir kızarıklık ve morluk oluşması normaldir. Cildiniz hassas olduğu için bu durum sizde biraz daha fazla görülebilir. Ancak birkaç gün içinde, en fazla bir haftada tamamen geçecektirler. CoolSculpting sistemini yüzde sadece çene bölgesinde uyguluyoruz. Yüz hatlarınızda incelme istiyorsanız VShape sistemini düşünebilirsiniz. Detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
A***
Sayın Dr. Mustafa Karataş 43 yaşında yurt dışında yaşayan bir anneyim. Aralık/Ocak ayında tedavi olmak için İstanbul’a gelmek istiyorum gözaltı morluklar ve gıdı bölgesinden yağ aldırmak için. Ameliyatsız hangi yöntemleri tavsiye edersiniz. Bilgi verebilir misiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Gözaltı morluklarını hafifletmekte en etkili tedavilerden biri Işık Dolgu adında bir dolgu maddesidir. Aynı yüzde kullanılan dolgu maddeleri hyalüronik asit içerir, ancak gözaltı ince ve hassas bir deriye sahip olduğu için bu bölgeye özel olarak tasarlanmış bir moleküler yapıya sahiptir. Bu da dolgu maddesinin homojen bir şekilde yayılmasına olanak sağlar. Işık Dolgusu deri ve morluk arasında bir tabaka oluşturarak morluğun kamufle olmasını ve hafiflemesini sağlar. İçinde bulunan anti-aging maddeler de gözaltındaki yaşlanma belirtileriyle savaşmaya, cildin direncini artırmaya yardımcı olur. Tedavi gözaltı derisini güçlendirmek, yeniden yapılandırmakta etkili bir sistem olan Emerge lazer tedavisi ile desteklenebilir. Gıdı bölgesindeki elastikiyet kaybı ve yağ fazlalığında kullandığımız sistemlerden biri VShape’tir. Sistem hem yağ hücrelerini parçalar hem de gıdı bölgesini sıkılaştırarak bu bölgeyi şekillendirir. Tabii hangi tedavilerden optimum fayda sağlayacağınız ancak muayene sonrasında netleşecektir muayene ücretsizdir.
G***
Ben 26 yaşındayım. Ani kilo alıp vermeler sırasında oluşan bir gıdı problemi söz konusudur. Ne yapılabilir ve fiyatları nasıldır?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Gülşah Hanım. Zeltiq CoolMini ya da VShape teknolojilerinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Cildinizde elastikiyet kaybı yoksa Zeltiq CoolMini tedavisinden fayda sağlayabilirsiniz. Tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin % 20-%30 kadarını yok eden tedavinin nihai etkisi için 2-3 ay geçmesi gerekir. Eğer gıdı bölgenizde elastikiyet kaybı varsa VShape daha doğru bir sistem olacaktır. Cilt altına ultrason ve radyo frekansı göndererek yağ hücrelerini parçalayan, elastin ve kolajen üretimini artırarak cildi sıkılaştıran tedavi 2 hafta arayla 4-6 seans olarak uygulanır.