Bölgesel Zayıflamada Göbek Tedavisi

zeltiq"Zayıflıyorum ama şu göbeğimden bir türlü kurtulamıyorum" cümlesi pek çok kadının ortak sorununu arılatır. Diyetle, sporla verilemeyen bölgesel fazlalıklar, bir sihirli değneğin deyip yok olmasını bekler durur. Öte yandan estetik tıp bilimi de her gün bir yenilik ve teknolojiyle karşımıza çıkarak muzdarip olduğumuz göbek çözüm sunuyor.

Şimdilerde Amerika'da kullanılan Zeltiq bir diğer adıyla CoolSculpling, farklı bir anlayışla bölgesel fazlalıklarla mücadele ediyor. Yağları ısıtarak değil, dondurarak yok etme iddiasıyla ezberleri bozan Zeltiq, Harvard Üniversitesi'nde geliştirilen, Massachusetts Hastanesi'nde denenen, FDA onayı olan, diyet ve spor gibi hiçbir şeye bağlı olmayan bir yağ kırma yöntemi olarak tarif ediliyor. Sistemin farkı ise yağ hücrelerini dondurarak ortadan kaldırıyor olması.

Bölgesel zayıflamada göbek seansında uygulanan alanda, yağ hücrelerinin sıcaklığı sıfır dereceye kadar düşürülüyor. Kristalize olan yağ hücreleri, istenilen bölgeden uzaklaştırılıyor. Cerrahisiz bir yöntem dondurucu sıcaklıkta yağ hücreleri cilt ya da kaslara zarar vermeden yok ediliyor. Tedavi, cerrahisiz olarak yağ hücrelerinin dondurularak o bölgeden atılmasını sağlıyor.

Zeltiq diye adlandırılan alet aslında coolseulpting yani dondurarak şekil verme, özel jel pedle korunan cilt vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor. Uygulama boyunca sistem, iki kat cilt arasında kalan yağ hücrelerini dondurma işlemini yapıyor. Karataş'ın verdiği bilgiye göre; sistem uygulanırken hasta, ilk üç-dört dakika sadece vakumun etkisiyle bir sızlama hissediyor. Fizyolojik olarak cilt altı yağ dokusunu artı dört ile eksi dört arasında değişen ısılarda soğutmak, donma etkisi yaratıyor. Donma etkisi yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor, işlem sonrası jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında bir iz kalmıyor.  45-60 dakikalık bir uygulama gerekiyor ve tek bir seans olarak uygulanıyor. Kişi 14. gün, uygulanan bölgedeki küçülmeyi gözlemeye başlayabiliyor. İkinci ve üçüncü aylarda ise net etki gözlemlenebiliyor. Bu bölgedeki yüzde 50-40 oranında yağ hücresi donarak ölüyor ve karaciğer ile lenf yoluyla vücuttan atılıyor. Aynı bölgeye tekrar uygulama yapmak için ise altı-sekiz ay geçmesi gerekiyor. Hiçbir cerrahi müdahale olmaksızın cildin altındaki yağ hücrelerine ulaşılıyor. Şekil verme ve bir türlü gitmeyen bölgelerin rötuşlanması açısından etkileyici bir sistem. Zeltiq, her bölge için sadece tek seans uygulanıyor. Uygulama sırasında ve sonrasında kişi bir ağrı hissetmiyor ve morluk oluşmuyor. Tek hissedilen ise soğukluk oluyor.

bölgesel zayıflamada göbekVShape, özellikle vücudunuzdaki lokal fazlalıklarla savaşan yeni bir yöntem. Sistem, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan, parçalayan ve dışarı atan soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getiriyor. VShape uygulaması, kademeli bozukluğa ve yayılmaya yol açan yağ hücresi zarlarını diğer hücre çeşitlerini etkilemeden titizlikle kesen akustik kesme dalgası ile başlıyor.

Bunun yanında Unipolar radyo frekansı özelliği, cildi sıkılaştırmaya ve yapısını düzeltmeye yardımcı oluyor. VShape karın ve kalçayı kapsayan vücudun tüm bölümlerinde kullanılabiliyor. Bu yeni sistemle yüksek frekansla verilen özel ultrasound yani akustik ses dalgaları, çalışılan bölgedeki yağ hücrelerinde çözülme ve dokuda incelme şeklinde kendini gösteriyor. Çalışma sistemi deride bulunan kolajen dokuyu güçlendirmeyi hedefliyor, cilt altı bağ dokunun yüksek ısı ile uyarılması sonucu iyileşme süreci yeniden başlıyor.  Uygulamanın önemli özelliklerinin, uygulama esnasında ve sonrasında hastanın acı ya da ağrı duymaması, hiçbir şekilde güneş ışınlarından etkilenmemesi, vücutta istenmeyen lekeler ve morlukların oluşmaması olduğunu söylüyor. VShape ile yağ hücrelerinde lizis yani parçalanma başlıyor ve serbest yağ asitlerine dönüşerek sizin tarafınızdan harcanabilir hale geliyor.

Tek bölge için 10 gün aralıklarla beş seans uygulama yapılabiliyor. Bu uygulamada radyo frekans sisteminin devreye girmesi önemli bir etken. Radyo frekans ile cilt ve cilt altının yüksek ısıya çıkması hedefleniyor. Çünkü cildimiz belirli bir yaştan sonra ancak belli uyarıcılar ile onarım mekanizmalarını çalıştırabiliyor. Radyo dalgaları ciltte kolajen ve elastin sentezini arttırıp sıkılığı sağlıyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi?

  EmSculpt mı Yoksa CoolSculpting mi? Vücut biçimlendirmede devrimsel nitelikte sonuçlar yaratan iki teknolojiyi karşılaştırıyoruz. EmSculpt mı yoksa CoolSculpting mi? Hangi sistem sizin için daha uygun? Aral...

 • CoolToFit

  CoolToFit Zayıflamak için aylarca sabretmenize gerek yok; yeni yöntemler sayesinde tek seansta iki beden birden küçülmek mümkün

 • Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti

  Tek Seansta Ameliyatsız Jinekomasti CoolSculpting teknolojisi ile erkeklerde özgüveni olumsuz etkileyen meme büyüme problemini tek seansta çözmek mümkün.

 • İncelmeye Yardımcı Yöntem

  İncelmeye Yardımcı Yöntem Dünyanın en çok tercih edilen bölgesel incelme teknolojisi CoolSculpting hakkında her şey… Dr. Mustafa Karataş anlatıyor.

 • CoolSculpting Dondurun Gitsin

  CoolSculpting Dondurun Gitsin Vücut şekillendirme sistemlerinde varılan en son nokta olan CoolSculpting teknolojisi ile sadece tek bir seansta bölgesel fazlalıklardan kurtulmak mümkün.

 • Yeni Trend: CoolDual

  Yeni Trend: CoolDual Bölgesel fazlalıkları dondurarak yok eden CoolSculpting yeni yılı yeni bir trendle karşıladı. Dr. Mustafa Karataş teknolojinin neden bu kadar popüler olduğunu ve tedavini...

 • Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet

  Daha Belirgin Kaslar, Daha Çekici Bir Siluet Vücut biçimlendirici tedaviler yeni bir teknoloji sayesinde bambaşka bir boyuta taşındı. EmSculpt, kas dokusuna etki ederek daha sıkı, daha çekici bir siluet yaratıyor he...

 • Dondurarak Zayıflama CoolSculpting

  Dondurarak Zayıflama CoolSculpting Bir türlü kurtulamadığınız bölgesel fazlalıkları hedef alan CoolSculpting, bölgesel yağlanma konusunda etkinliği kanıtlanmış bir teknolojidir. Tek seansla yağları dondura...

 • Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor

  Ünlü Aktris CoolSculpting’i Anlatıyor CoolSculpting’in yeni ortağı Sex and the City’nin Charlotte’u Kristin Davis. Bakın ünlü aktris CoolSculpting işlemi için neler diyor…

 • İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting

  İncelmede Son Nokta: Yeni CoolSculpting Bölgesel fazlalıkları soğuğun etkisiyle yok eden CoolSculpting, teknolojik yenilikler sayesinde daha çabuk ve etkili sonuçlar almayı mümkün kılıyor.