EmFace

EmFace, Anti-aging endüstrisinde yüzde lift etkisi yaratmada yenilikçi bir yaklaşımla yükselişe geçiyor. Hem cilt hem de kas dokusuna etki ederek optimum sonuçlar yaratan EmFace teknolojisini takdimimizdir. 

EmFace Nedir?

EmFace sadece 20 dakikalık bir seansta yüzdeki cilt ve kas dokusuna eş zamanlı olarak etki eden bir sistemdir. Cilt, kaslar ve bağ dokusuna etki etmek için senkronize radyo frekansı ve yüksek yoğunluklu elektromanyetik stimülasyon (HIFES™) teknolojilerini simultane olarak kullanan EmFace, çizgilerde azalma, yüzde lift etkisi yaratmada optimum sonuçlar sağlar.  Anti-aging endüstrisinde radyo frekansı ve HIFES™ enerjisini senkronize olarak kullanan ilk ve tek cihazdır.

Sistem Nasıl Çalışır?

EmFace radyo frekansı enerjisi ile cildin üst ve orta tabakasını ısıtarak kolajen ve elastin liflerini stimule eder. Bu uyarı cildi yeniden yapılandırır ve daha pürüzsüz bir dokuya kavuşmasını sağlar. Yüksek yoğunluklu elektromanyetik stimülasyon (HIFES™) teknoloji ise seçici olarak yüz kaslarının kasılmasını sağlayarak ve kas yapısının yoğunluğunu, kas kalitesini artırarak yüz dokusunu destekler. Cildi ve yüzdeki kas dokusunu hedef alarak etki eden cihaz elastin, kolajen, kas ve bağ dokusuna odaklanarak yüzde lift etkisi yaratır, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifletir. Klinik çalışmalara göre EmFace göre yüzdeki çizgilerin görünümünü %37 oranında azaltırken, yüzde yarattığı lift etkisi ise ortalama %23’tür. 

EmFace güvenli bir tedavi mi? 

Evet EmFace güvenli bir tedavidir. Sistemin geliştirilmesi ve etkilerinin araştırılması tam yedi yıl Sistemin FDA onayına sahip olması güvenli ve etkili bir tedavi olduğunun en iyi kanıtıdır. 

EmFace tedavisinden kimler faydalanabilir? 

Daha çizgisiz, daha kırışıksız bir yüz, daha net, daha belirgin yüz hatları ve yüzlerinde lift etkisi isteyen herkes EmFace teknolojisinden faydalanabilir. 

EmFace ile hangi bölgeler tedavi edilebilir

EmFace aplikatörleri alın ve yanak bölgesine uygulanmak üzere tasarlanmıştır. EmFace tedavisinin olumlu sonuçlarını tüm yüzde gözlemleyebilirsiniz. 

EmFace Submentum nedir? Hangi bölgede etkilidir?

EmFace Submentum, EmFace teknolojisine yeni eklenen ve gıdı bölgesini toparlamada, yüzün alt kısmını yeniden biçimlendirmede etkili bir aplikatördür. Orijinal EmFace teknolojisinden farklı olarak gıdı bölgesindeki yağ dokusuna da etki eden EmFace  Submentum, gıdı hattını yeniden şekillendirmede estetik cerrahiye alternatif olacak kadar başarılı sonuçlar sağlar. Cilt sıkılaştırma, kas dokusunu forma sokma ve yağ fazlalığını giderme gibi çene altındaki tüm sorunlara aynı anda müdahale eden etkili bir sistem arayanlar için mükemmel bir seçenektir.  

EmFace gerçekten işe yarıyor mu?  

Evet!  Senkronize olarak kullanılan radyo frekansı ve HIFES™ teknolojilerinin güvenli ve etkili olduğu dokuz farklı klinik çalışmayla kanıtlanmıştır.

EmFace tedavisi nasıl uygulanır? 

EmFace basit ve kolay bir işlemdir. İşlem öncesinde cilt temizlenir. Bunun dışında herhangi başka bir ön hazırlık yoktur. Aplikatörler uygulama bölgelerine yerleştirilir. 20 dakika sürecek seans sırasında yüzünüzde sıcak taş masajını andıran bir ısınma ve bununla birlikte yüz kaslarınızın kasıldığını hissedeceksiniz. Son derece konforlu ve rahat geçen tedaviden sonra gündelik hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Tedavi protokolü nasıldır?  

Tedavi protokolü 5-10 gün arayla planlanan 4 seanstan oluşur. Her seans sadece 20 dakika sürer.  

EmFace tedavisinin nihai sonucunu görmek için ne kadar süre geçmesi gerekir? 

İlk işlemden hemen sonra bile yüzünüzde bir fark hissedeceksiniz. Yüzünüz daha gergin ve cildiniz daha parlak görünecek ama optimum sonuçlar için son seanstan sonra 80 günlük bir süre geçmesi gerekiyor. 

İşlemden sonra iyileşme süreci ne kadar sürer? 

EmFace invaziv bir işlem değildir. Bu tedavi sonrasında iyileşme sürecine gerek olmadığı, gündelik yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebileceğiniz anlamına geliyor.

EmFace tedavisi sonrasında kullanmam gereken herhangi bir takviye, dikkat etmem gereken bir şey var mı? 

EmFace tedavisi sonrasında dikkat etmeniz gereken herhangi bir şey yoktur. İşlem sonrasında normal yaşamınıza devam edebilirsiniz. En iyi sonuçlar için sağlıklı yaşam seçimleri, dengeli bir beslenme modeli ve yeterli su tüketimine özen gösterebilirsiniz.  

EmFace’in yüz germe ameliyatından ve invaziv olmayan diğer alternatif anti-aging teknolojilerden farkı nedir? 

Yüz germe bir ameliyattır ve sonrasında uzun bir iyileşme sürecine gerek duyulur. EmFace ise ameliyatsız, anestezi gerektirmeyen, iğnesiz, invaziv olmayan bir işlemdir ve tedavi sonrasında iyileşme süreci yoktur.  EmFace estetik dünyasında çizgileri azaltmak ve yüzde lift etkisi yaratmak için senkronize radyo frekansı enerjisi ve HIFES kas stimulasyonunu senkronize olarak kullanan başka bir sistem yoktur, bu anlamda ilk ve tek teknolojidir. 

Peki ya yüzünde kırışıklık, çizgi olmayan hastalar? Onlar da bu teknolojiden yararlanabilir mi? Daha genç hastalar da EmFace tedavisinden fayda sağlar mı? 

Herkes EmFace tedavisinden fayda sağlar. EmFace sadece kırışıklıklar, çizgiler üzerinde etkili değildir. Cildin derin dokularına ve yüzün çatısı görevi gören kas gruplarına seçici olarak müdahale ettiği için önleyici tedavi olarak da etkilidir. Yaşlanma sürecini otaya çıkmadan önlemek isteyen daha genç hastalar da EmFace tedavisinden fayda sağlayacaktır.  

Eğer yüzümde dolgu varsa da EmFace yaptırabilir miyim? 

Yüzünüzde dolgu olması EmFace tedavisinden faydalanmanız için herhangi bir engel teşkil etmez.

Hemen Doktorunuza Sorun

Doktorun Son Cevapladığı Sorular

Emface İşlemi Nedir?
Sebiha soruyor
Emface işlemi hakkında bilgi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerjiyi (HIFES) ve senkronize radyo frekansı enerjisi kullanarak cilt ve ... Daha Fazla
Emface Kimler Yaptıra Yaptırabilir?
Zehra soruyor
Merhaba Emface uygulaması emzirme döneminde yapılabiliyor mu? Bir de seans ücreti nedir? Teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Zehra Hanım. EmFace tedavisi sırasında cildi yeniden yapılandırmak için radyo frekans enerjisi kullanılırken,... Daha Fazla
1 Sıkça Sorulan Sorular
E***
Merhaba. Altın iğne gibi cilt sıkılaştıran bir uygulama ile Emface’in farkı nedir? Cildin sıkılaşması da bir anlamda lifting demek olduğu için, bu açıdan sormak istedim. Sevgiler.
Merhabalar Emine Hanım. Altın iğne yani Scarlet tedavisi gözeneklerin görünümünü küçülten, cilt sıkılığına katkıda bulunan bir tedavidir. Thermage, Ulthera gibi sadece cilt sıkılaştırmada uzmanlaşmış işlemler, BBL Hero, Revlite, Morpheus 8 gibi yine cilt sıkılaştırmada kullanılan etkili teknolojiler var. Ancak ciltteki elastikiyet kaybının yüzün sarkmasındaki faktörlerden biri olduğu unutulmamalı. Mesela yüz kas dokusundaki gevşeme de yüzün aşağı doğru meyletmesine katkıda bulunur. Emface ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetiklerken yüzdeki belli kaslara etki ederek kas yoğunluğunun artmasını ve kasların sıkılaşmasını sağlar. Bu ikili etki de yüzde lift etkisi yaratır.