Scarlet S

scarlet-s istanbulEpidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilen bu sistem, özel tasarlanmış mikro iğneler ile cilt altını radyo frekans dalgalarıyla uyarır ve ciltte iyileşme süreci bu uyarılar sayesinde gerçekleşir. Bu mikro iğneler cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme süreci başlatırlar. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasında hücre gelişim faktörleri harekete geçerler; ciltteki ton farklılıkları, akne izleri (sivilce izlerine bağlı çukurların dolması), yara izleri, lekeler, ince kırışıklıkların tedavisi, cildin genç ve dolgun görünüm alması, çene konturunun belirginleşmesi, gıdı toparlama, genişlemiş gözenek tedavisini mümkün kılarlar. En önemli özelliği tek bir seansta dahi ciltte total bakım yaparak mükemmel sonuçlar vermesi ve son derece ağrısız bir uygulama olmasıdır.


Scarlet S Kullanım Alanları

Total Cilt Rejuvenasyonu (Cilt Gençleştirme, Cilt Yenileme)
Lifting (Yüz Germe)
Elastikiyet Kaybı Tedavisi (Cilt Sıkılaştırma)
Yüz ve Çene Hatlarının Belirginleşmesi
Boyun Toparlama
İnce Kırışıklıkların Tedavisi
Skar Tedavisi (Akne İzleri, Keloid vs.)
İnflamatuar Akne Tedavisi
Genişlemiş Gözenek Tedavisi
Cilt Tonusunun Düzenlenmesi
Sebum Dengelenmesi
Yüz Telenjiektazileri Tedavisi
Pigmente Lezyon Tedavisi
Stria (Cilt Çatlakları) Tedavisi
Hiperhidroz Tedavisi
Vücut Sıkılaştırma
Kol Sarkmalarının Giderilmesi

Neden Scarlet S ?
Bu sistem ile ciltteki çeşitli problemlerin tedavisi ameliyata gerek kalmadan son derece pratik bir yöntemle çözülmektedir. Ameliyatla tedaviye kıyasla daha ekonomik olması, kısa iyileşme süresi, acısız bir uygulama olması ve stabil enerji vermesi tercih sebeblerinden biridir. 0,5 - 3,5 mm‘ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamına radyo frekans enerjisi verebilen piyasadaki tek sistem olan SCARLET S, cildin tüm katlarını etkilediğinden epidermis ve dermisteki problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunar.

Scarlet S Uygulama Sonrasında Yan Etki Oluşur Mu?
SCARLET S uygulaması esnasında ve sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz, son derece güvenli bir sistemdir. Şoksuz iğne teknolojisine sahiptir, morarma,kanama oluşmaz, iğne izi kalmaz.

Scarlet S Ağrılı Bir Uygulama Mıdır?
Minimum ağrı hissedilen bir uygulamadır. Tedavinin 30 dakika öncesinde uygulanan bir lokal anestezik krem ile hasta işleme hazırlanır.

Scarlet S Kimlere Uygulanabilir?
SCARLET S kadın-erkek tüm yaş gruplarına ve tüm cilt tiplerine yaz-kış uygulanabilir.

Scarlet S Kaç Seans Uygulanır?

3-4 hafta aralarla 3 seans uygulama idealdir. Cildin ihtiyacına göre seans aralıkları ve sayısı hekim tarafından belirlenir. İlk seanstan itibaren ciltte yarattığı fark hemen görülür ve etki kademeli olarak her seanstan sonra artar. Yıllar içerisinde kolajen azalmasına ve yer çekimi etkisine bağlı olarak aşağı doğru sarkan cilt, yeni kolajen üretimine paralel süratle volüm kazanarak genç bir görünüm elde eder. Ortalama 1 yıl boyunca etkinliğini korur.

Scarlet S Uygulama Sonrası Herhangi Bir Bakım Gerekir Mi?
Uygulama sonrası 1-2 saat sonra geri dönen hafif bir kızarıklık oluşur. Hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. Cildin iyice nemlendirilmesi ve güneş koruyucu kullanılması önerilir. Başka bir bakım gerektirmez.

Scarlet S Uygulma Süresi Ne Kadardır?
İşlem hastanın ihtiyacına göre 20-40 dakika sürmektedir.

0,1 Mm’lik Hataya Bile İzin Vermez!
3,5 mm’ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamında da aynı termal etkiyi yaratan Fraksiyonel Mikroiğneler bu bölgede kontrollü hasar oluşturarak kolajen liflerini uyarırlar. Tamamen doğal bir yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma etkisi süratle farkedilir.

Hemen Doktorunuza Sorun

13 Sıkça Sorulan Sorular
D***
Hocam, diş implantı bulunan ve troit rahatsızlığı olan kişiler de Scarlet uygulamasının sakıncası var mıdır? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Dilek Hanım. Diş implanti ve tiroit rahatsızlığı ScarletS uygulaması için bir engel teşkil etmez.
H***
Scarlet seans ücretini öğrenebilir miyim?
Merhabalar Hümeyra Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
F***
MS hastaları da altın iğne uygulamasını yaptırabilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Fatma Hanım. ScarletS uygulamasını yaptırmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Sonuçta bu işlem sadece cildi etkilediği için hastalığınızla ters bir etkileşim söz konusu değildir. Ancak bu tür durumlarda tedaviyi yürüten doktorunuza da danışmanız, ondan da görüş almanızın çok önemli olduğunu düşünüyorum.
M***
Merhabalar. ScarletS tedavisini tek seans yaptırsam etkili olur mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Scarlet-S altın iğnelerle cilt altına enerji ileterek anti-aging fayda sağlayan bir uygulamadır. Cihazın başlığında 25 adet altın mikro iğne ile cildin orta tabakasındaki kolajen ve elastin hücrelerini harekete geçiren yöntem, cilt altına radyo frekans enerjisi göndererek etki eder. Ancak her işlemde olduğu gibi ScarletS teknolojisinin de bir tedavi protokolü vardır. Bu protokolde optimum sonuçlar için önerilen seans sayısı cildin ihtiyaçlarına göre 3 veya 4 seans şeklindedir. Tabii ki tek bir seans yaptırırsanız az da olsa bir fayda sağlayabilirsiniz. Ancak hiçbir şekilde tedavinin arzu edilen sonuçlarını göremezsiniz. Eğer tek seanslık bir uygulama arıyorsanız Ulthera ya da Thermage sizin için daha uygun olabilir.
H***
Merhaba. Omuz ve sırt bölgemde toplam 4 adet keloid doku var. Yüzüm için Scarlet S uygulaması yaptırmak istiyorum uygun olur mu? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Havva Hanım. ScarletS tedavisi yaptırmanızda herhangi bir sakınca yoktur.
M***
Merhabalar Scarlet uygulamasından sonra yanaklarımda çökme oldu. Sanki yağ dokusu azaldı. Acaba neden cevap verirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Merve Hanım. ScarletS teknolojisinde altın uçlu mikro iğneler kullanılır. Bu iğnelerle cildin alt katmanlarına radyo frekans enerjisi gönderilir. İşlem, hem cildin derin tabakalarına gönderilen enerji hem de iğnelerin cilde batmasıyla yaratılan hasarın sinerjik bir şekilde etki etmesiyle fayda sağlar. Bu teknoloji cilt altındaki yağ dokusuna etki edemez. Biraz önce de belirttiğim gibi tüm olay cildin alt tabakalarında gerçekleşir. Yani ScarletS’in yağ dokusunu eriterek yüzde çökmeye neden olması mümkün değil. Öncelikle size uygulanan sistemin ScarletS olduğundan emin misiniz? ScarletS diye lanse edilen ama aslında ScarletS olmayan teknolojilerin kullanıldığı kulağıma geliyor. Maalesef etkinliği kanıtlanmış her teknoloji için geçerli bu. Tabii bu taklitlerin FDA onayı olmuyor. Diğer bir olasılık da cildinizdeki sıkılaşma etkisini çökme olarak algılıyor olmanız. Bazen gevşek cilt yüze daha dolgun bir görünüm verebilir. Cildin elastikiyeti arttığında ise alttaki kas ve yağ dokusunu daha sıkı bir şekilde sararak yüzün daha ince görünmesini sağlar.
H***
Hocam merhaba, ScarletS yaptırmayı düşünüyorum bu işlem çok pahalı geldi. Fiyat veriyor bazı doktorlar. Bu konuda ortalama bir bilgi verebiliyor musunuz? Ya da muayene ücretiniz var mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hacer Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz ama kliniğimizi ararsanız yardımcı olacaklardır. Muayene ücretimiz yoktur. Muayene sırasında yüzünüzün hangi tedavilerden optimum sonucu alacağı belirlenir, yaptırmak istediğiniz işlemin sizin için uygun olup olmadığına karar verilir. Sonrasında da
E***
Merhaba, ScarletS uygulamasının seans ücretini öğrenebilir miyim?
Merhabalar Elif Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
E***
Merhaba Scarlet uygulaması kaç seans ve fiyatı nedir bilgilendirir misiniz?
Merhabalar Eda Hanım. ScarletS, üstünde altın mikro iğneler bulunan bir el aparatı ile cilt altı dokusuna radyo frekans dalgaları vererek etki eden sistemdir. Cilt yüzeyine hasar vermeden, kolajen ve elastin üretimini artırarak cildi adeta yeniden yapılandırır ve 3-4 hafta aralıklarla üç seans uygulanıyor. Cildinizin ihtiyaçlarına göre seans sayısı 4’e çıkarılabilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
İ***
Scarlet tam olarak ne kadar kalıcı oluyor ve fiyat nedir
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar İpek Hanım. Botoks ve dolgu maddesi enjeksiyonlarında sorunuzu daha net bir şekilde cevaplamak mümkün. Çünkü bu işlemlerde cilt altına bir formül enjekte edilir ve enjekte edilen bu formül bir süre sonra eriyerek yok olur ya da botoksta olduğu gibi etkisi hafiflemeye başlar. Ancak ScarletS gibi cildin kolajen üretimini, kendini iyileştirme mekanizmalarını tetikleyerek etki eden lazer sistemleri için böyle bir süre belirtmek mümkün değil. Neden? Çünkü bunlar cildinizdeki olumlu etkilerini kısa bir süre içinde görebileceğiniz, ancak aynı zamanda cildinizin yaşlanma sürecini geri çeviren tedavilerdir. Cilt yaşlanmaya devam edeceği için süreci tamamen durdurmak mümkün değildir, ama bunların uzun vadede bile fayda sağlayacağınız tedaviler olduğunu unutmayın. Çünkü cildin daha genç bir cilt gibi davranmasını, yaşlanma etkilerine karşı daha dirençli olmasını sağlarlar.
A***
Hocam merhaba ScarletS için uygun olan bir cilt tipi var mıdır? Benim cildim hassas ve kızarıklığa çok müsait. Yazılarınızı okudum. Yazılanlara göre yaptırabilirim ama ben yine de size sormak istedim. Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
ScarletS tüm cilt tiplerinde uygulanabiliyor. İşlem sonrasında ciltte hafif bir kızarıklık olması normaldir. Eğer cildiniz kızarmaya müsait ve hassas bir yapıdaysa tedaviniz cilt yatıştırıcı özelliği de olan HydraFacial gibi bir cilt bakım sistemi ile desteklenebilir bu hassas ciltlere göre tasarlanabilen bir bakımdır. Ancak ekstra bir bakım yaptırmadan da ScarletS tedavisini yaptırabileceğinizi düşünüyorum. Belki cildinizdeki kızarıklığın geçmesi herkeste olduğu gibi birkaç saat değil de bir gün sürebilir.
K***
İyi çalışmalar doktor bey öncelikle yöneltilen sorulara incelikle cevap verdiğiniz için teşekkür etmek istedim. Bir sağlıkçı olarak bu işin uzmanına sormak istediğim soru benim yüzümde son zamanlarda birkaç adet nokta halinde belirgin çukur gibi görünüm oluştu bunları dolgu ile düzeltmem mümkün olur mu ya da farklı bir tedavi yöntemi var mı yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar…
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Kübra Hanım. Ciltte oluşan bu tarz çukurluklarda ki genelde eski akneler yüzde bahsettiğiniz tarz çukurluklar oluşur dolgudan ziyade ScarletS gibi cildin kendi iyileşme mekanizmalarını tetikleyen sistemleri tercih ediyoruz. Böylece ciltte çukurluğun içini dolduran bir yapılanma süreci başlıyor. Bu tarz bir tedavinin en olumlu yanı da dolgu enjeksiyonlarında olduğu gibi işlemi 6-7 ayda bir tekrarlamanız gerekmemesi, yani etkilerinin kalıcı olması
A***
Merhabalar. Daha önceden de mail attım ancak dönüş alamadım. Bu uygulama için seans ücretini öğrenebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Ayşegül Hanım. İnternette fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak ücretsiz olan muayene sonrasında Scarlet-S sisteminin sizin için uygun bir tedavi olup olmadığı belirlenebilir, bu konuda bilgilendirileceksiniz.