Cilt Güzelliğinde Kombine Tedaviler

Cilt tonunu eşitleyen, ince kırışıklıkların görünümünü azaltan, daha genç ve taze bir cilt vadeden iki yeni sistem, bir araya geldiklerinde bir süper güce dönüşüyorlar. Dr. Mustafa Karataş, bu sistemleri kombine ederek optimum sonuçlar alınabileceğini anlatıyor.

Scarlet S, son yıllarda anti-aging dünyasının en popüler sistemlerinden biri. Radyo frekans mikro-iğneli uygulama olarak da biliniyor. Cildin kendi doğal onarım mekanizmasını mikro-iğnelerin ciltte yarattığı 'tahribat' ile devreye sokan sistem, aynı zamanda kolajen dokuyu uyararak bağ dokuların sıkılaşmasını, toparlanmasını da sağlıyor. Dr. Mustafa Karataş, ciltteki onarım mekanizmasını hızlandırmak için Scarlet’i, somon DNA'sıyla birlikte ya da HydraFacial gibi elastin ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı kombine tedavilerle uygulanmasını öneriyor.
Dr. Mustafa Karataş, Scarlet-S teknolojisinin etki mekanizmasını şöyle anlatıyor: “Üstünde 25 adet altın mikro iğne bulunan tek kullanımlık bir başlık sayesinde, cilt altına radyofrekans dalgaları vermek üzerine tasarlanmış bir sistem bu. Böylece cilt yüzeyine hiçbir hasar vermeden, kolajen ve elastin üretimini artırıyor. Uygulama yapılan bölgeye ve probleme göre hem altın mikro-iğnelerin cilde nüfuz etme derinlikleri ayarlanıyor hem de cilt altına verilen enerjinin yoğunluğu ve hızı hesaplanıyor. Tüm bunlar sayesinde tedaviden optimum sonuçları almak mümkün oluyor."
HydraFacial tedavisi için ise “zengin antioksidanlar, elastin ve kolajen üretimini artıran peptidler, cilde nem ve hacim veren hyalüronik asit ile hücreleri yaşlanma etkileri koruma altına alan yeni nesil bir cilt bakım tedavisi” diyor. Karataş, geleneksel cilt bakım sistemlerine alternatif olarak sunulan tedavinin en önemli özelliklerinden birinin Vortex-Fusion® taşıyıcı serum teknolojisi olduğunu söylüyor. “Böylece cilde uygulanan anti-aging maddeler cildin alt tabakalarına kadar nüfuz ediyor. Birkaç adımdan oluşan bakım, cildi derinlemesine temizlerken ölü hücrelerden arındırıyor, ardından cilde antioksidanlar, peptidler ve hyalüronik asit içeren besleyici bir anti-aging kokteyl uygulanıyor.” Hydrafacial, cilde derinlemesine nüfuz eden aktif maddeler sayesinde, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, cilde sıkı ve taze bir görünüm vermekte etkili bir cilt bakım sistemi.

Hem sıkılaştırma hem bakım
Karataş, Scarlet-S'nin devrimsel özelliğinin, cildi sıkılaştırırken yıllarla birlikte kaybolan hacmi de geri vermesi olduğunu söylüyor. "Scarlet-S, yüz bölgesinde zamanla azalan yağ dokusunun yarattığı çökmüş görüntüde de etkili. Hatta bu tür sistemler içinde etkil teknolojilerden olduğunu söyleyebilirim."
Scarlet-S sistemini HydraFacial tedavisiyle desteklemenin son derece başarılı sonuçlar verdiğini belirten Dr. Mustafa Karataş “Scarlet-S cildin derin tabaklarında bir kendini yenilenme süreci başlatır. Bu süreci Hydrafacial sisteminde kullanılan anti-aging maddelerle desteklemek alınan sonuçların başarısını son derece olumlu etkiliyor” diyor ve ekliyor: Yaşlanma belirtilerini geri çeviren; cildin nem seviyesini artıran; yaşlanma belirtilerine karşı koruyan; botanik içerikler, çinko, kırmızı su yosunu, at kestanesi özü ve magnezyum gibi içeriklerle zenginleştirilmiş bir formülü cilt tam da bir yeniden yapılanma sürecindeyken ona vermek ciltte gözle görünür bir gençleşme etkisi yaratıyor.”

İki süper güç
Dr. Mustafa Karataş, Scarlet-S sisteminin özellikle cilt kalitesini artırmak, cildi canlandırmak, cildin elastikiyetini artırmak, akne izlerinin, gözeneklerin küçülmesini sağlamak açısından son derece etkili bir sistem olduğunu söylüyor. Hastalarında gözlemlediği en belirgin etkiler ise kırışıklıkların hafiflemesi, cildin daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması. “İğnelerin derinliğinin, cilt altına verilen enerjinin gücünün ciltteki probleme göre tasarlanabilmesi önemli bir avantaj.”
HydraFacial tedavisinin de farklı cilt sorunlarına göre tasarlanabilmesi iki sistemin bir arada bir süper güce dönüşmelerini sağlıyor. “Mesela HydraFacial sistemi ince çizgileri ve kırışıklıkları hedefleyen bakımında, ciltte doğal olarak bulunan büyüme faktörlerini içeren serum kullanılır. Bu etkili bakım Scarlet-S sisteminin elastin ve kolajen üretimini tetikleyen mekanizması ile bir arada, birbirlerinin etkisini artırarak çalışır. Eğer sorun akne ise bu problemi kontrol altına almak için tasarlanmış HydraFacial formülü uygulanır, diğer yandan Scarlet-S ile akne izleri daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Ayrıca her iki sistem de göz kapakları, dekolte, boyun gibi daha hasas, yaşlanma belirtilerine karşı daha hassas bölgelere uygulanabiliyor.”

Ne tür sonuçlar beklenmeli?
Scarlet S genelde 3 haftada bir defa, toplam üç ya da dört seans yeterli oluyor. Hastaların bir çoğu uygulama yapıldıktan sadece birkaç gün sonrasında ciltlerinin dokusunda bir iyileşme gözlemlediklerini, ciltlerinin daha canlı, daha parlak ve pürüzsüz göründüğünü belirtiyorlar. Cildin kolajen üretmesi adına belli bir süre geçmesi gerektiğinden optimum sonucu almak için yaklaşık üç, dört ay geçmesi gerekiyor. 30-60 dakika süren seanslar sonrasında sonuçları belirgin olarak gözlenebilen uygulama için Karataş, " HydraFacial 30 dakika gibi kısa bir sürede cilde canlı, taze bir görünüm veren anti-aging etkili bir bakımdır,” diyor. “Cildin problemine ve ihtiyacına uygun olarak biçimlendirebilen tedavide, herhangi bir hassasiyet yaratmaz. Cilde yoğun nem veren ve derinlemesine arındırılan işlemin sonrasında hemen etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Parlak ve pürüzsüz cildin olmazsa olmazı nemdir. Nemli bir cilt yaşlanma belirtilerine karşı da daha dirençlidir. HydraFacial cildin ihtiyacı olan nemi veren ve en hassas ciltlerde bile tahrişe neden olmayan bir tedavidir.”

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Jalupro: İçten Gelen Güzellik

  Jalupro: İçten Gelen Güzellik Karşınızda cildinize gençliğini geri veren, yaşlanmanın etkilerine karşı koruma altına alan, daha dirençli kılan iki formül; Jalupro Super Hydro yüzünüzden yılları siler...

 • Pandemi Günlerinde Güzellik

  Pandemi Günlerinde Güzellik COVİD-19 güzellik alışkanlıklarımızı da değiştirdi. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş pandemi döneminde ön plana çıkan tedavileri anlatıyor

 • Hollywood Yıldızlarının Cilt Bakımı

  Hollywood Yıldızlarının Cilt Bakımı Cildin ihtiyacına göre kişiye özel olarak hazırlanan HydraFacial antiaging uygulaması, Hollywood yıldızlarının bakım rutinin olmazsa olmaz bir parçası haline gelmeye başl...

 • Güzellik İçin 25 Altın Öneri

  Güzellik İçin 25 Altın Öneri Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş’tan güzellik için 25 altın öneri kadını için gençlik ve güzellik önerileri…

 • Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler

  Cilt Lekeleri Tedavisinde En Yeni ve Etkili Sistemler Güneşin bıraktığı izleri silmek için doğru zaman! Yeni nesil tedavilerle lekelerin görünümünü hafifletmek, daha duru bir cilde sahip olmak mümkün…

 • Güneşle Flört

  Güneşle Flört Isının yükseldiği bugünlerde güneşten yararlanma yolları ve cilt bakımında yaza adapte etmek için yapmanız gerekenler.

 • Yaz Güzeli

   Yaz Güzeli Yaz aylarında cildinizi etkili anti-aging tedavilerden mahrum bırakmayın. İşte, dört mevsim uygulanabilen ve en önemlisi cildinize yaz aylarında ihtiyaç duyduğu desteği v...

 • Ciltte Hassas Denge

  Ciltte Hassas Denge Evet, güneş cildi erken yaşlandırır. Çizgilerin, kırışıklıkların artmasına, kahverengi lekelerin oluşmasına neden olur.

 • Cilt İçin Güneş Rehberi

  Cilt İçin Güneş Rehberi Yaşlanmayı hızlandıran ve sizi kahverengi lekelerle baş başa bırakan en önemli etken güneştir. Tatile çıkmadan gerekli önlemleri almanızda fayda var.

 • Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri

  Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri Yaz aylarında en sık karşılaşılan problemlerden biri ciltteki nem kaybıdır. Bu da yaşlanma sürecini hızlandırır. Çözüm: Yoğun nem veren tedavilerle cildinizi yaza hazırla...