Cilt Güzelliğinde Kombine Tedaviler

Cilt tonunu eşitleyen, ince kırışıklıkların görünümünü azaltan, daha genç ve taze bir cilt vadeden iki yeni sistem, bir araya geldiklerinde bir süper güce dönüşüyorlar. Dr. Mustafa Karataş, bu sistemleri kombine ederek optimum sonuçlar alınabileceğini anlatıyor.

Scarlet S, son yıllarda anti-aging dünyasının en popüler sistemlerinden biri. Radyo frekans mikro-iğneli uygulama olarak da biliniyor. Cildin kendi doğal onarım mekanizmasını mikro-iğnelerin ciltte yarattığı 'tahribat' ile devreye sokan sistem, aynı zamanda kolajen dokuyu uyararak bağ dokuların sıkılaşmasını, toparlanmasını da sağlıyor. Dr. Mustafa Karataş, ciltteki onarım mekanizmasını hızlandırmak için Scarlet’i, somon DNA'sıyla birlikte ya da HydraFacial gibi elastin ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı kombine tedavilerle uygulanmasını öneriyor.
Dr. Mustafa Karataş, Scarlet-S teknolojisinin etki mekanizmasını şöyle anlatıyor: “Üstünde 25 adet altın mikro iğne bulunan tek kullanımlık bir başlık sayesinde, cilt altına radyofrekans dalgaları vermek üzerine tasarlanmış bir sistem bu. Böylece cilt yüzeyine hiçbir hasar vermeden, kolajen ve elastin üretimini artırıyor. Uygulama yapılan bölgeye ve probleme göre hem altın mikro-iğnelerin cilde nüfuz etme derinlikleri ayarlanıyor hem de cilt altına verilen enerjinin yoğunluğu ve hızı hesaplanıyor. Tüm bunlar sayesinde tedaviden optimum sonuçları almak mümkün oluyor."
HydraFacial tedavisi için ise “zengin antioksidanlar, elastin ve kolajen üretimini artıran peptidler, cilde nem ve hacim veren hyalüronik asit ile hücreleri yaşlanma etkileri koruma altına alan yeni nesil bir cilt bakım tedavisi” diyor. Karataş, geleneksel cilt bakım sistemlerine alternatif olarak sunulan tedavinin en önemli özelliklerinden birinin Vortex-Fusion® taşıyıcı serum teknolojisi olduğunu söylüyor. “Böylece cilde uygulanan anti-aging maddeler cildin alt tabakalarına kadar nüfuz ediyor. Birkaç adımdan oluşan bakım, cildi derinlemesine temizlerken ölü hücrelerden arındırıyor, ardından cilde antioksidanlar, peptidler ve hyalüronik asit içeren besleyici bir anti-aging kokteyl uygulanıyor.” Hydrafacial, cilde derinlemesine nüfuz eden aktif maddeler sayesinde, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü hafifletmek, cilde sıkı ve taze bir görünüm vermekte etkili bir cilt bakım sistemi.

Hem sıkılaştırma hem bakım
Karataş, Scarlet-S'nin devrimsel özelliğinin, cildi sıkılaştırırken yıllarla birlikte kaybolan hacmi de geri vermesi olduğunu söylüyor. "Scarlet-S, yüz bölgesinde zamanla azalan yağ dokusunun yarattığı çökmüş görüntüde de etkili. Hatta bu tür sistemler içinde en etkili teknolojilerden olduğunu söyleyebilirim."
Scarlet-S sistemini HydraFacial tedavisiyle desteklemenin son derece başarılı sonuçlar verdiğini belirten Dr. Mustafa Karataş “Scarlet-S cildin derin tabaklarında bir kendini yenilenme süreci başlatır. Bu süreci Hydrafacial sisteminde kullanılan anti-aging maddelerle desteklemek alınan sonuçların başarısını son derece olumlu etkiliyor” diyor ve ekliyor: Yaşlanma belirtilerini geri çeviren; cildin nem seviyesini artıran; yaşlanma belirtilerine karşı koruyan; botanik içerikler, çinko, kırmızı su yosunu, at kestanesi özü ve magnezyum gibi içeriklerle zenginleştirilmiş bir formülü cilt tam da bir yeniden yapılanma sürecindeyken ona vermek ciltte gözle görünür bir gençleşme etkisi yaratıyor.”

İki süper güç
Dr. Mustafa Karataş, Scarlet-S sisteminin özellikle cilt kalitesini artırmak, cildi canlandırmak, cildin elastikiyetini artırmak, akne izlerinin, gözeneklerin küçülmesini sağlamak açısından son derece etkili bir sistem olduğunu söylüyor. Hastalarında gözlemlediği en belirgin etkiler ise kırışıklıkların hafiflemesi, cildin daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması. “İğnelerin derinliğinin, cilt altına verilen enerjinin gücünün ciltteki probleme göre tasarlanabilmesi önemli bir avantaj.”
HydraFacial tedavisinin de farklı cilt sorunlarına göre tasarlanabilmesi iki sistemin bir arada bir süper güce dönüşmelerini sağlıyor. “Mesela HydraFacial sistemi ince çizgileri ve kırışıklıkları hedefleyen bakımında, ciltte doğal olarak bulunan büyüme faktörlerini içeren serum kullanılır. Bu etkili bakım Scarlet-S sisteminin elastin ve kolajen üretimini tetikleyen mekanizması ile bir arada, birbirlerinin etkisini artırarak çalışır. Eğer sorun akne ise bu problemi kontrol altına almak için tasarlanmış HydraFacial formülü uygulanır, diğer yandan Scarlet-S ile akne izleri daha pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Ayrıca her iki sistem de göz kapakları, dekolte, boyun gibi daha hasas, yaşlanma belirtilerine karşı daha hassas bölgelere uygulanabiliyor.”

Ne tür sonuçlar beklenmeli?
Scarlet S genelde 3 haftada bir defa, toplam üç ya da dört seans yeterli oluyor. Hastaların bir çoğu uygulama yapıldıktan sadece birkaç gün sonrasında ciltlerinin dokusunda bir iyileşme gözlemlediklerini, ciltlerinin daha canlı, daha parlak ve pürüzsüz göründüğünü belirtiyorlar. Cildin kolajen üretmesi adına belli bir süre geçmesi gerektiğinden optimum sonucu almak için yaklaşık üç, dört ay geçmesi gerekiyor. 30-60 dakika süren seanslar sonrasında sonuçları belirgin olarak gözlenebilen uygulama için Karataş, " HydraFacial 30 dakika gibi kısa bir sürede cilde canlı, taze bir görünüm veren anti-aging etkili bir bakımdır,” diyor. “Cildin problemine ve ihtiyacına uygun olarak biçimlendirebilen tedavide, herhangi bir hassasiyet yaratmaz. Cilde yoğun nem veren ve derinlemesine arındırılan işlemin sonrasında hemen etkilerini gözlemleyebilirsiniz. Parlak ve pürüzsüz cildin olmazsa olmazı nemdir. Nemli bir cilt yaşlanma belirtilerine karşı da daha dirençlidir. HydraFacial cildin ihtiyacı olan nemi veren ve en hassas ciltlerde bile tahrişe neden olmayan bir tedavidir.”

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Cilt Bakımı Önerileri

  Cilt Bakımı Önerileri Cildin güzelliğine pek katkıda bulunmayan cilt bakımları tarihe karışıyor. Bugün artık cildinize gençliğin parlaklığını, tazeliğini verirken, yeni nesil cilt bakımlarını...

 • Baby Face Beauty İle Cilt Bakımı

  Baby Face Beauty İle Cilt Bakımı Yeni nesil bir cilt bakım sistemi olan Lasemd Baby Face Beauty anti-aging dünyasında etkinliği kanıtlanmış aktif maddeleri thulium lazer teknolojisi ile birleştiriyor.

 • Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty

  Cildinizde Yıldız Işıltısı; Baby Face Beauty Süper güçlerin cildin derin tabakalarına kadar nüfuz etmesini sağlayan yenilikçi sistem Baby Face Beauty tanışmaya hazır mısınız?

 • Anti-Aging Ürünleri Doğru Kullanma Rehberi

  Anti-Aging Ürünleri Doğru Kullanma Rehberi Kolajenin tekrar yapılanması zaman alır en az üç ay. Bir kremin ya da bir serumun işe yarayabilmesi için ona zaman vermelisiniz.

 • Anti-Aging Kremlerdeki Süper Güçler

  Anti-Aging Kremlerdeki Süper Güçler Yeni nesil kremlerin içinde yaşlanma etkilerini yavaşlatan, hatta geri döndüren aktif maddeler var. Peki, etkinlikleri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış süper güçler hang...

 • ikonik Cilt Bakım

   ikonik Cilt Bakım Her yaştaki kadının arzusu olan pürüzsüz, duru cildi mümkün kılan Icon Lazer teknolojisini. Genç yaşlarda fazla çabalamadan sahip olabileceğiniz ışıltılı cilde, yaş aldık...

 • Cilt Bakımında Püf Noktalar

  Cilt Bakımında Püf Noktalar Cildinizin gençliğini korumak için sadece yazın değil, kışın ortasında bile güneş koruyucu kullanmanız son derece önemli.

 • 30'lu Yaşlarda Anti-Aging

  30'lu Yaşlarda Anti-Aging 30’lu yaşlara geldiğinizde, zararlı güneş ışınları, hormonal değişiklikler, kan dolaşımındaki yavaşlama veya kötü beslenme yüzünden cilt, önemli besin maddelerini kaybede...

 • 20’lı Yaşlarda Anti-Aging

  20’lı Yaşlarda Anti-Aging Genel inanışın aksine 20’li yaşlar etkili anti-aging teknolojilerden, tedavilerden destek almak için erken bir yaş değil. Unutmayın hayatınızın bu döneminde cildinize yap...

 • Genç Cildin Sırları

  Genç Cildin Sırları Yaşlanma üstünde etkili olan birçok farklı mekanizma olsa da, süreci yavaşlatmak hatta yılları geri çevirmek mümkün.