Anti-Aging Ürünleri Doğru Kullanma Rehberi


Sabırlı olun
Kolajenin tekrar yapılanması zaman alır en az üç ay. Ama çoğumuz, aldığımız ürünü bir hafta boyunca gayet düzenli olarak kullandıktan ve her gece değişiklik olup olmadığını görmek için yüzümüzü inceledikten sonra bir kenara atıveririz. Bir kremin ya da bir serumun işe yarayabilmesi için ona zaman vermelisiniz.

Dermo-kozmetik ürünleri tercih edin
Anti-aging bir serum ya da bir nemlendirici alırken tercihinizi dermo-kozmetik ürünlerden yana yapın. Bir kremin pahalı olmasının onun iyi olduğu anlamına gelmediği de aklınızın bir köşesinde olsun. Cilt bakımında yapılan en büyük yanlış başkasına iyi gelmiş diye bir krem satın almaktır. Cildinizin tipine ve ihtiyaçlarına uygun bir krem seçmeli, bunu yaparken de etkili bir formül olmasına dikkat etmelisiniz. Cilt tipinize ve cilt problemlerinize en uygun olan anti-aging ürünler için bir uzmandan yardım almak akıllıca olacaktır.

Anti-aging kremleri gece kullanın
Gündüzleri cilt tipinize uygun bir nemlendirici ve mutlaka ama mutlaka bir güneş kremi kullanılın. Yaşlanma belirtileriyle savaşan, ciltteki hasarı onaran etkili içeriklerle dolu anti-aging krem ya da serumları gece kullanmaya çalışın. Siz gece uyurken vücut bir onarım sürecine girer bu cilt hücreleri için de geçerli. Bu süreci içlerinde güçlü anti-aging içerikler olan krem ya da serumlarla desteklemek, ürünlerinizden optimum sonuç almanızı sağlar.

Her duyduğunuza inanmayın
Cilde sürülen bir krem veya serumun, aynı botoks kadar etkili olabilmesi için kasa ulaşması gerekiyor. Bir kremin cildin tüm tabakalarını geçerek kasa nüfuz etmesi mümkün değildir. Bir gecede 10 yıl gençleştiren, birkaç dakika içinde tüm kırışıklıkları yok ederek yüze adeta botoks yaptığını iddia eden ürünlere şüpheci yaklaşın. Tabii ki son derece etkili anti-aging kremler var, bunları düzenli kullandığınızda ve işe yaramaları için birkaç ay zaman verdiğinizde çizgilerinizin hafiflediğini, cildinizin çok daha fparlak ve taze göründüğünü gözleyebilirsiniz. Kısacası kremlere, serumlara inanın ama mucizelere rağbet etmeyin.

Güneş koruyucu sürerken
Sizin için en doğru güneş koruyucusunu bulsanız bile, yeterli miktarda sürmezseniz yine etkin bir şekilde korunamazsınız. Normal bir kadının tüm vücudunu kaplayacak miktar, bir shot bardağının içini doldurmalı. Araştırmalar, insanların bunun sadece beşte birini sürdüğünü gösteriyor. Öncelikle, güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce koruyucunuzu sürmelisiniz. Çünkü güneş koruyucuları etkisini ancak bu sürede göstermeye başlar. Daha sonra da yaklaşık üç saatte bir güneş kreminizi tazelemelisiniz. Fazla terlemek ve sudan çıkınca kurulanmak da güneş kreminin içindeki filtrelerin çözülmesine neden olur.

Beslenmenin önemini göz ardı etmeyin
Kremler, serumlar, etkili bir güneş koruma, kliniklerde yaptırdığınız anti-aging işlemler ve tabii ki iyi beslenme… Hepsi de son derece önemlidir. Cildinizin mümkün olan en iyi durumda olması için beraber çalışırlar. Kötü beslenerek iyi görünemezsinizya da sadece bir noktaya kadar iyi görünebilirsiniz. Vücut, gerektiğinde kullanabileceği rezervlere sahip olsa da bunlar tükendiğinde, cildinizin sağlıklı görünümüne veda edebilirsiniz! Diyetinizin kaliteli proteinler, bol sebze ve meyve içerdiğinden emin olun. Vücut şekerinin aniden yükselmesine neden olan ve cildin vaktinden önce yaşlanmasına neden olan basit karbonhidratlar ve tatlılardan kaçının.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  Botoks ve Dolgu ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Artık yaşa göre giyinme kavramı tarihe karıştı. Moda dünyasındaki bu değişim botoks ve dolgu maddeleri gibi anti-aging endüstrisindeki ilerlemelerle desteklendiğinde orta...

 • Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri

  Yaza Hazırlık: Derin Nem Terapileri Yaz aylarında en sık karşılaşılan problemlerden biri ciltteki nem kaybıdır. Bu da yaşlanma sürecini hızlandırır. Çözüm: Yoğun nem veren tedavilerle cildinizi yaza hazırla...

 • Fütüristik Yaklaşımlar

  Fütüristik Yaklaşımlar Yaşlanma sürecini geri çevirmek için yapılan araştırmalar geleceğin anti-aging yaklaşımını şekillendiriyor. İşte, zamanı çeviren bazı moleküllerden yeni nesil teknolojile...

 • Yaşsız Güzellik

  Yaşsız Güzellik İnsanın en verimli olduğu zamanlar 45 yaş ve sonrasıdır. Bu yüzden nüfus cüzdanınızda ne yazdığı değil, kendinizi nasıl ve kaç yaşında hissettiğiniz önemli.

 • Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri…

  Şu ‘Kötü Botoks’ Dedikleri… Hiç de doğal görünmeyen, ‘ben botoks yaptırdım’ diye bağıran uygulamaları masaya yatırıyoruz… Dr. Mustafa Karataş, çağımızın en başarılı antiaging tedavilerinden biri ola...

 • Güzelliğin Bedeli

  Güzelliğin Bedeli Anti-aging teknolojiler ve tedavilerle yıllara savaş açan yeni kadının profilini çıkarıyoruz. Yaşsız görünümüyle dikkat çeken bu kadın, zamana meydan okurken, kendini ve ...

 • Yaşınıza Yaş Eklemeyin

  Yaşınıza Yaş Eklemeyin Daha çekici, daha genç görünmek için yaptırdığınız dolgu uygulamaları, botoks enjeksiyonları ile olduğunuzdan yaşlı görünmeyin… İşin sırrı aşırıya kaçmamakta saklı.

 • Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın

  Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın BBL Forever Young teknolojisi cildin genetik yaşını geri çevirerek zamanı durduruyor.

 • Yaz Güzellik Rehberi

  Yaz Güzellik Rehberi Cildinizin gençliğini korumak, yüzünüzden yılların izlerini silmek için yaz aylarında yaptırabileceğiniz anti-aging uygulamalar var.

 • Anti-Aging’de RevLite Dönemi

  Anti-Aging’de RevLite Dönemi Anti-aging teknolojiler cilt kalitesini artırarak yaşlanmayla hücresel boyutta savaşıyor. Bunlardan biri de ciltteki farklı sorunlara etki eden yeni nesil bir sistem olan...