Anti-Aging Ürünleri Doğru Kullanma Rehberi


Sabırlı olun
Kolajenin tekrar yapılanması zaman alır en az üç ay. Ama çoğumuz, aldığımız ürünü bir hafta boyunca gayet düzenli olarak kullandıktan ve her gece değişiklik olup olmadığını görmek için yüzümüzü inceledikten sonra bir kenara atıveririz. Bir kremin ya da bir serumun işe yarayabilmesi için ona zaman vermelisiniz.

Dermo-kozmetik ürünleri tercih edin
Anti-aging bir serum ya da bir nemlendirici alırken tercihinizi dermo-kozmetik ürünlerden yana yapın. Bir kremin pahalı olmasının onun iyi olduğu anlamına gelmediği de aklınızın bir köşesinde olsun. Cilt bakımında yapılan en büyük yanlış başkasına iyi gelmiş diye bir krem satın almaktır. Cildinizin tipine ve ihtiyaçlarına uygun bir krem seçmeli, bunu yaparken de etkili bir formül olmasına dikkat etmelisiniz. Cilt tipinize ve cilt problemlerinize en uygun olan anti-aging ürünler için bir uzmandan yardım almak akıllıca olacaktır.

Anti-aging kremleri gece kullanın
Gündüzleri cilt tipinize uygun bir nemlendirici ve mutlaka ama mutlaka bir güneş kremi kullanılın. Yaşlanma belirtileriyle savaşan, ciltteki hasarı onaran etkili içeriklerle dolu anti-aging krem ya da serumları gece kullanmaya çalışın. Siz gece uyurken vücut bir onarım sürecine girer bu cilt hücreleri için de geçerli. Bu süreci içlerinde güçlü anti-aging içerikler olan krem ya da serumlarla desteklemek, ürünlerinizden optimum sonuç almanızı sağlar.

Her duyduğunuza inanmayın
Cilde sürülen bir krem veya serumun, aynı botoks kadar etkili olabilmesi için kasa ulaşması gerekiyor. Bir kremin cildin tüm tabakalarını geçerek kasa nüfuz etmesi mümkün değildir. Bir gecede 10 yıl gençleştiren, birkaç dakika içinde tüm kırışıklıkları yok ederek yüze adeta botoks yaptığını iddia eden ürünlere şüpheci yaklaşın. Tabii ki son derece etkili anti-aging kremler var, bunları düzenli kullandığınızda ve işe yaramaları için birkaç ay zaman verdiğinizde çizgilerinizin hafiflediğini, cildinizin çok daha fparlak ve taze göründüğünü gözleyebilirsiniz. Kısacası kremlere, serumlara inanın ama mucizelere rağbet etmeyin.

Güneş koruyucu sürerken
Sizin için en doğru güneş koruyucusunu bulsanız bile, yeterli miktarda sürmezseniz yine etkin bir şekilde korunamazsınız. Normal bir kadının tüm vücudunu kaplayacak miktar, bir shot bardağının içini doldurmalı. Araştırmalar, insanların bunun sadece beşte birini sürdüğünü gösteriyor. Öncelikle, güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce koruyucunuzu sürmelisiniz. Çünkü güneş koruyucuları etkisini ancak bu sürede göstermeye başlar. Daha sonra da yaklaşık üç saatte bir güneş kreminizi tazelemelisiniz. Fazla terlemek ve sudan çıkınca kurulanmak da güneş kreminin içindeki filtrelerin çözülmesine neden olur.

Beslenmenin önemini göz ardı etmeyin
Kremler, serumlar, etkili bir güneş koruma, kliniklerde yaptırdığınız anti-aging işlemler ve tabii ki iyi beslenme… Hepsi de son derece önemlidir. Cildinizin mümkün olan en iyi durumda olması için beraber çalışırlar. Kötü beslenerek iyi görünemezsinizya da sadece bir noktaya kadar iyi görünebilirsiniz. Vücut, gerektiğinde kullanabileceği rezervlere sahip olsa da bunlar tükendiğinde, cildinizin sağlıklı görünümüne veda edebilirsiniz! Diyetinizin kaliteli proteinler, bol sebze ve meyve içerdiğinden emin olun. Vücut şekerinin aniden yükselmesine neden olan ve cildin vaktinden önce yaşlanmasına neden olan basit karbonhidratlar ve tatlılardan kaçının.

Hemen Doktorunuza Sorun