Thermage

New Thermage CPT, yüzdeki elastikiyet kaybıyla savaşan, cildi sıkılaştırarak yüz ovalinin toparlanmasını sağlayan, en önemlisi de etkinliği milyonlarca hasta üstünde kanıtlanmış bir teknoloji…

Thermage cerrahi bir müdahale gerektirmeden yüzde lift etkisi yaratan ve cilt kalitesini artırarak yaşlanma sürecine meydan okuyan etkili teknolojilerden biridir. Yüzde yaşla beraber oluşan elastikiyet kaybıyla savaşarak, cilde daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüm verirken, yüz hatlarının belirginleşmesini ve yüz ovalinin toparlanmasını sağlayabilir.

Tüm cilt tiplerinde dört mevsim uygulanabilmesi, tek seanslık bir tedavi olması, iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmaması gibi önemli avantajlar sağlayan Thermage CPT, yüz germe ameliyatlarının aksine son derece doğal bir görünüm yaratabilir. İşlem cildin derin katmanlarını hedeflediği için cilt yüzeyinde herhangi bir tahrişe neden olmaz. Böylece hasta tedavinin hemen ardından günlük yaşamına geri dönebilir.

Dünya genelinde 2002 yılından beri kullanılan Thermage teknolojisi 75’den fazla ülkede 2.500’ün üzerinde hekim tarafından 1.000.000’un üzerinde hastada uygulanmıştır. FDA onaylı sistem Türkiye’de de en seçkin kliniklerde ve sadece özel eğitim almış tıp doktorları tarafından uygulanmaktadır.

Thermage CPT tedavisinden kimler faydalanabilir?
Cildindeki elastikiyet kaybıyla savaşmak, daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir. Bu sorunlar ortaya çıkmadan yapılan uygulamalar ise ciltteki yaşlanma belirtilerini önlemek, önünüzdeki yılları daha genç bir ciltle karşılamakta son derece etkili bir anti-aging stratejidir. Ancak bu sistemin çok ileri boyuttaki sarkmaları toparlamakta yetersiz kalacağı unutulmamalı. Thermage CPT tedavisi için en uygun hastalar ciltlerinde sıkılık kaybı olan ya da sıkılık kaybı henüz oluşmamış olsa da ciltlerinin gençliğini uzun yıllar korumak isteyen hastalardır.

Nasıl çalışır?
Thermage RF teknolojisi cildin derin katmanlarına radyo frekansı enerjisi göndererek etki eder. Cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak, daha kaliteli ve daha fazla kolajen ve elastin üretilmesine neden olan bir süreci tetikler. Bu da cildin daha pürüzsüz, daha sık ve genç bir görünüm almasına neden olur. Yüz ovalinin toparlamasında, sarkmaların hafiflemesinde etkinliği kanıtlanmış

Sistem hangi sorunlarda etkilidir?
Thermage CPT, yüz ovalini toparlamakta, tüm yüzde lift etkisi yaratmada, cilde gençliğini veren önemli yapıtaşlarını uyararak cilt hücrelerinin yaşını geri döndürmede, dudak çevresindeki ve göz kenarındaki ince çizgilerde, göz kapağındaki ve kaşlardaki sarkmalarda etkili bir tedavidir.

İşlem ne kadar sürer?
Uygulama kişinin cildinin durumuna ve uygulama alanının büyüklüğüne göre 45 dakika ile 1 saat arasında tamamlanır.

Kaç seans gerekir?
Thermage tek seanslık bir tedavidir. İşlemin olumlu etkilerinin devamlılığını sağlamak için 1,5-2 senede bir tekrarlanması önerilir.

Tedavinin etkisi ne zaman ortaya çıkar?
İşlemden hemen sonra bile cilt daha parlak, daha taze ve sıkı görünür. Ancak tedavinin esas sonuçları cildin yeni kolajen ve elastin lifleri üretmeye başlamasıyla, yani birkaç hafta sonra ortaya çıkmaya başlar ve işlemin nihai sonucu için iki-üç ay geçmesi gerekir.

Thermage CPT vücut gençleştirmede de kullanılıyor mu?
Evet, Thermage vücut gençleştirmede de kullanılan bir teknolojidir. Thermage Body, ise aynı yüzdeki gibi, vücuttaki elastikiyet kaybını hafifletmek, yaşlanma belirtilerini geri çevirmek için kullanılan ve sadece vücut için tasarlanmış bir sistemdir.

Hemen Doktorunuza Sorun

OKUMAYA DEVAM EDİN

17 Sıkça Sorulan Sorular
S***
Merhaba, 42 yaşındayım. Yüzüme Thermage uygulaması yaptırmak istiyorum. 2 konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim: *Bu uygulama için tahmini olarak ne kadar sürüyor? *Etkilerini ne zaman göremeye başlarım? Teşekkürler
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sinem Hanım; Uygulanan bölgeye göre uygulama süresi değişiyor. Yüz uygulamalarında işlem süresi, uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre, uygulanacak atış sayısına göre değişir yaklaşık 1 saat sürer. Tek bir seanslık uygulamaların etkilenen kollajen demetlerinin boyunda kısalma ve yeni kollajen oluşumu görülür. Uygulama sonrasında gözle görülebilen bir değişim olabiliyor ama etkiler 2-6 ay içinde artarak devam ediyor. İşlemden hemen sonra, çıkıp işinize geri dönebilir ve günlük aktivitelerinizi sürdürebilirsiniz.
N***
Ben 38 yaşımdayım Thermage uygulaması yaptırmak istiyorum, yüzde uygulamanın kalıcılığı ve fiyat bilgisi verirseniz sevinirim.
Dr. Mustafa Karataş
Thermage yüz uygulaması ciltteki kolajen gelişimini destekliyor ve mevcut kolajeni canlandırıyor. Cildin alt kısmını güvenli şekilde ısıtan patentli bir radyofrekans teknolojisi kullanılıyor ve bu radyo dalgasının cildi sıkılaştırdığı, cildi yumuşak bir şekilde toparlayarak kırışıkları ortadan kaldırdığı, yüz hatlarını yenileyen bir uygulamadır. Thermage'in diğer cilt yenileme sistemlerine arasındaki farkı ise tek seanslık bir tedavi olması. Bu seanstan bir buçuk-iki sene sonra tek bir seans daha yaptırarak etkinin devamlılığını sağlayabilirsiniz –sonuçta yaşlanma sürecinin hiç durmadan devam ettiği unutulmamalı. Hastaların büyük çoğunluğu uygulamadan hemen sonra günlük yaşantılarına dönebiliyor. Bazı hastalarda ise orta derecede bir kızarıklık görülüp kısa süre sonra kayboluyor. Seansın hemen ardından, cildinizin daha gergin, yumuşak ve genç göründüğünü fark edebiliyorsunuz.
F***
Merhaba, 47 yaşındayım. Çene bölgesinde sarkma. Dudak çevresi ve nazolabial çizgi sorunum var. Yanak bölgemdeki gözeneklerde de bir miktar genişleme var. Thermage mı Scarlet mi daha uygun olur. Maliyet olarak seans fiyatları ne mertebededir. (Scarlet’de birden fazla seans gerekeceğini anlıyorum. Ama kaç seans gerekeceğine bilahare karar verileceği için seans fiyatı olarak soruyorum)
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Filiz Hanım. Çene bölgesine ve tüm yüze uzmanlık alanı cilt sıkılaştırma olan Thermage tedavisi uygulanabilir. Bu teknolojiler dudak çevresindeki çizgilerin hafiflemesinde de etkili olacaktır. Yüzdeki gözenek probleminde de Icon veya ScarletS teknolojisinden faydalanabilirsiniz.
A***
Merhabalar Thermage’ı kaç yaşından sonra tavsiye ediyorsunuz? Ve göğüs sarkması için de uygulanabiliyor mu? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
30’lu yaşlarda, yani cildinizde henüz fazla elastikiyet kaybı oluşmadan Thermage yaptırmaya başlarsanız, 40’lı yaşlarınızı çok daha genç görünümlü, sıkı bir ciltle karşılarsınız. Geleceğe yönelik anti-aging bir yatırım olarak 20’li yaşlarının sonlarında Thermage yaptırmaya başlayan hastalarım var. Thermage sistemi göğüs sarkması için kullanılmaz, bu sorunda herhangi bir fayda sağlayamazsınız.
S***
Merhaba, 46 yaşındayım boyun ve gıdı bölgemde elastikiyet kaybı var hafiften bir gıdı sarkması oluştu. Sayfanızda okuduğum kadarı ile ulthraphy ve thermage gibi iki etkili tedavi sunuyorsunuz bunların fiyat bilgilerini alabilir miyim ona göre bir randevu rica edeceğim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Selda Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
A***
Thermage CPT tedavisine ilgi duyuyorum. Sadece İstanbul’da mı şubeniz var? Antalya? İşlemin fiyatını öğrenmek istiyorum. Saygılar
Merhabalar Ayten Hanım. Sadece İstanbul Nişantaşı’nda kliniğimiz var. Herhangi başka bir şubemiz yok.
T***
28 yaşındayım. Geçmiş yıllarda 10-14 kilo arası alıp verdim ve bundan dolayı yüzümün alt kısmında azıcık sarkma var. Thermage CPT tedavisini yaptırmayı düşünüyorum. Siz bu tedaviyi uyguluyor musunuz ve fiyatını öğrenmek mümkün müdür ve benim cildimi gerdirmek için en iyi tedavi bu mudur? Teşekkür ederim
Merhabalar. Thermage CPT radyo frekans teknolojisinden özellikle hafif bir elastikiyet kaybı söz konusu ise- başarılı sonuçlar alıyoruz. Sistem cildin alt katmanlarına iletilen radyo frekans enerjisi ile etki ediyor. Ciltteki kolajen ve elastin üretiminin tetikleyen işlem tek seanslık bir tedavidir. İşlemin nihai sonucu tedaviden birkaç ay sonra ciltteki yeni kolajen ve elastin üretimi tamamlandığında ortaya çıkar. Ancak hastalar işlemden hemen sonra bile ciltlerinin daha canlı ve daha elastik bir dokuya kavuştuğunu fark ediyorlar. Tedaviden hemen sonra sosyal yaşamınıza geri dönebiliyorsunuz. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz ancak kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
C***
Merhaba ben Hashimato hastasıyım. Aynı zamanda Romatoid artritim var... Glokom da var... Thermage uygulanabilir mi? Sakıncası var mıdır? Yoksa tüm yüz için fiyat nedir? Saygılar…
Merhabalar Cansu Hanım. Bir cilt sıkılaştırıcı etkisi olan bir radyo frekans sistemidir. İşlem ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyerek etki eder, sağlık sorunlarınızla olumsuz bir etkileşime girmesinin söz konusu olduğunu düşünmüyorum. Ancak yine de doktorunuza danışmakta fayda var.
D***
Merhaba, pulmoner hiper tansiyon hastası Thermage CPT yöntemini kullanabilir mi? Ciltte hassasiyet problemi yöntemin etkisini azaltır mı? Bilinen herhangi bir kanserojen etkisi var mı? Ücreti ne kadar?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Deniz Hanım. Thermage CPT cilde radyo frekans dalgaları göndererek cildin sıkılığını, genç görünümünü sağlayan kolajen ve elastin liflerini uyararak etki eder. Etki mekanizması sadece ciltle sınırlı olduğundan yan etkisi yoktur. Ancak kronik sağlık sorunları olan tüm hastalar için önerim ne tür bir işlem yaptıracak olurlarsa olsunlar öncesinde mutlaka doktorlarına danışmalarıdır. Ciltte hassasiyet olması işlemin etkisini azaltmaz, ancak normalde bir-iki saat süren kızarıklık, hassas ciltli kişilerde biraz daha uzun sürebilir. İşlemin hiçbir kanserojen etkisi yoktur. Çünkü cilde, vücuda kanserojen bir madde verilmez. Yapılan şey cildi daha kaliteli ve daha fazla kolajen üretmeye tetiklemektir, bunun için de radyo frekans enerjisini kullanmaktır. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz, kliniğimizi ararsanız size bu konuda yardımcı olacaklardır.
S***
55 yaşındayım. Göz bölgesi dâhil olmak üzere sarkma mevcut. Yüz için fiyat alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Thermage tedavisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Thermage ciltteki kolajen ve elastin üretiminin tetikleyerek cildin elastikiyetini artıran tek seanslık bir tedavidir. İnternet sitemizden Thermage ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
K***
Merhabalar, Thermage uygulamasının fiyat bilgisini rica edebilir miyim?
Merhabalar Kadriye Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ancak kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
A***
Merhabalar. Boyun ve yüz için Thermage fiyat bilgisi verir misiniz? Teşekkürler.
Merhabalar. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
D***
İzmir’den merhaba Mustafa bey, 38 yaşına girdim. Korkunç gelmeye başladı sayılar :( Ama neyse ki insanlar bu yaşta olduğuma inanmıyorlar. Piyasadaki en iyi ürünleri kullanmaya çalışıyorum, bir doğal kürler uyuluyorum. Sanırım Kafkas kökenli olmamdan gergin bir cilt yapım var. Mimik çizgileri ve sarkmalardan korkuyorum. Sanırım ilk belirtilerini görmeye başladım. Okuduğum kadarıyla Thermage yıllarca etkisi görülen bir yöntemmiş. Etkisinin azalmaya başladığını nasıl anlıyoruz birden bire mi? Ve tekrar yaptırılabilir mi? Yüz ve boyun ayrı mı değerlendiriliyor? Fiyatları merak ediyorum. İzmir de bir yer yapıyor. İyi ve güvenilir bir yer istiyorum. Teşekkür ederim
Merhabalar Thermage uygulaması cilt yaşını geri çevirmek, cilt kalitesini artırmak ve sıkılaştırmakta başarılı bir tedavidir. Bu tedavi ile 40’lı yaşlarınızı daha genç bir ciltle karşılamanızı sağlayacaktır. Thermage tek seans uygulanır. İhtiyaç duyulursa bir-iki sene sonra bir seans daha yapılabilir. Tedavinin etkisi bir anda yok olmaz, yaşlanma süreci durmadan devam ettiği için bir-iki yılda bir işlemi tekrarlamak akılcı bir anti-aging stratejidir. Sistem, cilt yüzeyine zarar vermeden cildin alt tabakalarına odaklanmış ses dalgaları göndererek etki eder. Bu enerji cilt altındaki kolajen ve elastin hücrelerinin yapımını tetikler. Tedavinin etkileri birkaç hafta sonra görülmeye başlar, nihai etkisi ise 2-3 ay sonra ortaya çıkar. Cilt kalitesi artar, sıkılaşır, daha genç ve elastik bir hâl alır. Cilt yüzeyinde herhangi bir hasara neden olmadığı için sonrasında sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Alın, kaş arası ve kazayağı gibi yüzün üst kısmındaki mimik çizgilerinin oluşumunu önlemekte en etkili tedavi botoks enjeksiyonlarıdır. Botoks yaptırmaya başlayarak, düzenli olarak yaptırırsanız çizgileri, kırışıklıkları henüz oluşmadan önlemiş olursunuz.
Y***
Göz çevremdeki kaz ayağı görünümü ve çene bölgemde sarkma için Thermage CPT uygulamasını denemek istiyorum. Uygulama bu problemler için doğru olur mu? Fiyat konusunda bilgilendirme yaparsanız sevinirim…
Çene bölgesindeki sarkma probleminde Thermage tedavisinden fayda sağlayacağınızı düşünüyorum. Thermage ciltteki kolajen gelişimini destekler ve mevcut kolajeni canlandırır. Bu sistem cildin alt tabakalarını güvenli şekilde ısıtan patentli bir radyo frekans teknolojisi kullanılır. Thermage'ın diğer cilt yenileme sistemleriyle arasındaki farklardan biri de tek seanslık bir tedavi olmasıdır. Hastaların büyük çoğunluğu uygulamadan hemen sonra günlük yaşantılarına dönebiliyor. Bazı hastalarda ise orta derecede bir kızarıklık görülüp kısa süre sonra kayboluyor. Seansın hemen ardından, cildinizin daha gergin, yumuşak ve genç göründüğünü fark etseniz, optimum sonuçlar 4-6 ay sonra ortaya çıkıyor. Göz çevrenizdeki ince çizgilere ise botoks ve hassas göz çevresine güvenle uygulanan bir sistem olan Emerge lazer ile müdahale edilebilir.
D***
Thermage Body, bacak ve kalça sıkılaştırma için bilgi ve fiyat almak istiyorum. İzmirli olduğum için öğrendikten sonra gelip uygulamayı yaptırıp dönmek istiyorum. Teşekkürler şimdiden
Merhabalar Derya Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
H***
Thermage uygulaması yaptırmak istiyorum Adana’da yaşıyorum ancak nerede nasıl yaptırabilirim bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Boyun bölgemde kilo kaybından ve yaşa bağlı ciltte gevşemeler elastikiyet kaybı var sıkılaşmaya ihtiyacı var.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Hilal Hanım. Adana’da Thermage uygulaması yapan klinik ya da kliniklerle ilgili herhangi bir bilgim yok. Ancak bu konudaki en güvenilir bilgiyi distribütör firmadan alabilirsiniz. İletişim bilgilerini internetten bulabilirsiniz. Sistemin hangi şehirde hangi doktorda bulunduğu konusunda size yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Muayene etmeden net bir şey söylemek çok doğru değil ama Thermage dışında Ulthera ya da VShape gibi sistemlerden de fayda sağlayabilirsiniz. Hangi sistemden optimum sonucu alacağınıza cilt durumunuza bağlı olarak doktorunuz karar verecektir.
A***
Merhaba, 1956 doğumluyum, 2006'da sağ meme mastektomi ve kemoterapi ile hipo tiroit tedavisi oldum. Thermage uygulaması bana yapılabilir mi? Saygılarımla. Teşekkürler...
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aysel Hanım. Thermage uygulaması sadece tedavi edilen bölgedeki kolajen ve elastin üretimini artırarak cildin sıkılaşmasını sağlayan bir işlemdir. Gördüğünüz tedavilerle herhangi bir olumsuz etkileşim yaratması söz konusu değildir. Ancak yine de takibinizi yapan bir doktor varsa, kendisine danışmanızı tavsiye ederim