Yanak Sarkması Ameliyatsız Düzelir mi?

Derya soruyor
Merhaba. 37 yaşındayım ve yanaklarımda hafif sarkma var ameliyatsız düzelmesini istiyorum. Thermage işlemi ilgili çekti. Cilt sıkılaştırıcı tedavilerin fiyatını ortalama olarak öğrenmem mümkün mü? İstanbul dışındayım o nedenle bu şekilde bilgi almak istiyorum. Çok teşekkür ediyorum şimdiden…
Dr. Mustafa Karataş
Thermage CPT tüm yüz bölgesine uygulanan bir işlemdir göz çenesi hariç. Tek bir seansta cilt altına kontrollü olarak verilen radyo frekans enerjisi, cildin derin tabakasındaki liflerin kolajen moleküllerine ulaşarak bu lifleri kısaltıp gerginleştirir, dokulardaki sarkmaları toparlar. Birkaç hafta sonra ortaya çıkmaya başlayan tedavinin etkileri artarak devam ediyor. Sistemin bir diğer önemli avantajı ise uygulama bittiğinde hemen sosyal yaşamanıza geri dönebilmeniz. Çünkü tüm anti-aging süreç cildin alt tabakalarında gerçekleşir ve cildin yüzeyinde herhangi bir tahribata neden olmuyor. Maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
Devran soruyor
42 yaşındayım, yanak, çene ve gıdı bölgemdeki sarkmadan rahatsızım en etkili toparlanma Hifu uygulaması mıdır? Maliyeti çok yüksek bir tedavi bütçemi aşıyor. Nette mini Hifu makinaları gördüm bununla evde aynı etkiyi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Devran Hanım. En etkili sonuçlar elastikiyet kaybının arkasındaki faktörlere etki eden tedavi ya da tedavilerle alınır. Bazen sorun sadece ciltteki gevşeme değildir, yüzdeki hacim kaybı da probleme katkıda bulunur. Böyle hastalarda, yanak, elmacık kemikleri gibi boşalan bölgelere hyalüronik asit bazlı dolgu ile müdahale edildikten sonra Ulthera ya da Thermage gibi tek seanslık teknolojilerle cilt elastikiyeti artırılır. Hangi sistemin hangi hastada optimum fayda sağlayacağı ise ancak muayene sonrasında netleşebilir. Bahsettiğinizin cihaz hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmasam da, kendinizin uygulayacağı ev tipi cihazlarla klinikte uygulanan Ulthera ya da Thermage’la elde edilecek sonuçların aynı olmasının mümkün olmadığını söyleyebilirim.
Emel soruyor
İyi günler Hocam aşırı stres, yakın ölümler ve Haşimoto yüzünden çok yıprandım 3 ,5 kilo gitti ama o stres yüzümdeki yağları eritti. Kimse inanmasa da yanaklarım sarktı. Kilo al diyorlar ama çok zor. Ben sizden yardım istiyorum. Belki hafif toplansa yanaklarım mutlu olacağım. Nasıl yapabiliriz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Emel Bey, yanakları dolgunlaştırmanın, hacim vermenin en kolay ve çabuk yolu hyalüronik asit bazlı dolgu enjeksiyonudur. İşlem sadece 10-15 dakika sürer ve sonrasında sosyal yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Yapılan işlemin doğallığı tamamen enjeksiyonu yapanın uzmanlığına, anatomi bilgisine bağlıdır. Ancak hyalorink asit bazlı dolguların kalıcılığının ortalama beş ay kadar olduğunu hatırlatmakta fayda var. Etkinin devamlılığını istiyorsanız bu süre sonunda işlemin tekrarlanması gerekir. Eğer daha kalıcı bir çözüm arıyorsanız yağ enjeksiyonunu düşünebilirsiniz. Cerrahi bir işlem olan yağ enjeksiyonu sırasında vücudun belli bir bölgesinden alınan yağ yanaklara, yüzde doldurulması gereken bölgelere enjekte edilir ve bu yağın bir kısmı kalıcı olur. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için bir estetik cerraha danışmanız gerekiyor.
Hazal soruyor
Yaşım 46. Yanaklarımda sarkma var. Yüzümün şekli bile bu yüzden değişti. Yanak sarkması ameliyatsız düzelir mi? Bana hangi işlemi tavsiye edersiniz?
Dr. Mustafa Karataş
Organik iplerle yapılan yanak asma hem yanak bölgenizde hem de yüzünüzde bir lift etkisi yaratacaktır. Bu işlem muayenede yapılan ve kesi, neşter vs. içermeyen bir yöntemdir. Etkisi ortalama 12 -18 ay kadar devam eden işlemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
Hemen Doktorunuza Sorun

Kollara ve Bacaklara Thermage
Zeliha soruyor
Bacaklarıma ve kollarıma Thermage yapmayı düşünüyorum. Fiyatını öğrenebilir miyim? Thermage selülite karşı da uygulanabiliyor mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar, Thermage temelde bir cilt sıkılaştırma teknolojisidir. Cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin liflerini uyararak cildin sıkı... Daha Fazla