Cynosure Icon Lazer

Icon estetik platform teknolojisinde çığır açan bir sistemdir. Birçok özelliğin tek cihazda toplanmasıyla tüm cilt tiplerinde cilt gençleştirmeden kırışıklık tedavisine, cerrahi skarlardan akne izlerine, lekeden damar tedavisine kadar kapsamlı bir kullanım alanı sunar.

Icon sistemi patentli teknolojiler sayesinde hem etkin hem de güvenli tedavi olanağı sunar.
• En yüksek güç seviyesinde uygulama yapılabilme özelliği sayesinde daha az seans ile
• Optimum sonuçlar elde etmeyi mümkün kılar.
• Tüm uygulama boyunca ısıyı sabit tutarak hasta konforunu arttırır.
• Enerji kaybını azaltarak tedaviden daha etkin sonuçlar alınmasını sağlar.
• Icon lazer sistemine özgü bir teknoloji sayesinde uygulama süresi minimuma indirilmiştir. Mesela tüm yüze yapılan bir tedavi sadece 15 dakikada tamamlanır.
• Ciltte daha fazla lekelenmeye yol açmayan güvenli bir işlem sunar. Bunun arkasında ise tedaviden önce cildin melanin yoğunluğunu ölçen bir teknoloji vardır.

Nasıl Etki Eder?

Yaş aldıkça yüzdeki yaşlanma belirtileri de belirginleşmeye başlar. Kırışıklıklar, ince çizgiler, cildin elastikiyetinin azalması, cilt renginde oluşan düzensizlikler, lekeler ve zararlı güneş ışınlarının yarattığı tahribatla birlikte yüze yaşlı, yorgun bir görünüm verir.

Lazer teknolojisinin vardığı en son nokta olan Icon, tüm yaşlanma belirtilerine aynı anda etki eden; bunu yaparken de sizi sosyal yaşamınızdan koparmayan bir tedavi olanağı sunuyor. Icon lazer sistemi cildin hem alt hem de üst tabakasında kontrollü ısı hasarı yaratır. Cilt yüzeyinde leke, cilt tonu düzensizlikleri tedavi edilirken, alt deride kolajen üretimi tetiklenerek cilt gençleştirme ve yenileme sağlanır. Soyucu özelliği olmadığından yan etki riski düşük, tedavi edici etkisi yüksek olan bu lazer sistemi tüm kullanım alanlarında FDA onayına sahiptir, cilt çatlaklarında ise FDA onayına sahip tek cihazdır.

Cildin yapıtaşları olan kolajen ve elastin üretiminin artması ile…
• Yaşlılık lekeleri hafifliyor
• Cilt sıkılaşıyor, elastikiyeti artıyor
• Cildin dokusu ve rengi iyileşiyor
• Kırışıklıklar hafifliyor
• İnce çizgiler siliniyor
• Akne ve yara izleri hafifliyor
• Kahverengi lekelerin görünümü hafifliyor

Icon lazer sistemi nasıl etki eder?
Icon lazer sistemi cilt yüzeyinde herhangi bir tahrişe neden olmadan cildin alt katmanlarına enerji göndererek kontrollü bir mikro-hasar yaratıyor. Vücudun kendini iyileştirme sistemi devreye girerek ciltte bir yeniden yapılanma sürecini başlatıyor. Cilt adeta içeriden dışarı doğru yenileniyor, tazeleniyor. Kırışıklıklar, ince çizgiler hafifliyor.

Icon lazer sisteminin diğer fraksiyonel lazerlerden farkı ne?

Sisteme özel patentli teknolojiler sayesinde cilt altına daha yüksek enerji vermeyi mümkün kılar ki bu da daha etkili sonuçlar anlamına geliyor. Etkinliği artıran bu özelliğine rağmen bir başka yenilikçi teknoloji ile tedavinin çok daha konforlu geçmesini sağlar.

İşlem sırasında acı hisseder miyim?
Uygulamadan 30-45 dakika önce cilde uygulanan anestezik krem, işlem sırasında ısıyı sabit tutan bir teknoloji ile zaten konforlu olan tedavinin daha da rahat geçmesi sağlanır.

Derin akne izlerinde etkili bir sonuç almak mümkün mü?
Evet, Icon sistemi estetik ameliyatlar yüzünden ciltte oluşan kesi izleri, yara izleri ve akne izlerinin tedavisinde de başarıyla uygulanır ve izler içten dışa onarılırken, görünümleri hafifler.

Cildimde güneşe bağlı kahverengi lekeler var, başka lazer sistemlerini de denedim ama lekelerimin rengi daha da koyulaştı. İcon tedavisinden fayda görür müyüm?
İcon lazer sisteminin özelliklerinden biri de, işlem öncesinde cilt altındaki melanin ölçümünün yapılmasını sağlayan bir teknolojidir. Böylece leke tedavileri daha güvenli bir şekilde uygulanır.

Kaç seans yaptırmam gerekiyor?
Cildin durumuna göre 3 hafta arayla 3 ya da 4 seans uygulanır.

Tedavinin etkilerini ne zaman görürüm?
Cildin kendini onarma sürecinin devreye girmesi ile tedavinin olumlu etkileri gözlenmeye başlar. Hastaların çoğu daha ilk seans sonrası ciltlerinin daha parlak ve taze göründüklerini söyleseler de, esas sonuçları üçüncü seanstan sonra gözlemlemeye başlayabilirsiniz. Olumlu etkilerin nihai halini alması ise birkaç ay sürecektir.

Hemen Doktorunuza Sorun

6 Sıkça Sorulan Sorular
L***
Merhaba hocam ben yüzüme daha yeni dolgu yaptırdım. Icon lazer var olan dolguyu eritir mi? Teşekkür ederim.
Merhabalar Leman Hanım. bu tür uygulamalardan sonra herhangi bir lazer tedavisi yaptırmak için iki hafta kadar beklenmesi gerekir. Bunun nedeni dolgunun erime ihtimalinden ziyade, dolgunun oturması, enjeksiyona bağlı morluk, ödem varsa tamamen iyileşmesidir. Yani Icon lazer yaptırmanızda herhangi bir sakınca yok. Ancak birkaç hafta beklemenizi tavsiye ediyorum.
B***
Dikiş izi tedavisi hakkında bilgi almak istiyorum alnımda, sağda ve solda olmak üzere, dikiş izi var. Kırışıklık kısmında. Nasıl bir tedavi mümkün olur? Botoks ya da lazer ile mümkün mü?
Merhabalar Bahar Hanım. Dikiş tedavisinde kullandığımız sistemler var. Icon lazer, teknolojiler yara izlerinin tedavisinde de kullanılıyor ve izi hafifletmekte etkili oluyorlar. Sistemden optimum sonuç alacağınız konsültasyon sonrasında netleşir.
S***
Icon lazerin ömrü ne kadar sürüyor. Kalıcılığı kaç yıl?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sevgi Hanım. Sonuçta bu botoks ya dolgu gibi belli bir kalıcılık süresi olan bir işlem değil. Mesela yüze dolgu yaptığınızda yüze enjekte edilen maddenin eriyerek metaobolize olma süresi ortalama olarak bellidir. Botoksun da kasları paralize etme etkisinin ne kadar sürdüğünü biliyoruz. Icon lazer gibi ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyen, cilt kalitesini artıran sistemler için böyle bir süreden söz etmek mümkün değil. Bu tedavileri cildinizi formda tutan bir egzersiz gibi düşünün. Mesela 1.5-2 senede bir cildinizi uyaran bu tedavilerden faydalanabilirsiniz. Sadece tek bir kür bile yaşlanma sürecini belli bir zaman için geriye sardığınız anlamına geliyor.
B***
Merhaba. Ben araştırma yaparken Icon lazer uygulamasını gördüm. Şu anda İngiltere’de yaşamaktayız. Aslen Bulgaristanlıyız. Sorum şu: Sadece Türkiye’de mi var bu uygulamadan? Yoksa İngiltere’de veya Bulgaristan’da da bulabilir miyim? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.
Merhabalar. İngiltere’de Cynosure Icon lazer sistemini bulabileceğinize eminim. Bulgaristan’da da olma ihtimali yüksek. Bu sistemler tüm dünyaya pazarlanan teknolojilerdir. Hatta üretici firmanın internet sitesine girerseniz sistemin İngiltere’de hangi kliniklerde bulunduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.
B***
Doktor bey merhaba, dekolte bölgemde güneşe bağlı çiller ve lekeler var. Minik çizgiler de söz konusu. Icon lazer bu sorunları tedavi eder mi? Boyun bölgemde de çocukluktan beri olan çizgiler var, onlar için dolgu dışında bir çözüm mümkün müdür? Teşekkürler
Merhabalar Başak Hanım. Icon lazer tedavisinden olumlu bir sonuç alacağınıza inanıyorum. Bu tedaviyi yüze ve dekolte bölgesine yoğun nem vermek için tasarlanmış olan ışık dolgusu ile desteklemek akıllıca olacaktır. Cilde yüzeysel olarak uygulanan ve içinde hyalüronik asit, vitamin, mineral ve amino-asitler bulunan ışık dolgusu da dekoltedeki ince çizgileri hafiletmede, cilde canlı taze bir görünüm vermede son derece etkilidir. Boyun bölgesindeki yatay çizgilere dolgu enjeksiyonu yapılması benim tercih etmediğim bir işlemdir. Bunun yerine boyun derisinin elastikiyetini artıran lazer sistemlerini tercih etmek daha doğru bir yaklaşımdır.
İ***
Gözaltı çevresi kırışıklık, yüzümdeki güneş lekelerim (sadece dudak üstünde) ve cilt yenileme için ICON sistemi ile tedavi olmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar İlknur Hanım, seans sayısı hastanın cildine göre değişiklik gösterse de Icon lazerde genelde 3 hafta aralıklarla uygulanan 3-4 seanstan oluşan bir tedavi protokolü uyguluyoruz. Fiyat bilgisi için kliniğimizi arayabilirsiniz.