BBL Lazer Leke Tedavisi

Leke tedavisinde başarılı sonuçlar aldığımız sistemlerin başında Forever Young BBL teknolojisi geliyor. Bu yeni nesil lazerin en önemli özelliği hücresel anlamda cilt yaşını geri döndürmesi ve her anlamda gençleşme sağlaması. Stanford Üniversitesi'nde yapılan araştırmalar, Forever Young BBL ile yapılan tedavilerin gen haritasını etkilediğini buna bağlı olarak cildin moleküler seviyede değiştiğini ve genç ciltle ilişkili olduğu bilinen yüzlerce genin aktif hale geldiğini göstermiştir. 

Forever Young BBL leke tedavisini, işlem sonrası uzun süreli kızarıklık, soyulma gibi yan etkiler yaşamak istemeyen ama optimum sonuçlar almak isteyen hastalar için kullanıyoruz.

Teknolojinin özelliği değişik bant aralıklarındaki ışığın, cilt altında değişik derinlikteki farklı hücrelere, çeşitli filtrelerden geçirilerek, ulaştırmasıdır. Tedavi leke probleminin görüldüğü her bölgeye yani güneşe en çok maruz kalan ve pigmentasyonun en fazla oluştuğu yüz, dekolte, omuz ve el sırtlarına- uygulanabiliyor.

Tedavinin hemen ardından gündelik yaşamınıza geri dönebilirsiniz. İşlemden sonra lekelerde koyulaşma, ardından bu koyulaşan yerlerde dökülme ve soyulma olabilir. Bir süre sonra bu etkiler tamamen geçer ve cilt daha pürüzsüz bir dokuya kavuşurken, lekelerin görünümü de hafiflemeye başlar. Tedavi protokolü lekenin durumuna göre belirlenir genelde üç hafta arayla 3-4 seans uygulanır.

Forever Young BBL tedavisinin sonbahar-kış aylarında uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü tedavi sonrasında ciltte UV ışınlarına hassasiyet oluşur. Bu yüzden de tedavi sonrasında güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınılması ve etkili bir güneş koruyucu krem kullanması son derece önemli. Bu leke tedavisinin önemli bir artısı daha var: BBL aynı zamanda ciltteki kolajen liflerini uyararak yeni kolajen yapımını arttırır. Böylece ciltte sıkılaşma, tazelenme gibi olumlu etkiler gözlenir.

Hemen Doktorunuza Sorun

  • Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın

    Cilt Yaşınızı Yeniden Programlayın BBL Forever Young teknolojisi cildin genetik yaşını geri çevirerek zamanı durduruyor.

  • Sonsuza Kadar Genç

    Sonsuza Kadar Genç İnsanoğlunun "yaşlanma" endişesi başladığından bu yana daha genç bir cilt için çok sözler verildi. Popüler inancın aksine topikal ürünler (kremler), yaşlanmanın...

  • BBL: Forever Young

    BBL: Forever Young Daha pürüzsüz, daha genç bir cilde kavuşurken yaşlanma sürecine genetik anlamda da müdahale etmenin mümkün olduğunu söylesek…