OxyGeneo Oksijen Terapisi

OxyGeneo

Cilt hücrelerine daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak daha genç, daha taze görünümlü bir cilt yaratan OxyGeneo, ilham kaynağını doğal kaplıcalardan alıyor.  Anti-aging uzmanı Dr. Mustafa Karataş yeni nesil oksijen terapisini anlatıyor…

OxyGeneo oksijen teknolojisi, cildi canlandırmak, daha duru, daha taze bir cilt yaratmak için vücudun kendi doğal mekanizmalarını kullanan yeni bir sistemdir.  Anti-aging uzmanı Dr. Mustafa Karataş sistemi şöyle anlatıyor: “Doğal kaplıca tedavilerinin cilde oksijen sağladığı bilinir. Bu yeni teknoloji sistemin çıkış noktası söz konusu tedaviler ve bunların cilt üstündeki olumlu etkileridir. OxyGeneo bu etkiyi taklit eder ve tedavi yapılan bölgedeki cilt hücrelerine oksijen göndererek zincirleme bir reaksiyonun oluşmasını tetikler.”

OxyGeneo cildi ölü hücrelerden arındırırken hem uygulama sırasında hem de sonrasında cildin beslenmesi için elverişli bir ortam yaratır.  İşlem yapılan bölgeye uygulanan ve OxyGeneo teknolojisi birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış olan NeoRevive ise sistemin anti-aging faydalarına maksimize eder. Dr. Mustafa Karataş, “Bu formülün içinde magnezyum askorbit fosfat, kojik asit ve retinol etkili gibi anti-aging maddeler bulunur. Sistem sayesinde hem hücrelere daha çok oksijen taşınır hem de bu etkili maddeler cildin adeta içine işler, yani cilt bu maddelerden maksimum bir şekilde faydalanır,” diyor ve işlemin gözle görünür sonuçlarını anlatıyor: “Bu kombinasyon ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatır, gözenekleri küçültür, matlaşmış̧ cilde canlı, taze bir görünüm verir. Ayrıca ciltteki pigmentasyon lekelerinin hafiflemesini sağladığı için cilt rengini düzenler, cilt daha duru görünür. Hastalarım tedavinin olumlu etkilerini işlem sonrasında hemen gözlemliyorlar ancak bunların daha uzun sürmesi için belli aralıklarla bir kür uygulanması gerekiyor.” Karataş, OxyGeneo tedavisinin tüm cilt tipleri için uygun olduğunu ve eğer gerekirse diğer anti-aging tedavilerle beraber uygulanabileceğini söylüyor.

Nasıl Etki Eder?

Özel Capsugen kapsülü ve anti-aging maddeler içeren zengin jelin birbirleriyle temas etmesi OxyGeneo etkisi yaratılır. Sayısız minik karbondioksit zengini baloncuk ciltte patlayarak içeriden gelen oksijenlenmeyi tetikler. Sonuç olarak, cilt temel aktif besin maddelerini emerken cilt daha canlı, daha taze görünür, pigmentasyon lekeleri ve ince kırışıklıkların görünümü hafifler.

Aynı Anda Birçok Olumlu Etki

OxyGeneo tedavisinin cilt üstündeki olumlu etkileri…

 • En hassas ciltlerde bile tahrişe neden olmayan eksfolian etki.
  • Cilt ölü hücrelerden arınırken, hücrelere daha çok oksijen ve anti-aging etkili madde taşınmasını sağlar.
  • İşlem sırasında cilde sürülen jel uzun vadede etkili anti-aging fayda sağlar.
  • Cilt daha ilk tedaviden sonra bile gözle görünür biçimde daha canlı, daha tazedir.
 • İnce çizgiler ve kırışıklıkların görünümü hafifler.
 • Tedavi öncesi solgun, donuk bir görünüme sahip olan cilt, tedavi sonrasında daha taze, daha canlı görünür.
 • Bu yeni nesil oksijen tedavisinin olumlu etkilerinden biri de cildin nem seviyesindeki artıştır. Daha nemli bir cilt hem daha genç görünür hem de yaşlanma belirtilerine karşı daha dirençlidir.
 • İşlem son derece konforludur ve tedavi sonrası gündelik hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. 

Bu tedavi için en uygun adaylar kimlerdir?

Uzun vadeli bir anti-aging etki isteyen herkes bu tedavi için uygun bir adaydır. Cildindeki ince kırışıklıklar, pigment lekeleri, genişlemiş gözenekler, donuk ve mat bir görünümden şikayetçi olan, cilt kalitesini artırmak isteyen herkes bu tedaviden faydalanabilir.

Tedavi sonrasında günlük faaliyetlerime hemen geri dönebilir miyim?

OxyGeneo tedavisi hayatınıza ara vermenizi gerektirmez. İşlem sonrasında hemen günlük rutininize geri dönebilirsiniz.

İşlem sonrasında dikkat etmem gereken herhangi bir şey var mı?

Seansınızı takiben en az 24 saatlik bir süre için hipo-alerjenik bir güneş̧ kremi kullanmanızı öneririz.

Tedavi tüm cilt tipleri için uygun mudur?

Evet, bu tedavi tüm cilt tipleri ve her cilt rengi için uygundu

İşlem ne kadar sürer?
Tedavi, tedavi öncesi ve sonrası hazırlıklar dahil 30 dakika sürer.

Hemen Doktorunuza Sorun

1 Sıkça Sorulan Sorular
N***
OxyGeneo icin fiyat öğrenebilir miyim? Teşekkürler, iyi çalışmalar.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Nalan Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.