Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

20’li yaşlarımızdan başlayarak cildin genç görünümünden, sıkılığından sorumlu olan kolajen ve elastin lifleri kırılmaya, yıpranmaya başlar. Bu durum 20’lerin sonunda, 30’lu yaşların başlarında ortaya çıkacak olan ince çizgilerin, ciltteki yorgun görünümün temelini oluşturacaktır. Sofwave kolajen liflerini yeniden yapılandırmak, yeni kolajen üretimini artırmak için tasarlanmış bir teknolojidir.

Dr. Mustafa Karataş, Sofwave’in etki mekanizmasının ultrason dalgalarının kontrollü olarak cilt altına iletilmesi üzerine kurulu olduğunu söylüyor. “Yüzdeki, çene altındaki, boyun bölgesindeki, gevşemiş derinin elastikiyetini artıran, ince çizi ve kırışıklıkların görünümünü hafifleten teknolojinin etkili ve güvenli bir tedavi olduğu FDA tarafından da onaylanmıştır.” 

Sofwave’in cilt altına gönderdiği ultrason enerjisi cildin 1,5 mm derinliğine kadar iniyor ve bu derinliğe senkronize ultrason paralel ışın teknolojisi ile kontrollü ısı iletiliyor. Karataş, “Bu derinlik tam da çizgilerin, kırışıklıkların meydana geldiği yerdir” diyor. “Tedavi bölgelerinde cildin iyileşme süreci tetiklenerek kolajen üretimi artar, ince çizgilerin, kırışıklıkların görünümü hafifler, cilt daha elastik ve parlak bir görünüm alır.”

Tedavi protokolü kaç seanstan oluşuyor?

Hastaların pek çoğu için tek bir seans yeterli oluyor. Ancak ciltlerinin elastikiyetine, fizyolojilerinin tedaviye verdiği yanıta bağlı olarak bazı hastalarda ikinci bir seans gerekebiliyor. 

Sofwave tedavisi için önerilen bir yaş aralığı var mı?

Bu tamamen hastanın cildine bağlıdır. Kimi hastalar henüz 20’li yaşların ortalarında ya da sonlarında olsalar bile ciltlerinde sıkılık kaybı gözlemlemeye başlayabilirler. Genelde bu elastikiyet kaybına ince çizgiler eşlik eder. Bu hastalar Sofwave tedavisi için ideal bir adaydır. Bazı hastalar ise 60’lı yaşlarında bile biyolojik olarak sağlıklı, yaşlarına kıyasla çok daha genç görünümlü bir cilde sahiptir ve bu tedaviye çok iyi yanıt verebilirler.  Yani Sofwave tedavisi için belli bir yaş aralığından bahsetmek mümkün değil, tedaviyi uygulayacak doktorunuz cildinizi analiz ederek Sofwave için doğru bir aday olup olmadığınızı belirleyecektir.

Sofwave tedavisinden kimler faydalanabilir?

Ciltlerinde orta derecede elastikiyet kaybı olan, çizgilerden, çene altındaki, boyun bölgesindeki gevşemeden şikâyetçi olan herkes bu tedaviden faydalanabilir. 

Sofwave teknolojisinden erkekler de yararlanabilir mi?

Evet Sofwave erkeklerin de faydalanabileceği bir tedavidir.

Zayıf olmama rağmen gıdım var. Bu da beni olduğumdan yaşlı gösteriyor. Sofwave tedavisi ile gıdım toparlanabilir mi?

Sofwave gıdı bölgesinde yağ dokusunu eritmeden, bağ dokusunu sıkılaştırır. Bu sayede daha net bir çene hattı yaratır ve gıdı bölgesini toparlar

İşlem ne kadar sürüyor? Tedavinin sonuçlarını ne zaman görmeye başlarım?

Sofwave tedavisi uygulama alanına bağlı olarak 30 – 60 dakika arasında sürer. İşlemin etkisini 4-6 hafta sonra görmeye başlarsınız. Bu da yeni kolajen ve elastin liflerinin üretimi için gereken süredir. Ancak tedavinin nihai etkisi 3-6 ay sonunda ortaya çıkacaktır.

Tedavi sırasında neler hissedeceğim? İşlemden sonra gündelik yaşamıma dönebilir miyim?

Cilde ultrason enerjisi iletilirken uygulama yapılan yerde sıcaklık hissedeceksiniz.  İşlem öncesinde cilde sürülen anestezik etkili krem sayesinde bu sıcaklık hissini rahatça tolere edebileceksiniz.  Seans sonrasında gününüze kaldığınız yerden rahatça devam edebilirsiniz. Sofwave öğlen tatilinde bile rahatça yaptırabileceğiniz bir tedavidir, sizi sosyal yaşamdan koparmaz.

Güvenli bir tedavi mi? Herhangi olumsuz bir yan etki riski söz konusu mu?

Sofwave FDA onaylı bir teknolojidir. FDA onayı bir sistemin etkili ve güvenli olduğunun en iyi kanıtıdır. Sistem güvenliği ön plana alan bir teknolojiyle donanmıştır. Sofwave tedavisi sırasında cilde nüfuz eden enerjinin derinliği ve sıcaklığı kesin bir şekilde belirlenir, cihazda bulunan Sofcool ise cilt yüzeyini koruyarak, aşırı ısınmasını önleyen bir teknolojidir.  Sofwave üzerine yapılan klinik çalışmalarda herhangi bir olumsuz yan etki görülmemiştir.

Sofwave cildimde nasıl bir fark yaratacak?

 • Cildiniz çok daha sıkı, elastik görünecektir. Özellikle de sarkmanın, elastikiyet kaybının belirgin olarak görüldüğü yerlerde
 • Yüzünüzde lift etkisi gözlemleyeceksiniz.
 • Çene hattınız daha belirgin, daha net bir görünüm alacak, çene altındaki gevşeme toparlanacaktır.
 • Yaşla birlikte aşağı doğru meyleden kaşlarda lift etkisi fark edeceksiniz.
 • Cildiniz daha sağlıklı, daha parlak görünecektir.
 • İnce çizgilerin, kırışıklıkların görünümü hafifleyecektir. Klinik çalışmalara göre hastaların %88’inde tek seans Sofwave tedavisinden 12 hafta sonra çizgilerin görünümünde belirgin bir hafifleme gözlendi.
 • Boyun bölgesindeki gevşemiş deri sıkılaşacak, ince çizgilerin görünümü azalacaktır.
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...

 • Morpheus 8 Etkisi

  Morpheus 8 Etkisi Yaşlanma karşıtı teknolojilere güçlü bir silah daha eklendi. Karşınızda yeni nesil bir mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Morpheus 8. Tedavi alanını sadece yüzünüzl...

 • 23 Soruda Ultherapy Hakkında Merak Ettikleriniz

  23 Soruda Ultherapy Hakkında Merak Ettikleriniz Ultherapy diğer cilt sıkılaştırıcı tedavilere benzemez. Ultherapy Personal Hyper Lift, SPT protokolü sayesinde ihtiyaçlarınıza ve cilt yapınıza uygun, size yönelik özel b...

 • Emsculpt Neo

  Emsculpt Neo Spor salonunda saatler geçirmeden de biçimli, çekici bir vücuda, sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Daha fazla kaslı ve daha az yağlı bir vücut için sizi EmSculpt Neo tekn...