Sofwave mi Ultherapy mi?

Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin için daha uygun?

Ultherapy nedir?

2009 yılından beri piyasada olan Ultherapy anti-aging endüstrisinde en popüler, etkisi milyonlarca hasta üzerinde kanıtlanmış bir teknolojidir. Mikro odaklı ultrason teknolojisi (HIFU) kullanarak cildin alt katmanlarındaki kolajen üretimini artırır. İnce çizgilerin, kırışıklıkların hafiflemesini sağlar; yüzde, boyun ve çene hattında lift etkisi yaratır, yaşla beraber düşen kaşların kalmasını sağlar ve dekolte bölgesini gençleştirmede güvenle kullanılır. 

Sofwave nedir?

Sofwave ise yine FDA onaylı çok daha yeni bir sistem. Sofwave sisteminin etki mekanizması da ultrason dalgalarının kontrollü olarak cilt altına iletilmesi (HIFU) üzerine kuruludur. Senkronize ultrason paralel ışın teknolojisi (SUPERB™) kullanarak ciltteki kolajen üretimini tetikler. Cihazın cilt altına gönderdiği ultrason enerjisi cildin 1,5 mm derinliğine kadar inerek ince çizgilerin hafiflemesini sağlarken yüz, kaşlar ve boyun bölgesinde lifting etkisi yaratır. 

İkisi de ultrason teknolojisi kullanıyor, peki aralarında ne fark var?

 • Hem Ulthera hem de Sofwave cildin daha fazla kolajen üretmesini sağlayarak daha sıkı, daha gergin bir cilt yaratır ve bunu yapmak için ultrason enerjisi (HIFU) kullanırlar.
 • İki teknolojide FDA onaylıdır. Yani Ultherapy ve Sofwave’in cilt sıkılaştırmada, yüz hatlarında lift etkisi yaratmada etkili, güvenli tedaviler sunduğu klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.
 • Ultherapy mikro odaklı ultrason enerjisi kullanırken Sofwave paralel ışın teknolojisi ile etki eder, bu da tek bir noktaya odaklanmak yerine daha geniş bir alanı tedavi etmeyi olanak sağlar. Ultherapy gibi yüksek odaklı ultrason kullanan cihazlar cildin daha derin katmanlarına nüfuz eder.
 • İkisi arasındaki esas fark iletilen enerjinin ulaştığı derinliktir. Sofwave cildin orta katmanını (1.5mm) hedef alırken, Ultherapy 4.5 mm derinliğe kadar inerek daha derin dokulara etki ediyor. Ultherapy ultrason enerjisinin 1.5mm, 3 mm ve 4.5mm gibi farklı derinliklere iletilmesini sağlarken Sofwave etkisini 1.5mm derinliğe odaklanarak gösterir (burası da kolajen liflerinin en fazla bulunduğu yer, yani cildin orta tabakasıdır).
 • Sofwave ciltte daha yüzeyde bir etkiye sahip olduğu için özellikle kaş ve boyun bölgesinde lift etkisi yarattığı kanıtlanarak FDA tarafından onaylanmıştır.
 • Ultherapy cildin daha derin katmanlarına kadar etki ederken, Sofwave daha yüzeyde bir etkiye sahiptir. Hastalardan gelen geri dönüşler, iki tedavide de ağrı/acının işlem sırasında tolere edilecek düzeyde olduğudur. Özelikle ağrı eşiği düşük hassasiyet gösteren hastalarda tedavi öncesi cilde anestezik bir krem uygulanabilmektedir.
 • Tek seanslık bir işlem olan Ultherapy yanak ve çene altı bölgelerinde; Sofwave ise yine tek seans ile ince çizgileri hafifletme konusunda ağız kenarı (nasolabial çizgi) ve kaş-göz çevresinde revaçta olan tedavilerdir.

 Ultherapy ve Sofwave’in cilt üzerindeki etkileri ne zaman görülür?

Ciltteki yeni kolajen üretimi için belli bir süre geçmesi gerekir. Her iki sistemin de optimum sonuçları üç ay içerisinde ortaya çıkar. Ancak hastalardan gelen geribildirimler Sofwave’in etkisinin daha çabuk görüldüğü yolunda.

Konuyu bilimsel olarak ele almak gerekirse hangi teknoloji kullanılırsa vücudun yeni kolajen lifleri yapması 3 – 6 ay sürer. Bu yüzden tedavinin tam sonucunu görmek için bu zamanı beklemek gerekir.

Hastanın işlemin olumlu sonuçlarını görmek için sabırlı olması gerektiği konusunda bilgilendirmek çok önemli.

Ultherapy ve Sofwave tedavisinden hangisi sizin için daha uygun bir seçenek?

Bu iki teknolojiyi kıyaslarken birinin diğerinden daha iyi olduğunu söylemek mümkün değil. Her ikisi sistem de doğru hastaya uygulandığında optimum sonuçlar sağlar. Ultherapy cildin daha derin katmanlarına ulaşarak, daha derin dokuda da sıkılaşma sağladığı için cildindeki sarkma daha fazla boyutta olanlarda ve daha derin kırışıklıklarda daha başarılı sonuçlar veriyor. Sofwave daha ince bir cilde sahip olanlarda ve cildindeki elastikiyet kaybına müdahale etmek isteyenlerde daha iyi bir seçenek olabilir. Sofwave de aynı Ultherapy gibi çizgi ve kırışıkların hafiflemesini sağlıyor.

Kısacası önemli olan cildinizin ihtiyacına göre belirlenmiş olan teknolojidir. Bunun kararını ise konsültasyon sonrasında doktorunuz verir.

Sofwave ve Ultherapy kombine olarak uygulanabilir mi?

Evet iki sistem kombine olarak uygulanabilir. Doktorunuz sonuçları optimize etmek için iki tedaviyi bir arada kullanabilir.

Cihazların çalışma prensibi ve uygulamalar hakkında daha fazlasını Sofwave ve Ultherapy sayfamızdan keşfedin

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?