Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optimum seviyeye taşıyarak, ciltte gözle görünür bir iyileşme meydana getirir hem de doğallığınızı bozmadan!  

Biz yaşlandıkça, cildimizdeki kolajen ve elastin lifleri de zayıflar, parçalanmaya başlar. Cildin yapıtaşları formdan düştükçe cilt elastikiyetini, sıkılığını kaybeder. Cilde dışarıdan müdahale eden lazerlerden farklı olarak, Ultherapy cilde içeriden, daha alt katmanlardan etki ederek cildi sıkılaştırır, adeta lift etkisi yaratır.

Ultherapy cilt yüzeyine zarar vermeden, cildin doğru derinliğine, doğru katmanına odaklı ultrason enerjisini iletir ki burası cerrahi yüz gerdirme ameliyatında müdahale edilen katmanla aynıdır. Uygulanan enerjiye cildin cevabı taze, yeni kolajen ve elastin lifleri oluşturmaktır. Bu uyarı cildi daha genç bir cilt gibi davranması için tetikler.

Optimum Kolajen Sentezi  

Ultherapy® mikro odaklanmış ultrason kullanarak cildin derin katmanlarında termal pıhtılaşma noktaları (TCP’ ler) oluşturmasıyla estetik dünyasında dikkat çekici bir evrimi temsil eder. TCP’ ler dokuları kolajen sentezi için en uygun ısıya getirir.  Vücudun doğal yara iyileştirici yanıtı olan kolajen sentezi devreye girer ve üç fazlı bir süreci tamamlayarak bir yıl veya daha uzun süre görünür sonuçlar sağlar. 

Hastaların yüzlerinin sadece tek bir tarafına Ultherapy tedavisinin uygulandığı bir Ultherapy klinik çalışmasından elde edilen veriler, yüzün tedavi edilen yanında kolajen üretiminin diğer tarafa göre ortalama % 42 arttığı görüldü.

Görerek Tedavi  

Gerçek zamanlı görüntüleme Ultherapy’ nin teknolojik avantajının temelini oluşturur. Dermal dokuların görüntülenmesi tedaviyi benzersiz bir hassasiyet, kişiselleştirme ve güvenlik seviyesine taşır.  

Gerçek zamanlı görüntüleme, tedavinin planlaması ve özelleştirmesi, tedavi alanlarının hassas bir şekilde hedeflenmesi ve optimize edilmiş sonuçların elde edilmesini sağlar. Lazer, radyo frekans gibi invaziv olmayan diğer seçeneklerin inebildiğinden çok daha derin katmanlara iner. Ve 1,5, 3 ve 4,5 mm’ lik hassas derinliklerde,  60-70 °C’ lere ulaşan sıcaklık ile kolajen sentezini başlatır. Ultherapy cilt yüzeyinin altını görüntülemede FDA onayı almış invaziv olmayan tek estetik tedavidir.

Tedavinin sonuçlarını 2-3 ay içinde, ciltte yeni kolajen ve elastin liflerinin yapımı ile birlikte gözlemleyebilirsiniz; daha gergin, daha sıkı ve çok daha genç görünümlü bir cilt. Ultherapy tedavisini izleyen 6 aylık süreçte cildin durumu her geçen gün daha iyiye gider. Sadece Ultherapy kolajen sentezini optimum düzeye taşır.

Tedavi sonrasında ciltte birkaç saatliğine kızarıklık oluşması, birkaç gün boyunca ödem ve birkaç hafta dokunmaya karşı hassasiyet görülmesi normaldir. Bu beklenen yan etkilerin hiçbiri sosyal hayatınızı etkileyecek düzeyde değildir.

Ultherapy Tedavi Bölgeleri

 • Üst yüz
 • Alt yüz
 • Göz çevresi
 • Ağız çevresi
 • Boyun
 • Dekolta
Hemen Doktorunuza Sorun

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Morpheus 8 Etkisi

  Morpheus 8 Etkisi Yaşlanma karşıtı teknolojilere güçlü bir silah daha eklendi. Karşınızda yeni nesil bir mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Morpheus 8. Tedavi alanını sadece yüzünüzl...