Baby Face Beauty

Baby Face Beauty cilt yenileme lazeri, thulium lazer teknolojisinin yardımıyla etkili anti-aging maddeleri cildin alt katmanlarına ulaştırarak optimum fayda sağlıyor.

Parlak ve genç kalma özelliğini koruyabilen, canlı, nemli, dolgun ve eşit tona sahip bir cilde sahip olmak istiyorsak bakım konusunu es geçmemek doğru bir karar olacaktır. Cildimize iyi bakmak için pek çok kozmetik ürününden faydalanıyoruz. Bu kullandığımız ürünlerin cildimizin yüzeyinde kalmayarak alt katmanlara ulaşması ayrı bir önem taşıyor.

Baby Face Beauty nedir?

Baby Face Beauty; 1927nm dalga boyuna sahip thulium lazer ile yapılan bir cilt bakım ve yenileme sistemidir. Bu sistemde thulium lazer ışınları ile deride mikro-kanallar açılmakta ve cildin sorununa göre seçilen A vitamini, C vitamini, Tranexamicacid; Resveratrol, kök hücre içeren nano partiküküllü Lasemd ampulleri cilde yedirilmektedir. Hem thulium lazerin etkisinden hem de ampüllerin antioksidan; anti-aging ve aydınlatıcı etkisinden faydanılmaktadır.

•       Öncelikle tedavi süresinin kısa olması (10-15 dakika süre)
•       Ağrısız bir yöntem olması nedeniyle anesteziye ihtiyaç duyulmaması
•       Kısa sürede geçen hafif bir kızarıklıktan başka herhangi bir yan etkinin olmaması ve tedavinin sonrasında günlük yaşama geri dönülebilmesi
•       Thulium lazerin etkisi ve kullanılan kozmesötiklerin ciltte emilmesi için ideal ortamı sağlayarak, içten dışa doğru iyileşmeyi hızlandırması

Baby Face Beauty nasıl yapılır?
Bakım iki aşamada yapılır. İlk aşamasını cildin duruma göre thulium lazer ışığı ile cildin yüzeyinde oldukça küçük çapta dakikada 6.000 adet yarattığı mikrokanallar açılır, bu arada cildin sorununa göre seçilen uygun farmesötik ürün (LASEMD Ampülleri) hazırlanır. 4-6 dakikalık thulium lazer uygulamalarının ardından ikinci aşamada cildin ihtiyacına göre thulium lazer desteği ile açılan deliklerden cilt altına kendi özel ürünleri yedirilir, sonrasında ortalama 10 dakika maskesi uygulanır.

Baby Face Beauty hangi amaçlar için kullanılabilir?

Klasik cilt bakımı
Gözenek ve cilt sıkılaştırma
Ciltte beyazlatılmasında
Cildin parlatma
Kırışıklık giderme
Anti-aging bakım
Melazma
Pigment azaltılması
Skar azaltma
Boyun ve dekolte bakımı
Boyun gençleştirme

Baby Face Beauty kaç seans uygulanmalıdır?
Kişinin cildindeki sorununa bağlı olarak 1-2 hafta aralıklarla 3-4 seans uygulanabilir. Tek seans bile sonuçları açısından oldukça tatminkardır. 

Hemen Doktorunuza Sorun

23 Sıkça Sorulan Sorular
N***
Merhabalar güneş lekelerinin giderilmesinde Baby Face işlemi uyguladım. Yaklaşık bir buçuk hafta olacak özellikle yanak bölgelerinde yoğun bir soyulmamış kabuklanma oluştu ve hala kızarıklıklar yamalar devam ediyor. Kasım ayının ortasında leke yokken şu an büyük kızarıklık şeklinde giderek koyulaşan bir leke oluştu. Nedeni ne olabilir acaba? Cevap verirseniz çok mutlu olacağım. Teşekkürler.
Merhabalar Nilüfer Hanım. “İşlemi uyguladım” demişsiniz. Sanırım yaptırdım yazmak istediniz, çünkü Baby Face lazer teknolojisi ile cilde sürülen markaya patentli serumların birlikte kullanıldığı profesyonel bir uygulamadır. Öncelikle bu tür tedavilerde işlem sonrasında bu tür kabuklanmaların oluşması normal kabul edilir. Ancak bu kabukları koparmamak, dokunmamak ve iyileşme süreci boyunca düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak çok önemli. Bu arada tedaviniz daha tamamlanmamış. Nihai sonuç için birkaç seans daha yapılması gerekiyor. En doğrusu kafanızı kurcalayan soruları uygulamayı yapan uzmanla paylaşmanızdır.
A***
Baby Face uygulaması yaptırmak istiyorum cilt rengini açıcı özelliği var mı?
Merhabalar Ayşe Hanım. Baby Face uygulamasında cildinize daha parlak ve canlı bir görünüm verecek bir formül tercih edilirse ki hangi serumun kullanılacağı hastanın cildinin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Tabii ki cilt tonunuz eğer canlı ve parlak olduğunda nasıl görünecekse öyle görünür. Yoksa cilt renginiz açılmaz, ama gerek Baby Face uygulamasında gerekse diğer lazer sistemlerinde hastalar cilt renklerinde açılma olduğunu gözlemlerler. Aslında olan ciltlerinin doğal renginin en iyi halini almasıdır. PhFormula gibi cilt yüzeyini nazikçe soyan sistemlerden de başarılı bir sonuç alabilirsiniz. Ancak hangi sistemin optimum şekilde istediğiniz etkiyi vereceği ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir.
S***
Merhaba; ben Baby Face yaptırmayı düşünüyorum. Cildimde güneş lekesi ve akne lekelerim var bu uygulama onların yok olmasını sağlayacak mı? Örneğin tedaviyle giden leke 1 yıl sonra belirginleşecek mi aynı yerde? Dolgu gibi mi yani, bu zamanla azalıyor mu etkisi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sibel Hanım. Maalesef güneş lekelerinin tamamen yok olması diye bir şeyden söz etmek mümkün değil. Bu lekelerin hafızası vardır, eğer cildinizi etkin bir şekilde güneşten korumazsanız bir süre sonra geri dönerler. Ayrıca sizin için hangi sistem ya da tedavilerin uygun olduğuna ancak konsültasyon sonrasında karar verilebilir. Bu tedaviler dolgular gibi değildir, yani etkileri bir süre sonra yok olmazlar. Ama tabii ciltteki yaşlanma süreci hiç durmadığı için ara ara yaptırmanızda fayda var ve tabii biraz önce de belirttiğim gibi lekelerin geri dönmemesi tamamen sizin cildinizi güneşten etkin bir şekilde koruyup korumadığınıza bağlıdır.
F***
Merhabalar, CoolPeeling ile BabyFace uygulaması aynı işlem midir? BabyFace’de de cool peeling gibi deri soyulması oluyor mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Filiz Hanım. Hayır, CoolPeeling ile BabyFace farklı uygulamalardır. Cool Peeling tedavisi CO2 lazer ile yapılır. BabyFace sistemi ise Thilium lazer sistemi ile içlerinde etkili anti-aging maddeler olan serumların uygulamasından oluşan bir tedavidir. Cool Peeling ile BabyFace uygulamasının tek benzer yanı ciltte mikro-kanallar açan lazer sistemlerinin uygulanmasıdır. Ama BabyFace’in özelliği açılan kanallar sayesinde cilde derinlemesine nüfuz eden bir serum sürülmesidir. Hangi serumun kullanılacağı ise cildin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Bu tedavide iki etki mekanizması vardır hem lazerin yarattığı ısı kanallarının cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetiklemesi hem de cilde sürülen serumların etkisi. Ortaya çıkan sinerjik güç ise tedavinin olumlu sonuçlarını yukarı taşır. İşlemden sonra ciltte kızarıklık görülmesi normaldir. Bir miktar kabuklanma da görülür. Ama ciddi bir soyulma olmaz. BabyFace tedavisi ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
H***
Ben Muğla’da yaşıyorum ve Baby Face Beauty işlemi yaptırmak istiyorum. Burada bir klinikte yaptırmak istesem kalite olarak nelere dikkat etmem gerekir. Güvenilir olduğunu hangi yollardan anlayabilirim. Özel bir makine markası vs. verebilir misiniz
Dr. Mustafa Karataş
Baby Face Beauty gelişmiş bir lazer sistemi ile bu tedavi için geliştirilmiş formüllerin (LASEMD Ampuller) bir araya geldiği bir cilt bakım sistemidir. Bu cilt bakım sisteminin hangi klinik ve şehirlerde uygulandığı bilgisini Baby Face Beauty Türkiye’nin web sitesinden (www.babyfacelazer.com) öğrenebilir, dilerseniz firmayla iletişime geçerek size en yakın kliniği öğrenebilirsiniz. Sistemin kullanıldığı tüm merkezler, uygulama konusunda verilen eğitimi almış ve tedavi protokolü hakkında bilgi sahibidir.
N***
Merhaba, Baby Face Beauty uygulaması yazın yapılmakta mıdır? Seans fiyatları nedir? Bilgi rica edebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Necmiye Hanım. Bu uygulamaya sonbahara girerken başlamakta fayda var. Sonuçta işlem öncesinde ciltte mikro-kanallar açan bir lazer teknolojisi kullanılıyor. Eğer tedaviden sonra güneşe maruz kalırsanız cildinizde lekelenmeler oluşabilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
E***
Merhaba, Baby Face sisteminde bulunan gözenek sıkılaştırma, cilt beyazlatma gibi uygulamaların hepsinin uygulanmasını istiyorum. Bu içerik açısından hepsi farklı seanslara mı aittir? Yoksa tek seans içinde hepsini bulundurur mu?
Merhabalar. Cilt beyazlatma derken leke tedavisinden bahsediyorsunuz sanıyorum. Leke tedavisi ayrı bir tedavi protokolüdür çünkü cilde uygulanan içerikler farklıdır. Yani sıkılaştırma ve gözenek tedavisi bir tedavide yapılır, çünkü bu iki probleme karşı kullanılan içerikler aynıdır. Leke tedavisi için ayrı bir Baby Face tedavisi uygulanması gerekir.
G***
VVitiligo rahatsızlığım var. Baby Face thulium lazer yaptırmamda bir sakınca var mıdır?
Merhabalar Gülizar Hanım. Bu tür cilt problemlerinde lazer tedavileri önerilmez. Bu konu ile ilgili dermatoloğunuza danışmanızı tavsiye ediyorum.
E***
Merhaba Baby Face Beauty uygulaması yaptırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim?
Merhabalar maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
T***
Merhaba Baby Face uygulaması yaptırmayı istiyorum. 4 ya da 5 seans uygulamadan sonra kalıcılığı ne kadar sürer? Her ay tekrarlamak mı gerekli yoksa uzun zaman etkisi sürer mi? Uygulama hakkında çok güzel yorumlar var, yaptıranlar memnun ama kalıcılığı ile ilgili bilgi yok.
Merhabalar Tuğba Hanım. Sadece yüze enjekte edilen dolgu maddeleri ya da botoks gibi işlemlerle ilgili bir kalıcılık süresinden söz etmek mümkündür. Çünkü bu işlemlerde elimizde laboratuvarlarda geliştirilmiş formüller bulunur. Bu formüllerin bir etkinlik süreci vardır. Bu süreç içinde vücut tarafından metabolize olarak yok olurlar. Ama eğer söz konusu cildi uyararak, cildin gençleşmesini, daha pürüzsüz ve parlak bir görünüm almasını bir lazer sistemi ise bir kalıcılık süresinden bahsetmek mümkün değildir. Bu yüzden de hiçbir anti-aging teknoloji ile ilgili bir etkinlik süresi bilgisine rastlayamazsınız bu Icon lazer için de geçerli. Cildin daha genç bir cilt gibi davranmasını sağlayan bu sistemlerle cilt hücrelerinizin saatini geri almışsınız gibi düşünün. Saat yine ilerlemeye devam edecektir, yaşlanma süreci yine işleyecektir. Bu yüzden de hastalarıma bir-iki senede bir bu teknolojilerden yararlanmalarını öneriyorum. Icon lazer tedavisine bir kür gibi bakın. Kür üç hafta arayla uygulanan 4-5 seanstan oluşur. Dilerseniz bir-iki sene sonra yine bir kür yaptırabilirsiniz.
Ö***
Merhaba, Baby Face Beauty ile ilgili olarak fiyat bilgisi almak istiyorum. Teşekkürler.
Merhabalar Özge Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız yardımcı olacaklardır.
G***
Baby Face Beauty fiyatını öğrenebilir miyim? Tek seans veya paket halinde…
Merhabalar Gülşah Hanım. Kliniğimizi ararsanız fiyat bilgisi konusunda size yardımcı olacaklardır.
İ***
Baby Face uygulaması ya da cilt lekelerinin, akne izlerinin silinmesi için gerekli uygulamanın fiyatı hakkında bilgi edinmek istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Baby Face, cildin ihtiyaçlarına ve durumuna göre 1-2 hafta arayla 4-5 seans uygulanır. Fiyat bilgisi için kliniğimizi 0212 241 03 64 arayabilirsiniz. Ancak en doğru şekilde ilerlemek için hangi sistem ya da sistemlerden optimum fayda sağlayacağınızın belirlenmesi gerekir bu da ancak muayene sonrasında olabilir. Muayene ücretsizdir.
E***
Akne tedavisi amacıyla doksisiklin (tetradox) antibiyotik kullanıyorum. Birkaç ay daha kullanmaya devam edeceğim. Antibiyotik kullanırken aynı zamanda Baby Face Beauty uygulaması yapmak sakıncalı mıdır? Antibiyotiğin ışığa karşı hassasiyet yaptığını öğrenmiştim. Kırmızı sivilce lekelerini daha hızlı iyileştirmek amacıyla bu uygulama yaptırılabilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Elvan Hanım. Baby Face Beauty tedavisini antibiyotik kullanırken yaptırmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Zaten hastalarıma bu işlemi sonbahar-kış aylarında yaptırmalarını önerdiğim için ışığa hassasiyet artsa bile mevsimsel olarak güvenli bir zamandır bu. Ancak şu an aknelere yönelik bir tedavi görüyorsanız, bu akneler tamamen iyileşinceye, kızarıklıkları tamamen geçinceye kadar beklemenizi öneriyorum. Kızarıklıklar geçtikten sonra yüzünüzde kahverengi akne izleri kalırsa Baby Face Beauty gibi bu izleri silmeye yönelik bir tedavi uygulanabilir.
E***
Akne tedavisi amacıyla doksisiklin (tetradox) antibiyotik kullanıyorum. Birkaç ay daha kullanmaya devam edeceğim. Antibiyotik kullanırken aynı zamanda Baby Face Beauty uygulaması yapmak sakıncalı mıdır? Antibiyotiğin ışığa karşı hassasiyet yaptığını öğrenmiştim. Kırmızı sivilce lekelerini daha hızlı iyileştirmek amacıyla bu uygulama yaptırılabilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Elvan Hanım. Baby Face Beauty tedavisini antibiyotik kullanırken yaptırmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Zaten hastalarıma bu işlemi sonbahar-kış aylarında yaptırmalarını önerdiğim için ışığa hassasiyet artsa bile mevsimsel olarak güvenli bir zamandır bu. Ancak şu an aknelere yönelik bir tedavi görüyorsanız, bu akneler tamamen iyileşinceye, kızarıklıkları tamamen geçinceye kadar beklemenizi öneriyorum. Kızarıklıklar geçtikten sonra yüzünüzde kahverengi akne izleri kalırsa Baby Face Beauty gibi bu izleri silmeye yönelik bir tedavi uygulanabilir.
F***
Merhabalar. Baby Face bu uygulamada tek seansta ciltte ne gibi değişiklik fark edebiliriz? Seans ücreti ne kadar? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Funda Hanım. Baby Face 1-3 hafta arayla 3-5 seans şeklinde uygulanan bir tedavidir. Ancak hastalarımdan gözlemlediğim ilk seanstan itibaren ciltlerinin daha parlak, daha taze göründüğüdür. Burada fiyat bilgisi vermek doğru değil, ancak hangi tedavi protokolünü uygulayacağımız, kaç seans yapılacağı ücretsiz olan muayene sonrasında netleşir. İlk muayenede fiyat konusunda da bilgi verilecektir.
G***
Egzama, sedef hastalığı varsa hastada bu işlem yine de yapılır mı?
Merhabalar Gizem Hanım. Bu tür durumlarda böyle işlemleri önermiyorum. Çünkü yaptıracağınız pek çok anti-aging uygulamanın cilt hastalığınızı tetikleme olasılığı olabilir. Tabii konuyu dermatoloğunuza danışmak daha doğru olacaktır.
M***
Gözenekli ve dolgu gereken sarkmış ciltlerde de etkili mi? Ücretini de öğrenebilir miyim?
Merhabalar Meral Hanım. BabyFace soruna özel etken maddelerin kullanılması ile tüm cilt problemlerine etki eden bir tedavidir. Bu tedavi, Ulthera ya da Thermage gibi tek seanslık ve sadece ciltteki elastikiyete müdahale etmek için tasarlanmış bir sistemle kombine edilebilir.
A***
Merhaba ben 37 yaşındayım. Benim sorunlarım gözaltı ve çevresi kırışıklıkları, güneş lekeleri, yüzde matlık ve yanaklarda hafif sarkma. BabyFace uygulaması bu sorunlara iyi gelir mi ya da hangi işlemleri önerirsiniz?
Merhabalar Ayşe Hanım hangi tedavilerden optimum fayda sağlayacağınız ancak ücretsiz olan konsültasyon sonrasında netleşebilir. Ancak bahsettiğiniz problemlerin pek çoğunda BabyFace tedavisinin olumlu etkilerini göreceğinizi düşünüyorum. Gözaltı ve göz çevresinde ise minik dozlarda botoks enjeksiyonu ve bu bölgedeki hassas cildi güçlendiren, kalitesini artıran Emerge lazerle oluşturulan kombine bir tedavinin uygulanabilir. Ciltteki elastikiyet problemine karşı ekstra bir destek olarak tek bir seans Ulthera ya da Thermage’da yapılabilir.
G***
Merhabalar bende bu işlemi yaptırmayı düşünüyorum Ama ücreti pahalı mıdır? Yan etkileri var mıdır? 28 yaşındayım benim için uygun mudur? Seans ücreti nedir acaba
Merhabalar Gülden Hanım. BabyFace tedavisinden faydalanmak için cildinizde müdahale etmek istediğiniz herhangi bir problem olması gerekmiyor. Lazer teknolojisi ile optimum güçteki anti-aging içerikleri bir araya getiren bu yenilikçi sistemden daha canlı, parlak bir cilt isteyen, cildinin geleceğine yatırım yapmak herkes yararlanabilir. İşlemin herhangi bir yan etkisi yoktur ve 28 yaş cildi ileride oluşacak yaşlanma belirtilerinden korumaya yönelik işlemler için doğru bir yaştır.
F***
Meme kanseri teşhisi kondu. Baby Face yaptırabilir miyim?
Merhabalar Figen Hanım. Baby Face lazer teknolojisi ile anti-aging maddelerin cilde sürülmesinden oluşan bir tedavidir. Formülün içinde cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve amino-asitler bulunur. İşlemin tedavinizle olumsuz bir etkileşime girme olasılığı olduğunu düşünmüyorum. Ancak bu tür konularda son kararı her zaman doktorunuzun vermesi gerekir. Bu yüzden doktorunuza danışmanızı öneriyorum.
A***
BabyFace tedavisinin fiyatı nedir acaba seans başı ve de yüzümde dolgu ile botox var bu tedavi bunlara zarar verir mi
Merhabalar maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ücretsiz olan konsültasyon sonrasında fiyat bilgisi de verilecektir. Yüzünüzde botoks ve dolgu madesi olması BabyFace uygulaması için hiçbir sorun teşkil etmez
N***
BabyFace beauty uygulamasının kalıcılık süresi ve fiyatı hakkında bilgi rica ediyorum
Dr. Mustafa Karataş
Baby Face Beauty, lazer teknolojisi ile cilt yüzeyine sürülen güçlü anti-aging formülleri bir araya getiren yenilikçi bir sistemdir. Ciltte ısı kanalları açan lazer teknolojisi sayesinde C vitamini, A vitamini, resveratrol ve kök hücre gibi maddeler, cildin derin katmanlarına kadar nüfuz ediyor. Bu anti-aging faydaya lazer teknolojisinin cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetiklemesi de ekleniyor. Ancak botoks ve dolgu maddelerinin aksine bu tür uygulamalarda bir kalıcılık süresinden söz etmek mümkün değil. Cildin daha taze ve elastik görünmesini, leke ve çizgilerin hafiflemesini sağlayan BabyFace bir anti-aging bakımdır. Cildin durumuna göre 1-2 hafta arayla 3-5 seans olarak uygulanan tedavinin 1-2 senede bir uygulanması olumlu etkilerin devamlılığını sağlayacaktır.