Baby Face Beauty

Baby Face Beauty cilt yenileme lazeri, thulium lazer teknolojisinin yardımıyla etkili anti-aging maddeleri cildin alt katmanlarına ulaştırarak optimum fayda sağlıyor.

Parlak ve genç kalma özelliğini koruyabilen, canlı, nemli, dolgun ve eşit tona sahip bir cilde sahip olmak istiyorsak bakım konusunu es geçmemek doğru bir karar olacaktır. Cildimize iyi bakmak için pek çok kozmetik ürününden faydalanıyoruz. Bu kullandığımız ürünlerin cildimizin yüzeyinde kalmayarak alt katmanlara ulaşması ayrı bir önem taşıyor.

Baby Face Beauty nedir?

Baby Face Beauty; 1927nm dalga boyuna sahip thulium lazer ile yapılan bir cilt bakım ve yenileme sistemidir. Bu sistemde thulium lazer ışınları ile deride mikro-kanallar açılmakta ve cildin sorununa göre seçilen A vitamini, C vitamini, Tranexamicacid; Resveratrol, kök hücre içeren nano partiküküllü Lasemd ampulleri cilde yedirilmektedir. Hem thulium lazerin etkisinden hem de ampüllerin antioksidan; anti-aging ve aydınlatıcı etkisinden faydanılmaktadır.

•       Öncelikle tedavi süresinin kısa olması (10-15 dakika süre)
•       Ağrısız bir yöntem olması nedeniyle anesteziye ihtiyaç duyulmaması
•       Kısa sürede geçen hafif bir kızarıklıktan başka herhangi bir yan etkinin olmaması ve tedavinin sonrasında günlük yaşama geri dönülebilmesi
•       Thulium lazerin etkisi ve kullanılan kozmesötiklerin ciltte emilmesi için ideal ortamı sağlayarak, içten dışa doğru iyileşmeyi hızlandırması sağlar.

Baby Face Beauty nasıl yapılır?
Bakım iki aşamada yapılır. İlk aşamasını cildin duruma göre thulium lazer ışığı ile cildin yüzeyinde oldukça küçük çapta dakikada 6.000 adet yarattığı mikrokanallar açılır, bu arada cildin sorununa göre seçilen uygun farmesötik ürün (LASEMD Ampülleri) hazırlanır. 4-6 dakikalık thulium lazer uygulamalarının ardından ikinci aşamada cildin ihtiyacına göre thulium lazer desteği ile açılan deliklerden cilt altına kendi özel ürünleri yedirilir, sonrasında ortalama 10 dakika maskesi uygulanır.

Baby Face Beauty hangi amaçlar için kullanılabilir?

Klasik cilt bakımı
Gözenek ve cilt sıkılaştırma
Ciltte beyazlatılmasında
Cildin parlatma
Kırışıklık giderme
Anti-aging bakım
Melazma
Pigment azaltılması
Skar azaltma
Boyun ve dekolte bakımı
Boyun gençleştirme

Baby Face Beauty kaç seans uygulanmalıdır?
Kişinin cildindeki sorununa bağlı olarak 1-2 hafta aralıklarla 3-4 seans uygulanabilir. Tek seans bile sonuçları açısından oldukça tatminkardır. 

Hemen Doktorunuza Sorun

37 Sıkça Sorulan Sorular
G***
Merhaba, 2 hafta önce alın ve göz çevresine botoks ve massater botoks yaptırdım. Baby face uygulaması bunların etkisini azaltır mı? O bölgelere uygulanabilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Baby Face uygulaması botoksun etkisini azaltmaz, öncesinde botoks yapılan bölgelere uygulanabilir.
E***
Merhabalar. Yanaklarımda dolgu mevcut ve nazobial bölgeme kolajen dolgu yaptırdım. Baby face yaptırsam dolgularıma bir şey olur mu?? Teşekkür ederim.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Esin Hanım. Baby Face uygulaması yaptırmanızda herhangi bir sakınca yok. Baby Face sisteminin etkisi ciltle sınırlıdır, dolgu ise cilt altına yapılır. Yani Baby Face yüzünüzdeki dolguya herhangi bir zarar vermez.
B***
Baby Face tedavisinin alerjik riski var mıdır? Kılcal damarları belirgin olanlar da yaptırabilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Banu Hanım. Baby Face tedavisi hemen herkes tarafından rahatça tolere edilen bir tedavidir. Ancak cildi aşırı hassas ve alerjik olan kişilerde Baby Face tedavisinde olduğu gibi özel serumların, içeriklerin kullanılmadığı başka bir tedavi planı oluşturulabilir. Buna muayene sonrasında doktorunuz karar verecektir. Kılcal damarları belirgin olanların Baby Face işlemini yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur.
S***
Merhaba Afyon’da yaşıyorum Babyface yaptırmak istiyorum. Size en yakın şubeye yönlendirir misiniz? Bu ayda (ağustos) yaptırmak mantıklı mı?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sevilay Hanım. Kliniğimiz İstanbul Nişantaşı’ndadır. Tercih ettiğiniz şehirde ya da semtte bulunan ve BabyFace uygulanan klinikleri uygulamayı Türkiye’ye getiren firmadan öğrenebilirsiniz. Yaz aylarında BabyFace tedavisi yaptırmakta herhangi bir sakınca yoktur.
A***
Baby Face yaptırdıktan sonra, işlem tamamen bittikten sonra işlemin kalıcılığı, ömrü nedir hocam? 1 yıl? 2 yıl? Ömrümüzde bir defa işlemi yaptırmak yeterli mi? Kalıcılığı?
Merhabalar. Baby Face gibi ciltteki kolajen ve elastin üretimini tetikleyen, cilde ihtiyacına yönelik vitamin, mineral desteği veren uygulamalarda bu tür kesin bir kalıcılık süresinden söz etmek mümkün değildir. Mesela botoks ve hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleri söz konusu olduğunda, vücuda enjekte edilen maddenin sistem tarafından metabolize olarak vücuttan atılması belli bir sürede gerçekleşir. Bu yüzden bu uygulamaların kalıcılıkları ile ilgili net bir şey söylemek mümkündür. Baby Face uygulamasını aynı egzersiz gibi düşünün, bu egzersiz sayesinde cildin gençliği ile ilişkilendirilen maddeler artar, cilde bunların yapımında ihtiyacı olan besinler verilir. İdeali böyle tedavileri bir senede bir yaptırmaktır. Çünkü siz bu tedaviyi yaptırdıktan sonra cilt yaşını geri alırsınız ama yaşlanma süreci durmadan devam etmektedir. Bu tedaviyi tek bir kür yaptırmak bile size önemli bir avantaj sağlayacaktır. Ama böyle bir işlemden düzenli olarak faydalanmak size cildinizin gençliğini korumakta son derece etkili bir stratejidir.
C***
Merhaba 3D Baby Face işlemi çok ince ve çok hassas deriye uygulanır mı acaba?
Merhabalar Canan Hanım. İşlem sonrasındaki kızarıklık ve hassasiyet sizde normalden daha uzun sürebilir, bunların tamamen geçmesi birkaç günü bulabilir. Ancak hassas ciltlerde Baby Face uygulamasının bunun dışında herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Yani Baby Face hassas ciltlerde bile uygulanabilen bir tedavidir.
S***
Merhaba yüzüme baby face lazer uygulaması yaptırmayı düşünüyorum. Ancak yüzümde halen aktif sivilceler var ve çıkmaya devam ediyor. Ayrıca sivilce lekelerim ve güneş yanıklarım var. Baby face lazer yaptırırsam bunların hepsinden kurtulabilir miyim? Ayrıca ilerleyen süreçte tedavi bittikten sonra akne oluşumu, sivilce ve güneş lekeleri oluşumu devam eder mi?
Merhabalar bu tür tedavilerden faydalanabilmeniz için önce sivilce probleminizin çözülmesi lazım. Çünkü bu tür işlemlerin problemin daha da kötüleşmesine neden olma riski yüksektir. Sivilce sorununuzu kontrol altına almak için bir dermatoloğa başvurmanız gerekiyor.
A***
Baby Face tedavisi, 3-4 seans sonrası ne kadar zamana yetiyor?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Baby Face tedavisinde seans sayısı hastanın cildinin durumuna göre belirlenir. Tedavi protokolü minimum 3, maksimum 5 seans şeklindedir. 3-5 seans uygulanır. Seanslar 7-10 gün arayla yapılır.
A***
Merhaba Baby Face uygulaması yüzdeki dolgulara zarar verir mi? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Aysun Hanım. Baby Face uygulamasının yüzünüzdeki dolgulara zarar verme riski yoktur.
A***
Baby Face uygulaması sonrasında, doktorum H100 uyguladı. 2-4 saatte geçeceği söylenen kızarıklık, tedavi üzerinden 1 gün geçmesine rağmen devam ediyor. Bu normal midir?
Merhabalar Ayşe Hanım. Hassas ciltlerde kızarıklık daha uzun sürebilir. Bu normaldir.
G***
Merhaba eşim Baby Face yaptırıyor ve ikinci günden başlayan kabuklaşmalar meydana geldi. Bu normal midir? Sürekli nemlendirici sürülmesi önerilmiş. Etkin bir şekilde kullandığınız ya da tavsiye ettiğiniz bir ürün var mıdır? Teşekkürler.
Evet, bu normaldir. Eczanelerde satılan dermokozmetik bir markayı tercih etmesini tavsiye ediyorum. Yine bu dönem cilt normalden daha hassas olduğu için hassas ciltler için tasarlanmış bir ürün kullanması daha doğru olacaktır.
G***
Baby Face yaptırdıktan sonra güneş kremi kullanmamız gerekiyor bunun için bir marka öneriniz var mıdır?
Merhabalar Gökhan Bey. Öncelikle eczanelerde satılan, dermokozmetik ürünleri tercih etmenizi öneriyorum. Şu dönem için hassas ciltler için tasarlanmış olan bir kremi tercih edebilirsiniz. Ancak tedaviniz tamamlandıktan sonra da düzenli olarak güneş koruyu krem kullanmaya devam etmenizi tavsiye ediyorum.
M***
Çocuklukta güneşe fazla maruz kaldığım için yüzüm fazlaca esmer durumda. Baby Face uygulaması ile yüzümü açabilir miyiz?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Eğer cilt renginiz normalde açıksa güneşten uzak durduğunuz birkaç ayda yine eski rengine dönmesi gerekir. Ancak lekeler varsa bu ten renginizin daha koyu görünmesine neden olacaktır. Yani önce cilt tonunuzun normalde ne renk olduğuna, neyin hedeflenmesi gerektiğine bakılmalı. Baby Face uygulamasından fayda sağlayabilirsiniz. İçeriğinde cildi nazikçe soyan içerikler bulunan PhFormula da daha berrak, daha canlı ve duru bir cilt yaratmakta başarılı bir cilt bakım sistemidir. Sizin için hangi tedavinin daha uygun olduğu muayene sonrasında netleşecektir. Ancak her iki tedavi için de sonbahar, kış ayları beklemeniz gerekiyor. Bu arada yaz aylarını düzenli olarak yüksek SPF’li bir güneş koruyucu kullanarak geçirin. Güneş koruyucunuzu birkaç saatte bir tazeleyin. Belki bu basit önlem bile cilt renginizin açılması için yeterli olacaktır.
S***
İyi günler Mustafa Bey. Ben Antalya’da özel bir klinikte Baby Face yaptırdım geçen hafta. Dördüncü seansımı tamamladım. Fakat bu 4 seans boyunca yüzümde hiçbir fark göremedim. Aşırı üzüldüm bana garantisini verdiler. Her şeyde büyük bir beklenti içine girdim. Ama yüzüm hala eskisi gibi duruyor yani neden bir etkisini göremedim?
Merhabalar Sultan Hanım. Öncelikle bu tür tedavilerde garanti vermek mantıklı değil. Baby Face kliniğimde de uyguladığım ve hasta memnuniyeti yüksek olan bir tedavidir ancak tedavinin sonuçları ile ilgili garanti verilmesi doğru bir şey değil. Her hasta özeldir, her hastanın bir tedaviden alacağı sonuçlar da kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir. Baby Face tedavisi lazer sistemi ve ciltteki probleme uygun olan özel formüllerin cilde sürülmesinden oluşan bir işlemdir. Hem cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetikleyerek hem de cildin derinlerine nüfuz eden formülle etki eder. Ciltte canlanma, parlaklık, çizgilerde hafifleme beklenen etkilerdir ama bunun derecesi hastadan hastaya ya da tedavi edilmesi amaçlanan soruna göre değişir. Burada başlıca sorun beklentinizin yüksek tutulması olmuş. Bu da tamamen uygulamayı yapan klinikle ilgili bir sorun. Belirtmem gereken bir diğer şey de bu ve bunun gibi tedavilerin nihai sonucunun ortaya çıkması birkaç ayı bulabileceğidir. Ancak sizin verdiğiniz bilgilerde şöyle bir çelişki gördüm. Geçen hafta tedaviyi yaptırdığınızı söylemişsiniz ve ikinci haftanızda dördüncü seansınızı tamamladığınızı belirtmişsiniz. Her şeyden önce Baby Face uygulaması 1-2 hafta arayla uygulanan 3-5 seanstan oluşur. Yani bu kadar kısa sürede dördüncü seansınızın tamamlanmış olması size uygulanan tedavi protokolü ile ilgili bir yanlış olduğunu gösteriyor. Baby Face sistemini Türkiye’ye getiren tedarikçi firmanın İnternette iletişim bilgileri yer alıyor, dilerseniz onlara danışabilirsiniz.
N***
Merhabalar güneş lekelerinin giderilmesinde Baby Face işlemi uyguladım. Yaklaşık bir buçuk hafta olacak özellikle yanak bölgelerinde yoğun bir soyulmamış kabuklanma oluştu ve hala kızarıklıklar yamalar devam ediyor. Kasım ayının ortasında leke yokken şu an büyük kızarıklık şeklinde giderek koyulaşan bir leke oluştu. Nedeni ne olabilir acaba? Cevap verirseniz çok mutlu olacağım. Teşekkürler.
Merhabalar Nilüfer Hanım. “İşlemi uyguladım” demişsiniz. Sanırım yaptırdım yazmak istediniz, çünkü Baby Face lazer teknolojisi ile cilde sürülen markaya patentli serumların birlikte kullanıldığı profesyonel bir uygulamadır. Öncelikle bu tür tedavilerde işlem sonrasında bu tür kabuklanmaların oluşması normal kabul edilir. Ancak bu kabukları koparmamak, dokunmamak ve iyileşme süreci boyunca düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak çok önemli. Bu arada tedaviniz daha tamamlanmamış. Nihai sonuç için birkaç seans daha yapılması gerekiyor. En doğrusu kafanızı kurcalayan soruları uygulamayı yapan uzmanla paylaşmanızdır.
A***
Baby Face uygulaması yaptırmak istiyorum cilt rengini açıcı özelliği var mı?
Merhabalar Ayşe Hanım. Baby Face uygulamasında cildinize daha parlak ve canlı bir görünüm verecek bir formül tercih edilirse ki hangi serumun kullanılacağı hastanın cildinin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Tabii ki cilt tonunuz eğer canlı ve parlak olduğunda nasıl görünecekse öyle görünür. Yoksa cilt renginiz açılmaz, ama gerek Baby Face uygulamasında gerekse diğer lazer sistemlerinde hastalar cilt renklerinde açılma olduğunu gözlemlerler. Aslında olan ciltlerinin doğal renginin en iyi halini almasıdır. PhFormula gibi cilt yüzeyini nazikçe soyan sistemlerden de başarılı bir sonuç alabilirsiniz. Ancak hangi sistemin optimum şekilde istediğiniz etkiyi vereceği ancak konsültasyon sonrasında netleşebilir.
S***
Merhaba; ben Baby Face yaptırmayı düşünüyorum. Cildimde güneş lekesi ve akne lekelerim var bu uygulama onların yok olmasını sağlayacak mı? Örneğin tedaviyle giden leke 1 yıl sonra belirginleşecek mi aynı yerde? Dolgu gibi mi yani, bu zamanla azalıyor mu etkisi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Sibel Hanım. Maalesef güneş lekelerinin tamamen yok olması diye bir şeyden söz etmek mümkün değil. Bu lekelerin hafızası vardır, eğer cildinizi etkin bir şekilde güneşten korumazsanız bir süre sonra geri dönerler. Ayrıca sizin için hangi sistem ya da tedavilerin uygun olduğuna ancak konsültasyon sonrasında karar verilebilir. Bu tedaviler dolgular gibi değildir, yani etkileri bir süre sonra yok olmazlar. Ama tabii ciltteki yaşlanma süreci hiç durmadığı için ara ara yaptırmanızda fayda var ve tabii biraz önce de belirttiğim gibi lekelerin geri dönmemesi tamamen sizin cildinizi güneşten etkin bir şekilde koruyup korumadığınıza bağlıdır.
F***
Merhabalar, CoolPeeling ile BabyFace uygulaması aynı işlem midir? BabyFace’de de cool peeling gibi deri soyulması oluyor mu?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Filiz Hanım. Hayır, CoolPeeling ile BabyFace farklı uygulamalardır. Cool Peeling tedavisi CO2 lazer ile yapılır. BabyFace sistemi ise Thilium lazer sistemi ile içlerinde etkili anti-aging maddeler olan serumların uygulamasından oluşan bir tedavidir. Cool Peeling ile BabyFace uygulamasının tek benzer yanı ciltte mikro-kanallar açan lazer sistemlerinin uygulanmasıdır. Ama BabyFace’in özelliği açılan kanallar sayesinde cilde derinlemesine nüfuz eden bir serum sürülmesidir. Hangi serumun kullanılacağı ise cildin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Bu tedavide iki etki mekanizması vardır hem lazerin yarattığı ısı kanallarının cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetiklemesi hem de cilde sürülen serumların etkisi. Ortaya çıkan sinerjik güç ise tedavinin olumlu sonuçlarını yukarı taşır. İşlemden sonra ciltte kızarıklık görülmesi normaldir. Bir miktar kabuklanma da görülür. Ama ciddi bir soyulma olmaz. BabyFace tedavisi ile ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.
H***
Ben Muğla’da yaşıyorum ve Baby Face Beauty işlemi yaptırmak istiyorum. Burada bir klinikte yaptırmak istesem kalite olarak nelere dikkat etmem gerekir. Güvenilir olduğunu hangi yollardan anlayabilirim. Özel bir makine markası vs. verebilir misiniz
Dr. Mustafa Karataş
Baby Face Beauty gelişmiş bir lazer sistemi ile bu tedavi için geliştirilmiş formüllerin (LASEMD Ampuller) bir araya geldiği bir cilt bakım sistemidir. Bu cilt bakım sisteminin hangi klinik ve şehirlerde uygulandığı bilgisini Baby Face Beauty Türkiye’nin web sitesinden (www.babyfacelazer.com) öğrenebilir, dilerseniz firmayla iletişime geçerek size en yakın kliniği öğrenebilirsiniz. Sistemin kullanıldığı tüm merkezler, uygulama konusunda verilen eğitimi almış ve tedavi protokolü hakkında bilgi sahibidir.
N***
Merhaba, Baby Face Beauty uygulaması yazın yapılmakta mıdır? Seans fiyatları nedir? Bilgi rica edebilir miyim?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Necmiye Hanım. Bu uygulamaya sonbahara girerken başlamakta fayda var. Sonuçta işlem öncesinde ciltte mikro-kanallar açan bir lazer teknolojisi kullanılıyor. Eğer tedaviden sonra güneşe maruz kalırsanız cildinizde lekelenmeler oluşabilir. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
E***
Merhaba, Baby Face sisteminde bulunan gözenek sıkılaştırma, cilt beyazlatma gibi uygulamaların hepsinin uygulanmasını istiyorum. Bu içerik açısından hepsi farklı seanslara mı aittir? Yoksa tek seans içinde hepsini bulundurur mu?
Merhabalar. Cilt beyazlatma derken leke tedavisinden bahsediyorsunuz sanıyorum. Leke tedavisi ayrı bir tedavi protokolüdür çünkü cilde uygulanan içerikler farklıdır. Yani sıkılaştırma ve gözenek tedavisi bir tedavide yapılır, çünkü bu iki probleme karşı kullanılan içerikler aynıdır. Leke tedavisi için ayrı bir Baby Face tedavisi uygulanması gerekir.
G***
VVitiligo rahatsızlığım var. Baby Face thulium lazer yaptırmamda bir sakınca var mıdır?
Merhabalar Gülizar Hanım. Bu tür cilt problemlerinde lazer tedavileri önerilmez. Bu konu ile ilgili dermatoloğunuza danışmanızı tavsiye ediyorum.
E***
Merhaba Baby Face Beauty uygulaması yaptırmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim?
Merhabalar maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacaklardır.
T***
Merhaba Baby Face uygulaması yaptırmayı istiyorum. 4 ya da 5 seans uygulamadan sonra kalıcılığı ne kadar sürer? Her ay tekrarlamak mı gerekli yoksa uzun zaman etkisi sürer mi? Uygulama hakkında çok güzel yorumlar var, yaptıranlar memnun ama kalıcılığı ile ilgili bilgi yok.
Merhabalar Tuğba Hanım. Sadece yüze enjekte edilen dolgu maddeleri ya da botoks gibi işlemlerle ilgili bir kalıcılık süresinden söz etmek mümkündür. Çünkü bu işlemlerde elimizde laboratuvarlarda geliştirilmiş formüller bulunur. Bu formüllerin bir etkinlik süreci vardır. Bu süreç içinde vücut tarafından metabolize olarak yok olurlar. Ama eğer söz konusu cildi uyararak, cildin gençleşmesini, daha pürüzsüz ve parlak bir görünüm almasını bir lazer sistemi ise bir kalıcılık süresinden bahsetmek mümkün değildir. Bu yüzden de hiçbir anti-aging teknoloji ile ilgili bir etkinlik süresi bilgisine rastlayamazsınız bu Icon lazer için de geçerli. Cildin daha genç bir cilt gibi davranmasını sağlayan bu sistemlerle cilt hücrelerinizin saatini geri almışsınız gibi düşünün. Saat yine ilerlemeye devam edecektir, yaşlanma süreci yine işleyecektir. Bu yüzden de hastalarıma bir-iki senede bir bu teknolojilerden yararlanmalarını öneriyorum. Icon lazer tedavisine bir kür gibi bakın. Kür üç hafta arayla uygulanan 4-5 seanstan oluşur. Dilerseniz bir-iki sene sonra yine bir kür yaptırabilirsiniz.
Ö***
Merhaba, Baby Face Beauty ile ilgili olarak fiyat bilgisi almak istiyorum. Teşekkürler.
Merhabalar Özge Hanım. Burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Kliniğimizi ararsanız yardımcı olacaklardır.
G***
Baby Face Beauty fiyatını öğrenebilir miyim? Tek seans veya paket halinde…
Merhabalar Gülşah Hanım. Kliniğimizi ararsanız fiyat bilgisi konusunda size yardımcı olacaklardır.
İ***
Baby Face uygulaması ya da cilt lekelerinin, akne izlerinin silinmesi için gerekli uygulamanın fiyatı hakkında bilgi edinmek istiyorum.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar. Baby Face, cildin ihtiyaçlarına ve durumuna göre 1-2 hafta arayla 4-5 seans uygulanır. Fiyat bilgisi için kliniğimizi 0212 241 03 64 arayabilirsiniz. Ancak en doğru şekilde ilerlemek için hangi sistem ya da sistemlerden optimum fayda sağlayacağınızın belirlenmesi gerekir bu da ancak muayene sonrasında olabilir. Muayene ücretsizdir.
E***
Akne tedavisi amacıyla doksisiklin (tetradox) antibiyotik kullanıyorum. Birkaç ay daha kullanmaya devam edeceğim. Antibiyotik kullanırken aynı zamanda Baby Face Beauty uygulaması yapmak sakıncalı mıdır? Antibiyotiğin ışığa karşı hassasiyet yaptığını öğrenmiştim. Kırmızı sivilce lekelerini daha hızlı iyileştirmek amacıyla bu uygulama yaptırılabilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Elvan Hanım. Baby Face Beauty tedavisini antibiyotik kullanırken yaptırmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Zaten hastalarıma bu işlemi sonbahar-kış aylarında yaptırmalarını önerdiğim için ışığa hassasiyet artsa bile mevsimsel olarak güvenli bir zamandır bu. Ancak şu an aknelere yönelik bir tedavi görüyorsanız, bu akneler tamamen iyileşinceye, kızarıklıkları tamamen geçinceye kadar beklemenizi öneriyorum. Kızarıklıklar geçtikten sonra yüzünüzde kahverengi akne izleri kalırsa Baby Face Beauty gibi bu izleri silmeye yönelik bir tedavi uygulanabilir.
E***
Akne tedavisi amacıyla doksisiklin (tetradox) antibiyotik kullanıyorum. Birkaç ay daha kullanmaya devam edeceğim. Antibiyotik kullanırken aynı zamanda Baby Face Beauty uygulaması yapmak sakıncalı mıdır? Antibiyotiğin ışığa karşı hassasiyet yaptığını öğrenmiştim. Kırmızı sivilce lekelerini daha hızlı iyileştirmek amacıyla bu uygulama yaptırılabilir mi?
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Elvan Hanım. Baby Face Beauty tedavisini antibiyotik kullanırken yaptırmanın herhangi bir sakıncası yoktur. Zaten hastalarıma bu işlemi sonbahar-kış aylarında yaptırmalarını önerdiğim için ışığa hassasiyet artsa bile mevsimsel olarak güvenli bir zamandır bu. Ancak şu an aknelere yönelik bir tedavi görüyorsanız, bu akneler tamamen iyileşinceye, kızarıklıkları tamamen geçinceye kadar beklemenizi öneriyorum. Kızarıklıklar geçtikten sonra yüzünüzde kahverengi akne izleri kalırsa Baby Face Beauty gibi bu izleri silmeye yönelik bir tedavi uygulanabilir.
F***
Merhabalar. Baby Face bu uygulamada tek seansta ciltte ne gibi değişiklik fark edebiliriz? Seans ücreti ne kadar? Teşekkürler.
Dr. Mustafa Karataş
Merhabalar Funda Hanım. Baby Face 1-3 hafta arayla 3-5 seans şeklinde uygulanan bir tedavidir. Ancak hastalarımdan gözlemlediğim ilk seanstan itibaren ciltlerinin daha parlak, daha taze göründüğüdür. Burada fiyat bilgisi vermek doğru değil, ancak hangi tedavi protokolünü uygulayacağımız, kaç seans yapılacağı ücretsiz olan muayene sonrasında netleşir. İlk muayenede fiyat konusunda da bilgi verilecektir.
G***
Egzama, sedef hastalığı varsa hastada bu işlem yine de yapılır mı?
Merhabalar Gizem Hanım. Bu tür durumlarda böyle işlemleri önermiyorum. Çünkü yaptıracağınız pek çok anti-aging uygulamanın cilt hastalığınızı tetikleme olasılığı olabilir. Tabii konuyu dermatoloğunuza danışmak daha doğru olacaktır.
M***
Gözenekli ve dolgu gereken sarkmış ciltlerde de etkili mi? Ücretini de öğrenebilir miyim?
Merhabalar Meral Hanım. BabyFace soruna özel etken maddelerin kullanılması ile tüm cilt problemlerine etki eden bir tedavidir. Bu tedavi, Ulthera ya da Thermage gibi tek seanslık ve sadece ciltteki elastikiyete müdahale etmek için tasarlanmış bir sistemle kombine edilebilir.
A***
Merhaba ben 37 yaşındayım. Benim sorunlarım gözaltı ve çevresi kırışıklıkları, güneş lekeleri, yüzde matlık ve yanaklarda hafif sarkma. BabyFace uygulaması bu sorunlara iyi gelir mi ya da hangi işlemleri önerirsiniz?
Merhabalar Ayşe Hanım hangi tedavilerden optimum fayda sağlayacağınız ancak ücretsiz olan konsültasyon sonrasında netleşebilir. Ancak bahsettiğiniz problemlerin pek çoğunda BabyFace tedavisinin olumlu etkilerini göreceğinizi düşünüyorum. Gözaltı ve göz çevresinde ise minik dozlarda botoks enjeksiyonu ve bu bölgedeki hassas cildi güçlendiren, kalitesini artıran Emerge lazerle oluşturulan kombine bir tedavinin uygulanabilir. Ciltteki elastikiyet problemine karşı ekstra bir destek olarak tek bir seans Ulthera ya da Thermage’da yapılabilir.
G***
Merhabalar bende bu işlemi yaptırmayı düşünüyorum Ama ücreti pahalı mıdır? Yan etkileri var mıdır? 28 yaşındayım benim için uygun mudur? Seans ücreti nedir acaba
Merhabalar Gülden Hanım. BabyFace tedavisinden faydalanmak için cildinizde müdahale etmek istediğiniz herhangi bir problem olması gerekmiyor. Lazer teknolojisi ile optimum güçteki anti-aging içerikleri bir araya getiren bu yenilikçi sistemden daha canlı, parlak bir cilt isteyen, cildinin geleceğine yatırım yapmak herkes yararlanabilir. İşlemin herhangi bir yan etkisi yoktur ve 28 yaş cildi ileride oluşacak yaşlanma belirtilerinden korumaya yönelik işlemler için doğru bir yaştır.
F***
Meme kanseri teşhisi kondu. Baby Face yaptırabilir miyim?
Merhabalar Figen Hanım. Baby Face lazer teknolojisi ile anti-aging maddelerin cilde sürülmesinden oluşan bir tedavidir. Formülün içinde cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral ve amino-asitler bulunur. İşlemin tedavinizle olumsuz bir etkileşime girme olasılığı olduğunu düşünmüyorum. Ancak bu tür konularda son kararı her zaman doktorunuzun vermesi gerekir. Bu yüzden doktorunuza danışmanızı öneriyorum.
A***
BabyFace tedavisinin fiyatı nedir acaba seans başı ve de yüzümde dolgu ile botox var bu tedavi bunlara zarar verir mi
Merhabalar maalesef burada fiyat bilgisi veremiyoruz. Ücretsiz olan konsültasyon sonrasında fiyat bilgisi de verilecektir. Yüzünüzde botoks ve dolgu madesi olması BabyFace uygulaması için hiçbir sorun teşkil etmez
N***
BabyFace beauty uygulamasının kalıcılık süresi ve fiyatı hakkında bilgi rica ediyorum
Dr. Mustafa Karataş
Baby Face Beauty, lazer teknolojisi ile cilt yüzeyine sürülen güçlü anti-aging formülleri bir araya getiren yenilikçi bir sistemdir. Ciltte ısı kanalları açan lazer teknolojisi sayesinde C vitamini, A vitamini, resveratrol ve kök hücre gibi maddeler, cildin derin katmanlarına kadar nüfuz ediyor. Bu anti-aging faydaya lazer teknolojisinin cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetiklemesi de ekleniyor. Ancak botoks ve dolgu maddelerinin aksine bu tür uygulamalarda bir kalıcılık süresinden söz etmek mümkün değil. Cildin daha taze ve elastik görünmesini, leke ve çizgilerin hafiflemesini sağlayan BabyFace bir anti-aging bakımdır. Cildin durumuna göre 1-2 hafta arayla 3-5 seans olarak uygulanan tedavinin 1-2 senede bir uygulanması olumlu etkilerin devamlılığını sağlayacaktır.