Bebek Gibi Bir Cilt

Dermokozmetik ürünlerin içerik yoğunluğundan ilham alan yeni bakım sistemi Baby Face Beauty. Cildi sadece altı dakikada yenileyerek kışa hazırlamayı hedefliyor. 

Pek gönüllü olmasak da, yılın o hiç istenmeyen zamanı geldi çattı. Tatilin tadını çıkardığımız sıcak yaz günleri mazide kaldı; şimdi sıra güneş ve dış etkenlerle zarar gören cildi yenilemede. Baby Face Beauty adındaki bu sistem, thuliuın lazer teknolojisi yardımıyla etkili anti-aging maddeleri cildin alt katmanlarına ulaştırarak optimum fayda sağlıyor. Sistemin çıkış noktası ise uzmanlar tarafından önerilen, günlük hayatımızda kullandığımız dermakozmetik ürünler. 

Cildimizdeki sorunlara ve yaşlanma belirtilerine karşı neden dermokozmetik ürünlerin tavsiye edildiğini hiç merak ettiniz mi? Dr. Mustafa Karataş, ilaç endüstrisinde kullanılan yöntemlerle üretilen bu ürünlerin en önemli özelliklerinin hem yüksek miktarda etken madde içermeleri, hem de bu maddelerin cilde nüfuz etme kapasiteleri olduğunu söylüyor: "Cildinize sürdüğünüz bir kremin ya da serumun ilaca en yaklaştığı nokta dermokozmetiklerdir. Baby Face Beauty, dermokozmetiklerde kullanılan etkili anti-aging ajanların cildin en alt tabakalarına kadar ulaşmasını sağlayan yenilikçi bir sistem." 

Altı dakikada yenilenme 
Karataş, Baby Face Beauty sistemini diğer anti-aging tedavilerden ayıran en önemli özelliğin, etken maddelerin cildin derin katmanlarına kadar ulaşması olduğunu belirtiyor: "Ciltte ısı kanalları açan thulium lazer teknolojisi ile C vitamini, A vitamini, resveratrol ve kök hücre gibi etkinliği kanıtlanmış maddeler, cildin alt katmanlarına kadar nüfuz ediyor. Bununla birlikte thulium lazerin ciltte yarattığı mikro-kanallar, cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını da tetikliyor. Yani anti-aging maddelerle lazerin cilt yenileme etkisi bir araya gelince ortaya son derece etkili bir cilt bakımı çıkıyor." Şu sıralar oldukça popüler bakımlardan biri olan Baby Face Beauty'nin diğer bir artısı da, tedavinin kısalığı. Öyle ki, bu etkili bakımı yaptırmak sadece altı dakika sürüyor. 

Her hastanın ihtiyacına göre tasarlanan sistemde, çizgi ve kırışıklıklara, leke problemine ya da ciltteki donukluğa karşı en etkili madde hangisiyse, hazırlanan ampulde bunlar kullanılıyor. Tedavi edilmek istenilen problem cildin hangi katmanındaysa, thulium lazer tedavisinde kullanılan mikro-ısı kanalları da o derinlikte yaratılıyor, böylece cilde uygulanan formül sorunun kaynağına etki ediyor. Peki, bu tedavi için en uygun adaylar kimler? Daha pürüzsüz, daha parlak bir cilt isteyenler, kırışıklıklardan ve ince çizgilerden şikayetçi olanlar, cildindeki renk düzensizliklerinden ve lekelerden kurtulmayı amaçlayanlar, daha sıkı ve elastik bir cilde sahip olmak isteyenler, ayrıca antioksidan desteği ile ciltlerini yaşlanma belirtilerine karşı daha dirençli kılmayı arzu eden herkes tedaviden faydalanabiliyor.

Hemen Doktorunuza Sorun