Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

Exıon Farklı Aplikatörleri İle Çıtayı Yükseltiyor;

Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

Exion yüz aplikatörü ilk defa hyalüronik asit sentezini artıran bir teknoloji iken fraksiyonel RF aplikatörü cildin en derin katmanını yeniden yapılandırıyor.

Exion Body ise daha sıkı, daha genç bir vücut yaratıyor ve bölgesel fazlalıklara etki ederek silueti şekillendiriyor. 

 

Exion Yüz Aplikatörü ile Optimum Hyalüronik Asit

Hyalüronik asit vücut tarafından üretilen bir moleküldür ve bu maddenin cilt gençliğini korumada son derece etkili bir rolü var; moleküler ağırlığının binlerce katı su molekülünü kendini bağlama becerisi ile cildin nemli, parlak ve sıkı olmasını sağlar. Exion ise cildin adeta gençlik pınarı olan hyalüronik asit üretimini artıran ilk ve teknolojidir. Anti-aging endüstrisi için çığır açan bir sistem olarak karşımıza çıkan Exion, cildin derin katmanlarını stimüle etmek için monopolar radyo frekans ve hedefli ultrason teknolojisini bir arada kullanarak etki eder. Farklı enerjilerin yarattığı bu sinerji ciltteki hyalüronik asit, kolajen ve elastin üretimini artırır, cildin genel görünümünü iyileştirir, daha sağlıklı, daha genç bir cilt yaratır.  

Hyalüronik asit üretimini doğal olarak artıran ilk ve tek teknoloji olan Exion, simultane monopolar RF ve hedefli ultrason ile retiküler dermise (dermisin en derin tabakası) son derece yüksek bir enerji ileterek tüm dermisi tedavi eder. Yarattığı mekanik ve termal stimülasyon sayesinde derin dermisteki fibroblast, elastin, kolajen ve hyalüronik asit üretimini optimum şekilde artırır. 

Rakamlarla EXION YÜZ APLİKATÖRÜ 

 • Hyalüronik asitte ortama %224 artış
 • Elastinde ortama %50 artış
 • Kolajende ortama %47 artış
 • Cilt dokusunda ortama %41 iyileşme
 • Cildin nem oranında ortama %23 artış

Tedaviden kimler yararlanabilir?

Yaşı veya cilt tipi ne olursa olsun cildinin görünümünü iyileştirmek isteyen herkes ciltteki hyalüronik asit üretimini artıran Exion tedavisinden faydalanabilir.

Exion hyalüronik asit üretimini artıran yüz aplikatörü ile hangi bölgeler tedavi edilebilir?

Hyalüronik asit üretimini optimum seviyelere taşıyan Exion yüz aplikatörü yüz, göz çevresi, dudaklar, boyun ve dekolteye uygulanabilir. Exion, daha genç görünümlü, daha dolgun dudaklar yaratmada kullanılan ilk ve tek teknoloji olma özelliğine de sahip.

Tedavi kaç seanstan oluşur, seans aralıkları ne kadardır? 

Optimum sonuçlar için 4 seans önerilse de cildin durumuna ve ihtiyaçlarına göre seans sayısı artırılabilir. Seanslar bir hafta arayla uygulanır.

Tedavi sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç var mı?  

İşlemden hemen sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz, iyileşme sürecine gerek duyulmaz. 

İşlem sırasında ne hissedeceksiniz?  

Pek çok hasta tedavinin son derece rahat ve konforlu olduğunu belirtiyor. Tedavi edilen bölgede sıcaklık hissetmeniz normaldir, hatta hastalardan alınan geri bildirimler bu ısının bazı kişiler için rahatlatıcı bir etkisi olduğunu gösteriyor.  

Tedavinin etkilerini ne zaman görebilirim?

Tedavinin olumlu etkileri birkaç hafta sonra gözlenmeye başlasa da, klinik çalışmalar optimum sonuçların işlemden 3 ay sonra ortaya çıktığını gösteriyor.   

FRAKSİYONEL RF Aplikatörü: Daha Az Acı Daha Çok Kazanç

Exion fraksiyonel RF aplikatörü çığır açan bir mikroiğneleme radyofrekans uygulaması sunuyor. Yüz ve vücudun belli bölgelerinde kullanılabilen son derece etkili bir anti-aging tedavi arıyorsanız Exion fraksiyonel PF tedavisinden faydalanabilirsiniz.   Yüz, göz çevresi, boyun, karın ve iç bacaklardaki yaşlanma belirtilerini belirgin şekilde azaltan sistemin yenilikçi özelliklerinden biri de cilt altına iletilen enerjinin daha derin tabakalara ulaşabilmesi ve bunu yaparken çok daha konforlu bir tedavi sunması.

Cildin alt katmanlarını yeniden yapılandırırken radyo frekans enerjisini iğnenin nüfuz ettiği derinliğin çok daha ötesine, 8 mm derinliğe iletir. Bu da hem cildin en derin katmanlarına ulaşmayı mümkün kılar hem de hissedilen rahatsızlığın minimum derecede olmasını sağlar. Ve Exion Fraksiyonel RF diğer sistemlerin aksine tüm bu etkiyi sadece tek bir geçişte sağlar. Single Pass denen bu özelliğin ardında Exion teknolojisinin yapay zeka ile desteklenmesi ve yapay zekanın optimum enerji iletimini mümkün kılması var.

Rakamlarla EXION FRAKSİYONEL RF

 • %98 ortama hasta memnuniyeti
 • İşlemi yaptıranların %82’si konforlu bir tedavi olduğunu düşünüyor
 • 5 kat daha fazla kolajen üretimi
 • Akne izlerinde %41 ortama iyileşme

EXION Fraksiyonel RF aplikatörü ile yapılan tedavinin özelliği nedir?  

Bu yenilikçi cilt tedavisi, daha derin cilt katmanlarına nokta atışı enerji iletimi için monopolar radyofrekans (RF) ve yapay zekâyı birleştiriyor. Sonuç olarak diğer derin doku sistemlerinin yarattığı rahatsızlık, acı olmadan cilt dokusunda önemli bir iyileşme, gençleşme elde edilebiliyor. EXION Fraksiyonel RF daha genç, daha pürüzsüz bir cilt yaratma, kırışıklıkları, akne ve yara izlerini hafifletmede, çatlakların belirginliğini azaltmada etkili sonuçlar sağlıyor.

Bu tedavi için uygun bir aday mısınız?

EXION Fraksiyonel RF genç, pürüzsüz bir cilt yaratma, kırışıklıkları, akne ve yara izlerini hafifletmede, çatlakların belirginliğini azaltmada başarılı sonuçlar sağlıyor. Daha genç görünümlü bir cilt isteyen, kırışıklar, akne ve yara izleri için etkili bir sistem arayan herkes EXION Fraksiyonel RF teknolojisinden faydalanabilir. Vücutta da yaşlanma belirtilerinin görüldüğü bölgelerde etkili bir tedavidir.

Fraksiyonel RF tedavisi tüm cilt tipleri için uygun mu?

Klinik çalışmalar sistemin tüm cilt tiplerinde güvenli ve etkili bir tedavi olduğunu gösteriyor. Doktorunuz tedaviyi size uygun olacak şekilde düzenleyecektir!

İşlem sırasında ne hissedeceksiniz?  

Tedavi edilen bölgede sıcaklık ve hafif batma hissi beklenen, normal bir etkidir. İşlem öncesinde tedavi edilecek bölgeye anestezik krem uygulanması sürecin daha konforlu geçmesine yardımcı olacaktır. Ancak pek çok hasta anestezik krem sürülmeden de işlemin tolere edilebilir olduğunu, sadece hafif bir rahatsızlık hissettiklerini belirtiyor.

Tedavi protokolü kaç seanstan oluşuyor?

Cildinizin durumuna göre 3-5 seans uygulanır.  Eğer bir seanstan daha fazla seans uygulanacaksa tedavi aralıkları 2-4 hafta olarak belirlenir.

Sonuçları ne kadar sürede görebilirsiniz?

İşlemden bir ay sonra cildinizdeki olumlu etkileri gözlemlemeye başlayacaksınız. Ancak tedavinin optimum etkisi işlemden yaklaşık üç ay sonra ortaya çıkacaktır.  

EXION Fraksiyonel RF ile hangi bölgeler tedavi edilebilir?

EXION Fraksiyonel RF tedavisi yüz, boyun, kollar, karın, iç bacaklar ve sırt bölgesine uygulanabilir.

EXION Vücut Aplikatörü İle Çekici Bir Siluet

Vücudunuzdan yılların izlerini silmek, bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için çığır açan bir teknolojiyle tanışmaya hazır olun. Exion vücut aplikatörü vücuttaki yaşlanma belirtileriyle savaşırken bölgesel yağ fazlalıklarını azaltmak için geliştirildi. Bu çok yönlü etki sayesinde genç görünümlü, daha sıkı ve daha biçimli vücut hatlarına kavuşmak mümkün. 

Rakamlarla EXION BODY

 • %85; cilt elastikiyetindeki ortama artış
 • %96; tedavinin sonuçlarını tatmin edici bulanların oranı
 • %224; ortama hyalüronik asit üretimindeki artış
 • %22; ortama bölgesel yağ dokusundaki azalma

Monopolar radyo frekansı ve hedefli ultrason teknolojisinin bir arada kullanıldığı bu patentli kombinasyon cildin derin tabakalarına kadar etki eden bir tedaviyi mümkün kılıyor. Monopolar radyo frekansı ve hedefli ultrason enerjisinin derin dermiste yarattığı etki kolajen, elastin ve hyalüronik asit üretimini artırarak cildi sıkılaştırıyor, cilt elastikiyetini artırıyor, çok daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Cihazın soğutma sistemi ise hem cilt yüzeyini koruyor hem de radyofrekansı enerjisinin yarattığı ısının yağ hücrelerine kadar ulaşmasını mümkün kılıyor.  

Kimler Exion Body uygulamasından yararlanabilir?

Yaşı kaç olursa olsun vücutlarının daha genç, daha canlı görünmesini isteyen,  inatçı bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyen herkes Exion Body uygulamasından faydalanabilir.

Exion Body ile hangi bölgeler tedavi edilebilir?

Exion Body ile, kollar, karın, bel kenarları, kalça altlarındaki kıvrımlar da dahil olmak üzere vücudun 14 farklı bölgesine müdahale etmek mümkündür.

Kaç seansa ihtiyaç duyulur?

Cilt dokusunda gözle görülür bir değişiklik için haftada bir veya iki kez planlanan 4-6 seans uygulanması öneriliyor.  İşlem süresi tedavi edilen bölgeye ve kaç bölgenin tedavi edileceğine bağlı olarak genellikle yirmi dakika ile bir maksimum bir saat sürüyor. 

Tedavi sonrasında iyileşme sürecine ihtiyaç var mı?

Hayır yok. İşlemden hemen sonra gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz. 

İşlem sırasında neler hissedeceksiniz?

Exion Body uygulamasını yaptıran hastalardan alınan geri bildirimler, konforlu hatta kimilerine göre rahatlatıcı- bir tedaviyi işaret ediyor. İşlem sırasında uygulama yapılan bölgelerde sıcaklık hissetmeniz normaldir ama bu rahatsız edici, acılı değildir.

Sonuçları ne zaman görebilirsiniz?

Klinik çalışmalar optimum sonuçların ortaya çıkması için üç aylık bir süre geçmesi gerektiğini gösteriyor.

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • EmFace Teknolojisini Denedim

  EmFace Teknolojisini Denedim Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?

 • Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik

  Ultherapy İle İçten Gelen Güzellik Yeni nesil anti-aging tedavilerin temel amacı doğal bir gençleşme, güzelleşme yaratmaktır. Ultherapy® mikro odaklı ultrason uygulamasıyla ciltteki kolajen üretimini optim...

 • Morpheus 8 Etkisi

  Morpheus 8 Etkisi Yaşlanma karşıtı teknolojilere güçlü bir silah daha eklendi. Karşınızda yeni nesil bir mikro iğneli radyo frekans tedavisi olan Morpheus 8. Tedavi alanını sadece yüzünüzl...