EmFace Teknolojisini Denedim

Yeni nesil bir anti-aging cihaz olan Emface teknoloji nedir, sizin için ne yapabilir? İşte tedaviyi deneyen birinin deneyimleri…

Kullandığım cilt bakım ürünleri ve yaptırdığım tedaviler konusunda her zaman son derece açık olmuşumdur. Bence yüzüme uyguladığım ürünlerden, tedavilerden bahsederken dürüst olmak en doğrusu özellikle de profesyonel bir makyöz ve cilt bakımı hakkında yazan biri olduğum göz önüne alınırsa. Kaş aralarımda ve alnımda oluşmaya başlayan ince çizgiler ve biri diğerinden daha yüksek olan kaşlarımı eşitlemek için botoks yaptırıyorum. Ayrıca gözaltlarımda oluşmaya başlayan torbaları kamufle etmek için yanaklarımın üst kısmına dolgu enjeksiyonu yaptırıyorum. Dolgu enjeksiyonları kişisel bir seçim olsa da, insanlar bana hangi ürünleri ya da tedavileri kullanmaları gerektiğini danıştıklarında, benim tavsiyemi sorduklarında hiçbir şey yapmıyormuşum gibi davranamam ve gerçekleri söylemek konusunda son derece rahatım.

Diğer yandan mümkün olduğu kadar kendim gibi görünmeyi tercih etiğimi de belirtmek istiyorum. Şimdiye kadar yaptırdığım botoks ve dolgu enjeksiyonlarıyla yüzümde hem doğal, dinlenmiş bir görünüm hem de bir lift etkisi elde ettiğimi söyleyebilirim. Cilt bakımı rutinim LED ışık tedavisi, retinol, C vitamini serumu ve güneş kreminden oluşuyor. Rutinim basit ama oldukça etkili. Bununla birlikte, her zaman en yeni işlemleri denemek istiyorum. Bu nedenle Emsculpt'ı yaratan şirket BTL Aesthetics'in son non-invaziv cihazı Emface'i deneyeceğim için çok heyecanlandım.

Emface ile ilgili deneyimimi öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin…

Emface nedir?

Emface tedavimi Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mustafa Karataş yapacağı için çok heyecanlıyım. İlk seans için kliniğe gittiğimde Karataş, Emface teknolojisini ve önümüzdeki dört hafta boyunca beni nelerin beklediğini anlatıyor; "Emface, yüzü ve kaşları kaldırmak ve sıkılaştırmak için radyo frekansını elektromanyetik stimülasyonla birleştiriyor. Hem radyofrekans hem de elektromanyetik uyarı, yüzü dolgu enjeksiyonu olmadan kaldıracak ve şekillendirecek bir etki için birlikte çalışıyor.”

Emface nasıl çalışır?

Emsculpt’ı duymuş olmalısınız. Hani kasları egzersizle bile mümkün olmayacak bir şekilde çalıştıran, vücudu şekillendiren teknoloji. Emface de benzer şekilde etki ediyor, hassas yüz kaslarını kasmak ve güçlendirmek için yüksek yoğunluklu odaklanmış elektro manyetik stimülasyon (HIFES) kullanıyor ve yüzde lift etkisi yaratıyor. Dr. Mustafa Karataş bu teknolojiyi şöyle anlatıyor: "Emface, yüzü yukarı kaldıran kaslara, yani; M. frontalis, zygomaticus major ve minör kaslarına etki ediyor. M. frontalis kaşları yükseltir. Zygomaticus major ve minör kasları dudak kenarlarını yükseltir ve yüzü kaldırır. Yüksek yoğunluklu odaklanmış elektro manyetik stimülasyon ve radyo frekans enerjisinin kombinasyonu hem bu kasları kütlesel olarak artırıyor hem de kırışıklıkların hafiflemesini sağlıyor.”

Bu karmaşık terimlere aşina olmayanlar için (ben dâhil) kısaca özetlemek gerekirse; Emface yüz hatlarını belirginleştirmek, yüzü yukarı doğru kaldırmak için radyo frekans ve elektromanyetik uyarı teknolojisini kullanıyor.

Emface'in faydası nedir?

Kırışıklıkların görünümünü daha az fark edilir hale getirmeye de yardımcı olacak bir kaldırma ve sıkılaştırma tedavisi istiyorsanız, Emface tam size göre. Dr. Mustafa Karataş "Emface, yüzü hem sıkılaştırır hem de lift etkisi yaratır, bunları yaparken de çizgilerin görünümünü hafifletir " diyor. Dolgu enjeksiyonu ve/veya botoks yaptırmak istemiyorsanız ya da iğne korkunuz varsa Emface etkili bir alternatif sunuyor.

Emface yüzün hangi bölgesine yoğunlaşır?

Peki Emface'in yüzde hedef aldığı belli bölgeler var mı? Dr. Mustafa Karataş’a bu sorumu şöyle yanıtlıyor; “Sistem belli kasları hedef alsa da tüm yüzde olumlu, gözle görünür sonuçlar yaratıyor. Tedavinin etkisini en fazla hissedeceğiniz yerler ise kaşlar, yanaklar ve dudak kenarlarıdır. Kaşlar ve dudakların dış kenarları yukarı doğru kalkar, yanaklar belirginleşir ve yüzün orta bölümünde bir lift etkisi görülür.”

Sonuçları görmek için kaç seans gerekiyor?

Nihai sonuçları görmek için her biri bir hafta arayla olmak üzere, toplam dört seans öneriliyor. Karataş "Kaslara etki etmek, ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırmak için tedavinin düzenli aralıklarla tekrarlanması gerekir,” diyor. “Ama hastaların ilk uygulamadan hemen sonra bile yüzlerinde bir lift etkisi gözlemlediklerini not düşmeliyim. İşlemin nihai sonuçlar 12 haftada ortaya çıkıyor. Tabii tedavi protokolü oluştururken herkesin ihtiyaçlarının farklı olduğu da göz önüne alınmalı. Hastalara yılda en az bir kez 4 seanstan oluşan Emface yaptırması önerilse de, bazı kişiler ek seanslardan fayda sağlayabilir.”

Emface Nasıl Hissettiriyor?

Yüzümde lift etkisi yaratacak, daha dinç görünmemi sağlayacak her tedavi ilgi alanıma giriyor! Yani işlem konusunda ne kadar heyecanlandığımı tahmin edersiniz. Bir an önce başlamak istiyorum.

Artık tedavi odasındayım. İlk Emface seansım başlamak üzere. Sırtımda topraklama pedi, alnımda ve yanaklarımda aplikatör bantlarıyla koltukta oturuyorum. Topraklama pedi, radyo frekansı devresini tamamlıyor; kablolar pedden çıkıyor ve enerjiyi topraklayarak yüzdeki pedlere yönlendirmek için makineye bağlanıyor.

Radyo frekans başladığında, hafif bir atış ve kasılma ile birlikte cildimde bir sıcaklık hissi oluştu. Pedlerin alnımı ve yanaklarımı çekip kaldırdığını hissedebiliyorum. Hiç acı yok, garip bir şekilde sakinleştirici bir etkisi var. Yüzümdeki kasılma kademeli olarak daha yüksek seviyelere çıkıyor. Tedaviye hemen alıştığımı söyleyebilirim ve daha ben farkına bile varmadan 20 dakikalık seansım çoktan bitmişti.

Pedler çıkarıldıktan sonra, cildim hafifçe kızarmıştı. Kızarıklık beş dakika içinde yok oldu. Yüzümde daha şimdiden bir gerginlik hissediyorum, sanki bütün hatlarım yukarı doğru kalkmış gibi. Diğer seanslarım nasıl mı geçti? Her seanstan sonra kendimi çok iyi hissettim ve yüzüm her seansla birlikte daha da iyi görünüyor.

İşlemlerden sonra günüme kaldığım yerden devam etmek de büyük bir lüks. Tedavilerden sonra yüzüm öyle sağlıklı görünüyor ki makyaj bile yapmama gerek kalmıyor. Her Emface tedavisiyle birlikte cildimin daha da sıkılaştığını fark ettim. Alın bölgemde de eskisi kadar hareket yoktu. Bu arada en son botoks ve dolgu enjeksiyonumu sekiz ay önce yaptırmıştım. Yani yüzümde ne dolgu ne de botoks kalmıştı. Böylece Emface tedavisinin sonuçlarını net bir şekilde gözlemleyebilecektim.

Emface’in herhangi bir riski var mı?

Dr. Mustafa Karataş "Emface FDA onaylı, güvenli bir tedavidir ancak yüzlerinde metal plakalar veya implantlar bulunan kişiler bu tedaviyi yaptırmamalıdır" diyor. “Çünkü metal, elektromanyetik dalgaları engelleyebiliyor.” Bu tedaviyi yaptırmadan önce doğru bir aday olduğunuzdan emin olmak için işlemi yaptıracağınız klinikle konuşun.

Emface için en iyi adaylar kimlerdir?

Dr. Mustafa Karataş hemen herkesin Emface için iyi bir aday olduğunu söylüyor ve ekliyor; “Etkili sonuçları ise 40-55 yaş arası hastalar gösteriyor. Ayrıca düzenli olarak dolgu enjeksiyonu ve botoks yaptıran biriyseniz, bu tedavinin enjeksiyon uygulamalarıyla birlikte kullanabileceğini de belirtmek istiyorum.”

Emface ve botoksun farkı nedir?

Emface'i botoks ve dolgu maddeleri gibi enjekte edilen işlemlerle karşılaştırırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

 • Botoks, yüz kaslarının geçici olarak gevşetmesini ve hareket etmesini engellemek için yüze enjekte edilen nörotoksindir. Görünür çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmakta etkilidir. Botoks yaptırdığımda, etkisinin tam ortaya çıkması yaklaşık yedi gün sürüyor ve yüzümde enjeksiyon yapılan bölgedeki mimiklerin önemli ölçüde azaldığını fark ediyorum. Yaklaşık dört ay içinde enjeksiyonun etkisi geçiyor ve tekrar yaptırma zamanı geliyor. Her insan botoksu farklı şekilde metabolize eder ve kendine özgü ihtiyaçları vardır, bu nedenle tedaviler arasındaki süre de kişiden kişiye değişir.
 • Emface ile yüzümde anında bir sıkılaşma hissettim ve yüz kaslarımın daha sıkı olduğunu fark ettim. Ancak yine de kaslarımı botoks yaptırdığımdakinden daha fazla hareket ettirebiliyordum. Bu durum, iki tedavi arasında fark ettiğim en önemli farklılıklardan biri. Enjeksiyon yaptırmadan önce yüzünüzün uyuşturulması yaygın bir uygulama, bu nedenle iğneyi ve formülün yüzünüze enjekte edildiğinde hissettiğiniz acı hissi hafifliyor. Emface tedavisinden önce uyuşturmaya ihtiyaç yok. Enjeksiyon sonrasında yüzde morluklar oluşmasına sık rastlanır. Emface ile morarma olmaz, iyileşme süresine gerek duyulmaz.
 • Botoks yüzün üst kısmındaki ve göz kenarındaki mimikleri ve çizgileri yumuşatmak için geliştirilmiş bir tedavidir. Emface ise özelikle kaşlara, yanaklara ve dudak kenarlarına odaklanıyor. İstenen sonuçları elde etmek için iki tedavi birlikte kullanılabilir.

Emface ve dolguların farkı nedir?

Göz torbalarımın görünümünü hafifletmek için yanak bölgeme dolgu yaptırıyorum. Emface ile dolguda olduğu gibi dolgunlaştırma, hacim verme etkisini hemen görmüyorsunuz. Şöyle düşünün; buruşuk bir kuru üzümün içine dolgu maddesi enjekte edecek olsaydınız, dolgu maddesi onu anında doğal şekline geri döndürüyor ve kırışıklıkların hafiflemesini sağlıyor. Emface, yanak bölgesinde lifting etkisi yarattığı ve kolajen liflerini uyardığı için dolgu ihtiyacımın azaldığını fark ettim. Ama yine de etkili sonuçları elde edebilmem için iki işlemin kombine olarak kullanılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Emface’i hacim vermektense lifting etkisi ve cilt kalitesini artırmak için daha kullanışlı buldum. 

Hemen Doktorunuza Sorun

 • Exion Fraksiyonel RF

  Exion Fraksiyonel RF Karşınızda, yapay zekâ ile desteklenen etki mekanizması ile anti-aging endüstrisinin yeni nesil cihazlardan biri…

 • Exion Body Farkı

  Exion Body Farkı Vücudunuzu en çekici haline kavuşturmak için ileri teknoloji bir tedaviden yararlanmaya ne dersiniz? Exion Body ile genç ve sıkı bir cilde, biçimli vücut hatlarına kavuşm...

 • Gıdı İçin EMFACE Submentum

  Gıdı İçin EMFACE Submentum Gıdınızdan kurtulmak ve daha genç görünümlü yüz hatlarına kavuşmak istiyorsanız EMFACE Submentum sizin için biçilmiş kaftan.

 • Exion Nedir? Nasıl Kullanılır?

  Exion Nedir? Nasıl Kullanılır? Exion, anti-aging endüstrisinde çığır açan yeniliklere imza atıyor ve farklı aplikatörlerle maksimum fayda sağlayan bir yaklaşım sergiliyor.

 • Sofwave mi Ultherapy mi?

  Sofwave mi Ultherapy mi? Her ikisi de ultrason teknolojisini kullanıyor, her ikisi de cildi sıkılaştırmak, yüz hatlarında lift etkisi yaratmakta etkili. Peki aralarındaki fark ne, hangisi sizin i...

 • Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili

  Ultherapy Boyun ve Dekolte Kırışıklıklarında da Etkili Yüz germe ameliyatlarının alternatifi olarak kabul edilen Ultherapy ile daha genç bir boyna ve dekolteye kavuşmak da mümkün. Hem de tek seansta!

 • EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin

  EmFace Teknolojisi İle Zamanı Geri Çevirin Anti-aging endüstrisinde yerini alan EmFace yenilikçi bir yaklaşım sergileyerek etkisini sadece ciltle sınırlamıyor, yüzdeki kas dokusunu da hedef alıyor.

 • Yeni Süper Güç: Morpheus8

  Yeni Süper Güç: Morpheus8 Morpheus8, mikro-iğne ve radyo frekans enerjisini bir arada kullanarak cilt altına kadar inen ve cilt altı dokusunu da şekillendiren yenilikçi bir tedavi. Yüz ve vücut ge...

 • Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt

  Sofwave ile Daha Genç Bir Cilt    Daha sıkı, daha elastik bir cilt yaratan, çizgilerin, kırışıklıkların görünümünü hafifleten Sofwave, ultrason teknolojisinin vardığı son noktalardan biri olarak karşımıza...

 • Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark

  Thermage ve Ultherapy Arasındaki Fark İkisinin de uzmanlık alanları cilt sıkılaştırma, yüzde lift etkisi yaratma. Her ikisi de tek seanslık tedaviler. Peki sizin için hangi teknoloji daha uygun?